Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Αλλαγή γιατρού στο τέλος της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Για την ενδοοικογενειακή βία, αν πάρεις το 100 όταν συμβεί το περιστατικό, έρχονται και τον παίρνουν! Έχω παράδειγμα συγγενικού μου προσώπου. Ίσως αυτό να είναι μία λύση για να ταρακουνηθεί. Αν πάλι δεν το πιστεύεις, υπάρχει κάποια γραμμή για την ενδοοικογενειακή βία όπου μιλάς με κοινωνικούς λειτουργούς, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αθήνα πρέπει να κανείς κάτι άμεσα γι αυτό που γράφεις . Βρες γραμμές υποστήριξης είτε στη φαιναρετη είτε στην αγκαλιά είτε σε όποιον άλλο σύλλογο μπορείς να μιλήσεις για σου δώσουν οδηγίες και υποστήριξη . Υπάρχει σίγουρα και γράμμα για ενδοοικογενειακή βία δεν θυμάμαι το σύλλογο αλλά δες το Ίντερνετ . 

Νομίζω πρέπει να δράσεις , δεν σε ξέρω αλλά πραγνατικα νομίζω πρέπει να κανείς κάτι για να πάρεις τα μέτρα σου . 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Κορίτσια μου!Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα...Πήγα που λέτε στο Ελενα και βρήκα γιατρό!Μου έκανε υπέρηχο όλα καλά!Βλέπει τις αιματολογικές,ο αιματοκρίτης μου στο 24-25,κορίτσι μου μου λέει είσαι λίγο πριν την μετάγγιση το ξέρεις;Μα γιατρέ του λέω δεν μου είχε πει κάτι ο γιατρός που είχα..Και φτάνουμε στον κολπικό έλεγχο που εκεί αντικρίσαμε μύκητες..Τι φυσιολογικά μου λέει; Αν δεν φύγουνε δεν μπορείς να κάνεις φυσιολογική γεννά!Μην σας τα πολυλογώ μου έγραψε σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο φυλλικό χάπι για το στομάχι χάπι για του μύκητες υπόθετο και κολπική κρέμα για να προλάβουμε ότι σώζεται και να ζήσω τον φυσιολογικό τοκετό όπως ήθελα!Και όχι την καισαρική που όπως αποδείχθηκε ο ιδιώτης επεδίωκε!!!!Μετα από 2 βδομαδες μπορώ να πω ότι πρώτη φορά στους 8,5 μήνες  που έχω διανύσει νιώθω να έχω ενέργεια και δυνατό τον οργανισμό μου!Μου έκοψε και το Σαλοσπίρ!Την άλλη βδομάδα  πάω για επανέλεγχο!!!Μπήκα και στον μήνα μου!Σας ευχαριστώ πραγματικά όλες για την στήριξη και για όσα είπατε την κάθε  μια ξεχωριστά!!!!:)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Athina28 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια μου!Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα...Πήγα που λέτε στο Ελενα και βρήκα γιατρό!Μου έκανε υπέρηχο όλα καλά!Βλέπει τις αιματολογικές,ο αιματοκρίτης μου στο 24-25,κορίτσι μου μου λέει είσαι λίγο πριν την μετάγγιση το ξέρεις;Μα γιατρέ του λέω δεν μου είχε πει κάτι ο γιατρός που είχα..Και φτάνουμε στον κολπικό έλεγχο που εκεί αντικρίσαμε μύκητες..Τι φυσιολογικά μου λέει; Αν δεν φύγουνε δεν μπορείς να κάνεις φυσιολογική γεννά!Μην σας τα πολυλογώ μου έγραψε σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο φυλλικό χάπι για το στομάχι χάπι για του μύκητες υπόθετο και κολπική κρέμα για να προλάβουμε ότι σώζεται και να ζήσω τον φυσιολογικό τοκετό όπως ήθελα!Και όχι την καισαρική που όπως αποδείχθηκε ο ιδιώτης επεδίωκε!!!!Μετα από 2 βδομαδες μπορώ να πω ότι πρώτη φορά στους 8,5 μήνες  που έχω διανύσει νιώθω να έχω ενέργεια και δυνατό τον οργανισμό μου!Μου έκοψε και το Σαλοσπίρ!Την άλλη βδομάδα  πάω για επανέλεγχο!!!Μπήκα και στον μήνα μου!Σας ευχαριστώ πραγματικά όλες για την στήριξη και για όσα είπατε την κάθε  μια ξεχωριστά!!!!:)

Πολυ χαμηλός ο αιματοκρίτης όντως, δεν έπαιρνες σιδηρο, δεν εκανες καθε μήνα αιματολογικές;

 Φαίνονται οι μύκητες στον υπέρηχο; Δεν το ήξερα.

