Recommended Posts

Εναλλαγές κάνει.εχω που έχω θέμα με ευερέθιστο λόγω στρες.μια δυσκοιλιότητα μια το αντίθετο.οτι θέλει κάνει.δεν ξέρω αν φταίει και τι μαγνήσιο που άλλαξα

Just now, Marialena86 είπε:

Περαστικά στους γονείς σου @Feniamam. Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι μεγαλυτερης ηλικιας που το περνάνε ήπια, με πυρετο μεν, αλλα ήπια. Κ εμεις έχουμε μια συναδελφο στη δουλειά 60 χρονων, το περασε σαν απλη ιωση. Ευχομαι κ οι γονείς σου έτσι! 

Εγω γενικα να πω πως το στομάχι μου ειναι χάλια απο τη ναυτία. Τις δύο τελευταίες μερες με το ζορι τρωω κ πολυ συγκεκριμενα πράγματα. Κουραζομαι παρα πολυ εύκολα κ λαχανιαζω κ εγω. Η μαμα μου λεει απο τώρα? Κ ενιωθα πως δεν ειναι νορμαλ, αλλα διαβαζω το παθαινουν κι αλλα κορίτσια. Ισως φταιει κ η προγεστερόνη που παιρνουμε, δεν το ειχα σκεφτεί..

@Nicole.natasa το έντερο σου απο δυσκοιλιότητα? 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.κ γω έντονα λαχανιασματα είχα από πριν κάνω το τεστ σκέψου.στο άκυρο δε μπορούσα ούτε  τη σκάλα να κατεβω περπατουσα κ κοβόταν η ανάσα.απ' ότι κατλααβα δεν είναι στάνταρ το πότε θα νιώσεις τι αλλά κ τι θ νιώσεις.εχει να κάνει με τον οργανισμό του κάθε ανθρώπου κ πως επιδρά στην νέα κατασταση.στους τελευταίους μήνες ίσως λαχανιαζεις λόγω κοιλιάς κ ζορυ αλλά μπορεί κ στην αρχή να το πάθεις γιατί είναι και ορμονικό το ζητημα  κ αρχίζει κ δουλεύει αλλιώς το σώμα κ σου τρώει ενέργεια. Εγώ είμαι στη φάση που έχει αρχίσει να με πονά και η μέση μου.

Just now, Nicole.natasa είπε:

Εναλλαγές κάνει.εχω που έχω θέμα με ευερέθιστο λόγω στρες.μια δυσκοιλιότητα μια το αντίθετο.οτι θέλει κάνει.δεν ξέρω αν φταίει και τι μαγνήσιο που άλλαξα

Έτσι ειμαι κ γω με τη τουαλέτα και γω έχω θεμα με ευρεθιστο έντερο χρόνια τώρα  και μια πάω πανευκολα τουαλέτα άλλωτε δυσκολεύουν πολύ να βγουν.πέρα από φυλλικό κ μια βιταμινη ντε δε περνώ κτ άλλο.τη βιταμίνη μια κάψουλα τη βδομάδα γιατί έχω ελλειψη

Διαφημίσεις

Και εγώ κορίτσια μια θα είμαι ρολόι με την τουαλέτα μια θα πάω Άνα δύο μέρες. Το έντερο συνέχεια τσιναει.. κ μονίμως αναρρωτιεμαι είναι αυτό;; Είναι κάτι άλλο;;

Στήθος συνεχίζει να πονάει.. όχι όλη μέρα αλλά κάνει τα χτυπήματα του!!

Ψευτο μπούκωμα χωρίς καταροη.. κ σήμερα κονομισα κ δύο ωραία σπυράκια.. σήμερα θα περίμενα την δεύτερη περίοδο κ καλά!!! Αλλά πριτςς!!

Wa5Kp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Και εγώ κορίτσια μια θα είμαι ρολόι με την τουαλέτα μια θα πάω Άνα δύο μέρες. Το έντερο συνέχεια τσιναει.. κ μονίμως αναρρωτιεμαι είναι αυτό;; Είναι κάτι άλλο;;

Στήθος συνεχίζει να πονάει.. όχι όλη μέρα αλλά κάνει τα χτυπήματα του!!

Ψευτο μπούκωμα χωρίς καταροη.. κ σήμερα κονομισα κ δύο ωραία σπυράκια.. σήμερα θα περίμενα την δεύτερη περίοδο κ καλά!!! Αλλά πριτςς!!

Και εγω το χω παρατηρησει σε μενα ενω δεν ειχα καθολου σπυρακια εχψ αρχισει και βγαζω

Περαστικά σας @Feniamam! Εννοείται ότι με τόση τρομοκρατία αυτούς τους μήνες και το σύστημα υγείας να καταρρέει αγχωνόμαστε όλοι αλλά πρέπει να σκεφτούμε ότι πάνω από το 90% των νοσούντων θα το περάσει με συμπτώματα όμοια της γρίπης ή και πιο ήπια.

Και για τις εγκύους δεν δείχνει να επηρεάζει το έμβρυο, αλλά υπάρχει κίνδυνος να το περάσουμε λίγο πιο βαριά όπως έχει φανεί για τις άλλες ιώσεις του αναπνευστικού.

Από συμπτώματα, εγώ μόλις σήμερα είχα τις πρώτες πολύ έντονες ναυτίες όσο είχα άδειο στομάχι το πρωί.

Καλά με το στήθος είναι τραγικά τα πράγματα... Δεν μπορώ πλέον ούτε να το ακουμπήσω.

Όσο για σπυράκια δεν έχω βγάλει ακόμη τίποτα ενώ γενικώς είχα αρκετά λιπαρό δέρμα με τάση για ακμή. Και για πρώτη φορά στη ζωή μου είχα τόση ξηρότητα στο μέτωπο που με έπιασε απίστευτη φαγούρα. Έβαλα ένα λάδι jojoba που μου ήταν πολύ λιπαρό πριν και ηρέμησα!

aynVp2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα