Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα καλημερα. Περιμένω ενημέρωση έτσι;;;

Πήγε 600 φωτεινή νομίζω καλά είναι τρεις μέρες από 133.ο γιατρός μου είπε τέλεια.κ την επόμενη εβδομάδα να πάω να με δει...μαα την επόμενη δεν θα φαίνεται τίποτα..εγώ σήμερα είμαι μέρα περιοδου

Συμμαθήτριες 600 πήγε..βήμα βήμα το πάω προς το παρόν καλά.ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για προχθές που έπαθα κρίση κ με φέρατε στα ίσια.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Πήγε 600 φωτεινή νομίζω καλά είναι τρεις μέρες από 133.ο γιατρός μου είπε τέλεια.κ την επόμενη εβδομάδα να πάω να με δει...μαα την επόμενη δεν θα φαίνεται τίποτα..εγώ σήμερα είμαι μέρα περιοδου

Συμμαθήτριες 600 πήγε..βήμα βήμα το πάω προς το παρόν καλά.ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για προχθές που έπαθα κρίση κ με φέρατε στα ίσια.

Είναι μια χαρά η χοριακη σου τέλεια αύξηση,, μια χαρά θα φανεί καλέ σκέψου ότι μεθαύριο θα είναι 1200 και από 1500 δηλ σε τρεις μέρες από τώρα θα μπορεί να δει μια χαρά σε εβαλε από εβδομαδα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είναι μια χαρά η χοριακη σου τέλεια αύξηση,, μια χαρά θα φανεί καλέ σκέψου ότι μεθαύριο θα είναι 1200 και από 1500 δηλ σε τρεις μέρες από τώρα θα μπορεί να δει μια χαρά σε εβαλε από εβδομαδα

Καλημερα κοριτσάκι μου ...νομίζω εγώ πάντα έβλεπα σάκο με δύο εβδομάδες καθυστέρησης.τωρα άντε σε δέκα μέρες θα αχνοφαινεται.δεν ξέρω..ίσως τον πάρω την επόμενη εβδομάδα να πάω πριν την Πρωτοχρονιά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημερα κοριτσάκι μου ...νομίζω εγώ πάντα έβλεπα σάκο με δύο εβδομάδες καθυστέρησης.τωρα άντε σε δέκα μέρες θα αχνοφαινεται.δεν ξέρω..ίσως τον πάρω την επόμενη εβδομάδα να πάω πριν την Πρωτοχρονιά..

Κανονικά ο σάκος φαίνεται από 1500 και πάνω μην ανχωνεσαι θα φανεί όταν σου είπε ο γιατρός ξέρει.....όλα να πάνε τελειαααα και να κάνεις την καλύτερη Πρωτοχρονιά

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πήγε 600 φωτεινή νομίζω καλά είναι τρεις μέρες από 133.ο γιατρός μου είπε τέλεια.κ την επόμενη εβδομάδα να πάω να με δει...μαα την επόμενη δεν θα φαίνεται τίποτα..εγώ σήμερα είμαι μέρα περιοδου

Συμμαθήτριες 600 πήγε..βήμα βήμα το πάω προς το παρόν καλά.ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για προχθές που έπαθα κρίση κ με φέρατε στα ίσια.

Μπράβο κορίτσι μου! Υπεροχα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Υπεροχα!

Εχω από προχθές εμβοες σφύριγμα στα αφτιά..πολύ ενοχλητικό...το πάθαινα δευτερόλεπτα κ τώρα εδώ κ δύο μέρες...ο γιατρός λέει να πάω ΩΡΛ.μαλλον βύσμα κυψέλης λέει...εγώ φοβάμαι τους μηχανισμούς πήξης αλλά παίρνω αγωγή...πίεση δεν έχω μετράω..μπήκα ίντερνετ κ αναφέρει ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης κ η βιοπαθολογος μου σήμερα στο αίμα κ η μαία που έχει μέσα μου είπαν ότι το είχαν κι αυτές ..ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ για εγκεφαλικά κλπ...πωπω...όσο μεγαλώνουμε πιο δύσκολο είναι τελικά...βγάζει πράματα το σώμα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εχω από προχθές εμβοες σφύριγμα στα αφτιά..πολύ ενοχλητικό...το πάθαινα δευτερόλεπτα κ τώρα εδώ κ δύο μέρες...ο γιατρός λέει να πάω ΩΡΛ.μαλλον βύσμα κυψέλης λέει...εγώ φοβάμαι τους μηχανισμούς πήξης αλλά παίρνω αγωγή...πίεση δεν έχω μετράω..μπήκα ίντερνετ κ αναφέρει ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης κ η βιοπαθολογος μου σήμερα στο αίμα κ η μαία που έχει μέσα μου είπαν ότι το είχαν κι αυτές ..ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ για εγκεφαλικά κλπ...πωπω...όσο μεγαλώνουμε πιο δύσκολο είναι τελικά...βγάζει πράματα το σώμα..

