Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Ενδομητρίωση και κακή ποιότητα ωαρίων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα. Δυστυχώς ναι, την επηρεάζει. Δες λίγο το θέμα της διατροφής, δηλαδή τι βοηθάει και τι αντενδείκνυται στην ενδομητρίωση. Αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες, μπορείς να μου στείλεις π.μ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 18/10/2020 at 4:29 ΜΜ, noni8 είπε:

Καλησπέρα σε όλους και όλες!Γνωρίζει κανείς εάν η ενδομητρίωση μπορεί να επηρεάσει  την ποιότητα των ωαρίων μιας γυναίκας?

Εμενα οχι απλα μου την επηρεασε....αστο.μου εριξε την ορμονη αμη την εχεις ελεγξει;;;;ενω ημουν 32 δ εβγαζα ουτε πολλα ουτε καλα ωαρια.η αμη κατα βαση ειναι η ποσοτητα ωαριων δ βγαζεις πολλα αλλα εγω δ εβγαζα ουτε καλα.αποδεδειγμενο δηλ γτ εκανα  προσπαθειες εξωσωμ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εμενα οχι απλα μου την επηρεασε....αστο.μου εριξε την ορμονη αμη την εχεις ελεγξει;;;;ενω ημουν 32 δ εβγαζα ουτε πολλα ουτε καλα ωαρια.η αμη κατα βαση ειναι η ποσοτητα ωαριων δ βγαζεις πολλα αλλα εγω δ εβγαζα ουτε καλα.αποδεδειγμενο δηλ γτ εκανα  προσπαθειες εξωσωμ

Εγω είμαι 32 με αμη 8.00 με πολυκυστικές... εχω κανει 2 εξωσωματικες και ενω βγάζω αρκετά ωάρια δεν είναι καλα ποιοτικος,δεν μπορουν να ωριμάσουν....εχω κανει ενα σορό εξετασεις.....μεχρι και λαπαροσκοπηση εκανα αλλα και εκει δεν βρεθηκε κατι που να εξηγεί την τόσο κακή ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni8 είπε:

Εγω είμαι 32 με αμη 8.00 με πολυκυστικές... εχω κανει 2 εξωσωματικες και ενω βγάζω αρκετά ωάρια δεν είναι καλα ποιοτικος,δεν μπορουν να ωριμάσουν....εχω κανει ενα σορό εξετασεις.....μεχρι και λαπαροσκοπηση εκανα αλλα και εκει δεν βρεθηκε κατι που να εξηγεί την τόσο κακή ποιότητα...

Ναι με 8 αμη ειναι καλο ως πρωτη εντυπωση.την βιταμινη  d την ελεγξες;επισης οταν υπαρχει ανεπαρκεια δημιουργει θεματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/11/2020 at 1:28 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Ναι με 8 αμη ειναι καλο ως πρωτη εντυπωση.την βιταμινη  d την ελεγξες;επισης οταν υπαρχει ανεπαρκεια δημιουργει θεματα

Ναι την εχω ελενξει απο την πρωτη στιγμη την d και ηταν σε καλα επιπεδα....τωρα είπαμε με τον γιατρο να αλλαξουμε πρωτοκολλο απο το βραχυ μονο με gonal που εκανα στις προηγουμενες  προσπαθειες τωρα θα προσπαθήσω με μακρυ και  pregoveris(το οποιο περιεχει και lh)...

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni8 είπε:

Ναι την εχω ελενξει απο την πρωτη στιγμη την d και ηταν σε καλα επιπεδα....τωρα είπαμε με τον γιατρο να αλλαξουμε πρωτοκολλο απο το βραχυ μονο με gonal που εκανα στις προηγουμενες  προσπαθειες τωρα θα προσπαθήσω με μακρυ και  pregoveris(το οποιο περιεχει και lh)...

