Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα... 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας 

Έφτασα Αθήνα και είμαι στο ξενοδοχείο. Περιμένω πως και πως να περάσει η ώρα 

Εύχομαι να κάνω καλό ποδαρικό με τις αυχενικες

Καλή επιτυχία! Αύριο έχω και εγώ αυχενική! Περιμένουμε νέα σου σύντομα! 

  • Μου αρέσει 7

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια συμπλήρωσα τα καινούρια κορίτσια που ήρθαν στην ομαδουλα μας, πιστεύω ότι είμαστε όλες στο πινακακι! Απλά από εδώ και πέρα αν κάποια κλείνει ημερομηνία για Αυχενική και δεν υπάρχει ήδη, αν θέλει μπορεί να κάνει παράθεση το σχόλιο, να το επεξεργάζεται και να την συμπληρώνει! Η αν κάποια μάθει φύλο, μπορεί επίσης να συμπληρώσει με τον ίδιο τρόπο το φύλο αν θέλει!!❤ έτσι ώστε να μην δημοσιεύεται ξανά το πινακακι!

 

 

Πινακάκι !



@Maria92 ΠΗΤ 28/5


@Mpizelaki_mou ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 27/11


@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11


@boockie ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11


@Olga93 ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11


@phal ΠΗΤ 9/6 Αυχενική 26/11


@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12


@BILLE ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12


@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 11/6  Αυχενική 27/11


@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11


@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@Scarlet86 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 27/11


@marilou84 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική /12


@matinab1980 Αυχενική 4/12


@Αυρα87 ΠΗΤ 16/6


@jellyfishch ΠΗΤ 17/6


@Eva1986 ΠΗΤ 18/6


@maroullaki ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12



@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6 Αυχενική 16/12


@Avmar ΠΗΤ 25/6


@λιλιτο ΠΗΤ 25/6


@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11


@mominthemaking ΠΗΤ 29/06


@ΧρυσαΜ ΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16-20/12


@ΒαλεντιναΧ ΠΗΤ 1/7 Αυχενική 21/12


@Κική_ ΠΗΤ 1/7


@Evi! ΠΗΤ 2-4/7




  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, μιας και είμαστε σε αναμονη των αποτελεσμάτων της @Μαρία1430, ήθελαν να ρωτήσω τα αποτελέσματα βγαίνουν επιτόπου και της PAPP A??

Του υπερήχου ναι.  Της papp όχι,αφού στην ουσία είναι αιμοδοσία

Τα επεξεργάζονται στο εργαστήριο.   

Οπότε από τον υπέρηχο θα έχετε μια πρώτη εικόνα που θα συμπληρωθεί μόλις πάρετε το papp

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλησπέρα γκαστρουλες και καλή εβδομάδα. @Μαρία1430 και @boockie καλά αποτελέσματα αυριο. Περιμένουμε νέα σας. 

Τα φιλιά μου σε όλες

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου! Είμαι από χθες το βράδυ λιγάκι τρομαγμένη... με πιάνουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα τσιμπηματάκια να το πω;; Κράμπες να το πω;;; Χαμηλά δεξιά εκεί που είναι το μπεμπέ.. πόνοι όχι αφόρητοι και να διπλώνω, αλλά υποφερτοί! Θα το αναφέρω αύριο εννοείται στον γιατρό αλλά έχω ανησυχήσει!! Δεν περνάνε οι ώρες!  Να σημειώσω πως αύριο μπαίνω στην 12η... Λέτε να συμβαίνει κάτι κακό;

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, μιας και είμαστε σε αναμονη των αποτελεσμάτων της @Μαρία1430, ήθελαν να ρωτήσω τα αποτελέσματα βγαίνουν επιτόπου και της PAPP A??

Εγώ έκανα την Αυχενική στο Λητώ με την κυρία Σουκα. Προηγουμένως μου είχαν πάρει αίμα για papp-a και τα αποτελέσματα βγήκαν σε 1 ώρα οπότε και τα παρελαβα αυθημερόν μαζί με τις πιθανότητες για χρωμοσωμικες ανωμαλίες.  Σε άλλα κέντρα βγαίνουν την επόμενη. 

