Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Εγώ τον αλλάζω δύο τρεις φορές. Είναι κουραδομηχανη ο νέος. 

Για εξωτερικές δουλειές έχω βγει μόνο δύο ωρίτσες Μαξ. Βόλτα ούτε για πλάκα. Μαζι με το μωρό που γενικά δε με πειράζει αλλά έχει καύσωνα και τα πρωινά δεν έχω μεταφορικό.

Κορίτσια κόλλησε ίωση ο μικρός από τον μεγάλο. Έιμαστε όλοι με μυξες και πυρετό. Τον πήγα παιδιάτρο και μου έδωσε μια σακούλαρα φάρμακα για όλη τη φαμίλια.

 

Καλημέρα κορίτσια! Τι γίνεται με αυτήν την παλιό ίωση? Προχθές το βράδυ ο άντρας μου έκανε ένα 37.5 η μεγαλη σημερα ξύπνησε με πυρετό 38 και ο μπέμπης είναι μπουκωνενος από προχθές το βράδυ! Προσπαθώ να μην έρχεται σε επαφή κάνεις με κανέναν αλλά είναι δύσκολο...ο μικρός δεν έχει πυρετό και της κόρης μου έπεσε με το αλγκοφρεν τι γίνεται καλοκαιριατικα???

Περαστικά σας!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Εγώ τον αλλάζω δύο τρεις φορές. Είναι κουραδομηχανη ο νέος. 

Για εξωτερικές δουλειές έχω βγει μόνο δύο ωρίτσες Μαξ. Βόλτα ούτε για πλάκα. Μαζι με το μωρό που γενικά δε με πειράζει αλλά έχει καύσωνα και τα πρωινά δεν έχω μεταφορικό.

Κορίτσια κόλλησε ίωση ο μικρός από τον μεγάλο. Έιμαστε όλοι με μυξες και πυρετό. Τον πήγα παιδιάτρο και μου έδωσε μια σακούλαρα φάρμακα για όλη τη φαμίλια.

 

Κοριτσάκι μου περαστικά σάς! Μακάρι να αναρρωσετε σύντομα!! 

Κ εγώ την ταΐζω την τσουπρα πριν φύγω αλλά τις τελευταίες φορές ξαναπεινασε πολύ γρήγορα, ούτε 1 ώρα δεν έλειπα! Χθες το βράδυ δοκίμασα να της ξαναδωσω λίγο με μπιμπερό, κ έφαγε κάτι λίγο πάλι,θα δούμε ελπίζω κάποια στιγμή να τα καταφέρουμε! 

@maroullaki εγω αν ξυπνήσει το βράδυ κ δεν γκρινιάζει πολύ την αλλάζω πρίν το φαγητό, αλλιώς μετά το φαγητό μισοκοιμισμενη! Συνήθως το βράδυ έχει τσισα ,εκτός αν κάνει κ κακά την ώρα που τρώει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας κορίτσια! Σέρνεται ίωση είναι η αλήθεια! Να σας ρωτησω κατι? Έχουμε πολλες τσιμπλες. Ο γιατρός μας είπε τομπρεξ. Τις έχετε χρησιμοποιήσει μήπως??? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και περαστικά σε όσους ασθενούν! Εγώ αν θυμάστε, έκανα αποκλειστικο θηλασμό 35 μέρες και τότε άρχισα μπουκάλι τα 2 βραδινά γεύματα. Αυτό με έσωσε, καθώς έχω λείψει αρκετές φορές και την κρατάει ο άντρας μου και της δίνει μπουκάλι αν χρειαστεί. 

 

πρίν από 29 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Περαστικα σας κορίτσια! Σέρνεται ίωση είναι η αλήθεια! Να σας ρωτησω κατι? Έχουμε πολλες τσιμπλες. Ο γιατρός μας είπε τομπρεξ. Τις έχετε χρησιμοποιήσει μήπως??? 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει τις eyetobrin για τον ίδιο λόγο. Για ιδία χρήση ειναι

On 5/8/2021 at 7:20 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!! 

