Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα πριν την περίοδο που μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης.


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια πρώτη φορά γράφω αλλά διαβάζω τα φορούν εδώ κ 2 χρόνια περίπου που προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι...έκανα πρώτη σπερματεχυνση κ περιμένω να κάνω τεστ σε 3 μέρες...συμπτώματα: από την οωρηξια με πονάει το στήθος μου μεχρι κ σήμερα πιο έντονα τις βραδυνές ώρες...κ πόνους περιόδου στην κοιλιά από έλαχιστούς έως καθόλου..τι λέτε έχω ελπίδες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Ανδρινα είπε:

Καλημέρα κορίτσια πρώτη φορά γράφω αλλά διαβάζω τα φορούν εδώ κ 2 χρόνια περίπου που προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι...έκανα πρώτη σπερματεχυνση κ περιμένω να κάνω τεστ σε 3 μέρες...συμπτώματα: από την οωρηξια με πονάει το στήθος μου μεχρι κ σήμερα πιο έντονα τις βραδυνές ώρες...κ πόνους περιόδου στην κοιλιά από έλαχιστούς έως καθόλου..τι λέτε έχω ελπίδες?

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα κ υπομονή μέχρι τη χοριακη γιατί δυστυχώς πολλά κοινά συμπτώματα μεταξύ εγκυμοσύνης κ περιόδου...αναμενουμε

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια  Καλή χρονιά πάντα με υγεία είμαι καινούργια εδώ στο φόρουμ έχω ένα μωράκι που σε λίγες μέρες γίνεται 9 μηνών πριν λίγες μέρες ενώ έκανα κάτι με τον άντρα μου έσπασε το προφυλακτικό 19 Δεκεμβρίου ήταν η πρώτη μέρα της περιόδου μου ο κύκλος μου είναι 27 ημερών 31 του μηνός Είχαμε έρθει σε επαφή και έσπασε το προφυλακτικό έχω στο κινητό μου ένα ημερολόγιο περιόδου και λέει ότι ήμουν στις γόνιμες μέρες μου 31 του μηνός Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης σε 10 μέρες περιμένω να μου έρθει περίοδος έχω κάποια πονάκια στην κοιλιά μου χαμηλά κάποιες φορές έχω κάτι αναγούλες αλλά όχι σε σημείο να τα βγάζω όπως όταν ήμουν στο πρώτο έγκυος που είχα κανονικούς εμετούς το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο αυτά τα έχω και όταν περιμένω περίοδο Μίλησα και με τον γιατρό μου και μου είπε σε μία εβδομάδα να κάνω β-χοριακή Αλλά μέχρι τότε το άγχος είναι πάρα πολύ.. Εσείς Τι πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια  Καλή χρονιά πάντα με υγεία είμαι καινούργια εδώ στο φόρουμ έχω ένα μωράκι που σε λίγες μέρες γίνεται 9 μηνών πριν λίγες μέρες ενώ έκανα κάτι με τον άντρα μου έσπασε το προφυλακτικό 19 Δεκεμβρίου ήταν η πρώτη μέρα της περιόδου μου ο κύκλος μου είναι 27 ημερών 31 του μηνός Είχαμε έρθει σε επαφή και έσπασε το προφυλακτικό έχω στο κινητό μου ένα ημερολόγιο περιόδου και λέει ότι ήμουν στις γόνιμες μέρες μου 31 του μηνός Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης σε 10 μέρες περιμένω να μου έρθει περίοδος έχω κάποια πονάκια στην κοιλιά μου χαμηλά κάποιες φορές έχω κάτι αναγούλες αλλά όχι σε σημείο να τα βγάζω όπως όταν ήμουν στο πρώτο έγκυος που είχα κανονικούς εμετούς το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο αυτά τα έχω και όταν περιμένω περίοδο Μίλησα και με τον γιατρό μου και μου είπε σε μία εβδομάδα να κάνω β-χοριακή Αλλά μέχρι τότε το άγχος είναι πάρα πολύ.. Εσείς Τι πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;;

Καλησπέρα κορίτσι μου..περίπτωση υπάρχει σίγουρα αλλά για αναγούλα χωρίς βέβαια προσωπική εμπειρία λίγο νωρίς..με το καλό Όπως κ να έχει.. εδώ είμαστε παρέα με τον γιατρό σου για παν βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..περίπτωση υπάρχει σίγουρα αλλά για αναγούλα χωρίς βέβαια προσωπική εμπειρία λίγο νωρίς..με το καλό Όπως κ να έχει.. εδώ είμαστε παρέα με τον γιατρό σου για παν βοηθεια

Ευχαριστώ για την Γρήγορη απάντηση κορίτσι μου μπορεί αναγούλες να είναι από το μυαλό μου και από το άγχος που έχω δεν ξέρω αν με αυτήν φόρα έγινε τόσο γρήγορα γιατί όταν Προσπαθούσα για το πρώτο μου το μωρό εφόσον Είχα χάσει ήδη ένα έμεινα Μετά από τέσσερις μήνες Και μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο ενώ προσπαθούσα και έγινε Μετά από τέσσερις μήνες τώρα με τη μία φορά να έγινε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Queen είπε:

Ευχαριστώ για την Γρήγορη απάντηση κορίτσι μου μπορεί αναγούλες να είναι από το μυαλό μου και από το άγχος που έχω δεν ξέρω αν με αυτήν φόρα έγινε τόσο γρήγορα γιατί όταν Προσπαθούσα για το πρώτο μου το μωρό εφόσον Είχα χάσει ήδη ένα έμεινα Μετά από τέσσερις μήνες Και μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο ενώ προσπαθούσα και έγινε Μετά από τέσσερις μήνες τώρα με τη μία φορά να έγινε

Δεν παίζει ρόλο η 1η φορά ομορφιά μου. Κι εγώ το 1ο με την πρώτη και το 2ο μετά από 12 μήνες.. Όταν είναι να έρθει θα έρθει το μπεμπέ. Ελπίζω να έφτασε ή ώρα για εσένα. Θετική σκέψη κ προχωραμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lilly28 είπε:

Δεν παίζει ρόλο η 1η φορά ομορφιά μου. Κι εγώ το 1ο με την πρώτη και το 2ο μετά από 12 μήνες.. Όταν είναι να έρθει θα έρθει το μπεμπέ. Ελπίζω να έφτασε ή ώρα για εσένα. Θετική σκέψη κ προχωραμε

Να σου ζήσουν τα Ζουζούνια σού κοριτσάκι μού σε ευχαριστώ για όλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι ωραιο θεμα.

Το επαναφερω λοιπον μιας και ειμαι στη προσπαθεια, ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος ουτε αυτο το μηνα αλλα καπως μεσα μου ελπιζω.

Συμπτωματα Φεβρουαριου:

Κραμπες την εβδομαδα μετα την ωορρηξια, δεξια και αριστερα, σταματησαν και αρχισαν παλι χθες στη περιοχη της μητρας.

Στηθος πρησμενο σταδιακα απο την 25η μερα του κυκλου (ειμαι στη 33η και ωορρηξια εγινε την 20η) με αποκορυφωμα τις τελευταιες 2-3 μερες που νιωθω τσουξιμο και πονο στις θηλες οταν τις ακουμπαω

Κουραση και υπνηλια περισσοτερο απο αλλες μερες, οχι υπερβολικα ομως

Μερες μετα την ωορρηξια, επι δυο μερες εντονος πονος σε πλατη και μεση

Εδω και μερες υπερβολικα πολλα αερια χωρις να ειναι θεμα διατροφης

Πριν 3 μερες (30η μερα κυκλου) ξυπνησα και ειχα σχεδον ολη μερα τρομερη ζαλαδα. Γυρνουσαν ολα γυρω μου. Περασε μετα το βραδυ.

Χθες προσεξα στο σκουπισμα μια καφετια βλενη απειροελαχιστα μικρη, ισα με μια φακη. Τιποτα αλλο.

1 μερα καθυστερησης, 3 αρνητικα τεστς τις 3 προηγουμενες μερες.

Ολα τα συμπτωματα ειναι ιδια. ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΕΙΣ. Σε μενα τα λεω.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Τι ωραιο θεμα.

Το επαναφερω λοιπον μιας και ειμαι στη προσπαθεια, ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος ουτε αυτο το μηνα αλλα καπως μεσα μου ελπιζω.

Συμπτωματα Φεβρουαριου:

Κραμπες την εβδομαδα μετα την ωορρηξια, δεξια και αριστερα, σταματησαν και αρχισαν παλι χθες στη περιοχη της μητρας.

Στηθος πρησμενο σταδιακα απο την 25η μερα του κυκλου (ειμαι στη 33η και ωορρηξια εγινε την 20η) με αποκορυφωμα τις τελευταιες 2-3 μερες που νιωθω τσουξιμο και πονο στις θηλες οταν τις ακουμπαω

Κουραση και υπνηλια περισσοτερο απο αλλες μερες, οχι υπερβολικα ομως

Μερες μετα την ωορρηξια, επι δυο μερες εντονος πονος σε πλατη και μεση

Εδω και μερες υπερβολικα πολλα αερια χωρις να ειναι θεμα διατροφης

Πριν 3 μερες (30η μερα κυκλου) ξυπνησα και ειχα σχεδον ολη μερα τρομερη ζαλαδα. Γυρνουσαν ολα γυρω μου. Περασε μετα το βραδυ.

Χθες προσεξα στο σκουπισμα μια καφετια βλενη απειροελαχιστα μικρη, ισα με μια φακη. Τιποτα αλλο.

1 μερα καθυστερησης, 3 αρνητικα τεστς τις 3 προηγουμενες μερες.

Ολα τα συμπτωματα ειναι ιδια. ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΕΙΣ. Σε μενα τα λεω.. 

Καλημέρα κορίτσι μου τα συμπτώματα θετικά..τα συγκεκρικριμένα τεστ που κάνεις είναι πρώιμης ανίχνευσης?δεν ξέρω εγώ στη θέση σου θα εκανα αύριο ας πούμε ή μία χοριακή ή ένα τεστ κανονικό πρώιμης ίσως γιατί από ότι καταλαβαίνω κάνεις αργά ωορρήξία.θετικό τέστ πότε σου έδειξε?απλά έχε στο μυαλό σου ότι η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 48 ώρες από την ημέρα του θετικού τεστ οπότε για περίμενε λίγο ή κάνενα ένα τεστ πρόωρησ να σου φύγει το άγχος..καλή επιτυχία αγαπημένη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου τα συμπτώματα θετικά..τα συγκεκρικριμένα τεστ που κάνεις είναι πρώιμης ανίχνευσης?δεν ξέρω εγώ στη θέση σου θα εκανα αύριο ας πούμε ή μία χοριακή ή ένα τεστ κανονικό πρώιμης ίσως γιατί από ότι καταλαβαίνω κάνεις αργά ωορρήξία.θετικό τέστ πότε σου έδειξε?απλά έχε στο μυαλό σου ότι η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 48 ώρες από την ημέρα του θετικού τεστ οπότε για περίμενε λίγο ή κάνενα ένα τεστ πρόωρησ να σου φύγει το άγχος..καλή επιτυχία αγαπημένη

Καλημερα κοριτσι!

Τεστ θετικο ωορρηξιας ειχα το πρωι της 19ης. Ειχα επαφες απο την 15η μεχρι και την 21η, καθε πρωι. Εκανα πριν λιγο παλο τεστ. Παλι αρνητικο. 4 μερες σερι δλδ. Τερμα αρνητικα ομως.. ολολευκα χαχαχα.. τα onestep εχω της mother2be. Εχουν υψηλη ευαισθησια λενε, 10miu/ml οποτε πιστευω κατι θα φαινοταν.. οσο κουλ κ αν το παιρνεις, οσο κι αν λες δε πειραζει, τον αλλο μηνα ξανα, παντα σε ενοχλει κ σε ριχνει ρε γαμωτο. Καθε μηνα λεω μη περιμενεις πολλα, αρνητικο θα'ναι, οντως ειναι αρνητικο, κ παλι απογοητευομαι. Οταν θες κατι τοσο πολυ, ενα κομματι σου παντα θα ξενερωνει οσο κι αν το  ξερεις.. 

