Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, FlowerMom είπε:

Δεν κρατήθηκα τελικά! Έκανα άλλη μια χοριακή σήμερα (σαν τον ναρκομανή που ψάχνει τη δόση του!) και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην ξανακάνω άλλη μέχρι το ραντεβού στο γιατρό την Τετάρτη .... 

Ε, αφού χρειάζεσαι την δόση σου καλά έκανες! Πες μας και τα αποτελέσματα! Πάντως ας το πιστέψεις κάθε μέρα που περνάει είμαστε και πιο έγκυες! 

 

Just now, Evouska είπε:

γεια σου κοριτσακι μου γλυκο! εγω νομιζω κολλησα κρυωματακι απο το βαφτιστηρι μου χθες! σημερα εχω λιγη καταρροη αλλα ελπιζω να μου περασει συντομα! κατα τ'αλλα απο συμπτωματα δυσπεψια  εχω λιγο και πονακια στη μεση! εσειιιιις; πως πατε κοριτσια μου;;

@FlowerMom δεν υπαρχεις με τις χοριακες χαχαχα! σταματα να αγχωνεσαιιιιιιι! εισαι εγκυος!!απολαυσε το!!:wub:

@mairy2021 κοπελα μου μας καταλαβαινεις τι αγχος εχουμε τωρα στην αρχη!!σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και τελεια αποτελεσματα στην αυχενικη σου!! :wub::wub:

Περαστικά σου και γρήγορα! 

Εγώ από συμπτώματα σήμερα λίγα πράγματα έως και καθόλου! Σχεδόν νιώθω μη έγκυος! Αλλά μετά συνερχομαι και σκέφτομαι την επόμενη Παρασκευή που έχουμε το ραντεβού στο γιατρό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mamanino είπε:

Ε, αφού χρειάζεσαι την δόση σου καλά έκανες! Πες μας και τα αποτελέσματα! Πάντως ας το πιστέψεις κάθε μέρα που περνάει είμαστε και πιο έγκυες! 

 

Περαστικά σου και γρήγορα! 

Εγώ από συμπτώματα σήμερα λίγα πράγματα έως και καθόλου! Σχεδόν νιώθω μη έγκυος! Αλλά μετά συνερχομαι και σκέφτομαι την επόμενη Παρασκευή που έχουμε το ραντεβού στο γιατρό! 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου ! Ευτυχώς είμαι ήδη κάπως Καλύτερα σε σχέση με το πρωί!! Ναι η αλήθεια είναι ότι κ εμένα δεν είναι καθόλου έντονα τα συμπτώματα φτου φτου!! Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Scarlet86 είπε:

Κορίτσια κια εγώ το ίδιο! 

Κορίτσια ελπιζω να είστε όλες καλά!  εγώ περιμένω την 2η χοριακη αύριο την 1η την έκανα χθες - 11 μερα από εμβρυομεταφορα και ήταν 210- Ειναι η 1η φορά και έχω μπερδευτεί πολύ με τους υπολογισμούς εβδομάδων. Είναι από εξωσωματική και η εμβρυομεταφορα έγινε 23.09. Όταν λέτε τεπ εννοειτε από την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου? Αν είσαι από εξωσωματική το υπολογίζεις αλλιώς? Εμένα η τελευταία περίοδος-1η μέρα - ήταν 8/09.

Καλησπέρα! Πώς βγήκε η χοριακη; 

@FlowerMom εσύ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evouska είπε:

γεια σου κοριτσακι μου γλυκο! εγω νομιζω κολλησα κρυωματακι απο το βαφτιστηρι μου χθες! σημερα εχω λιγη καταρροη αλλα ελπιζω να μου περασει συντομα! κατα τ'αλλα απο συμπτωματα δυσπεψια  εχω λιγο και πονακια στη μεση! εσειιιιις; πως πατε κοριτσια μου;;

@FlowerMom δεν υπαρχεις με τις χοριακες χαχαχα! σταματα να αγχωνεσαιιιιιιι! εισαι εγκυος!!απολαυσε το!!:wub:

@mairy2021 κοπελα μου μας καταλαβαινεις τι αγχος εχουμε τωρα στην αρχη!!σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και τελεια αποτελεσματα στην αυχενικη σου!! :wub::wub:

Περαστικά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Update Χοριακής: 

2/10: 36.36

5/10: 219.60

9/10: 1334

Σουπερ είναι μπράβο σου. Γενικά όμως μην σας ανχωνουν τα νούμερα, ο διπλασιασμός είναι που μας νοιάζει. Εγω βρε κορίτσια τρομερη νύστα!!! Και τώρα με το ζορι κρατιέμαι, που πριν τη μια δεν κοιμόμουν!!!! Όσο για την εγκυμοσύνη αυτή τη φορά σε κανένα δεν θέλω πριν την αυχενική. Η μαμα μου την τελευταία φορά στεναχωρεθηκε πολύ, και γενικά οταν κατι με πονάει δεν θέλω να το συζηταω, λαθος μου οκ αλλά έτσι νιώθω, και όταν με παίρνουν και με ρωτούν πως ειμαι, ενώ έχει πει ο αντρας μου ότι δεν θέλω να μιλήσω γιαυτο, εύχομαι σε δύσκολη θέση. Ίσως και τσαντιζομαι. :oops:. Ξέρω ότι το κάνουν απο ενδιαφέρον αλλά τέτοιες στιγμές είναι περίεργες!! Αυτα τα ευχάριστα!!! Όλα καλά να πάνε σε όλες μας και μονο χαμόγελα!!! Καλήνυχτα !! (παρα την νυστα πολλα ειπα )