εμείς με τον υπνο δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου ρυθμό. Συνήθως κοιμάται κατά τις 9 μεχρι τις 10. Και μετά είναι άγνωστο τι ώρα θα κοιμηθεί πάλι και ποσες φορες θα ξυπνήσει. Χθες και σήμερα ξυπνήσε μια στις 3 και έμεινε μόνο για 20 λεπτά ίσα ίσα να φαει και μετά στις 5.15 όπου και έμεινε μέχρι τις 7. Γνωρίζετε από ποτε μπορουμε να μιλάμε για ρουτίνα?? Πχ ώρα μπάνιου,. Ώρα παιχνιδιου κλπ.... 

@ΒαλεντιναΧ πως πας με το στήθος σου???? Εμένα υπάρχει βελτίωση αλλά όχι κάτι τρομερό. Εντωμεταξύ συμβουλος θηλασμου και γυναικολόγος έχουν διαφορετικη άποψη για την αντιβίωση. Νά την παρω 1 βδομάδα? Ή 2 βδομάδες??? Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επίσης όσες θηλαζετε έχετε δοκιμάσει την Ξαπλωτη στάση??? Βολευει απίστευτσ κσι εμένα και την μπεμπα... Όμως με το ρεψιμο τι γίνεται??? Την πιανει ο υπνος και δεν ξέρω αα πρέπει να την σηκώσω

Τελος... Η δική μου ψυχολογια???? Σχιζοφρένεια.. Απο την χαρά στα κλάματα και από την ηρεμία μεταπιδω σε κρίσεις άγχους. 

Τη ρουτίνα την ξεκίνησα από τότε που ήταν ημερών και με βοήθησε αρκετά. Μπανάκι πριν τον τελευταίο ύπνο, χαμηλωμένα φώτα, όχι πολύ ένταση στο σπίτι. Επίσης όταν ξυπνάει το βράδυ κρατάω το ίδιο μοτίβο και δεν της μιλάω πολύ για να μην ξαγρυπνισει. Δεν την κουνάω, γενικά την αφήνω να κοιμάται μόνη της! Βασική αρχή!! Την εφαρμοσα και στις κόρες μου με επιτυχία μετά από ένα βιβλίο παιδοψυχολογου που είχα διαβάσει που αφορούσε μεθόδους εκμάθησης ύπνου στα βρέφη και παιδια

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Περαστικα σας κορίτσια! Σέρνεται ίωση είναι η αλήθεια! Να σας ρωτησω κατι? Έχουμε πολλες τσιμπλες. Ο γιατρός μας είπε τομπρεξ. Τις έχετε χρησιμοποιήσει μήπως??? 

Η κόρη μου το είχε πάθει αλλά βάζαμε χαμομήλι κ φυσιολογικό ορό με γαζουλα δεν είχαμε πάρει σταγόνες κ πέρασε πολύ γρήγορα επίσης αν θηλάζεις το μητρικό λένε κάνει δουλειά...είναι που δεν έχει ανοίξει ακόμα καλά ο δακρυικος πόρος θέλει μασαζακι!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/8/2021 at 1:51 ΜΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ε είναι στο παιδί το πόσο θα βάζει....εσύ κοίτα να τρώει ισορροπημένα αλλά μην την κυνηγάς γιατί μπορεί να πάρει στραβά το θέμα φαγητού και μην ξεχνάς ότι αν αγχώνεσαι το καταλαβαίνει και η ίδια!!!! 

Κορίτσια από ύπνο πως πάτε??? Εμάς το πρόγραμμα μας τις προηγούμενες ημέρες ήταν 22:30-23:00(εγώ αυτό πιάνω ως έναρξη του βραδινού ύπνου) τον επαιρνε ο ύπνος ξύπνουσε στις 02:30-03:00 και μετά ξυπνούσε στις 05:00 όπου και λαγοκοιμοταν μετά μέχρι τις 7:30 που σηκωνόμαστε από το κρεβάτι.... Εχθές έπεσε για ύπνο στις 22:30 και μου ξύπνησε στις 05:30 λέω τι έπαθε 7ωρες....και μετά κοιμήθηκε καμία ωρίτσα μέχρι τις 7 

Καλά ήταν χαχαχχα

Βέβαια όλο το πρωί ζήτημα να κοιμάται 4ωρες σπαστά αλλά οκ μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Εμένα γύρω στις 8 μισή 9 έχει κοιμηθεί. Θα ξυπνήσει τα ξημερώματα, αλλά τρώει και κοιμάται 

On 4/8/2021 at 3:09 ΜΜ, BILLE είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Χάθηκα γιατί κάνουμε αγώνα δρόμου μήπως κ μπούμε στο σπίτι μέχρι της Παναγίας. ένας χαμός!Θερμά συγχαρητήρια στην @jellyfishch!To Hράκλειο δεν είναι από τις πιο όμορφες πολεις της Ελλάδας αλλά το νότιο τμήμα του νομού είναι υπέροχο. Περνάμε κάθε χρόνο κάποιες μέρες εκεί πριν πάμε στο Λασίθι απ όπου κατάγεται ο άντρας μου. Να έχεις ένα καλό ξεκίνημα, σιδεροκέφαλη και να πέσεις σε έναν υγιή σύλλογο με καλό διευθυντή!Εγώ διορίστηκα στο Λασίθι κ δεν θέλω ούτε ζωγραφιστούς να τους βλέπω. Μακάρι να είσαι τυχερή! θα διαβάσω αναλυτιά τα νέα σας κορίτσια μου αλλά θα εκτμούσα μια απάντηση στο εξής. Θα κάνετε ή έχετε κάνει εκείνο το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα β;Αυτό εννοώ που δεν είναι στα υποχρεωτικά,  συνταγογραφείται και κάνει 100 ευρω η κάθε δόση;

Φιλιά σε όλες σας!

Έχουμε κάνει Προς το παρόν μηνιγγιτιδιόκοκκου τύπου c,κάποια στιγμή θα το κάνω κι αυτό στα 2 μεγαλα

@Κική_

Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι, είναι βρεφακι ακομηηηη 

On 5/8/2021 at 7:20 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!! 

εμείς με τον υπνο δεν έχουμε καθόλου μα καθόλου ρυθμό. Συνήθως κοιμάται κατά τις 9 μεχρι τις 10. Και μετά είναι άγνωστο τι ώρα θα κοιμηθεί πάλι και ποσες φορες θα ξυπνήσει. Χθες και σήμερα ξυπνήσε μια στις 3 και έμεινε μόνο για 20 λεπτά ίσα ίσα να φαει και μετά στις 5.15 όπου και έμεινε μέχρι τις 7. Γνωρίζετε από ποτε μπορουμε να μιλάμε για ρουτίνα?? Πχ ώρα μπάνιου,. Ώρα παιχνιδιου κλπ.... 

@ΒαλεντιναΧ πως πας με το στήθος σου???? Εμένα υπάρχει βελτίωση αλλά όχι κάτι τρομερό. Εντωμεταξύ συμβουλος θηλασμου και γυναικολόγος έχουν διαφορετικη άποψη για την αντιβίωση. Νά την παρω 1 βδομάδα? Ή 2 βδομάδες??? Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Επίσης όσες θηλαζετε έχετε δοκιμάσει την Ξαπλωτη στάση??? Βολευει απίστευτσ κσι εμένα και την μπεμπα... Όμως με το ρεψιμο τι γίνεται??? Την πιανει ο υπνος και δεν ξέρω αα πρέπει να την σηκώσω

Τελος... Η δική μου ψυχολογια???? Σχιζοφρένεια.. Απο την χαρά στα κλάματα και από την ηρεμία μεταπιδω σε κρίσεις άγχους. 

Εγώ κατά τις 8 τα κάνω μπάνιο και τα 3 και μετά τον ταΐσω και κοιμάται. Μπορεί να κοιμηθεί σερί μέχρι το πρωί, μπορεί να ξυπνήσει μια δύο φορές, αλλά η βάση είναι ότι 8 8μισή αρχίζει η χαλάρωση και προετοιμασία για ύπνο. Αυτή είναι η ρουτίνα που ακολουθούμε, ακόμη κι αν κοιμάται, θα τον ξυπνήσω σιγά σιγά και θα ξεκινήσουμε διαδικασίες.  Την ξαπλωτή στάση την κάνουμε συνέχεια, έτσι τα ξημερώματα που πεινάει, τρώει χωρίς να ξυπνήσω.