Just now, boockie είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου! Είμαι από χθες το βράδυ λιγάκι τρομαγμένη... με πιάνουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα τσιμπηματάκια να το πω;; Κράμπες να το πω;;; Χαμηλά δεξιά εκεί που είναι το μπεμπέ.. πόνοι όχι αφόρητοι και να διπλώνω, αλλά υποφερτοί! Θα το αναφέρω αύριο εννοείται στον γιατρό αλλά έχω ανησυχήσει!! Δεν περνάνε οι ώρες!  Να σημειώσω πως αύριο μπαίνω στην 12η... Λέτε να συμβαίνει κάτι κακό;

Κι εμένα με έπιαναν τέτοιες κράμπες και είχα και τσιμπηματακια. Όσες φορές το είχα αναφέρει στη γιατρό μου μου έλεγε ότι είναι φυσιολογικό. Φυσικά ανάφερε και τη δική σου εμπειρία στον δικό σου γιατρό. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos αρρώστησα γαμωτο.. έχω δέκατα και βήχα και το πρωί βγήκα στα λογαριασμούς... Τι να πάρω? Ξέρετε κανένα ματζουνι? Να άρπαξα καμιά κορόνα?????????:ph34r:

Bookie θα μεγαλώνει η μήτρα κορίτσι πιστεύω...αν κάνεις τίποτα απότομες κινήσεις ίσως να είναι και από αυτό.. κι εμένα με πιάνουνβπου και που.

Τώρα που είπες πόνους, έκανα μασάζ στην τομή μου γιατί ειχα ελαφρύ πόνο και ένιωθα ένα γρομπαλακι εσωτερικα. μετά από λίγες ημέρες σταματησε να πονάει! Εμείς που ετοιμαζόμαστε για vbac πρέπει να το κάνουμε για να λύνονται οι συμφησεις όσο γίνεται.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

Κορίτσια sos αρρώστησα γαμωτο.. έχω δέκατα και βήχα και το πρωί βγήκα στα λογαριασμούς... Τι να πάρω? Ξέρετε κανένα ματζουνι? Να άρπαξα καμιά κορόνα?????????:ph34r:

Bookie θα μεγαλώνει η μήτρα κορίτσι πιστεύω...αν κάνεις τίποτα απότομες κινήσεις ίσως να είναι και από αυτό.. κι εμένα με πιάνουνβπου και που.

Τώρα που είπες πόνους, έκανα μασάζ στην τομή μου γιατί ειχα ελαφρύ πόνο και ένιωθα ένα γρομπαλακι εσωτερικα. μετά από λίγες ημέρες σταματησε να πονάει! Εμείς που ετοιμαζόμαστε για vbac πρέπει να το κάνουμε για να λύνονται οι συμφησεις όσο γίνεται.

Αυτο για το μασάζ δεν το ήξερα!!! Ότι πληροφορίες εχεις να μου λες. Και στην Ευτοκια εχει ωραίες συμβουλές και για την γέννα γενικότερα. 

Περαστικά σου!!! Μίλα με τον γιατρό σου πρώτα. Εγω ξέρω ότι μπορείς να πιεις ντεπον ή Παναντολ των 500. Επίσης χαμομήλι με μέλι και λεμόνι, και για τα μικρόβια στον λαιμό βοηθά και μια κουταλιά μελι σε ένα ποτηράκι με αρκετό λεμόνι τα ανακατεύεις και το πίνεις και δεν πίνεις κάτι για λίγο. Μαλακώνει τον λαιμό το μέλι είναι και αντισηπτικό και το λεμόνι έχει και βιταμίνη c. Έχω και ένα σιρόπι που μου έδωσε ο παθολόγος που είναι για βήχα και φλεγματα ειδικά για εγκυους, φυτικό, αλλά αυτο δεν νομίζω οτι το χρειαζεσαι ακόμα.

