Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα πριν την περίοδο που μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης.


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!Εγω τελευταια βγαζω σπυρακι κατα την διαρκεια της ωορηξιας η λιγο πριν και εξασθενουν οσο πλησιαζω την περιοδο!!Τι να πω τοσο αναποδα παει ο οργανισμος μου;;;;;:tongue:

Και εμενα αρχισε σογα σιγα να ποναει πιο νωρις αυτο το μηνα φαντασου οτι ειχα θετικο τεστ ωορηξιας ακομα ενω κανονικα μετα απο 3 μερες περιπου ξεκιναει σιγα σιγα..

Ναι καμιά φορά το δέρμα το βλέπεις όλο τον μήνα να κάνει αλλαγές.κανονικα μετά την περίοδο ανεβαινουν οιστρογόνα κ το δέρμα είναι καθαρό....αλλά παράγεται κ τεστοστερονη που βοηθάει τα ωοθυλάκια να μεγαλώσουν όποτε έτσι εξηγείται.αυτο με την τεστοστερόνη το έμαθα επειδή είχα πάρει ένα φάρμακο κ εξηγούσε ακριβώς τις ορμόνες που συντελούν στην διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Ναι καμιά φορά το δέρμα το βλέπεις όλο τον μήνα να κάνει αλλαγές.κανονικα μετά την περίοδο ανεβαινουν οιστρογόνα κ το δέρμα είναι καθαρό....αλλά παράγεται κ τεστοστερονη που βοηθάει τα ωοθυλάκια να μεγαλώσουν όποτε έτσι εξηγείται.αυτο με την τεστοστερόνη το έμαθα επειδή είχα πάρει ένα φάρμακο κ εξηγούσε ακριβώς τις ορμόνες που συντελούν στην διαδικασία.

Εισαι μια θεουλα ξερεις πιο καλα και απο γιατρο!!!:grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2020 at 8:51 ΜΜ, Emilly είπε:

Λοιπόν κορίτσια καταθέτω μια λίστα από δικά μου συμπτώματα για να ανατρέχω εγώ κ όποια άλλη φίλη θέλει κάθε μήνα πριν την περίοδο όταν μας πιάνει κρίση κ νομίζουμε ότι είμαστε έγκυες.  Κράμπες στην μήτρα,τσιμπήματα στην μήτρα σαν βελόνες που μας τρυπανε,δέκατα τα οποία μπορεί κ να μείνουν ως την ημέρα περιόδου όπου κ θα δούμε εκείνη την ημέρα πτώση,πόνος ευαισθησία στο στήθος ακόμα κ αν σου συμβαίνει σπάνια μπορεί κ να συμβεί κ προ περιόδου απλά,άσπρα παχύρρευστα υγρά λίγες μέρες πριν την περίοδο,πονοκέφαλος,υπνηλία,καούρα,κάποιες φορές εμετός σπάνια,μικρή κηλίδα αίματος όπου μπερδεύεις ως αιμορραγία εμφύτευσης ενώ δύο μέρες μετά έρχεται κανονικά η περίοδος κ είναι απλά ορμονική διαταρραχουλα,λιπαρή επιδερμίδα,λιπαρά μαλλιά,λιγούρα,πρήξιμο στα έντερα,αδράνεια εντέρου κ δυσκοιλιότητα ελαφρώς για δύο τρεις μέρες μέχρι να πέσει η προγεστερόνη κ να σου έρθει η περίοδος...οποία άλλη εχει να καταθέσει κάτι που την μπέρδεψε ας το καταθέσει.το πιο έγκυρο σημάδι που εγώ παρατήρησα σε κάποιες εγκυμοσύνες ήταν η καθυστέρηση κ ( όχι πάντα απόλυτα) συγχρόνως η σταθερά ελαφρώς για μένα αυξημένη θερμοκρασία.εγω θα το διαβάζω κάθε μήνα κορίτσια.

Ααχχχχ.το έκανα...για να μην σαλταρουμε κάθε μηνα και κάτι άλλο.τα έβαλα όλα ότι έχω δει κ από δω κ πέρα κάθε μήνα θα το διαβάζω.μπας κ έρθει η λογική κ αφήσω το σώμα ήσυχο.

χαχαχα λοιπον εχω να πω 1ον εγω κραμπες κ τις 4 φορες αν δεν ήμουν εγκυος ,δεν ειχα,αιμα το ιδιο μονο σε εγκυμοσυνη ειδα.υγρα ασπροδιαφανα όπου προς την αναμενόμενη περίοδο γινόντουσαν διαφανα, αυξημένη θερμοκρασία χωρις να πέσει και μην ξεχνάς ότι πολλές φορές μπορεί να υπάρχει σύλληψη να εχουμε τα συμπτώματα άλλα λιγο πριν κάνουμε το τεστ να μην προχωρήσει η εγκυμοσύνη, οποτε δυστυχως αυτο δεν θα το ξέρουμε...εγω αυτο που παρατήρησα κ τις 4 φορες ηταν οτι σε μη εγκυμοσυνη εβκεπα 2 με 3 μερες πριν την περιοδο υγρα κίτρινα λιγο σαν κολλα ενω σε εγκυμοσυνη ηταν διαφανα ελαστικά το λεγόμενο εκκρεμές!τωρα εμετο παλι μονο σε εγκυμοσυνη ειχα ,πριν ουτε καν.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχα λοιπον εχω να πω 1ον εγω κραμπες κ τις 4 φορες αν δεν ήμουν εγκυος ,δεν ειχα,αιμα το ιδιο μονο σε εγκυμοσυνη ειδα.υγρα ασπροδιαφανα όπου προς την αναμενόμενη περίοδο γινόντουσαν διαφανα, αυξημένη θερμοκρασία χωρις να πέσει και μην ξεχνάς ότι πολλές φορές μπορεί να υπάρχει σύλληψη να εχουμε τα συμπτώματα άλλα λιγο πριν κάνουμε το τεστ να μην προχωρήσει η εγκυμοσύνη, οποτε δυστυχως αυτο δεν θα το ξέρουμε...εγω αυτο που παρατήρησα κ τις 4 φορες ηταν οτι σε μη εγκυμοσυνη εβκεπα 2 με 3 μερες πριν την περιοδο υγρα κίτρινα λιγο σαν κολλα ενω σε εγκυμοσυνη ηταν διαφανα ελαστικά το λεγόμενο εκκρεμές!τωρα εμετο παλι μονο σε εγκυμοσυνη ειχα ,πριν ουτε καν.

Τα υγρα της εγκυμοσυνης ποτε σου εμφανιστηκαν;;μετα την ωορηξια κατευθειαν η οταν πλησιαζες την καθυστερηση;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Τα υγρα της εγκυμοσυνης ποτε σου εμφανιστηκαν;;μετα την ωορηξια κατευθειαν η οταν πλησιαζες την καθυστερηση;;

γενικα σε αυτόν τον κυκλο ηταν διπλη ωορρηξια πιστευω κ ειχα απι πολυ νωρις υγρα.της ωορρηξιας όμως είναι πολλα κ άφθονα...τα εχω για 5 μερες κ απλα τα ειχα κ μετα την ωορρηξια αφου ανέβηκε η θερμοκρασία που ισως εκει ηταν η σύλληψη δεν ξερω κ ειχα κ ολη την βδομαδα μεχρι κ 1 μερα πριν το τεστ...που δεν ήμουν σε καθυστερηση ακομα,υγρα διαφανα ελαστικά να κρέμονται λιγο απο κατω.ειχα δει και 2 μερες πριν το τεστ 1 τριχα ροζ αιμα ειχα κ πονο το βραδυ εντονα δεξια κ μετα το πρωι το ιδιο μια τριχα ροζ αιμα με πονο εντονο αριστερα.την επόμενη εκανα το τεστ ηταν θετικο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

γενικα σε αυτόν τον κυκλο ηταν διπλη ωορρηξια πιστευω κ ειχα απι πολυ νωρις υγρα.της ωορρηξιας όμως είναι πολλα κ άφθονα...τα εχω για 5 μερες κ απλα τα ειχα κ μετα την ωορρηξια αφου ανέβηκε η θερμοκρασία που ισως εκει ηταν η σύλληψη δεν ξερω κ ειχα κ ολη την βδομαδα μεχρι κ 1 μερα πριν το τεστ...που δεν ήμουν σε καθυστερηση ακομα,υγρα διαφανα ελαστικά να κρέμονται λιγο απο κατω.ειχα δει και 2 μερες πριν το τεστ 1 τριχα ροζ αιμα ειχα κ πονο το βραδυ εντονα δεξια κ μετα το πρωι το ιδιο μια τριχα ροζ αιμα με πονο εντονο αριστερα.την επόμενη εκανα το τεστ ηταν θετικο.

Ευχαριστω πολυ ζουζουνα μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά λόγω της ημέρας!! Λοιπόν εγώ είχα κανονικά όλα τα συμπτώματα της περιόδου. Πόνοι μέσης, κοιλιας πρησμένο στήθος, χάλια διάθεση, πονοκέφαλο. Έκανα το τεστ μετά από 10 μέρες καθυστέρησης γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα μου έρθει περίοδο!!! Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου μοιάζουν πολύ!! Σε μένα ήταν ιδια

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ήρθα και εγώ σ' αυτό το θέμα. Να τα βλέπουμε κάθε μηνα να μην τρελενομαστε..

Εγώ πάντως πριν 2χρονια ακριβώς είχα μια εγκυμοσύνη αλλά εξελίχθηκε  παλίνδρομη. Τότε πριν καν παρατηρήσω την καθυστέρηση άρχισα να έχω τουλάχιστον 1 βδομάδα πριν διαφορετικά συμπτώματα από αυτά της περιόδου. Πολύ ευαισθησία στο στήθος στην αφή και μόνο ανατριχιαζα , ξηρότητα στον κόλπο, λαχάνιαζα σε στιγμές που δεν θα έπρεπε, συχνοουρια, έντονη δίψα (δεν πίνω και πολύ νερό) αύξηση της όρεξης για φαγητό..πονακια χαμηλά σαν κράμπες  και υγρά όσο πλησίαζαν οι μέρες να μου έρθει, παρόμοια με αυτά της περιόδου! είχα συνέχεια την αίσθηση οτι θα πάω και θα μου χει έρθει και τελικά ήμουν έγκυος αλλά δεν τα καταφέραμε.. Τώρα που είμαστε σε φάση προσπαθειών όλα μου μοιάζουν συμπτώματα :). Κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και στην ίδια γυναίκα ξέρω διαφέρει οπότε η επιβεβαίωση πιστεύω έρχεται με την καθυστέρηση. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυ.. Helloooooo... Ας πω και εδω τα συμπτωματα που εχω αυτον τον μηνα για να δουμε αν θα ειναι ο τυχερος.. Την Τεταρτη περιμενω περιοδο οποτε θα μαθω αυριο μεθαυριο αν θα ειναι ο τυχερος η οχι.. Τα συμπτωματα ειναι τα εξης.. Καθολου πρηξιμο στηθους που πριν πρήζοταν μια εβδομαδα πριν την περιοδο το λιγοτερο.. Συνηθως και παραπανω απο μια εβδομαδα και υπηρχε και πονος σε σημειο να μην μπορω να ξαπλωσω μπρούμυτα.. Τωρα δεν υπάρχει τιποτα.. Δεν ειμαι ουτε ξηρη απο κατω αλλα ουτε εχω υγρα.. Που τους αλλους μηνες ειχα υγρα πριν την περιοδο. Εχω υπνηλια παραπανω θεωρω απο το φυσιολογικο.. Δηλαδη 2 εβδομαδες τωρα πρεπει οπωσδήποτε να κοιμηθω μεσημέρι και μιαλμε για κανενα 3ωρο υπνο.. Και υστερα το βραδυ ξανα κανονικα υπνος χωρις κανενα προβλημα.. Το αλλο συμπτωμα που ειχα πριν λιγες μερες ηταν οταν φτερνιζομουν ενιωθα κατι στην μητρα μου οχι πονος ουτε κραμπα.. Μια μικρη ενοχληση.. Αυτο το ενιωθα οταν πηγαινα και τουαλετα.. Αυτα ως τωρα τα συμπτωματα.. Ελπιζω να ειναι ο μηνας μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2020 at 1:35 ΠΜ, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυυ.. Helloooooo... Ας πω και εδω τα συμπτωματα που εχω αυτον τον μηνα για να δουμε αν θα ειναι ο τυχερος.. Την Τεταρτη περιμενω περιοδο οποτε θα μαθω αυριο μεθαυριο αν θα ειναι ο τυχερος η οχι.. Τα συμπτωματα ειναι τα εξης.. Καθολου πρηξιμο στηθους που πριν πρήζοταν μια εβδομαδα πριν την περιοδο το λιγοτερο.. Συνηθως και παραπανω απο μια εβδομαδα και υπηρχε και πονος σε σημειο να μην μπορω να ξαπλωσω μπρούμυτα.. Τωρα δεν υπάρχει τιποτα.. Δεν ειμαι ουτε ξηρη απο κατω αλλα ουτε εχω υγρα.. Που τους αλλους μηνες ειχα υγρα πριν την περιοδο. Εχω υπνηλια παραπανω θεωρω απο το φυσιολογικο.. Δηλαδη 2 εβδομαδες τωρα πρεπει οπωσδήποτε να κοιμηθω μεσημέρι και μιαλμε για κανενα 3ωρο υπνο.. Και υστερα το βραδυ ξανα κανονικα υπνος χωρις κανενα προβλημα.. Το αλλο συμπτωμα που ειχα πριν λιγες μερες ηταν οταν φτερνιζομουν ενιωθα κατι στην μητρα μου οχι πονος ουτε κραμπα.. Μια μικρη ενοχληση.. Αυτο το ενιωθα οταν πηγαινα και τουαλετα.. Αυτα ως τωρα τα συμπτωματα.. Ελπιζω να ειναι ο μηνας μου

Ας συμπληρωσω και εδω για το αρχειο τα συμπτώματα.. Εχω καθυστερηση ειμαι στην 35η μερα.. Υγρα παρα πολλα.. Ασπροδιαφανα.. Εκανα τεστ κανονικο οχι πρωιμης ανίχνευσης την 30η μερα με μεσημεριανα ουρα δεν ήταν έντονα και βγηκε αρνητικο.. Και τωρα απλα περιμενω.. Δεν εχω πονους περιοδου ουτε πονο στο στηθος.. Εχω λιγο πρηξιμο ομως..αυταααα...θα δουμε τι θα γινει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειπα και εγω να γραψω τα συμπτωματα αυτου του μηνα να τα εχουμε στο αρχειο μας.ΛΟιπον ειμαι 4 μερες πριν την περιοδο και ενω απο την ωορηξια εχω αρκετα πρησμενο στηθος κι πονο αρκετο σημερα ξαφνικα μειωθηκε ο πονος πολυ  αν και ειναι πρησμενα πρωτοφανε σ για μενα συνηθως λιγο πριν την ημερα περιοδου ειναι τουμπανο!πονακια δεν θα ελεγα οτι εχω απλα καποια στιγμη ενιωσα κατω αριστερα ενα καψιμο και απο υγρα μονο μια στιγμη ενιωσα να τρεχουν λιγα ασπροδιαφανα υγρα αλλα μετα ηταν οκ.Γενικα δεν εχω αλλα συμπτωματα βεβαια γενικα εχω πολυ ηπια συπτωματα περιοδου οποτε και αυτα που ειναι τοσο ηπια δεν μου δινουν πολλες ελπιδες...Θα δειξει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ειπα και εγω να γραψω τα συμπτωματα αυτου του μηνα να τα εχουμε στο αρχειο μας.ΛΟιπον ειμαι 4 μερες πριν την περιοδο και ενω απο την ωορηξια εχω αρκετα πρησμενο στηθος κι πονο αρκετο σημερα ξαφνικα μειωθηκε ο πονος πολυ  αν και ειναι πρησμενα πρωτοφανε σ για μενα συνηθως λιγο πριν την ημερα περιοδου ειναι τουμπανο!πονακια δεν θα ελεγα οτι εχω απλα καποια στιγμη ενιωσα κατω αριστερα ενα καψιμο και απο υγρα μονο μια στιγμη ενιωσα να τρεχουν λιγα ασπροδιαφανα υγρα αλλα μετα ηταν οκ.Γενικα δεν εχω αλλα συμπτωματα βεβαια γενικα εχω πολυ ηπια συπτωματα περιοδου οποτε και αυτα που ειναι τοσο ηπια δεν μου δινουν πολλες ελπιδες...Θα δειξει

Ελπίδες εχεις μια χαρά...πόνοι περιόδου τώρα άρχισαν;;;4 μέρα πριν την αναμενόμενη;;;;θα δείξει...και σε δύο μέρες πρωί μπορείς να κάνεις τεστ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ελπίδες εχεις μια χαρά...πόνοι περιόδου τώρα άρχισαν;;;4 μέρα πριν την αναμενόμενη;;;;θα δείξει...και σε δύο μέρες πρωί μπορείς να κάνεις τεστ....

Πολλοι λιγοι γενικα δεν θα ελεγα οτι ποναω τωρα θα δειξει 3 μερουλες εμειναν...εκανα ενα χτες βγηκε αρνητικο αλλα ειναι νωρις ισως για τεστακι..ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Πολλοι λιγοι γενικα δεν θα ελεγα οτι ποναω τωρα θα δειξει 3 μερουλες εμειναν...εκανα ενα χτες βγηκε αρνητικο αλλα ειναι νωρις ισως για τεστακι..ευχαριστω πολυ!

Ε ναι νωρίς ήταν τέσσερις μέρες πριν κάνε μέρα περιόδου καλύτερα .καλή επιτυχία να έχεις κοριτσακι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Emilly είπε:

Ε ναι νωρίς ήταν τέσσερις μέρες πριν κάνε μέρα περιόδου καλύτερα .καλή επιτυχία να έχεις κοριτσακι

Ευχαριστω πολυ πολυ ευχομαι και σε σενα θετικο τεστακι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...