Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Επιστροφη στον παιδικο μετα απο ιωση


Καραμελακι

Recommended Posts

Καλημέρα και ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε. Εχω και γω παιδί που πηγαίνει στο νήπιο, και όλο αυτο με εχει ανχώσει και μένα με το τι θα γίνει. Απο κει και πέρα εφόσον αυτοί είναι οι κανόνες θα πρέπει να συμμορφωθούμε αν θέλουμε να συνεχίσει το παιδί μας εκεί. Αλλιώς ή αλλάζουμε παιδικό ή το κρατάμε στο σπίτι. Όσο για όσες οικογένειες έχουν θέμα επιβίωσης δεν νομίζω να πηγαίνουν τα παιδιά τους σε ιδιώτη παιδίατρο έτσι και αλλιώς θα τα πηγαίνουν σε δημόσιο. Είναι δύσκολη και πρωτόγνωρη η κατάσταση, αλλά για το καλό όλων μας οφείλουμε να συμμορφωθούμε.  Και ναι δυστυχώς υπάρχουν γονείς που δίνουν στα παιδιά τους ντεπον και τα στέλνουν σχολείο με πυρετό χωρίς να ενδιαφέρονται για τα άλλα παιδιά αλλά και την υγεία του ίδιου τους του παιδιού. Αν όλοι τηρούσαν τους κανόνες δεν θα συνέβαινε αυτο δυστυχώς. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Για το αλαλούμ του πράγματος ας καταθέσω και την σημερινή μας εμπειρία. Ξεκινήσαμε μία εβδομάδα σχολείο μια έκατσε σπίτι πήραμε χαρτί γύρισε έκατσε δύο εβδομάδες και την προηγούμενη Δευτέρα πάλι είχε καταρροή και την κράτησα μια εβδομάδα σπίτι ξανά μέχρι να είναι εντελώς και σίγουρα καλά. Καλώ τη γιατρό της λέω το και το μου λέει έκανε πυρετό λέω όχι άλλαξε χρώμα η καταρροή λέω όχι διαφανή εβηξε όχι έπεσε η διάθεση όχι μπλα μπλα τι να την εξετάσω όλα καλά ας επιστρέψει χωρίς εξέταση δε γίνεται για λίγη καταρροή να εξετάζουμε κάθε εβδομάδα. 

Και εδώ ξεκινάει το "παράλογο". Την πάω το πρωί μου λένε ήρθατε; Λέω ναι. Τι είχε; Λέω καταρροή την προηγούμενη Δευτέρα Τρίτη την κράτησα όλη την εβδομάδα είναι άνευ συμπτωμάτων φαίνεται κιόλας. Χαρτί γιατρού; Λέω δεν πήγαμε για μία καταρροή καθίσαμε σπίτι μας. Οοοοχι μου λένε είναι πολλές οι μέρες για σκέτη καταρροή πρέπει να φέρετε χαρτί δεν είναι μια μέρα δύο να μη ζητήσουμε σας στείλαμε την εγκύκλιο. Λέω ναι τη διάβασα δεν λέει για εξέταση από ιατρό μόνο με καταρροή. Μου λένε ναι αλλά ήταν πολλές οι μέρες που την κρατήσατε για σκέτη καταρροή. Λέω ναι αλλά την κράτησα σαν υπεύθυνος άνθρωπος στο σπίτι ακόμα και χωρις σύμπτωμα για να μη κολλήσει άλλα παιδάκια. Ξανά το βιολί πολλές οι μέρες για καταρροή. Λέω ωραία άρα την επόμενη φορά που θα έχει μία μέρα καταρροή και την επόμενη η τη μεθεπόμενη τίποτα μπορώ να τη φέρω γιατί δεν θα είναι πολλές μέρες για σκέτη μυξα (δεν άντεξα με το καταρροή)  χωρίς χαρτί. Ε όχι μου λένε καλό είναι να αφήνουμε ένα τριήμερο παραπάνω να είμαστε σίγουροι. :blink:

Εντέλει την δέχτηκαν αλλά η απορία παραμένει. Πόσες μέρες είναι πολλές μέρες; :lol:

Δε μας βλέπω καλά και είναι ακόμα Οκτώβρης! 

  • Χαχα 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμαδακι, ακριβως λογω αυτης της παράνοιας άνοιξα το θεμα, δηλαδη για να μοιραστω τον πονο μου, επειδη αυτα που λενε και σε μενα απο τον παιδικο ειναι αντιφατικα. Ακρη δε βρίσκω. Αφου δεν μας ζητησανε ακομη να τους πηγαινουμε καθε μερα πιστοποιητικό υγειας παλι καλα... 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...