@Evouska

 Κοίτα εγώ τούς "χαϊδεύω" το χείλος με κάθετες κινήσεις με τη θηλή του μπιμπερό, αυτά αντανακλαστικά ανοίγουν το στόμα και δέχονται κατευθείαν όλα τα μπιμπερό, είτε mam, ή αβεν ή κικο δεν έχουν θέμα 

On 6/8/2021 at 12:13 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω! Χθες και προχθες είχα και εγώ γιατρους. Αλλά λόγω μαστιτιδας και υπερπαραγωγής δεν βάζω πλεον θηλαστρο. Τάισα την μικρή πριν φυγω. Όταν έφτασα σπιτι μετα απο μια ώρα την ώρα που παρκαρα την μηχανη μου την άκουγα να κλαιει... Το πιστευετε οτι άρχισε να τρέχει το στήθος μου αντανακλαστικά?? Το έχω και εγώ πολυ έγνοια αν θα χρειαστεί να λείψω.

Εντωμεταξύ σήμερα είχαμε μαραθώνιους θηλασμους....... Δεν ξέρω πόσους έκανα!!! Μπορεί και 30-40.... Και μαραθώνιες πάνες... Καμιά 15αρια αλλάξαμε τουλάχιστον!! 

Κι εγώ το παθαίνω αυτό με το στήθος...άσε και πονάει κι όλας 

On 6/8/2021 at 7:51 ΠΜ, maroullaki είπε:

Και γω δυο τρεις φορές που έφυγα τον τάισα και έφυγα… για το κομμωτηριο που πήγα δίπλα γιατί δεν τα είχα βάψει στην εγκυμοσύνη ο γλυκούλης με λυπήθηκε και κοιμήθηκε τρεις ώρες… μάλλον δεν με άντεχε και αυτός..

Κορίτσια την νύχτα τα αλλάζετε;;

Όχι δεν τον αλλάζω, εκτός αν έχει κάνει κακά του. Τού βάζω από βράδυ πολλή κρεμουλα για να μη συγκαει 

On 6/8/2021 at 10:48 ΠΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι γίνεται με αυτήν την παλιό ίωση? Προχθές το βράδυ ο άντρας μου έκανε ένα 37.5 η μεγαλη σημερα ξύπνησε με πυρετό 38 και ο μπέμπης είναι μπουκωνενος από προχθές το βράδυ! Προσπαθώ να μην έρχεται σε επαφή κάνεις με κανέναν αλλά είναι δύσκολο...ο μικρός δεν έχει πυρετό και της κόρης μου έπεσε με το αλγκοφρεν τι γίνεται καλοκαιριατικα???

Περαστικά σας!!!!

Άλλο πράγμα κι εμείς έτσι, η κόρη μου 5 24ωρα ήταν έτσι... και ο μπέμπης μας με μύξες και βήχα, πήραμε χαμομηλάκι και ήταν καλά 

On 6/8/2021 at 11:50 ΠΜ, Φώφη1990 είπε:

Περαστικα σας κορίτσια! Σέρνεται ίωση είναι η αλήθεια! Να σας ρωτησω κατι? Έχουμε πολλες τσιμπλες. Ο γιατρός μας είπε τομπρεξ. Τις έχετε χρησιμοποιήσει μήπως??? 

Εμείς με χαμομήλι μόνο το αντιμετωπίσαμε, χωρίς να σημαίνει ότι η φαρμακευτική αγωγή είναι κατακριτέα

Εμείς έχουμε μέρες να κάνουμε κακά. Πονάει ο καημένος αλλά τίποτα. Τού έκανα θερμόμετρο έβγαλε πρααααμααα και ησύχασε.....

Έχω στεναχωρηθεί πολύ με αυτά που γίνονται. Ο σύζυγος είναι επιφυλακή,εννοείται άδεια καλοκαιριού δε θα πάρει. Κορίτσια, προσέχετε, έρχονται επικίνδυνες μέρες. Προσευχή πολύ, πίστη(όσες πιστεύετε) και ο Θεός βοηθός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ said:

Εμένα γύρω στις 8 μισή 9 έχει κοιμηθεί. Θα ξυπνήσει τα ξημερώματα, αλλά τρώει και κοιμάται 

Έχουμε κάνει Προς το παρόν μηνιγγιτιδιόκοκκου τύπου c,κάποια στιγμή θα το κάνω κι αυτό στα 2 μεγαλα