Όλα θα τα αντέξεις τι να κανεις... όταν είναι για καλο σκοπό κι από καλο αίτιο αντεχονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Μπραβο που αντεχεται 3 μερες σερι. Εμενα κοριτσια ο δικος μου σερι 3 μερες δεν μπορει. 2 ναι αλλα 3 δεν φτανει σε κορυφωση με τιποτα. Το παλευει κουραζομαστε και τζαμπα οι θερμιδες που καψαμε. Γι αυτο και δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη αυτο το μηνα...την ημερα της ωορρηξιας προσπαθησαμε αλλα δεν..καναμε πριν φυσικα αλλα δεν πιστευω να ειχαμε αποτελεσμα παλι

Practice makes better κοπελάρα μου.....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Emilly είπε:

Πήγε 600 φωτεινή νομίζω καλά είναι τρεις μέρες από 133.ο γιατρός μου είπε τέλεια.κ την επόμενη εβδομάδα να πάω να με δει...μαα την επόμενη δεν θα φαίνεται τίποτα..εγώ σήμερα είμαι μέρα περιοδου

Συμμαθήτριες 600 πήγε..βήμα βήμα το πάω προς το παρόν καλά.ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για προχθές που έπαθα κρίση κ με φέρατε στα ίσια.

Εσένα θέλουμε ,εσένα θέλουμε !!!!!

Το ήξερα 

Το. Άντρα σου τι θα κάνουμε ,που θα του κόψεις το σεχ.

Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εχω από προχθές εμβοες σφύριγμα στα αφτιά..πολύ ενοχλητικό...το πάθαινα δευτερόλεπτα κ τώρα εδώ κ δύο μέρες...ο γιατρός λέει να πάω ΩΡΛ.μαλλον βύσμα κυψέλης λέει...εγώ φοβάμαι τους μηχανισμούς πήξης αλλά παίρνω αγωγή...πίεση δεν έχω μετράω..μπήκα ίντερνετ κ αναφέρει ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης κ η βιοπαθολογος μου σήμερα στο αίμα κ η μαία που έχει μέσα μου είπαν ότι το είχαν κι αυτές ..ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ για εγκεφαλικά κλπ...πωπω...όσο μεγαλώνουμε πιο δύσκολο είναι τελικά...βγάζει πράματα το σώμα..

καλε μην ανχωνεσε ειναι απο την εγκυμοσυνη τωρα που ανεβαινει η χοριακη. ειπαμε μεγαλωνουμε αλλα δεν ειμαστε κ για εγκεφαλικο βρε παιδι μου.. μην ανχωνεσε καθολου θα παει μια χαρα δεν εχεις να φοβασε τιποτα ειπαμε εισαι νεοτατη κ εξωτερικα κ απο εξετασεις με την βουλα δηλαδη εικοσι χρονων!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

καλε μην ανχωνεσε ειναι απο την εγκυμοσυνη τωρα που ανεβαινει η χοριακη. ειπαμε μεγαλωνουμε αλλα δεν ειμαστε κ για εγκεφαλικο βρε παιδι μου.. μην ανχωνεσε καθολου θα παει μια χαρα δεν εχεις να φοβασε τιποτα ειπαμε εισαι νεοτατη κ εξωτερικα κ απο εξετασεις με την βουλα δηλαδη εικοσι χρονων!!

Βασικά ειμαι δύο εικοσαρες κ κάτι ρέστα χαχαχαζαχαζαζα.

Just now, Ellidr είπε:

Εσένα θέλουμε ,εσένα θέλουμε !!!!!

Το ήξερα 

Το. Άντρα σου τι θα κάνουμε ,που θα του κόψεις το σεχ.

Χαχαχαχαχα

Άσε αν σας περιγράψω θα πείτε δεν μπορεί.θα νόμιζε κανείς ότι είναι μες στην χαρά...όχι όμως ....αυτός είναι μες στα νεύρα...κόβονται οι παροχές...πωπω....τι θα τον κάνω...θα κάνει μπαμ.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly είπε:

Πήγε 600 φωτεινή νομίζω καλά είναι τρεις μέρες από 133.ο γιατρός μου είπε τέλεια.κ την επόμενη εβδομάδα να πάω να με δει...μαα την επόμενη δεν θα φαίνεται τίποτα..εγώ σήμερα είμαι μέρα περιοδου

Συμμαθήτριες 600 πήγε..βήμα βήμα το πάω προς το παρόν καλά.ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για προχθές που έπαθα κρίση κ με φέρατε στα ίσια.

