Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly800 said:

Τατακι...από ότι θυμάμαι γύρω στους πέντε με έξι μήνες προσπαθείτε;;;έφαγα φλασια τώρα..είναι πολύ νωρίς να αγχωθεις..άσε τις βλακείες που λένε στο εξάμηνο στην ηλικία μας το ψάχνεις..εγώ πιστεύω ιδίως στην ηλικια μας επειδή ψάχνει το σώμα το ένα τέλειο αβγό να τα καταφέρει κ αυτό σκάει πιο σπάνια θέλουμε σίγουρα ένα χρονο...εγώ τις δύο φορές μαζί κ αυτήν στους οχτώ μήνες το έπιασα...αλλά είχα βάλει στο μυαλό ότι μπορεί να πάει κ χρόνο κ κάτι..

Ναι 5, παμε στον 6o αλλα και αυτοί είχαν θέματα. Ειχα και την αλλεργία και διαφορα άλλα που δεν μου επέτρεψαν να έχω τις επαφές που έπρεπε. Την σαλπιγγογραφία την είχε προτείνει η γιατρός μου στο τρίμηνο λόγω ηλικίας που τα περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούσα όμως λόγω της αλλεργίας να την κάνω νωρίτερα. Ελπίζω τώρα που θα την κάνω να φουλάρω και επαφές και βλέπουμε. Ο χρόνος μετράει ήδη αντίστροφα Εμιλίτσα για εμένα...

Just now, Klelia81 said:

Αγχος = κακός συμμαχος!!! Διωξτο να παει στο καλό. Καντε και τις εξετασεις να εχετε μία καλύτερη εικόνα και δες το πιο χαλαρα. Ξερω δυσκολο ομως να ξέρεις πως θα τα καταφέρεις!!! Μακάρι να κλείναμε τα μάτια να καναμε μία ευχή και να γινοταν. Αν δεν ζοριστούμε και λιγο δεν έχει γλύκα!!!

Μακάρι να εχεις το επομενο θετικό τεστάκι. Απο συμπτωματα πως πας?

Θα κάνεις τεστάκια οωρρηξιας αυτόν τον μηνα?

Ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω και αυτή και θα προσπαθήσω να χαλαρώσω. Θα κάνω τα τεστ ωορρηξίας μου κανονικά. Δεν μπορώ χωρίς αυτά, εχω εθιστεί χαχαχα. Με βοηθανε και ξέρω ακριβώς πότε να περιμενω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Αγχος = κακός συμμαχος!!! Διωξτο να παει στο καλό. Καντε και τις εξετασεις να εχετε μία καλύτερη εικόνα και δες το πιο χαλαρα. Ξερω δυσκολο ομως να ξέρεις πως θα τα καταφέρεις!!! Μακάρι να κλείναμε τα μάτια να καναμε μία ευχή και να γινοταν. Αν δεν ζοριστούμε και λιγο δεν έχει γλύκα!!!

Μακάρι να εχεις το επομενο θετικό τεστάκι. Απο συμπτωματα πως πας?

Θα κάνεις τεστάκια οωρρηξιας αυτόν τον μηνα?

Καλημέρα @Klelia81!!! Εκτός από το στήθος μου που έχει πρηστεί πριν λίγο με έπιασαν κ τα κλασσικά πονάκια. Ιδωμέν όμως δεν χάνω ελπίδα μέχρι να δω κόκκινο αίμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ναι 5, παμε στον 6o αλλα και αυτοί είχαν θέματα. Ειχα και την αλλεργία και διαφορα άλλα που δεν μου επέτρεψαν να έχω τις επαφές που έπρεπε. Την σαλπιγγογραφία την είχε προτείνει η γιατρός μου στο τρίμηνο λόγω ηλικίας που τα περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούσα όμως λόγω της αλλεργίας να την κάνω νωρίτερα. Ελπίζω τώρα που θα την κάνω να φουλάρω και επαφές και βλέπουμε. Ο χρόνος μετράει ήδη αντίστροφα Εμιλίτσα για εμένα...

