Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Συμπτώματα πριν την περίοδο που μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης.


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια καταθέτω μια λίστα από δικά μου συμπτώματα για να ανατρέχω εγώ κ όποια άλλη φίλη θέλει κάθε μήνα πριν την περίοδο όταν μας πιάνει κρίση κ νομίζουμε ότι είμαστε έγκυες.  Κράμπες στην μήτρα,τσιμπήματα στην μήτρα σαν βελόνες που μας τρυπανε,δέκατα τα οποία μπορεί κ να μείνουν ως την ημέρα περιόδου όπου κ θα δούμε εκείνη την ημέρα πτώση,πόνος ευαισθησία στο στήθος ακόμα κ αν σου συμβαίνει σπάνια μπορεί κ να συμβεί κ προ περιόδου απλά,άσπρα παχύρρευστα υγρά λίγες μέρες πριν την περίοδο,πονοκέφαλος,υπνηλία,καούρα,κάποιες φορές εμετός σπάνια,μικρή κηλίδα αίματος όπου μπερδεύεις ως αιμορραγία εμφύτευσης ενώ δύο μέρες μετά έρχεται κανονικά η περίοδος κ είναι απλά ορμονική διαταρραχουλα,λιπαρή επιδερμίδα,λιπαρά μαλλιά,λιγούρα,πρήξιμο στα έντερα,αδράνεια εντέρου κ δυσκοιλιότητα ελαφρώς για δύο τρεις μέρες μέχρι να πέσει η προγεστερόνη κ να σου έρθει η περίοδος...οποία άλλη εχει να καταθέσει κάτι που την μπέρδεψε ας το καταθέσει.το πιο έγκυρο σημάδι που εγώ παρατήρησα σε κάποιες εγκυμοσύνες ήταν η καθυστέρηση κ ( όχι πάντα απόλυτα) συγχρόνως η σταθερά ελαφρώς για μένα αυξημένη θερμοκρασία.εγω θα το διαβάζω κάθε μήνα κορίτσια.

Ααχχχχ.το έκανα...για να μην σαλταρουμε κάθε μηνα και κάτι άλλο.τα έβαλα όλα ότι έχω δει κ από δω κ πέρα κάθε μήνα θα το διαβάζω.μπας κ έρθει η λογική κ αφήσω το σώμα ήσυχο.

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι τελειο το θεματακι! λοιπον εγω καθε φορα που νομιζω οτι εχω πετυχει το στοχο μου και εννοειται τζιφος μεχρι στιγμης ειναι πρηξιμο στηθους και πονο κυριως πλαγια οχι τοσο πολυ θηλες,δεκατα ανεβασμενα,διαφορα μικρα τσιμπηματακια καμια εβδομαδα μετα την τελευταια επαφη,και καποιες φορες σεν βγαζω σπυρακια περιοδου που με ενθαρυνει αλλα τρωω τα μουτρα μου!!:Pααα και μια φορα ειχα καθυστερηση 5 μερες και ημουν σχεδον σιγουρη αλλα παλι μια μουντζα την πηρα:Dααα μολις θυμηθηκα οτι λιγες μερες πριν την περιοδο βγαζω και λιγα υγρα λευκα σαν γαλα .Αντε τωρα να εμπιστευτεις τα σημαδια!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ πολύ ωραίο θέμα!!!! 

Εγώ έχω κραμπες και τσιμπιματακι 1 μέρα πριν την περίοδο και πρήξιμο στήθους μια εβδομάδα νωρίτερα τώρα για θερμοκρασία τι να σας πω φυσιολογικη έχω 35,8 οπότε δεν ξέρω τι συμβαίνει.... Εχω τρομερές λιγουρες 3 κιλάκια τα έχω σίγουρα... Και κάποιες φορές μια ατονία... Και πόλους πονοκεφάλους....υγρα λίγο πριν έρθει περίοδος λευκά τα εχθρικά!!!!Α και το έντερο μου πολύ χάλιααααα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αφού κι εγώ πια εδώ και σχεδόν δυο χρόνια έχω μπει στη διαδικασία να παρατηρώ περισσότερο τον κύκλο μου, η περίοδος μου έρχεται σχεδόν πάντα όταν έχω βγάλει μέχρι και επτά  ημέρες πριν σπυράκια στο πρόσωπο και σε ώμους - πλάτη (όχι πολλά), όταν έχω πονάκια περιόδου 18-20 μέρα που μετά φεύγουν κ εμφανίζονται λίγες ημέρες πριν την περίοδο, όταν δυο - τρεις μέρες πριν την έλευση της περιόδου υποχωρεί η ευαισθησία στο στήθος που υπάρχει από την ωορρηξία και μετά και φυσικά κάθε φορά που κάνω τεστ ακόμα και πριν την περίοδο, το οποίο είναι αρνητικό ( πάντα μα πάντα τα τεστ που έχω κάνει, αρνητικά η θετικά είναι απολύτως έγκυρα). Κάθε φορά που υπήρξα έγκυος βασίστηκα στην καθυστέρηση Μιας ημέρας γιατί ο κύκλος Μου είναι πολύ σταθερός και είχα πονάκια περιόδου μια η δυο ημέρες πριν το πολύ , καθώς και την ημέρα που περίμενα περίοδο, ελαφρύτερα όμως και ηπιότερα σε ένταση από τα συνήθη πονάκια. Τέλος δείκτης ότι θα αδιαθετήσω ( όπως και δείκτης επερχόμενης αποβολής δυστυχώς, για εμένα μιλώντας πάντοτε) είναι οι πόνοι περιόδου στην μέση. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flolipop είπε:

Αφού κι εγώ πια εδώ και σχεδόν δυο χρόνια έχω μπει στη διαδικασία να παρατηρώ περισσότερο τον κύκλο μου, η περίοδος μου έρχεται σχεδόν πάντα όταν έχω βγάλει μέχρι και επτά  ημέρες πριν σπυράκια στο πρόσωπο και σε ώμους - πλάτη (όχι πολλά), όταν έχω πονάκια περιόδου 18-20 μέρα που μετά φεύγουν κ εμφανίζονται λίγες ημέρες πριν την περίοδο, όταν δυο - τρεις μέρες πριν την έλευση της περιόδου υποχωρεί η ευαισθησία στο στήθος που υπάρχει από την ωορρηξία και μετά και φυσικά κάθε φορά που κάνω τεστ ακόμα και πριν την περίοδο, το οποίο είναι αρνητικό ( πάντα μα πάντα τα τεστ που έχω κάνει, αρνητικά η θετικά είναι απολύτως έγκυρα). Κάθε φορά που υπήρξα έγκυος βασίστηκα στην καθυστέρηση Μιας ημέρας γιατί ο κύκλος Μου είναι πολύ σταθερός και είχα πονάκια περιόδου μια η δυο ημέρες πριν το πολύ , καθώς και την ημέρα που περίμενα περίοδο, ελαφρύτερα όμως και ηπιότερα σε ένταση από τα συνήθη πονάκια. Τέλος δείκτης ότι θα αδιαθετήσω ( όπως και δείκτης επερχόμενης αποβολής δυστυχώς, για εμένα μιλώντας πάντοτε) είναι οι πόνοι περιόδου στην μέση. 

Πάντως στους πόνους μέσης εγώ τους είχα τους δύο τελευταίους μήνες προ περιοδου αλλά είχα κ σε μια εγκυμοσύνη κ δεν είχα αποβάλλει την χρονική εκείνη στιγμή αλλά δεν ήταν σαν περιοδου...ήταν σαν να ήμουν πιασμένη σε κάθε μου κίνηση ...λες κ είχαν ξεχαρβαλωσει οι μύες...όχι όπως περίοδο που ο πόνος απλώνεται από την κοιλιά πίσω στην μέση κ συνδυαστικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Πάντως στους πόνους μέσης εγώ τους είχα τους δύο τελευταίους μήνες προ περιοδου αλλά είχα κ σε μια εγκυμοσύνη κ δεν είχα αποβάλλει την χρονική εκείνη στιγμή αλλά δεν ήταν σαν περιοδου...ήταν σαν να ήμουν πιασμένη σε κάθε μου κίνηση ...λες κ είχαν ξεχαρβαλωσει οι μύες...όχι όπως περίοδο που ο πόνος απλώνεται από την κοιλιά πίσω στην μέση κ συνδυαστικά.

Και εγώ είχα πόνους στη μέση κσι στις δύο εγκυμοσύνες ιδικά στην πρώτη για ένα μήνα σχεδόν!!!Εμένα σήμα κατατεθέν είναι το καφέ τελικά οπότε έχω δει καφέ πάει! Όχι αίμα καφέ!!!! Που γενικά στην εγκυμοσύνη είναι συχνό φαινόμενο!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Και εγώ είχα πόνους στη μέση κσι στις δύο εγκυμοσύνες ιδικά στην πρώτη για ένα μήνα σχεδόν!!!Εμένα σήμα κατατεθέν είναι το καφέ τελικά οπότε έχω δει καφέ πάει! Όχι αίμα καφέ!!!! Που γενικά στην εγκυμοσύνη είναι συχνό φαινόμενο!!!!

Ο καθένας ξέρει το σώμα του...εγώ που δεν είχα ποτέ καφετιά σε εγκυμοσύνες όταν είδα αιματακι ήταν αποβολή.η αδερφή μου τρία παιδιά με καφετιά τρεις μήνες τα έκανε μια χαρά.πονους στην μέση είχα κ δεν ήταν κακό σε εμένα.η μια σταγόνα αίμα όμως για μένα που δεν ανοίγω ούτε με πρόκληση τοκετού από κάτω,,,ήταν το χειρότερο σενάριο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ο καθένας ξέρει το σώμα του...εγώ που δεν είχα ποτέ καφετιά σε εγκυμοσύνες όταν είδα αιματακι ήταν αποβολή.η αδερφή μου τρία παιδιά με καφετιά τρεις μήνες τα έκανε μια χαρά.πονους στην μέση είχα κ δεν ήταν κακό σε εμένα.η μια σταγόνα αίμα όμως για μένα που δεν ανοίγω ούτε με πρόκληση τοκετού από κάτω,,,ήταν το χειρότερο σενάριο.

Ναι η κάθε μία μας έχει εντελώς διαφορετικά συμπτώματα και ξέρει το σώμα της καλύτερα εγώ για παράδειγμα αν δω καφέ το έχω σίγουρο πως κάτι δεν πάει καλά... Φαντάσου στη παλλυνδρομη δεν είχα ξανά δει ποτέ τέτοιο πράγμα στη ζωή μου καφέ σαν λάσπη(συγνώμη κιόλας) και από τότε το έχω σε κακό!Όπως και βγήκε και μετά! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Penny28 είπε:

Ναι η κάθε μία μας έχει εντελώς διαφορετικά συμπτώματα και ξέρει το σώμα της καλύτερα εγώ για παράδειγμα αν δω καφέ το έχω σίγουρο πως κάτι δεν πάει καλά... Φαντάσου στη παλλυνδρομη δεν είχα ξανά δει ποτέ τέτοιο πράγμα στη ζωή μου καφέ σαν λάσπη(συγνώμη κιόλας) και από τότε το έχω σε κακό!Όπως και βγήκε και μετά! 

Ο Θεός να δώσει σε επόμενες εγκυμοσύνες να τα αποβάλλεις από το μυαλό σου.γιατι είναι ζόρι μεγάλο η φοβία που εχουμε.εγω σε κάθε εγκυμοσύνη ιδίως στην τελευταία ζοριστηκα πολύ με τις φοβίες.κ βέβαια χάλια πήγε κ αυτή..τέλος πάντων ότι θέλει ο Θεός.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Πάντως στους πόνους μέσης εγώ τους είχα τους δύο τελευταίους μήνες προ περιοδου αλλά είχα κ σε μια εγκυμοσύνη κ δεν είχα αποβάλλει την χρονική εκείνη στιγμή αλλά δεν ήταν σαν περιοδου...ήταν σαν να ήμουν πιασμένη σε κάθε μου κίνηση ...λες κ είχαν ξεχαρβαλωσει οι μύες...όχι όπως περίοδο που ο πόνος απλώνεται από την κοιλιά πίσω στην μέση κ συνδυαστικά.

Εγώ εννοώ τους κλασικούς πόνους περιόδου μέσης. Σαν αυτούς που είχα στον τοκετό , ηπιότερους βέβαια, νιώθω σαν να ανοίγει η μέση μου χαμηλά και ναι συνήθως εναλλάσσονται με πονούν στην μήτρα χαμηλά από μπροστά. Και σε μένα το αίμα, κόκκινο είχα, ήταν πάντα αποβολής. Ελάχιστο καφέ στο χαρτί είχα μόνο την τελευταία φορά που είχα θετικό τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο και τελικά ήμουν έγκυος (μετά από δέκα μέρες απέβαλα). 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ο Θεός να δώσει σε επόμενες εγκυμοσύνες να τα αποβάλλεις από το μυαλό σου.γιατι είναι ζόρι μεγάλο η φοβία που εχουμε.εγω σε κάθε εγκυμοσύνη ιδίως στην τελευταία ζοριστηκα πολύ με τις φοβίες.κ βέβαια χάλια πήγε κ αυτή..τέλος πάντων ότι θέλει ο Θεός.

 

Μακάρι να μας βοηθήσει όλες ο Θεός να τα καταφέρουμε...

Εγώ σαν συμπτώματα στην εγκυμοσύνη έχω ακριβώς ίδια με την περίοδο για αυτό τον λόγο και πάντα μπερδεύομαι!!!Τώρα για παράδειγμα έχει πρηστεί το στήθος μου από την 12η μέρα του κύκλου!!!Πρωτοφανές για εμένα!!! Έχει τύχη από 18η αλλά όχι τόσο νωρίς... Και με έχει βάλει σε σκέψεις!!!Αλλά πιστεύω ειναι ορμονικο. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Εγώ εννοώ τους κλασικούς πόνους περιόδου μέσης. Σαν αυτούς που είχα στον τοκετό , ηπιότερους βέβαια, νιώθω σαν να ανοίγει η μέση μου χαμηλά και ναι συνήθως εναλλάσσονται με πονούν στην μήτρα χαμηλά από μπροστά. Και σε μένα το αίμα, κόκκινο είχα, ήταν πάντα αποβολής. Ελάχιστο καφέ στο χαρτί είχα μόνο την τελευταία φορά που είχα θετικό τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο και τελικά ήμουν έγκυος (μετά από δέκα μέρες απέβαλα). 