συγχαρητήρια και από εδώ με το καλο κ πάλι!!!η χοριακη σου είναι σούπερ!!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Μπραβο που αντεχεται 3 μερες σερι. Εμενα κοριτσια ο δικος μου σερι 3 μερες δεν μπορει. 2 ναι αλλα 3 δεν φτανει σε κορυφωση με τιποτα. Το παλευει κουραζομαστε και τζαμπα οι θερμιδες που καψαμε. Γι αυτο και δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη αυτο το μηνα...την ημερα της ωορρηξιας προσπαθησαμε αλλα δεν..καναμε πριν φυσικα αλλα δεν πιστευω να ειχαμε αποτελεσμα παλι

Ναι καλά που αντέχουμε. Προσπαθούμε να αντέχουμε και πολλές φορές ούτε κουράγιο έχουμε, ούτε ψυχολογία. Χθες πχ, για 3η μέρα σερί, δεν τα καταφέραμε. Δεν μπορούσα εγώ. Είχα τόσο πόνο στην κοιλιά και με χτυπούσε και στη μέση. Πολύ επώδυνη ωορρηξία. Μαρτυρησα όλη νύχτα και με χτύπησε και στο έντερο. Αναγκάστηκα να πάρω παυσίπονο μπας και κοιμηθώ. Βρεθήκαμε το πρωί που ήμουν πια καλά, αλλά δεν ξέρω αν καταφέραμε κάτι ή αν ήταν πια πολύ αργά. 

8 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

Γειά σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το θέμα. Είμαι 36 χρονών, έχω 2 παιδάκια, ένα 4 χρονών και έναν μπέμπη 5 μηνών. Πάντα ήθελα 2 παιδιά και ο άντρας μου πριν από μια εβδομάδα μου είπε για 3ο!!!!! Φοράω σπιράλ αλλά έκλεισα ραντεβού το βγάλω από το νέο έτος. Επίσης ξέχασα να πώ μετράω στο ενεργητικό μου μια βιοχημική καθώς και μια διακοπή κύησης στην 14η εβδομάδα στο 2ο αγοράκι μου που έγινε αγγελάκι.... Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε προσπάθειες πάλι!!!

Με το καλό εύχομαι σε όλα τα κορίτσια και το 2020 να κλείσε με πολλά θετικά νέα!!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πέρασες δύσκολα κι εσύ! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο! 

8 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Περάσατε δύσκολα.. αλλά ανταμειφτήκατε! Είσαι καλά στην ηλικία ,έχεις χρόνο να το προσπαθησεις. Εγώ φτάνω τα 40 και χάνω λίγο τις ελπίδες μου αλλά το προσπαθώ ακόμα...

Κρατήσου παιδί μου, δεν απελπιζομαστε! Κι εγώ εκεί που πέφτω, εκεί ξυπνάει πάλι η ελπίδα μέσα μου! Έλα, όλα θα γίνουν! Ηθικόν ακμαιότατον παρακαλώ! 

6 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Πήγε 600 φωτεινή νομίζω καλά είναι τρεις μέρες από 133.ο γιατρός μου είπε τέλεια.κ την επόμενη εβδομάδα να πάω να με δει...μαα την επόμενη δεν θα φαίνεται τίποτα..εγώ σήμερα είμαι μέρα περιοδου

Συμμαθήτριες 600 πήγε..βήμα βήμα το πάω προς το παρόν καλά.ευχαριστω πολύ κοριτσάκια για προχθές που έπαθα κρίση κ με φέρατε στα ίσια.

Σούπερ είσαι κοριτσάκι! Αντε με το καλό να το δεις το σπόρι και στον υπέρηχο! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε! 

Όπως έγραψα πιο πάνω πολύ επώδυνη αυγόπτωση αυτό το μήνα και γενικά, όσο dead ήταν το system τον προηγούμενο μήνα, αυτόν κάνει πάρτι! Αφού υποχώρησε ο τρελός πόνος, έχω σταθερά τραβηγματα και κράμπες στην κοιλιά, να με πείραξε το πολύ σεχ; επίσης από χθες το στήθος τούμπανο και πονάει! Παλιοορμόνες... Καμία σταθερότητα! Η θερμοκρασία στα πατώματα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Χθες δεν τα κατάφερα, ήμουν χάλια. Σήμερα κάτι κάναμε. Άντε άλλη μία αύριο ίσως και μετά ξεκούραση. Πιαστηκα από την σκληρή προπόνηση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Ναι καλά που αντέχουμε. Προσπαθούμε να αντέχουμε και πολλές φορές ούτε κουράγιο έχουμε, ούτε ψυχολογία. Χθες πχ, για 3η μέρα σερί, δεν τα καταφέραμε. Δεν μπορούσα εγώ. Είχα τόσο πόνο στην κοιλιά και με χτυπούσε και στη μέση. Πολύ επώδυνη ωορρηξία. Μαρτυρησα όλη νύχτα και με χτύπησε και στο έντερο. Αναγκάστηκα να πάρω παυσίπονο μπας και κοιμηθώ. Βρεθήκαμε το πρωί που ήμουν πια καλά, αλλά δεν ξέρω αν καταφέραμε κάτι ή αν ήταν πια πολύ αργά. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πέρασες δύσκολα κι εσύ! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο! 