Καλημερα κορίτσια! Κι εγώ περιμένω στις 27-28 αλλά κλασσικά από σήμερα άρχισαν τα πονάκια περιόδου. Σπυριά αυτήν την φορά έχω βγάλει αυτά που πονάνε τα εσωτερικά από την Πέμπτη και μου κάνει εντυπωση γιατί συνήθως τα βγάζω λίγο πριν αδιαθετήσω. Το στήθος μικρό κι ανεπηρέαστο γι άλλη μια φορά. Όποτε μια από τα ίδια κι αυτόν τον μήνα παρόλο που είχα αρκετές επαφές και με εντοπισμένη ωορρηξία... πάω κι εγώ στους έξι μήνες άκαρπων προσπαθειών από την προηγούμενη (αποτυχημένη) εγκυμοσύνη και συνεχίζω ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ναι 5, παμε στον 6o αλλα και αυτοί είχαν θέματα. Ειχα και την αλλεργία και διαφορα άλλα που δεν μου επέτρεψαν να έχω τις επαφές που έπρεπε. Την σαλπιγγογραφία την είχε προτείνει η γιατρός μου στο τρίμηνο λόγω ηλικίας που τα περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούσα όμως λόγω της αλλεργίας να την κάνω νωρίτερα. Ελπίζω τώρα που θα την κάνω να φουλάρω και επαφές και βλέπουμε. Ο χρόνος μετράει ήδη αντίστροφα Εμιλίτσα για εμένα...

Ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω και αυτή και θα προσπαθήσω να χαλαρώσω. Θα κάνω τα τεστ ωορρηξίας μου κανονικά. Δεν μπορώ χωρίς αυτά, εχω εθιστεί χαχαχα. Με βοηθανε και ξέρω ακριβώς πότε να περιμενω. 

Μην κοιτάς τα χρόνια αλλά τα δεδομένα σου...κ εγώ ήμουν έτοιμη να κάνω Σαλπιγγογραφια μετά τις γιορτές για να αποκλείω πράγματα..έχεις πολύ λίγο καιρό που προσπαθείς σου βάζω το πολύ μέχρι το Πάσχα να το έχεις πιάσει..εγώ πιστεύω ότι θα γίνει χαμός μεχρι το Πάσχα..το ψάχνετε κ όλες σωστά κ θα το τελειώνετε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια! Κι εγώ περιμένω στις 27-28 αλλά κλασσικά από σήμερα άρχισαν τα πονάκια περιόδου. Σπυριά αυτήν την φορά έχω βγάλει αυτά που πονάνε τα εσωτερικά από την Πέμπτη και μου κάνει εντυπωση γιατί συνήθως τα βγάζω λίγο πριν αδιαθετήσω. Το στήθος μικρό κι ανεπηρέαστο γι άλλη μια φορά. Όποτε μια από τα ίδια κι αυτόν τον μήνα παρόλο που είχα αρκετές επαφές και με εντοπισμένη ωορρηξία... πάω κι εγώ στους έξι μήνες άκαρπων προσπαθειών από την προηγούμενη (αποτυχημένη) εγκυμοσύνη και συνεχίζω ...

Καλά τα συμπτώματα μας είναι ότι να ναι αυτό το μήνα. Φαντάσου ότι εμένα 2 μέρες πριν τη περίοδο άρχισαν τα πονάκια ενώ συνήθως ξεκινούν μια βδομάδα πριν. Τι να πω. Σπυρί δεν έβγαλα και ευτυχώς δηλαδή δεν θα το άντεχα κ αυτό!!! 

Είμαστε στη σειρά εγώ η @Agatte και εσύ άντε να δούμε πια θα είναι η τυχερή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια! Κι εγώ περιμένω στις 27-28 αλλά κλασσικά από σήμερα άρχισαν τα πονάκια περιόδου. Σπυριά αυτήν την φορά έχω βγάλει αυτά που πονάνε τα εσωτερικά από την Πέμπτη και μου κάνει εντυπωση γιατί συνήθως τα βγάζω λίγο πριν αδιαθετήσω. Το στήθος μικρό κι ανεπηρέαστο γι άλλη μια φορά. Όποτε μια από τα ίδια κι αυτόν τον μήνα παρόλο που είχα αρκετές επαφές και με εντοπισμένη ωορρηξία... πάω κι εγώ στους έξι μήνες άκαρπων προσπαθειών από την προηγούμενη (αποτυχημένη) εγκυμοσύνη και συνεχίζω ...

Δεν το ξέρεις φωτεινή μου..τα συμπτώματα αγνόησε τα εντελώς αφού είπαμε δεν ισχύουν..φαντάσου έκανα το τεστ μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κ ήταν θετικό κ αγνόησα το δέρμα μου που είχε από κανένα σπυρί..τα είπαμε έξι μήνες δεν λένε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια! Κι εγώ περιμένω στις 27-28 αλλά κλασσικά από σήμερα άρχισαν τα πονάκια περιόδου. Σπυριά αυτήν την φορά έχω βγάλει αυτά που πονάνε τα εσωτερικά από την Πέμπτη και μου κάνει εντυπωση γιατί συνήθως τα βγάζω λίγο πριν αδιαθετήσω. Το στήθος μικρό κι ανεπηρέαστο γι άλλη μια φορά. Όποτε μια από τα ίδια κι αυτόν τον μήνα παρόλο που είχα αρκετές επαφές και με εντοπισμένη ωορρηξία... πάω κι εγώ στους έξι μήνες άκαρπων προσπαθειών από την προηγούμενη (αποτυχημένη) εγκυμοσύνη και συνεχίζω ...