@Κική_

Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι, είναι βρεφακι ακομηηηη 

Εγώ κατά τις 8 τα κάνω μπάνιο και τα 3 και μετά τον ταΐσω και κοιμάται. Μπορεί να κοιμηθεί σερί μέχρι το πρωί, μπορεί να ξυπνήσει μια δύο φορές, αλλά η βάση είναι ότι 8 8μισή αρχίζει η χαλάρωση και προετοιμασία για ύπνο. Αυτή είναι η ρουτίνα που ακολουθούμε, ακόμη κι αν κοιμάται, θα τον ξυπνήσω σιγά σιγά και θα ξεκινήσουμε διαδικασίες.  Την ξαπλωτή στάση την κάνουμε συνέχεια, έτσι τα ξημερώματα που πεινάει, τρώει χωρίς να ξυπνήσω.

@Evouska

 Κοίτα εγώ τούς "χαϊδεύω" το χείλος με κάθετες κινήσεις με τη θηλή του μπιμπερό, αυτά αντανακλαστικά ανοίγουν το στόμα και δέχονται κατευθείαν όλα τα μπιμπερό, είτε mam, ή αβεν ή κικο δεν έχουν θέμα 

Κι εγώ το παθαίνω αυτό με το στήθος...άσε και πονάει κι όλας 

Όχι δεν τον αλλάζω, εκτός αν έχει κάνει κακά του. Τού βάζω από βράδυ πολλή κρεμουλα για να μη συγκαει 

Άλλο πράγμα κι εμείς έτσι, η κόρη μου 5 24ωρα ήταν έτσι... και ο μπέμπης μας με μύξες και βήχα, πήραμε χαμομηλάκι και ήταν καλά 

Εμείς με χαμομήλι μόνο το αντιμετωπίσαμε, χωρίς να σημαίνει ότι η φαρμακευτική αγωγή είναι κατακριτέα

Εμείς έχουμε μέρες να κάνουμε κακά. Πονάει ο καημένος αλλά τίποτα. Τού έκανα θερμόμετρο έβγαλε πρααααμααα και ησύχασε.....

Έχω στεναχωρηθεί πολύ με αυτά που γίνονται. Ο σύζυγος είναι επιφυλακή,εννοείται άδεια καλοκαιριού δε θα πάρει. Κορίτσια, προσέχετε, έρχονται επικίνδυνες μέρες. Προσευχή πολύ, πίστη(όσες πιστεύετε) και ο Θεός βοηθός 

 Πραγματικά ο Θεός να βάλει το χέρι του... Τα άσχημα γεγονότα διαδέχονται το ένα το άλλο στην χώρα μας!

Να σας ρωτήσω κάτι ? Έχετε δοκιμάσει καθόλου τις πάνες agnotis??? Διάβασα κάτι άρθρα για τις Pampers και φοβήθηκε το μάτι μου λίγο! Τώρα δοκιμαστικά χρησιμοποιω τις lupilo απο lidl και μπορώ να πω ότι είναι ευχαριστημενη! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

 Πραγματικά ο Θεός να βάλει το χέρι του... Τα άσχημα γεγονότα διαδέχονται το ένα το άλλο στην χώρα μας!

Να σας ρωτήσω κάτι ? Έχετε δοκιμάσει καθόλου τις πάνες agnotis??? Διάβασα κάτι άρθρα για τις Pampers και φοβήθηκε το μάτι μου λίγο! Τώρα δοκιμαστικά χρησιμοποιω τις lupilo απο lidl και μπορώ να πω ότι είναι ευχαριστημενη! 

Έχει δοκιμάσει μια φίλη και. Ήταν ευχαριστημένη. Τι διάβασες; 

Κορίτσια δε σάς είπα, εγώ αδιαθετησα κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

 Πραγματικά ο Θεός να βάλει το χέρι του... Τα άσχημα γεγονότα διαδέχονται το ένα το άλλο στην χώρα μας!

Να σας ρωτήσω κάτι ? Έχετε δοκιμάσει καθόλου τις πάνες agnotis??? Διάβασα κάτι άρθρα για τις Pampers και φοβήθηκε το μάτι μου λίγο! Τώρα δοκιμαστικά χρησιμοποιω τις lupilo απο lidl και μπορώ να πω ότι είναι ευχαριστημενη! 

Εγώ έχω κάτι τελευταίες παμπερς συγκεκριμένα 5πανες και ξεκινάω δυναμικά από τις δευτέρες σε σειρά αγαπημένες μου τις babylino oι πρώτες αγαπημένες μου είναι οι lupilu η κόρη μου είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα και με το παραμικρό συγκαιοταν ενώ χρησιμοποιούσα κρέμα σε κάθε αλλαγή οι χειρότερες είναι οι παμπερς κατ'εμε φυσικά,,,,ήταν αυτές που της κάνανε την μεγαλύτερη ζημιά επειδή είχαν αυτό το δίχτυ μέσα...μετά περάσαμε στις lupilu και μείναμε εκεί μέχρι και τα μέσα της εγκυμοσύνης, τώρα στον μικρό δοκίμασα τις babylino και έμεινα πολύ ευχαριστημένη lupilu θα ήθελα ιδανικά αλλά δυστηχως δεν βολεύει να πάω στα lidl μένουμε σε χωριό,και πρέπει να με πάει ο άντρας μου! Φυσικά οπότε βρω ευκαιρία θα πάρω να κάνω κάβα!

Agnotis έχω ακούσει ότι είναι καλές και χρησιμοποιούν πολλοί τις συγκεκριμένες δεν έχω γνώμη όμως....θα τις δοκίμαζα κάποια στιγμή αλλά εδώ που μένω δεν φέρνουν!

Εγώ με τα μωρομαντηλα έχω θέμα κορίτσια! Δεν μπορώ αυτά με τα αρώματα μου έρχεται αναγουλα! Και έτσι είμαι πολύ περιορισμένη προς το παρόν χρησιμοποιώ pampers sensitive ή babylino sensitive απλά θα ήθελα οι pampers να έχουν περισσότερα τεμάχια μέσα και όχι 52....εντομεταξυ δεν ξέρω αν με συμφέρει από εδώ που παίρνω(1.30 το πακέτο) αλλά δεν ξέρω και από πού να πάρω...αν χρησιμοποιεί καμία άοσμα σε άλλη μάρκα και είναι ευχαριστημένη να μου πει! Χρησιμοποιούσα και μωρομαντηλα lupilu φοβερά άοσμα με ελαιόλαδο(γύρω στα 80τμχ) αλλά ας οψετε που δεν μπορώ να πάω!

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Έχει δοκιμάσει μια φίλη και. Ήταν ευχαριστημένη. Τι διάβασες; 

Κορίτσια δε σάς είπα, εγώ αδιαθετησα κανονικά 

Και προχθές ήθελα να ρωτήσω ....πονάω λες και θα μου έρθει περίοδος εδώ και 2μερες και λέω μωρέ λες???? Για να δούμε.....η ροή σου στον θηλασμό επηρεάστηκε???

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εμείς έχουμε μέρες να κάνουμε κακά. Πονάει ο καημένος αλλά τίποτα. Τού έκανα θερμόμετρο έβγαλε πρααααμααα και ησύχασε.....

Έχω στεναχωρηθεί πολύ με αυτά που γίνονται. Ο σύζυγος είναι επιφυλακή,εννοείται άδεια καλοκαιριού δε θα πάρει. Κορίτσια, προσέχετε, έρχονται επικίνδυνες μέρες. Προσευχή πολύ, πίστη(όσες πιστεύετε) και ο Θεός βοηθός 

Εμάς κάνει ανά 3μερες δεν παρεμβαίνω όσο βλέπω ότι δεν ζοριζεται πολύ,αλλιώς κ εγώ θερμόμετρο βάζω....δεν έχει χρειαστεί ακόμη....τα κακα του είναι κίτρινα? Του δικού μου μετα από τόσες μέρες σαν να πρασινίζουν λιγάκι μου φαίνεται....σόρρυ για την περιγραφή