Κρατήσου παιδί μου, δεν απελπιζομαστε! Κι εγώ εκεί που πέφτω, εκεί ξυπνάει πάλι η ελπίδα μέσα μου! Έλα, όλα θα γίνουν! Ηθικόν ακμαιότατον παρακαλώ! 

Σούπερ είσαι κοριτσάκι! Αντε με το καλό να το δεις το σπόρι και στον υπέρηχο! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε! 

Όπως έγραψα πιο πάνω πολύ επώδυνη αυγόπτωση αυτό το μήνα και γενικά, όσο dead ήταν το system τον προηγούμενο μήνα, αυτόν κάνει πάρτι! Αφού υποχώρησε ο τρελός πόνος, έχω σταθερά τραβηγματα και κράμπες στην κοιλιά, να με πείραξε το πολύ σεχ; επίσης από χθες το στήθος τούμπανο και πονάει! Παλιοορμόνες... Καμία σταθερότητα! Η θερμοκρασία στα πατώματα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Χθες δεν τα κατάφερα, ήμουν χάλια. Σήμερα κάτι κάναμε. Άντε άλλη μία αύριο ίσως και μετά ξεκούραση. Πιαστηκα από την σκληρή προπόνηση! 

Καλος ακουγεται ο πονος παντως..θα ειναι καλη ωορρηξια. Παλια ετσι ηταν εμενα με παυσιπονο την εβγαζα. Τωρα που και που...αντε μακαρι να ειναι και σενα ο μηνας σου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ναι καλά που αντέχουμε. Προσπαθούμε να αντέχουμε και πολλές φορές ούτε κουράγιο έχουμε, ούτε ψυχολογία. Χθες πχ, για 3η μέρα σερί, δεν τα καταφέραμε. Δεν μπορούσα εγώ. Είχα τόσο πόνο στην κοιλιά και με χτυπούσε και στη μέση. Πολύ επώδυνη ωορρηξία. Μαρτυρησα όλη νύχτα και με χτύπησε και στο έντερο. Αναγκάστηκα να πάρω παυσίπονο μπας και κοιμηθώ. Βρεθήκαμε το πρωί που ήμουν πια καλά, αλλά δεν ξέρω αν καταφέραμε κάτι ή αν ήταν πια πολύ αργά. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πέρασες δύσκολα κι εσύ! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο! 

Κρατήσου παιδί μου, δεν απελπιζομαστε! Κι εγώ εκεί που πέφτω, εκεί ξυπνάει πάλι η ελπίδα μέσα μου! Έλα, όλα θα γίνουν! Ηθικόν ακμαιότατον παρακαλώ! 

Σούπερ είσαι κοριτσάκι! Αντε με το καλό να το δεις το σπόρι και στον υπέρηχο! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε! 

Όπως έγραψα πιο πάνω πολύ επώδυνη αυγόπτωση αυτό το μήνα και γενικά, όσο dead ήταν το system τον προηγούμενο μήνα, αυτόν κάνει πάρτι! Αφού υποχώρησε ο τρελός πόνος, έχω σταθερά τραβηγματα και κράμπες στην κοιλιά, να με πείραξε το πολύ σεχ; επίσης από χθες το στήθος τούμπανο και πονάει! Παλιοορμόνες... Καμία σταθερότητα! Η θερμοκρασία στα πατώματα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Χθες δεν τα κατάφερα, ήμουν χάλια. Σήμερα κάτι κάναμε. Άντε άλλη μία αύριο ίσως και μετά ξεκούραση. Πιαστηκα από την σκληρή προπόνηση! 

Εγώ θυμάσαι που είπα..μετά την ωορηξια αυτή την φορά το στήθος άρχισε να πονάει.πολυ νωρίς.εμενα ποτέ αυτό κ αν πονέσει θα πονέσει ελαφρώς δύο μέρες πριν την περιοδο.κσλο πολύ καλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...