Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Τοκετος στο Γαία και Ιασω


Chisti

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Γέννησε κάποια από εσάς πρόσφατα Γαία ή Ιασώ να περιγράψει τις συνθήκες? Πχ σε συνθήκες rooming in οι μαίες είναι εξυπηρετικές αν χρειαστεί κάτι? Αλλά και οτιδήποτε άλλο νομίζετε ότι αξίζει να αναφερθεί σαν γενικότερη εμπειρια

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κριστι μου γεννησα τον σεπτεμβριο στο ιασω..θα σου πω γενικα οι μαιες σε βοηθουν πολυ οσες φορες και να τις φωναξεις.αλλες πιο παλιες πιο εμπειρες και αλλες καινουργιες αλλα υπομονετικες...επισης ολοι μεσα στο ιασω ειναι υπερ του rooming in αλλα και μπορεις να το δωσεις οση ωρα θες το μωρακι σου για να πας μια βολτα να περπατησεις η για να φας...εγω την πρωτη βραδια που γεννησα τους ειπα να την κρατησουν και μου την εφεραν το πρωι..ετσι και εγω ξεκουραστηκα για να ξεκινησω το δυσκολο ταξιδι του θηλασμου και η μπεμπα ηταν σε καλα χερια..αυτο που θα πω εγω οτι ειναι μειον ειναι το φαγητο που δεν ξετρελαθηκα και η καθαριοτητα...ναι μεν ερχοντουσαν οι καθαριστριες αλλα μην φανταστεις...επισης επεσα και σε νοσηλευτριες που τσακωθηκα μαζι τους γιατι ηταν ανευθυνες..και στο κατω κατω ενα σωρο λεφτα τους δινουμε...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κριστι μου γεννησα τον σεπτεμβριο στο ιασω..θα σου πω γενικα οι μαιες σε βοηθουν πολυ οσες φορες και να τις φωναξεις.αλλες πιο παλιες πιο εμπειρες και αλλες καινουργιες αλλα υπομονετικες...επισης ολοι μεσα στο ιασω ειναι υπερ του rooming in αλλα και μπορεις να το δωσεις οση ωρα θες το μωρακι σου για να πας μια βολτα να περπατησεις η για να φας...εγω την πρωτη βραδια που γεννησα τους ειπα να την κρατησουν και μου την εφεραν το πρωι..ετσι και εγω ξεκουραστηκα για να ξεκινησω το δυσκολο ταξιδι του θηλασμου και η μπεμπα ηταν σε καλα χερια..αυτο που θα πω εγω οτι ειναι μειον ειναι το φαγητο που δεν ξετρελαθηκα και η καθαριοτητα...ναι μεν ερχοντουσαν οι καθαριστριες αλλα μην φανταστεις...επισης επεσα και σε νοσηλευτριες που τσακωθηκα μαζι τους γιατι ηταν ανευθυνες..και στο κατω κατω ενα σωρο λεφτα τους δινουμε...

Κατάλαβα...και από θέμα διαμονής του συνοδού άφηναν πχ το σύζυγό μέσα ? Το θέμα είναι για παράδειγμα αν ο σύζυγός είναι μαζί με τη μητέρα το βράδυ πού κοιμάται?..

Link to comment
Share on other sites

Εναν συνοδο πχ τον συζυγο αφηνουν να ειναι μεσα ειτε καθησει ειτε φυγει και ξανα ερθει..εμεις ενω στην αρχη λεγαμε να κατσει μεσα ολες τις μερες ειναι πραγματικα τζαμπα ταλαιπωρεια και δεν χρειαζεται υο βραδυ γιατι εχεις ολες τις κοπελες πανω απο το κεφαλι σου οποια ωρα και στιγμη θες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μανούλα να έχει γεννήσει πρόσφατα Γαία εμπειρία? Φαντάζομαι οι απόψεις ποικίλλουν ανάλογα τις εμπειρίες απλά να έχω μια ιδέα. Η φίλη fofi με κάλυψε για Ιασώ την ευχαριστώ για αυτό. Καλή συνέχεια σε όλες και με ασφάλεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...