Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Ο παιδιατρος λέει ότι μπορεί να μην φτάνει το γάλα και η συμβουλος θηλασμου ότι το γάλα μπορεί να έρχεται με πολλη φόρα και να την ενοχλεί. Αντε να βγάλεις άκρη τώρα... 

Εντωμεταξύ σήμερα όλη μέρα κοιμάται και τρωει... Χθες δεν κοιμόταν ουτε για 10 λεπτά συνεχόμενα και σήμερα μόνο τρώει και κοιμάται στο στήθος! 

Καταλαβαίνω τη σύγχυσή σου... Αλλά αν δεν έτρωγε καλά δε θα κοιμόταν, ούτε θα έβρεχε πανες

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο μπέμπης μας από εχθές το βράδυ ξεκίνησε τις κραυγουλες κ ενθουσιάζεται με τον εαυτό του κ εγώ μαζί του!!! :wub:

Με τα ρούχα τι κάνετε???Ότι του είχα πάρει για 3μηνων δεν του κάνει τίποτα τα φορμακια δεν φτάνουν να κουμπωσουν κάτω στην πάνα τα παντελόνια είναι κοντά και οι μπλούζες στενές δεν έβαλε τίποτα από ότι είχα πάρει είναι όλα αχρησιμοποίητα(τα μάζεψα σε μια μεγάλη σακούλα και τα έδωσα στην ξαδέρφη μου που μπαίνει στον μήνα της μεθαύριο και περιμένει μπέμπη και αυτην)έχω δύο φορμακια από orchestra 6μηνων λέει και του φοράω αυτά αλλά του είναι ίσα ίσα, και φοβάμαι να παραγγείλω χωρίς να ξέρω την γραμμή... μήπως έχει πάρει καμία από κάπου συγκεκριμένα να μου πει πως είναι η γραμμή???

Ποσο είναι καλέ; εμένα είναι 57 εκατοστά και το 0-3 τού φοράω. Το ορκεστρα έχει στενή γραμμή, κοίτα τα εκατοστά 

@Evouska σιδερένιος!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου... 

Εμείς πριν 20 μέρες ειμασταν 56 εκατοστά και φοράμε το 62-68. 

Λοιπόν κορίτσια δοκίμασα τις agnotis. Ενώ είναι πολυ απαλές και δεν δημιουργησαν κανέναν ερεθίσμο και καμια κοκκινίλα έχουν διαρροές... Και στα απλά τα τσίσα. Νομίζω φταίει το λαστιχάκι. Είναι απορροφητικες αλλά πολυ χαλαρές στο πλάι. Επειδή είχα παρει 3 συσκευασίες τις 2 τις πηγε πισω ο πεθερος μου και μου έφερε να δοκιμάσω Babylino. 

Κάτι ασχετο... Η δικιά μοθ κάθε φορά που την έχω πανω μου τρίβει τη Μουσουδα της. Είτε νηστικη είτε φαγωμενη. Στον ώμο, στο στήθος στα χέρια παντου. Σας έχει τυχει???? Στην αρχή είπα τηξ ενοχλεί η μυτούλα της. Αλλα την καθάριζα δυο μερες τώρα με ορό και παλι συνεχίζει. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καταλαβαίνω τη σύγχυσή σου... Αλλά αν δεν έτρωγε καλά δε θα κοιμόταν, ούτε θα έβρεχε πανες

Ποσο είναι καλέ; εμένα είναι 57 εκατοστά και το 0-3 τού φοράω. Το ορκεστρα έχει στενή γραμμή, κοίτα τα εκατοστά 

@Evouska σιδερένιος!!!! 

5κιλα και 57εκ ήταν πριν 3εβδομαδες! Όχι τα 0-3 ούτε για αστείο δεν του χωράνε εγώ λέω για σκέτο 3 χαχα και δεν κουμπώνει.... Από ορκεστρα δεν παίρνω γιατί αν κρίνω από τα δύο φορμακια 6μηνων που έχω από εκεί και είναι ίσα ίσα δεν έχω ιδέα τι νούμερο να πάρω!!!

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου... 

Εμείς πριν 20 μέρες ειμασταν 56 εκατοστά και φοράμε το 62-68. 