Όχι όχι...αυτό το σαν να ανοίγει χαμηλα κ εμένα δεν μου αρέσει σε εγκυμοσύνη.εμενα ήταν σαν να ήμουν πιασμένη γιατί χαλάρωναν οι μύες κ τα ένιωθα όλα ακόμα κ τους γοφούς μου ξεκούραστους.αυτο είναι από μια ορμονη που παράγεται δεν θυμάμαι όνομα κ είναι για αυτόν τον λόγο.να χαλαρώσει τους συνδέσμους γύρω από την κοιλιά.

9 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μακάρι να μας βοηθήσει όλες ο Θεός να τα καταφέρουμε...

Εγώ σαν συμπτώματα στην εγκυμοσύνη έχω ακριβώς ίδια με την περίοδο για αυτό τον λόγο και πάντα μπερδεύομαι!!!Τώρα για παράδειγμα έχει πρηστεί το στήθος μου από την 12η μέρα του κύκλου!!!Πρωτοφανές για εμένα!!! Έχει τύχη από 18η αλλά όχι τόσο νωρίς... Και με έχει βάλει σε σκέψεις!!!Αλλά πιστεύω ειναι ορμονικο. 

 

Ορμονικό είναι κ μήπως κανείς νωρίτερα ωορηξια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι όχι...αυτό το σαν να ανοίγει χαμηλα κ εμένα δεν μου αρέσει σε εγκυμοσύνη.εμενα ήταν σαν να ήμουν πιασμένη γιατί χαλάρωναν οι μύες κ τα ένιωθα όλα ακόμα κ τους γοφούς μου ξεκούραστους.αυτο είναι από μια ορμονη που παράγεται δεν θυμάμαι όνομα κ είναι για αυτόν τον λόγο.να χαλαρώσει τους συνδέσμους γύρω από την κοιλιά.

Ορμονικό είναι κ μήπως κανείς νωρίτερα ωορηξια.

Αυτό λέω και εγώ γιατί μου φαίνεται περίεργο....Ας ελπίσουμε για τον επόμενο μήνα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!Εγω τελευταια βγαζω σπυρακι κατα την διαρκεια της ωορηξιας η λιγο πριν και εξασθενουν οσο πλησιαζω την περιοδο!!Τι να πω τοσο αναποδα παει ο οργανισμος μου;;;;;:tongue:

11 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μακάρι να μας βοηθήσει όλες ο Θεός να τα καταφέρουμε...

Εγώ σαν συμπτώματα στην εγκυμοσύνη έχω ακριβώς ίδια με την περίοδο για αυτό τον λόγο και πάντα μπερδεύομαι!!!Τώρα για παράδειγμα έχει πρηστεί το στήθος μου από την 12η μέρα του κύκλου!!!Πρωτοφανές για εμένα!!! Έχει τύχη από 18η αλλά όχι τόσο νωρίς... Και με έχει βάλει σε σκέψεις!!!Αλλά πιστεύω ειναι ορμονικο. 

 

Και εμενα αρχισε σογα σιγα να ποναει πιο νωρις αυτο το μηνα φαντασου οτι ειχα θετικο τεστ ωορηξιας ακομα ενω κανονικα μετα απο 3 μερες περιπου ξεκιναει σιγα σιγα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!Εγω τελευταια βγαζω σπυρακι κατα την διαρκεια της ωορηξιας η λιγο πριν και εξασθενουν οσο πλησιαζω την περιοδο!!Τι να πω τοσο αναποδα παει ο οργανισμος μου;;;;;:tongue:

Και εμενα αρχισε σογα σιγα να ποναει πιο νωρις αυτο το μηνα φαντασου οτι ειχα θετικο τεστ ωορηξιας ακομα ενω κανονικα μετα απο 3 μερες περιπου ξεκιναει σιγα σιγα..

Εμενα ξεκινάει κανονικά περίπου περίπου μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία το να με πονάει τόσο νωρίς είναι προφανές! Αλλά σίγουρα είναι κάτι ορμονικο και ίσως μου έρθει και νωρίτερα! 

Ας ελπίσουμε τον επόμενο μήνα να ειμαστε πιο τυχεροί!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...