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που βλέπω τόσες μέρες ο Θεός να τους προστατεύει όλους και να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό το μαρτύριο....ο άνθρωπος είναι το χειρότερο ον το έχουμε ξαναπεί!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ έχω κάτι τελευταίες παμπερς συγκεκριμένα 5πανες και ξεκινάω δυναμικά από τις δευτέρες σε σειρά αγαπημένες μου τις babylino oι πρώτες αγαπημένες μου είναι οι lupilu η κόρη μου είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα και με το παραμικρό συγκαιοταν ενώ χρησιμοποιούσα κρέμα σε κάθε αλλαγή οι χειρότερες είναι οι παμπερς κατ'εμε φυσικά,,,,ήταν αυτές που της κάνανε την μεγαλύτερη ζημιά επειδή είχαν αυτό το δίχτυ μέσα...μετά περάσαμε στις lupilu και μείναμε εκεί μέχρι και τα μέσα της εγκυμοσύνης, τώρα στον μικρό δοκίμασα τις babylino και έμεινα πολύ ευχαριστημένη lupilu θα ήθελα ιδανικά αλλά δυστηχως δεν βολεύει να πάω στα lidl μένουμε σε χωριό,και πρέπει να με πάει ο άντρας μου! Φυσικά οπότε βρω ευκαιρία θα πάρω να κάνω κάβα!

Agnotis έχω ακούσει ότι είναι καλές και χρησιμοποιούν πολλοί τις συγκεκριμένες δεν έχω γνώμη όμως....θα τις δοκίμαζα κάποια στιγμή αλλά εδώ που μένω δεν φέρνουν!

Εγώ με τα μωρομαντηλα έχω θέμα κορίτσια! Δεν μπορώ αυτά με τα αρώματα μου έρχεται αναγουλα! Και έτσι είμαι πολύ περιορισμένη προς το παρόν χρησιμοποιώ pampers sensitive ή babylino sensitive απλά θα ήθελα οι pampers να έχουν περισσότερα τεμάχια μέσα και όχι 52....εντομεταξυ δεν ξέρω αν με συμφέρει από εδώ που παίρνω(1.30 το πακέτο) αλλά δεν ξέρω και από πού να πάρω...αν χρησιμοποιεί καμία άοσμα σε άλλη μάρκα και είναι ευχαριστημένη να μου πει! Χρησιμοποιούσα και μωρομαντηλα lupilu φοβερά άοσμα με ελαιόλαδο(γύρω στα 80τμχ) αλλά ας οψετε που δεν μπορώ να πάω!

Και προχθές ήθελα να ρωτήσω ....πονάω λες και θα μου έρθει περίοδος εδώ και 2μερες και λέω μωρέ λες???? Για να δούμε.....η ροή σου στον θηλασμό επηρεάστηκε???

Εμάς κάνει ανά 3μερες δεν παρεμβαίνω όσο βλέπω ότι δεν ζοριζεται πολύ,αλλιώς κ εγώ θερμόμετρο βάζω....δεν έχει χρειαστεί ακόμη....τα κακα του είναι κίτρινα? Του δικού μου μετα από τόσες μέρες σαν να πρασινίζουν λιγάκι μου φαίνεται....σόρρυ για την περιγραφή

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που βλέπω τόσες μέρες ο Θεός να τους προστατεύει όλους και να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό το μαρτύριο....ο άνθρωπος είναι το χειρότερο ον το έχουμε ξαναπεί!!!

Κίτρινα ναι. Δε μειώνεται η ροή αλλά μού είχε πει παλιά η παιδίατρος ότι δεν χορταίνουν το ίδιο και ενδεχομένως να πειναει πιο συχνά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ΧρυσαΜ είπε:

Κίτρινα ναι. Δε μειώνεται η ροή αλλά μού είχε πει παλιά η παιδίατρος ότι δεν χορταίνουν το ίδιο και ενδεχομένως να πειναει πιο συχνά 

Να πεινάει πιο συχνά από το πόσο? Ο δικός μου όλη μέρα πιπίλαει από λίγο μπορεί και ανά 20λεπτα! ΟΪμε!!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

Να πεινάει πιο συχνά από το πόσο? Ο δικός μου όλη μέρα πιπίλαει από λίγο μπορεί και ανά 20λεπτα! ΟΪμε!!!!

Σήμερα που έχω μεγαλύτερη ροή με έχει ξεζουμισει

Link to comment
Share on other sites

εμένα σήμερα κοιμάται απο τις 3.5. Ξυπνησε για έναν δεκάλεπτο θηλασμό και συνεχίζει!!! Κάτι μου λέει ότι το βράδυ θα με ταράξει!!! 