Λοιπόν κορίτσια δοκίμασα τις agnotis. Ενώ είναι πολυ απαλές και δεν δημιουργησαν κανέναν ερεθίσμο και καμια κοκκινίλα έχουν διαρροές... Και στα απλά τα τσίσα. Νομίζω φταίει το λαστιχάκι. Είναι απορροφητικες αλλά πολυ χαλαρές στο πλάι. Επειδή είχα παρει 3 συσκευασίες τις 2 τις πηγε πισω ο πεθερος μου και μου έφερε να δοκιμάσω Babylino. 

Κάτι ασχετο... Η δικιά μοθ κάθε φορά που την έχω πανω μου τρίβει τη Μουσουδα της. Είτε νηστικη είτε φαγωμενη. Στον ώμο, στο στήθος στα χέρια παντου. Σας έχει τυχει???? Στην αρχή είπα τηξ ενοχλεί η μυτούλα της. Αλλα την καθάριζα δυο μερες τώρα με ορό και παλι συνεχίζει. 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από babylino....αυτό με την μουσούδα της εννοείται το κάνει και εμένα δεν είναι κάτι!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου... 

Εμείς πριν 20 μέρες ειμασταν 56 εκατοστά και φοράμε το 62-68. 

Λοιπόν κορίτσια δοκίμασα τις agnotis. Ενώ είναι πολυ απαλές και δεν δημιουργησαν κανέναν ερεθίσμο και καμια κοκκινίλα έχουν διαρροές... Και στα απλά τα τσίσα. Νομίζω φταίει το λαστιχάκι. Είναι απορροφητικες αλλά πολυ χαλαρές στο πλάι. Επειδή είχα παρει 3 συσκευασίες τις 2 τις πηγε πισω ο πεθερος μου και μου έφερε να δοκιμάσω Babylino. 

Κάτι ασχετο... Η δικιά μοθ κάθε φορά που την έχω πανω μου τρίβει τη Μουσουδα της. Είτε νηστικη είτε φαγωμενη. Στον ώμο, στο στήθος στα χέρια παντου. Σας έχει τυχει???? Στην αρχή είπα τηξ ενοχλεί η μυτούλα της. Αλλα την καθάριζα δυο μερες τώρα με ορό και παλι συνεχίζει. 

Babylino παίρνω κι εγώ κατά κύριο λόγο. 

 

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

5κιλα και 57εκ ήταν πριν 3εβδομαδες! Όχι τα 0-3 ούτε για αστείο δεν του χωράνε εγώ λέω για σκέτο 3 χαχα και δεν κουμπώνει.... Από ορκεστρα δεν παίρνω γιατί αν κρίνω από τα δύο φορμακια 6μηνων που έχω από εκεί και είναι ίσα ίσα δεν έχω ιδέα τι νούμερο να πάρω!!!

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από babylino....αυτό με την μουσούδα της εννοείται το κάνει και εμένα δεν είναι κάτι!!!

Αλήθεια; περίεργο μού φαίνεται, από πού ψωνίζεις; εμένα είναι 57 εκατοστά 5,700 και τού κάνουν μια χαρά καλέ τα 0-3,τα είχα πάρει τα περισσότερα από τζάμπο 

Δοκίμασε να πάρεις από εκεί κι εσύ αν είναι, μήπως έχουν καλύτερη εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Babylino παίρνω κι εγώ κατά κύριο λόγο. 

 

Αλήθεια; περίεργο μού φαίνεται, από πού ψωνίζεις; εμένα είναι 57 εκατοστά 5,700 και τού κάνουν μια χαρά καλέ τα 0-3,τα είχα πάρει τα περισσότερα από τζάμπο 

Δοκίμασε να πάρεις από εκεί κι εσύ αν είναι, μήπως έχουν καλύτερη εφαρμογή 

Από τζάμπο είναι αυτά που έχω και από cool club είχα πάρει στην κόρη μου από τζάμπο κ είχα μείνει ευχαριστημένη  κ πάντα πήγαινε ακριβώς με τα νούμερα τώρα δεν καταλαβαίνω τι γίνεται...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Από τζάμπο είναι αυτά που έχω και από cool club είχα πάρει στην κόρη μου από τζάμπο κ είχα μείνει ευχαριστημένη  κ πάντα πήγαινε ακριβώς με τα νούμερα τώρα δεν καταλαβαίνω τι γίνεται...