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Σουπερ είναι μπράβο σου. Γενικά όμως μην σας ανχωνουν τα νούμερα, ο διπλασιασμός είναι που μας νοιάζει. Εγω βρε κορίτσια τρομερη νύστα!!! Και τώρα με το ζορι κρατιέμαι, που πριν τη μια δεν κοιμόμουν!!!! Όσο για την εγκυμοσύνη αυτή τη φορά σε κανένα δεν θέλω πριν την αυχενική. Η μαμα μου την τελευταία φορά στεναχωρεθηκε πολύ, και γενικά οταν κατι με πονάει δεν θέλω να το συζηταω, λαθος μου οκ αλλά έτσι νιώθω, και όταν με παίρνουν και με ρωτούν πως ειμαι, ενώ έχει πει ο αντρας μου ότι δεν θέλω να μιλήσω γιαυτο, εύχομαι σε δύσκολη θέση. Ίσως και τσαντιζομαι. :oops:. Ξέρω ότι το κάνουν απο ενδιαφέρον αλλά τέτοιες στιγμές είναι περίεργες!! Αυτα τα ευχάριστα!!! Όλα καλά να πάνε σε όλες μας και μονο χαμόγελα!!! Καλήνυχτα !! (παρα την νυστα πολλα ειπα )

αχ κοριτσακι μου κι εγω ακριβως ετσι ειμαι.. και να εχεις τη στεναχωρια σου και να πρεπει να εξηγεις κι απο πανω..  ειναι πολυ δυσκολο!! και γι αυτο αυτη τη φορα το σκεφτομαι διπλα και δεν το εχω πει σε κανεναν δικο μου.. ευτυχως που εχω κ εσας και τα συζηταμε γιατι θα ειχα σκασει τοσες μερες να τα κραταω ολα μεσα μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

αχ κοριτσακι μου κι εγω ακριβως ετσι ειμαι.. και να εχεις τη στεναχωρια σου και να πρεπει να εξηγεις κι απο πανω..  ειναι πολυ δυσκολο!! και γι αυτο αυτη τη φορα το σκεφτομαι διπλα και δεν το εχω πει σε κανεναν δικο μου.. ευτυχως που εχω κ εσας και τα συζηταμε γιατι θα ειχα σκασει τοσες μερες να τα κραταω ολα μεσα μου!!

Εγώ σήμερα αναγκάστηκα να το πω και στον άνθρωπο που μου έκανε μασάζ! Δεν το ξέρω η μαμά μου και το ξέρει αυτός χαχαχα και κατέληξα να του το λέω επειδή με ρώτησε αν περιμένω περίοδο και έχω τέτοια κατακράτηση στα πόδια. Του λέω «εεεε όχι ακριβωωωως... Ε... να... είμαι λίγο έγκυος» 

και έμεινε φυσικά γιατί μου είπε ότι δεν κάνει να κανείς μασάζ στο πρώτο 3μηνο. Το ξέρατε εσείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Εγώ σήμερα αναγκάστηκα να το πω και στον άνθρωπο που μου έκανε μασάζ! Δεν το ξέρω η μαμά μου και το ξέρει αυτός χαχαχα και κατέληξα να του το λέω επειδή με ρώτησε αν περιμένω περίοδο και έχω τέτοια κατακράτηση στα πόδια. Του λέω «εεεε όχι ακριβωωωως... Ε... να... είμαι λίγο έγκυος» 

και έμεινε φυσικά γιατί μου είπε ότι δεν κάνει να κανείς μασάζ στο πρώτο 3μηνο. Το ξέρατε εσείς αυτό;

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Όντως δεν επιτρέπεται; πρώτη φορά το ακούω! Τον ρώτησες περισσότερα;  τελικά εσύ το μασαζακι το έκανες;; ❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Όντως δεν επιτρέπεται; πρώτη φορά το ακούω! Τον ρώτησες περισσότερα;  τελικά εσύ το μασαζακι το έκανες;; ❤

Καλημέρα σαν ειδικός κινησιοθεραπείας 

Θα σας απαντήσω 

Λοιπόν απογορευεται το μασάζ το πρώτο τρίμηνο γιατι δε θέλουμε υπεραιματωση 

Και φυσικά και όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης απογορευεται η μαλαξη στην οσφυϊκή χώρα γιατί υπάρχει κίνδυνος αποκόλλησης 

Και το λέω για να μην παρασυρθείτε επειδή θα πονάτε στη μέση λόγω της εγκυμοσύνης και πάτε και πείτε κάντε μου μασάζ να περάσει ο πόνος 

Καλό θα ήταν να το αποφύγετε τους πρώτους μήνες ,αργότερα θα μπορείτε να κάνετε στα πόδια και στον αυχένα καθιστές 

Να έχετε υπέροχες και ανεφελες εγκυμοσύνες.....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλημέρα σαν ειδικός κινησιοθεραπείας 

Θα σας απαντήσω 

Λοιπόν απογορευεται το μασάζ το πρώτο τρίμηνο γιατι δε θέλουμε υπεραιματωση 

Και φυσικά και όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης απογορευεται η μαλαξη στην οσφυϊκή χώρα γιατί υπάρχει κίνδυνος αποκόλλησης 

Και το λέω για να μην παρασυρθείτε επειδή θα πονάτε στη μέση λόγω της εγκυμοσύνης και πάτε και πείτε κάντε μου μασάζ να περάσει ο πόνος 

Καλό θα ήταν να το αποφύγετε τους πρώτους μήνες ,αργότερα θα μπορείτε να κάνετε στα πόδια και στον αυχένα καθιστές 

Να έχετε υπέροχες και ανεφελες εγκυμοσύνες.....

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σού. Σ ευχαριστούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...