Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Έντονοι πόνοι στο στομάχι- 1ο τρίμηνο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Διανύω την 10η εβδομάδα κυησης και εδώ και 2 μέρες ξυπνάω το βράδυ από τους πονους στο στομάχι. Εκτός από την ανακατωσούρα(που είναι άλλο), έχω και τρομερούς πονους στο στομάχι. Προσέχω πολύ τι τρώω αυτές τις μέρες και είμαι με φρυγανιές και φιδέ. Έχει καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρία να με καθησυχάσει ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου καταρχας σου εύχομαι μια καλη, απροβληματιστη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μιλησες με το γυναικολογο σου; τι πονοι ειναι; συνοδευονται με εμετο; με καουρες; με πονοκεφαλους; μηπως υπαρχει θεμα με συγκεκριμένες τροφες; ενημερωσε το γιατρο σου κ λογικα θα σε παραπεμψει σε συγκεκριμένη ειδικοτητα κ σιγουρα ισως σου διορθωσει κ διατροφη, κ σιγουρα καποιες εξετασεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσακι μου καταρχας σου εύχομαι μια καλη, απροβληματιστη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μιλησες με το γυναικολογο σου; τι πονοι ειναι; συνοδευονται με εμετο; με καουρες; με πονοκεφαλους; μηπως υπαρχει θεμα με συγκεκριμένες τροφες; ενημερωσε το γιατρο σου κ λογικα θα σε παραπεμψει σε συγκεκριμένη ειδικοτητα κ σιγουρα ισως σου διορθωσει κ διατροφη, κ σιγουρα καποιες εξετασεις. 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες ! Μίλησα και μου είπε ότι είναι σύμπτωμα υπερεμεσης εγκυμοσύνης. Έχω κάθε μέρα, όλη μέρα αναγούλες και χθες πονοκέφαλο. Εδώ και 2 μέρες ότι τρώω με πειράζει κ πονάει το στομάχι, ενώ γενικά δεν με ενοχλούσε καμια τροφή. Τι να πω ; Μου είπε απλά να κάνω υπομονή... Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και προς το παρόν ήταν όλες πολύ καλές. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Διανύω την 10η εβδομάδα κυησης και εδώ και 2 μέρες ξυπνάω το βράδυ από τους πονους στο στομάχι. Εκτός από την ανακατωσούρα(που είναι άλλο), έχω και τρομερούς πονους στο στομάχι. Προσέχω πολύ τι τρώω αυτές τις μέρες και είμαι με φρυγανιές και φιδέ. Έχει καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρία να με καθησυχάσει ; 

Υπομονή κ γω θα σου έλεγα να κάνεις όπως είπε κ ο γιατρός σου.. Πόνο στο στομάχι είχα κ εγώ στο 1ο τρίμηνο.. Είχα όλη τη διάρκεια της μέρας άλλες φορές πολυ αλλες λίγο άλλοτε με άφηνε για λίγο.. Από ότι παραυητησα δν έπαιζε ρόλο αν είχα φάει ή όχι ουτε το είδος του φαγητου.. Φυσικά το αποτέλεσμα ήταν να μην εχω όρεξη να φάω ουσιαστικά τσιμπουσα.. Όταν με επιανε δε μπορουσα να φάω τπτ προτιμουσα να'μαι ξαπλωμένη κ οταν ηρεμουσε λίγο ψιλοέτρωγα.. Γι αυτό έχασα κ 2,5 κιλά... Οοοολα όμως ήταν καλύτερα από την 13-14η εβδ κ στην 16η ήμουν μια χαρά κ φυσικά ξεκίνησα να απολαμβάνω το φαγητό μου. Υπομονή κορίτσι, ζόρικο το ζουζούνι στην κοιλιτσα!!! Καλη εγκυμοσύνη να έχεις, να ηρεμήσεις συντομα από το στομάχι σου ευχομαι ώστε να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Υπομονή κ γω θα σου έλεγα να κάνεις όπως είπε κ ο γιατρός σου.. Πόνο στο στομάχι είχα κ εγώ στο 1ο τρίμηνο.. Είχα όλη τη διάρκεια της μέρας άλλες φορές πολυ αλλες λίγο άλλοτε με άφηνε για λίγο.. Από ότι παραυητησα δν έπαιζε ρόλο αν είχα φάει ή όχι ουτε το είδος του φαγητου.. Φυσικά το αποτέλεσμα ήταν να μην εχω όρεξη να φάω ουσιαστικά τσιμπουσα.. Όταν με επιανε δε μπορουσα να φάω τπτ προτιμουσα να'μαι ξαπλωμένη κ οταν ηρεμουσε λίγο ψιλοέτρωγα.. Γι αυτό έχασα κ 2,5 κιλά... Οοοολα όμως ήταν καλύτερα από την 13-14η εβδ κ στην 16η ήμουν μια χαρά κ φυσικά ξεκίνησα να απολαμβάνω το φαγητό μου. Υπομονή κορίτσι, ζόρικο το ζουζούνι στην κοιλιτσα!!! Καλη εγκυμοσύνη να έχεις, να ηρεμήσεις συντομα από το στομάχι σου ευχομαι ώστε να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Μακάρι να περάσουν.. Κάθε μέρα έχω και από ένα διαφορετικό σύμπτωμα και όσο να ναι επειδή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη αγχωνομαι πολύ εύκολα. Είναι ωραιο να ακούς και από άλλες γυναικες ότι έχουν βρεθεί στη θέση σου και όλα πήγαν καλά :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...