Εγώ πάντως κορίτσια έχω βολευτει πολυ και απο τα energiers και από τα lidl ειδικά όταν βγάλει... Πριν 2 βδομάδες πήρα μεγαλυτερα για τον χειμώνα. Η ποιοτητα είναι πολυ καλη! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια έχω βολευτει πολυ και απο τα energiers και από τα lidl ειδικά όταν βγάλει... Πριν 2 βδομάδες πήρα μεγαλυτερα για τον χειμώνα. Η ποιοτητα είναι πολυ καλη! 

Energiers(έχει πολύ καλή ποιότητα) πήρα στην κόρη μου όλη την πρώτη καλοκαιρινή καρνταρομπα της και λίγα από orchestra!!! δεν ξανά αγόρασα ρούχα για να πω την αλήθεια της δικιάς μου τα δίνουμε κάθε τέλος σεζόν στης νονάς της την μικρή που είναι έξι μήνες μικρότερη απο την δικια μου και εμείς παίρνουμε της ανηψιας μου που είναι 4χρονων και της ξαδερφουλας μου που είναι 6....οπότε τα ρουχαλακια κάνουν κύκλο και παίρνω μόνο ότι λείπει από κάθε σεζόν π.χ παπούτσια,κάλτσες, εσώρουχα καλσόν.....

Μέχρι τώρα έχουνε περάσει 3σεζον χειμώνες και 3σεζον καλοκαίρια και έχω αγοράσει ρούχα μόνο τις 2πρωτες τον 1ο χειμώνα δηλ τα βρεφικά ρούχα και το 1ο καλοκαίρι που ήταν 6μηνων.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια έχω βολευτει πολυ και απο τα energiers και από τα lidl ειδικά όταν βγάλει... Πριν 2 βδομάδες πήρα μεγαλυτερα για τον χειμώνα. Η ποιοτητα είναι πολυ καλη! 

Καλά κι εγώ έχω πάρει ένα σωρό από lidl πλύνε βάλε είναι... Κυρίως όμως παίρνω ορκεστρα που έχουμε κάρτα. Αλλά πρόβλημα με το μέγεθος δεν έχω, πάω με βάση τα εκατοστά, όχι με την αναγραφόμενη ηλικία. Στο γιο μου τον μεγάλο, θα γίνει τον Οκτώβριο 4 και τού παίρνω για 5 ή 6 χρόνων 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! 

@Φώφη1990 εμείς δοκιμάσαμε τις lupilu του λιντλ κ μπορώ να πω ότι μου αρέσουν περισσότερο από όλες! Δε μυρίζουν καθόλου κ έχουν καλή εφαρμογή,  ούτε στενή όπως οι babylino ούτε μεγάλη όπως οι Pampers! Νομίζω ότι σε αυτές θα καταλήξω!

@ΒαλεντιναΧκ εγώ το ίδιο θέμα έχω με τα ρούχα δεν της κάνει τίποτα πια χαχα! Τα 0-3 ισα που κουμπώνουν οπότε πρέπει να πάρω 3-6 για να της κάνουν! Μου πήρε 2 από τα τζάμπο η πεθερά μου 3-6 και της ειναι ίσα ίσα και μου πήρε κ 2 6-9 τα οποία της είναι ελάχιστα μεγάλα! Δε ξέρω τι γίνεται με τα νούμερα, 57 εκατοστά είναι κ 5550 ,προχθες την μετρήσαμε!  Τα orchestra νομίζω πάντως έχουν στενή εφαρμογή γενικά κ εγώ κάποια που μου είχαν δώσει για 6 μηνών της τα έβαλα τον πρώτο μήνα!

@ΧρυσαΜ ευχαριστώ κοπέλα μου! Άσε τι πάθαμε το βράδυ του εμβολιου!! Είχε δέκατα κ πήγα να της δώσω λίγο ντεπον κ με τις πρώτες σταγόνες έκανε εμετό η γλυκιά μου ! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι από τη γεύση του ντεπον επειδή είναι πολύ γλυκό μάλλον της φάνηκε έντονο! Μου ειπε να μην την ταισω για καμιά ώρα ,αλλά τελικά η μπεμπα κοιμήθηκε 4 ώρες σερί μετά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2021 at 8:39 ΜΜ, Evouska είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! 