Τώρα είδα ότι έχεις και βήχα... Αν θες πες μου να σου γράψω το σιρόπι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εμένα μου έκανε δουλειά και είχα πολυ βήχα. Μίλα οπωσδήποτε με τον γιατρό σου ή με ένα παθολόγο. Εύχομαι να μην είναι κάτι

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Κορίτσια sos αρρώστησα γαμωτο.. έχω δέκατα και βήχα και το πρωί βγήκα στα λογαριασμούς... Τι να πάρω? Ξέρετε κανένα ματζουνι? Να άρπαξα καμιά κορόνα?????????:ph34r:

Bookie θα μεγαλώνει η μήτρα κορίτσι πιστεύω...αν κάνεις τίποτα απότομες κινήσεις ίσως να είναι και από αυτό.. κι εμένα με πιάνουνβπου και που.

Τώρα που είπες πόνους, έκανα μασάζ στην τομή μου γιατί ειχα ελαφρύ πόνο και ένιωθα ένα γρομπαλακι εσωτερικα. μετά από λίγες ημέρες σταματησε να πονάει! Εμείς που ετοιμαζόμαστε για vbac πρέπει να το κάνουμε για να λύνονται οι συμφησεις όσο γίνεται.

Καλησπερα!!! Μην τρομοκατεισαι... Θέλουμε δεν θέλουμε πιστευω ότι μέσα στον Χειμώνα όλο και κάτι θα περασουμε! Δοκίμασε και τσάι μεντας! Είναι αποστειρωτικο και ειδικά για τα πνευμονια ο, τι πρεπει! Και πολυ ασφαλές για την εγκυμοσύνη.... Περαστικά σου και όλα καλά θα πάνε!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα!!! Μην τρομοκατεισαι... Θέλουμε δεν θέλουμε πιστευω ότι μέσα στον Χειμώνα όλο και κάτι θα περασουμε! Δοκίμασε και τσάι μεντας! Είναι αποστειρωτικο και ειδικά για τα πνευμονια ο, τι πρεπει! Και πολυ ασφαλές για την εγκυμοσύνη.... Περαστικά σου και όλα καλά θα πάνε!!! 

Πολυ καλη ιδέα!!! Όντως κάνει καλό και δεν το ειχα σκεφτεί τόσες μέρες!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie said:

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου! Είμαι από χθες το βράδυ λιγάκι τρομαγμένη... με πιάνουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα τσιμπηματάκια να το πω;; Κράμπες να το πω;;; Χαμηλά δεξιά εκεί που είναι το μπεμπέ.. πόνοι όχι αφόρητοι και να διπλώνω, αλλά υποφερτοί! Θα το αναφέρω αύριο εννοείται στον γιατρό αλλά έχω ανησυχήσει!! Δεν περνάνε οι ώρες!  Να σημειώσω πως αύριο μπαίνω στην 12η... Λέτε να συμβαίνει κάτι κακό;

Οχι!!!! Εγώ έχω συνέχεια!!!! Τραβηγματακια και πονακια... Μην στενοχωριεσαι! Να το πεις στον γιατρό...και εγώ αυριο το βράδακι έχω ραντεβού και θα του το πω... Αλλά και την προηγουμενη φορά  που του το ειχα πει μου είπε είναι απολυτως φυσιολογικό! 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Οχι!!!! Εγώ έχω συνέχεια!!!! Τραβηγματακια και πονακια... Μην στενοχωριεσαι! Να το πεις στον γιατρό...και εγώ αυριο το βράδακι έχω ραντεβού και θα του το πω... Αλλά και την προηγουμενη φορά  που του το ειχα πει μου είπε είναι απολυτως φυσιολογικό! 

Μακάρι γιατί δεν με είχαν πιάσει ποτέ μέχρι τώρα σε τέτοια συχνότητα και η αλήθεια είναι πως τρόμαξα αρκετά! Άντε καλή επιτυχία και για σενα αύριο! 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...