 Καθε εμπόδιο για καλο, τι να πω;

Τέτοια αβλεψία απο ιδιώτη δεν το περίμενα. 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πολυ χαμηλός ο αιματοκρίτης όντως, δεν έπαιρνες σιδηρο, δεν εκανες καθε μήνα αιματολογικές;

 Φαίνονται οι μύκητες στον υπέρηχο; Δεν το ήξερα.

 Καθε εμπόδιο για καλο, τι να πω;

Τέτοια αβλεψία απο ιδιώτη δεν το περίμενα. 

Κάντι μου,δεν τους είδε στον υπέρηχο αλλά στον κολπικό έλεγχο..

Προφανώς θα είχε τα λευκά υγρά που έχουν οι μύκητες κ ίσως κάποια μυρωδιά..

Πάντως αυτό για τον γιατρό της πραγματικά απογοητευτικό..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Athina 28 θα ηθελα να σου χαρισω το ολοκαινουριο και αχρησιμοποίητο παρκοκρεβατο της κορης μου. Το ανοιξσαμε και το κλείσαμε γιατι το μωρό μου ειναι κλειστοφοβικό. Ουτε στο λίκνο της κάθισε. Συγνωμη που δε το κάνω διακριτικά με προσωπικο μηνυμα γιατι δεν ξερω να χρησιμοποιω το φορουμ. Το παρκο ειναι φυστικι unisex γνωστής πολυ καλής μάρκας. Θα χαρώ να τα πούμε σε μήνυμα. Είσαι αγωνίστρια μανούλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ said:

Athina 28 θα ηθελα να σου χαρισω το ολοκαινουριο και αχρησιμοποίητο παρκοκρεβατο της κορης μου. Το ανοιξσαμε και το κλείσαμε γιατι το μωρό μου ειναι κλειστοφοβικό. Ουτε στο λίκνο της κάθισε. Συγνωμη που δε το κάνω διακριτικά με προσωπικο μηνυμα γιατι δεν ξερω να χρησιμοποιω το φορουμ. Το παρκο ειναι φυστικι unisex γνωστής πολυ καλής μάρκας. Θα χαρώ να τα πούμε σε μήνυμα. Είσαι αγωνίστρια μανούλα.

Καλησπέρα κοπέλα μου, μπράβο για τη προσφορά σου και να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Απλώς για να το δει η κοπέλα το μήνυμα μιας και το τόπικ είναι παλιό μπορείς είτε να πατάς quote και να απαντάς σε μήνυμα της κοπέλας που θες ή γράφεις το @ και μετά κολλάς το όνομα ακριβώς όπως είναι γραμμένο, την αναφέρω εδώ ώστε αν θέλει να επικοινωνήσει μετά μαζί σου @Athina28

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2020 at 7:50 ΜΜ, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ είπε:

Athina 28 θα ηθελα να σου χαρισω το ολοκαινουριο και αχρησιμοποίητο παρκοκρεβατο της κορης μου. Το ανοιξσαμε και το κλείσαμε γιατι το μωρό μου ειναι κλειστοφοβικό. Ουτε στο λίκνο της κάθισε. Συγνωμη που δε το κάνω διακριτικά με προσωπικο μηνυμα γιατι δεν ξερω να χρησιμοποιω το φορουμ. Το παρκο ειναι φυστικι unisex γνωστής πολυ καλής μάρκας. Θα χαρώ να τα πούμε σε μήνυμα. Είσαι αγωνίστρια μανούλα.

Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο που με ενδιαφέρει, πώς καταλάβατε ότι είναι κλειστοφοβικό; 

Link to comment
Share on other sites

Το σύζήτησα με την παιδίατρο. Δεν κάθισε ούτε στο λίκνο της που δεν της επετρεπε να εχει ορατότητα και βλεμματική επαφή με όσα υπάρχουν και συμβαίνουν γύρω της. Μόλις την εβαλα σε καινούριο παρκο που είχε γύρω δίχτυ με πολύ αραιή πλέξη και μπορουσε να βλέπει τα πάντα και να μη νιώθει φυλακισμένη και μόνη όλα διορθώθηκαν. Η γιατρός μου είπε πως κάποια μωρά εκδηλώνουν τέτοιο φόβο και έχει να κάνει με τον μητρικό δεσμό, θέλουν να βλέπουν τη μαμά. Δεν είναι ακριβώς κλειστοφοβία με την επισημη εννοια του όρου. Ξεπερνιέται σε επόμενα αναπτυξιακό στάδιο όταν το παιδί νιώθει ασφάλεια σε πολλούς τομείς. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...