Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Ροζ κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι στην 16 εβδομάδα,και σήμερα πήγα τουαλέτα και είδα λίγο ροζ στο χαρτί σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?και ναι που μπορεί να οφείλεται,ο γιατρός μου είπε ξεκούραση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rania90 είπε:

Καλησπέρα,

Είμαι στην 16 εβδομάδα,και σήμερα πήγα τουαλέτα και είδα λίγο ροζ στο χαρτί σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?και ναι που μπορεί να οφείλεται,ο γιατρός μου είπε ξεκούραση.

μηπως εκανες δουλειες μηπως ειχες επαφες . συνηθως οφειλετε σε κουραση δηλαδη μπορει να γινει καποια μικρη αποκολληση. μπορει ομως να ειναι κ καποιο αγγειακι που εχει σπασει . μπορει να οφειλετε σε παρα πολλα. καλο θα ειναι να πας για εναν υπερηχο απο εβδομαδα για να εισαι σιγουρη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μηπως εκανες δουλειες μηπως ειχες επαφες . συνηθως οφειλετε σε κουραση δηλαδη μπορει να γινει καποια μικρη αποκολληση. μπορει ομως να ειναι κ καποιο αγγειακι που εχει σπασει . μπορει να οφειλετε σε παρα πολλα. καλο θα ειναι να πας για εναν υπερηχο απο εβδομαδα για να εισαι σιγουρη. 

οπως τα γραφει η κοριτσαρα ειναι..

συνηθως απο κουραση η βαρος η σκυψιμο.. αλλα και απο πολλα αλλα...

στην περιπτωση μου:

στην πρώτη  εγκυμοσυνη: λιγο ροζ στο 1ο τριμηνο λογω κουρασης το οποιο περασε με ξαπλα σε 3 μερες χωρις φαρμακα (προγεστερονη που δινουν σε αυτες τις περιπτωσεις)

στην 2η (τωρα  ειμαι 34 βδομαδων): με ξαπλα και ενεση/5ημερες..  ολο τον 2ο και 3ο μηνα... λογω χαμηλου πλακουντα... τωρα ειμαστε πολυ καλα δοξα τω Θεω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον γιατρό κορίτσια και μου είπε ξάπλα για 10 ημέρες,λόγω ότι κάνω συσπάσεις και θέλει να αποφύγει την εισαγωγή,μου αύξησε τα χάπια το μαγνήσιο.και εύχομαι να πάνε όλα καλά,έχω στεναχωρεθει αρκετά γιατί φοβάμαι μην συμβεί τίποτα στο μωράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania90 είπε:

Πήγα στον γιατρό κορίτσια και μου είπε ξάπλα για 10 ημέρες,λόγω ότι κάνω συσπάσεις και θέλει να αποφύγει την εισαγωγή,μου αύξησε τα χάπια το μαγνήσιο.και εύχομαι να πάνε όλα καλά,έχω στεναχωρεθει αρκετά γιατί φοβάμαι μην συμβεί τίποτα στο μωράκι μου.

μην στεναχωριεσαι απτην στιγμη που το καταλαβες κ το παρακολουθει ο γιατρος τιποτα δεν θα συμβει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rania90 είπε:

Από τι μπορεί να έχει προκληθεί??

κοιτα πολλες φορες δεν συμβαινει απο κατι ειναι ο οργανισμος σου που αντιδρα ετσι... μπορει να κουραστηκες μπορει η μητρα σου να ειναι μικρη οποτε οσο αυξανει το βαρος του μωρου να ζοριζετε. μπορει να σου ελλειπε το μαγνησιο ή κ προγεστερονη.

παντως αφου δεν εγινε κατι κ το πηρες ειδηση πριν γινει τιποτα τα φαρμακα κ η ξεκουραση θα κανουν την δουλεια τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania90 είπε:

Πήγα στον γιατρό κορίτσια και μου είπε ξάπλα για 10 ημέρες,λόγω ότι κάνω συσπάσεις και θέλει να αποφύγει την εισαγωγή,μου αύξησε τα χάπια το μαγνήσιο.και εύχομαι να πάνε όλα καλά,έχω στεναχωρεθει αρκετά γιατί φοβάμαι μην συμβεί τίποτα στο μωράκι μου.

Δε θα γινει κατι βρε ..πρεγματικα μην ανησυχεις εφοσον εχεια και στενη παρακολούθηση πλεον!!ειναι πολυ συνηθισμενο..και καφε φαση γνωστη  μου ειχε συνεχως και επαιρνε ουτρο σε ολη την εγκυμοσυνη και ολα καλά..αν και σε σενα θα σταματησει σιγουρα .ισως ειναι παλιο αιμα που αποβάλλεται με κολπικα υγρα κατι τετοιο μου ειχε πει ο γιατρος μου .τι αλλο παιρνεις απο αγωγη;;

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2020 at 6:07 ΜΜ, linaa είπε:

μηπως εκανες δουλειες μηπως ειχες επαφες . συνηθως οφειλετε σε κουραση δηλαδη μπορει να γινει καποια μικρη αποκολληση. μπορει ομως να ειναι κ καποιο αγγειακι που εχει σπασει . μπορει να οφειλετε σε παρα πολλα. καλο θα ειναι να πας για εναν υπερηχο απο εβδομαδα για να εισαι σιγουρη. 

 

1 hour ago, linaa είπε:

μην στεναχωριεσαι απτην στιγμη που το καταλαβες κ το παρακολουθει ο γιατρος τιποτα δεν θα συμβει. 

Παίρνω 6 φορές την ημέρα μαγνήσιο,σίδηρο και κολπικη αλοιφή προγεστερόνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα πολλες φορες δεν συμβαινει απο κατι ειναι ο οργανισμος σου που αντιδρα ετσι... μπορει να κουραστηκες μπορει η μητρα σου να ειναι μικρη οποτε οσο αυξανει το βαρος του μωρου να ζοριζετε. μπορει να σου ελλειπε το μαγνησιο ή κ προγεστερονη.

παντως αφου δεν εγινε κατι κ το πηρες ειδηση πριν γινει τιποτα τα φαρμακα κ η ξεκουραση θα κανουν την δουλεια τους

+φωνω ηρεμια και το μαγνησιο θα κανει την δουλεια... εγω επειδη ειμαι πολυ φοβιτσιαρα.. θα σ προτεινα να φερεις δικο σου ατομο για σπιτι(μαμα).. αδεια απο δουλειά  και να σηκωνεσαι μονο για πιπι ακομα και φαγητο κρεβατι... αν και γιατροι  δεν συνιστουν ακινησια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Rania90 είπε:

 

Παίρνω 6 φορές την ημέρα μαγνήσιο,σίδηρο και κολπικη αλοιφή προγεστερόνη.

Ωραια !τοτε αυτα σε καλύπτουν και με το παραπανω θεωρω.θα περασει :-) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania90 είπε:

Έβαλα την κολπική αλοιφή και έβγαλα αίμα,πφφφ τι γίνεται??

μηπως την εβαλες κ τραυματιστηκες λιγο συμβαινει δεν ειναι τοσο ευκολο να μπει πολλες φορες . γενικα μιλα με τον γιατρο σου μηπως σου δωσει κ τιποτα αλλο . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...