@Φώφη1990 εμείς δοκιμάσαμε τις lupilu του λιντλ κ μπορώ να πω ότι μου αρέσουν περισσότερο από όλες! Δε μυρίζουν καθόλου κ έχουν καλή εφαρμογή,  ούτε στενή όπως οι babylino ούτε μεγάλη όπως οι Pampers! Νομίζω ότι σε αυτές θα καταλήξω!

@ΒαλεντιναΧκ εγώ το ίδιο θέμα έχω με τα ρούχα δεν της κάνει τίποτα πια χαχα! Τα 0-3 ισα που κουμπώνουν οπότε πρέπει να πάρω 3-6 για να της κάνουν! Μου πήρε 2 από τα τζάμπο η πεθερά μου 3-6 και της ειναι ίσα ίσα και μου πήρε κ 2 6-9 τα οποία της είναι ελάχιστα μεγάλα! Δε ξέρω τι γίνεται με τα νούμερα, 57 εκατοστά είναι κ 5550 ,προχθες την μετρήσαμε!  Τα orchestra νομίζω πάντως έχουν στενή εφαρμογή γενικά κ εγώ κάποια που μου είχαν δώσει για 6 μηνών της τα έβαλα τον πρώτο μήνα!

@ΧρυσαΜ ευχαριστώ κοπέλα μου! Άσε τι πάθαμε το βράδυ του εμβολιου!! Είχε δέκατα κ πήγα να της δώσω λίγο ντεπον κ με τις πρώτες σταγόνες έκανε εμετό η γλυκιά μου ! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι από τη γεύση του ντεπον επειδή είναι πολύ γλυκό μάλλον της φάνηκε έντονο! Μου ειπε να μην την ταισω για καμιά ώρα ,αλλά τελικά η μπεμπα κοιμήθηκε 4 ώρες σερί μετά! 

Έλα ρε το γλυκάκι... Τής πέρασε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Έλα ρε το γλυκάκι... Τής πέρασε;; 

Είχε δέκατα 2 μέρες μετά το εμβόλιο! Αλλά όχι πάνω από 38 οπότε δεν της ξαναεδωσα κάτι! Γενικά ήθελε πολύ αγκαλιά κ ήταν λίγο πιο νευρική απ' ότι συνήθως! Ευτυχώς σήμερα ήταν καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Evouska said:

Είχε δέκατα 2 μέρες μετά το εμβόλιο! Αλλά όχι πάνω από 38 οπότε δεν της ξαναεδωσα κάτι! Γενικά ήθελε πολύ αγκαλιά κ ήταν λίγο πιο νευρική απ' ότι συνήθως! Ευτυχώς σήμερα ήταν καλύτερα!

Κορίτσια μου απ ότι κατάλαβα μόνο εγώ θα κάνω 2 εμβόλια μαζεμένα..???? Το ένα πόσιμο! Από τώρα το σκέφτομαι και φοβάμαι! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια μου απ ότι κατάλαβα μόνο εγώ θα κάνω 2 εμβόλια μαζεμένα..???? Το ένα πόσιμο! Από τώρα το σκέφτομαι και φοβάμαι! 

. καλύτερα ένα ένα τα εμβόλια.

Εμείς κλείσαμε 30/8  το πρώτο μας.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κική_ είπε:

Κι εμεις ένα θα κανουμε 31/8!

Με το καλό Κική μου και χωρίς παρατράγουδα.

Κορίτσια πως είστε όσες κάνατε για κοβιντ? Λέω να το προγραμματίσω σιγά σιγά. Περίμενα να πέσουν τα αντισώματα γιατί νόσησα το χειμώνα. Πώς ήταν οι επόμενες μέρες? Τα μωρά ? Είχατε τίποτα μυξες κτλ?

Εν τω μεταξύ την ίωση που κολλήσαμε όλοι την πέρασα χειρότερα από όλους δε με βλέπω καλά.. πολύ βήχας και καταρροή. Μάλλον μου άφησε κατάλοιπα η κορονα

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...