Οσο για τα υπολοιπα, περιμενω.. εχω κοψιματα οποτε πιστευω μεχρι το βραδυ θα μου ερθει. Κ εκει θα καραξεναρωσω χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.... μια από τα ίδια κι εγώ.... αυτό το μήνα, είχα όλα τα συμπτώματα.... και πίστευα ότι κάτι καλό έγινε.... αλλά δυστυχώς, τίποτα... από μήνα σε μήνα.... βρίσκομαι στην 5η μέρα περιόδου....από την ωορρηξία και μετά είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου και νόμιζα ότι κάτι καλό έγινε, γιατί δεν τα είχα ξανά αυτά τα συμπτώματα.... όποτε είπα τέρμα ξανά με τα συμπτώματα, γιατί θα τρελαθώ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό με τα συμπτώματα ισχύει..είναι τελείως διαφορετικά κάθε φορά.από ανύπαρκτα μέχρι όλα μαζί οπότε όσο μπορείτε πίστη και θετική σκέψη ότι κάτι καλό θα συμβεί..

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα και με κεινα θα κανουμε καμια φορα να μεινουμε εγκυες και δε θα το πιστευουμε..

Σαν την ιστορια με τον λυκο και τα προβατα θα ειμαστε.. τι να πω.. εγω παντως το νιωθωμου ερχεται... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Με αυτα και με κεινα θα κανουμε καμια φορα να μεινουμε εγκυες και δε θα το πιστευουμε..

Σαν την ιστορια με τον λυκο και τα προβατα θα ειμαστε.. τι να πω.. εγω παντως το νιωθωμου ερχεται... 

Κορίτσια νομίζω ότι πολλές φορές από την εμμονή μας κάνουμε αυθυποβολή στον εαυτό μας γι αυτό νιώθουμε συμπτώματα εγκυμοσυνης. Πρέπει να χαλαρώσουμε με κάποιο τρόπο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , tetakom είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι πολλές φορές από την εμμονή μας κάνουμε αυθυποβολή στον εαυτό μας γι αυτό νιώθουμε συμπτώματα εγκυμοσυνης. Πρέπει να χαλαρώσουμε με κάποιο τρόπο. 

Ισχυει κοριτσια

Ειχα κατααγχωθει, ολα τα συμπτωματα, να ανεβαζω δεκατα, κ στην τελικη προσπαθουσαμε λαθος μερες. Αφου ελεγα αντε να ερθει τον μηνα που εμεινα, θα προσπαθησω δυο μηνες ακομη κ μετα θα κανω εξετασεις. Στο 6μ,που πριν ελεγα οχι πριν κλεισουμε χρονο. Κ ειμασταν 27 κ 32χρ

Τελικα εμεινα εγκυος τον μηνα που λειπαμε ταξιδι, κ δ ειχαμε επαφες γτ φιλοξενουμασταν. Κ γυρναμε κ εχουμε δυο επαφες θεωρωντας οτι ειναι αργα, ηταν απο απλη επιθυμια. Κ τελικα τοτε εμεινα εγκυος. Κ αφησα καμια βδομαδα καθυστερηση πριν τη χοριακη

Την δευτερη φορα δ προλαβα να αγχωθω γτ εμεινα τον πρωτο μηνα στην ουσια. Αλλα παλι δ το περιμενα γτ ειχαμε μια επαφη αμεσως μετα την περιοδο κ μετα πεσανε ιωσεις κ ταξιδι. Την δευτερη φορα μπορω να πω το υποψιαστηκα. Ειχα υγρα σαν την ωορρηξια πολλες μερες μετα, δ σταματησαν δλδ ποτε, κ διαπιστωσα φουσκωμα στην κοιλια, δ μπορουσα να βαλω τζην. Κ φαινομουν ηδη εγκυος οταν πηγα για χοριακη. Με ρωτησε μια κοπελα δλδ σε ενα μαγαζι, δ θα μπορουσε να το φανταστει απο κτ που ειπα γτ με ρωτησε αμεσως

Ξερω οτι δ γινεται να μην αγχωνεστε. Δ θα σας πω αυτο. Απλα οσο μπορειτε να απολαυσετε τη διαδικασια. Ειδικα αν προσπαθειτε λιγο καιρο. Καθε μηνα ειναι μονο 25%η πιθανοτητα για συλληψη. Πολλες επαφες αρκει να εχετε ορεξη, κ απλα συνεχιστε τη ζωη σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...