Εχω κανει κ με τις 2 ενεσεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , noni8 είπε:

Ειδες διαφορά στο αποτέλεσμα?με τι πρωτοκολλα προσπάθησες;

Με καμια δεν εβγαλα ωαρια εγω αλλα εγω ειχα χαμηλη αμη αναλογα τις ωοθηκες φιλη μ με χαμηλη αμη εβγαλε πολλα εγω εβγαζα 1 2 κ δ προχωραγαν.τα ιδια πρωροκολλα εκανα με gonal κ pergoveris κ εγω.φτιαξε διατροφη κ γυμνασου να αιματωνονται οι ωοθηκες σου γτ τα αν κα εις καλη διατροφη κτλ τωρα τα "καλα"ωαρια θα βγουν σε 3 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Εγω με ενδομητριωση φουλ και δυο χειρουργεία δεν πέτυχα χρονικά κοντα. Την δεύτερη την εκανα το 2016 και η εγκυμοσυνη ηρθε το 2020. Ωάρια πάντα ειχα πολλα. Αλλα η εικόνα την ώρα των χειρουργείων ηταν απογοητευτική συμφησεις, κύστες ενδομητρωσιακες, το έντερο κολλημένο με την μήτρα κ.α.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εγω με ενδομητριωση φουλ και δυο χειρουργεία δεν πέτυχα χρονικά κοντα. Την δεύτερη την εκανα το 2016 και η εγκυμοσυνη ηρθε το 2020. Ωάρια πάντα ειχα πολλα. Αλλα η εικόνα την ώρα των χειρουργείων ηταν απογοητευτική συμφησεις, κύστες ενδομητρωσιακες, το έντερο κολλημένο με την μήτρα κ.α.

Μπράβο σου που το παλεψες και τα καταφερες!!! Η εγκυμοσύνη ήρθε φυσικα ή με υποβοηθούμενη?

18 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Με καμια δεν εβγαλα ωαρια εγω αλλα εγω ειχα χαμηλη αμη αναλογα τις ωοθηκες φιλη μ με χαμηλη αμη εβγαλε πολλα εγω εβγαζα 1 2 κ δ προχωραγαν.τα ιδια πρωροκολλα εκανα με gonal κ pergoveris κ εγω.φτιαξε διατροφη κ γυμνασου να αιματωνονται οι ωοθηκες σου γτ τα αν κα εις καλη διατροφη κτλ τωρα τα "καλα"ωαρια θα βγουν σε 3 μηνες

ναι σίγουρα χρειάζονται χρόνο να βελτιωθούν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni8 είπε:

Μπράβο σου που το παλεψες και τα καταφερες!!! Η εγκυμοσύνη ήρθε φυσικα ή με υποβοηθούμενη?

ναι σίγουρα χρειάζονται χρόνο να βελτιωθούν...

Η εγκυμοσύνη ηρθε με την όγδοη προσπαθεια εξωσωματικής.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η εγκυμοσύνη ηρθε με την όγδοη προσπαθεια εξωσωματικής.

αχ κοριτσι μου φαντάζομαι τι τράβηξες...θα φανω αδιακριτη να ρωτησω ποιος ήταν αυτος ο super γιατροσ?(αν θελεις στείλτο μου σε προσωπικο μηνυμα...)

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni8 είπε:

αχ κοριτσι μου φαντάζομαι τι τράβηξες...θα φανω αδιακριτη να ρωτησω ποιος ήταν αυτος ο super γιατροσ?(αν θελεις στείλτο μου σε προσωπικο μηνυμα...)

Εννοείς με ποιον πέτυχα;

 Ή ποιος ηταν ο απαράδεκτος του δημοσίου;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni8 είπε:

αχ κοριτσι μου φαντάζομαι τι τράβηξες...θα φανω αδιακριτη να ρωτησω ποιος ήταν αυτος ο super γιατροσ?(αν θελεις στείλτο μου σε προσωπικο μηνυμα...)

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα δ εχει να κανει μονο με θεμα γιατρου ειναι κ τυχης και να "δινουν"οι ωοθηκες σου κτλ.δ φταιει δηλ παντα ο γιατρος αν αποτυχουμε ουτε ειναι μονο θεμα γιατρου οταν παει καλα.εγω πηγα σε 2 κορυφες κ δεν εμενα αλλα τον δευτερο τον συστηνω ανεπιφυλακτα γτ δ εφταιγε αυτος που δ εβγαζαν ωαρια οι ωοθηκες μου ειναι ανθρωπος!με κατανοηση σε θυμαται κ δ σε βλεπει εμπορικα οπως οι περισσοτεροι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...