2 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Έχει δοκιμάσει μια φίλη και. Ήταν ευχαριστημένη. Τι διάβασες; 

Κορίτσια δε σάς είπα, εγώ αδιαθετησα κανονικά 

Διάβασα ότι έχει πολλη χημεία μέσα... Μέχρι και παραγωγα χλωρινης!! Τι να πω... Αλήθεια ψέματα... Δεν ξέρω! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Εγώ έχω κάτι τελευταίες παμπερς συγκεκριμένα 5πανες και ξεκινάω δυναμικά από τις δευτέρες σε σειρά αγαπημένες μου τις babylino oι πρώτες αγαπημένες μου είναι οι lupilu η κόρη μου είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα και με το παραμικρό συγκαιοταν ενώ χρησιμοποιούσα κρέμα σε κάθε αλλαγή οι χειρότερες είναι οι παμπερς κατ'εμε φυσικά,,,,ήταν αυτές που της κάνανε την μεγαλύτερη ζημιά επειδή είχαν αυτό το δίχτυ μέσα...μετά περάσαμε στις lupilu και μείναμε εκεί μέχρι και τα μέσα της εγκυμοσύνης, τώρα στον μικρό δοκίμασα τις babylino και έμεινα πολύ ευχαριστημένη lupilu θα ήθελα ιδανικά αλλά δυστηχως δεν βολεύει να πάω στα lidl μένουμε σε χωριό,και πρέπει να με πάει ο άντρας μου! Φυσικά οπότε βρω ευκαιρία θα πάρω να κάνω κάβα!

Agnotis έχω ακούσει ότι είναι καλές και χρησιμοποιούν πολλοί τις συγκεκριμένες δεν έχω γνώμη όμως....θα τις δοκίμαζα κάποια στιγμή αλλά εδώ που μένω δεν φέρνουν!

Εγώ με τα μωρομαντηλα έχω θέμα κορίτσια! Δεν μπορώ αυτά με τα αρώματα μου έρχεται αναγουλα! Και έτσι είμαι πολύ περιορισμένη προς το παρόν χρησιμοποιώ pampers sensitive ή babylino sensitive απλά θα ήθελα οι pampers να έχουν περισσότερα τεμάχια μέσα και όχι 52....εντομεταξυ δεν ξέρω αν με συμφέρει από εδώ που παίρνω(1.30 το πακέτο) αλλά δεν ξέρω και από πού να πάρω...αν χρησιμοποιεί καμία άοσμα σε άλλη μάρκα και είναι ευχαριστημένη να μου πει! Χρησιμοποιούσα και μωρομαντηλα lupilu φοβερά άοσμα με ελαιόλαδο(γύρω στα 80τμχ) αλλά ας οψετε που δεν μπορώ να πάω!

Και προχθές ήθελα να ρωτήσω ....πονάω λες και θα μου έρθει περίοδος εδώ και 2μερες και λέω μωρέ λες???? Για να δούμε.....η ροή σου στον θηλασμό επηρεάστηκε???

Εμάς κάνει ανά 3μερες δεν παρεμβαίνω όσο βλέπω ότι δεν ζοριζεται πολύ,αλλιώς κ εγώ θερμόμετρο βάζω....δεν έχει χρειαστεί ακόμη....τα κακα του είναι κίτρινα? Του δικού μου μετα από τόσες μέρες σαν να πρασινίζουν λιγάκι μου φαίνεται....σόρρυ για την περιγραφή

Λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που βλέπω τόσες μέρες ο Θεός να τους προστατεύει όλους και να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό το μαρτύριο....ο άνθρωπος είναι το χειρότερο ον το έχουμε ξαναπεί!!!

Μια φίλη μου μου προτεινε και τις   happy ή τις puffies. Αλλά αυτές μόνο μέσω ίντερνετ μάλλον. 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Μια φίλη μου μου προτεινε και τις   happy ή τις puffies. Αλλά αυτές μόνο μέσω ίντερνετ μάλλον. 

Ναι αυτές και εγώ δεν τις έχω δει κάπου εδώ τοπικά....πως ήταν το βράδυ σας? Εμάς και σήμερα και εχθές ήταν καλό ένα ξύπνημα στις 3 και ένα στις 6:30....φτου φτου να συνεχίσει έτσι...χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...