Καλημερααα και εγω 26 περιμένω κοντά είμαστε. Μακαρι να είναι ο τυχερός μας μήνας :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Μην κοιτάς τα χρόνια αλλά τα δεδομένα σου...κ εγώ ήμουν έτοιμη να κάνω Σαλπιγγογραφια μετά τις γιορτές για να αποκλείω πράγματα..έχεις πολύ λίγο καιρό που προσπαθείς σου βάζω το πολύ μέχρι το Πάσχα να το έχεις πιάσει..εγώ πιστεύω ότι θα γίνει χαμός μεχρι το Πάσχα..το ψάχνετε κ όλες σωστά κ θα το τελειώνετε.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Μακάρι μαζί με τα πασχαλινά αυγά, να σπάσει και κανένα καλό δικό μου να το γιορτάσουμε. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Μακάρι μαζί με τα πασχαλινά αυγά, να σπάσει και κανένα καλό δικό μου να το γιορτάσουμε. 

Ναι βρε σου λέω θα γίνει του αβγου χαχαχαχα.τωρα όλες κ με την Σαλπιγγογραφια θα πέσει ξεβουλωμα κ θα τα πιάσετε όλες.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι!!! Μωρέ τόσο σιρόπι και τόσες σαλπιγγογραφιες έχει ο μήνας δε μπορεί....θα κάνουμε τους γιατρούς να σκίσουν τα πτυχία τους. Πάντως στο ίδιο μοτίβο με το δικό σου είναι η σκέψη μου. Πάσχα θα είμαστε όλες μα όλες εγκυουλες. Θα γίνετε εδώ μέσα της ανάγουλας χαχαχαχα .

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλά τα συμπτώματα μας είναι ότι να ναι αυτό το μήνα. Φαντάσου ότι εμένα 2 μέρες πριν τη περίοδο άρχισαν τα πονάκια ενώ συνήθως ξεκινούν μια βδομάδα πριν. Τι να πω. Σπυρί δεν έβγαλα και ευτυχώς δηλαδή δεν θα το άντεχα κ αυτό!!! 

Είμαστε στη σειρά εγώ η @Agatte και εσύ άντε να δούμε πια θα είναι η τυχερή

Πολύ ωραία τα συμπτώματα σου! Να ξερεις ότι σχεδόν πάντα όταν ήμουν έγκυος αφενός σπυριά δεν έβγαλα κι αφετέρου είχα πονάκια την προηγούμενη κ την ημέρα που περίμενα να αδιαθετήσω! 

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι βρε σου λέω θα γίνει του αβγου χαχαχαχα.τωρα όλες κ με την Σαλπιγγογραφια θα πέσει ξεβουλωμα κ θα τα πιάσετε όλες.

Και μόνο για το ψυχολογικό κομμάτι θα την κάνω κι εγώ! Να έχω κάτι να ελπίζω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σταυρωνω δαχτυλακια να μη χρειαστειτε σερβιετα αμεσα παρα μονο οταν ξεκινησετε κολπικη προγεστερονη! Προσπαθειστε να μη δινετε σημασια στα συμπτωματα, το μονο σιγουρο συμπτωμα τελικα ειναι η απουσια περιοδου, αλλα ακομα κι αυτο οχι απολυτα. 

@Chrussa1982 ναι εσενα θυμομουν, εχεις δικιο! Αντε με το καλο να μην ερθει η ακατανομαστη!

@ΤΑΤΑΚΙ θα συμφωνησω κι εγω με την Εμιλλυ, 6 μηνες ειναι μικρο χρονικο διαστημα. Και ειδικα αν δεν εχετε κατεφερει να αξιοποιησετε και τους 6 αυτους μηνες οπως πρεπει. Καλα κανεις και κανεις τις εξετασεις σου περισσοτερο για ψυχολογικους λογους, αλλα εχεις χρονο και σιγουρα θα ρθει! Δεν σημαινει απολυτως τιποτα το γεγονος οτι δεν εχει πετυχει μεχρι τωρα. Οι ορμονικες σου ειναι μια χαρα, θα κανεις και το τουμποφλο, και θα ρθει και το σουπερ τυχερο αυγο!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , TATAKI είπε:

Ναι 5, παμε στον 6o αλλα και αυτοί είχαν θέματα. Ειχα και την αλλεργία και διαφορα άλλα που δεν μου επέτρεψαν να έχω τις επαφές που έπρεπε. Την σαλπιγγογραφία την είχε προτείνει η γιατρός μου στο τρίμηνο λόγω ηλικίας που τα περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούσα όμως λόγω της αλλεργίας να την κάνω νωρίτερα. Ελπίζω τώρα που θα την κάνω να φουλάρω και επαφές και βλέπουμε. Ο χρόνος μετράει ήδη αντίστροφα Εμιλίτσα για εμένα...

Ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω και αυτή και θα προσπαθήσω να χαλαρώσω. Θα κάνω τα τεστ ωορρηξίας μου κανονικά. Δεν μπορώ χωρίς αυτά, εχω εθιστεί χαχαχα. Με βοηθανε και ξέρω ακριβώς πότε να περιμενω. 

Ωραια να τα κανεις και να τα ανεβαζεις εδω να σου λεμε και εμεις τις γνωμες μας.  Ολες μαζί:x

πρίν από 26 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα @Klelia81!!! Εκτός από το στήθος μου που έχει πρηστεί πριν λίγο με έπιασαν κ τα κλασσικά πονάκια. Ιδωμέν όμως δεν χάνω ελπίδα μέχρι να δω κόκκινο αίμα.

Ετσι κοριτσι μεχρι να έρθει ελπίζουμε!!! 

πρίν από 27 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια! Κι εγώ περιμένω στις 27-28 αλλά κλασσικά από σήμερα άρχισαν τα πονάκια περιόδου. Σπυριά αυτήν την φορά έχω βγάλει αυτά που πονάνε τα εσωτερικά από την Πέμπτη και μου κάνει εντυπωση γιατί συνήθως τα βγάζω λίγο πριν αδιαθετήσω. Το στήθος μικρό κι ανεπηρέαστο γι άλλη μια φορά. Όποτε μια από τα ίδια κι αυτόν τον μήνα παρόλο που είχα αρκετές επαφές και με εντοπισμένη ωορρηξία... πάω κι εγώ στους έξι μήνες άκαρπων προσπαθειών από την προηγούμενη (αποτυχημένη) εγκυμοσύνη και συνεχίζω ...

Αυτό το σπυρί ρε γαμώτο καραμπινάτο συμπτωμα περιόδου. Εγώ ειναι το μοναδικό συμπτωμα που έχω οταν ειναι να ερθει περιοδος. Ομως εχεις μερες ακομα. Ελπίζουμε λοιπόν!!!

Just now, depifish είπε:

Κοριτσια σταυρωνω δαχτυλακια να μη χρειαστειτε σερβιετα αμεσα παρα μονο οταν ξεκινησετε κολπικη προγεστερονη! Προσπαθειστε να μη δινετε σημασια στα συμπτωματα, το μονο σιγουρο συμπτωμα τελικα ειναι η απουσια περιοδου, αλλα ακομα κι αυτο οχι απολυτα. 

@Chrussa1982 ναι εσενα θυμομουν, εχεις δικιο! Αντε με το καλο να μην ερθει η ακατανομαστη!

@ΤΑΤΑΚΙ θα συμφωνησω κι εγω με την Εμιλλυ, 6 μηνες ειναι μικρο χρονικο διαστημα. Και ειδικα αν δεν εχετε κατεφερει να αξιοποιησετε και τους 6 αυτους μηνες οπως πρεπει. Καλα κανεις και κανεις τις εξετασεις σου περισσοτερο για ψυχολογικους λογους, αλλα εχεις χρονο και σιγουρα θα ρθει! Δεν σημαινει απολυτως τιποτα το γεγονος οτι δεν εχει πετυχει μεχρι τωρα. Οι ορμονικες σου ειναι μια χαρα, θα κανεις και το τουμποφλο, και θα ρθει και το σουπερ τυχερο αυγο!  

Κοριτσια στειλτε μου εμενα τις σερβιέτες σας!!!!! Εγώ τις θέλωωω!!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις κατέβηκαν λίγα καφέ τα είδα στο σκούπισμα. Οποτε έρχεται η σιχαμενη δεν με ξέχασε...και νωρίτερα 2 μέρες.τα νεύρα μου τα χάπια μου και ένα πακέτο σερβιετες να φύγω!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Να πας να τα κοιτάξεις να σου φύγει το άγχος. Εμμηνόπαυση δείχνουν οι ορμόνες fsh, lh, e2. Και την προγεστερονη να την δεις να σου φυγει. Εχεις περιθώρια γλυκιά μου ακόμα. Αυτο να σκέφτεσαι και να χαμογελάς. 38 δεν εισαι; ρεαλιστικά έχεις πιθανότητες να το παλέψεις ακόμα. Εγώ παιζω τις τελευταιες μου ζαριές, το ξέρω αλλά όσο βλέπω ορμόνες φυσιολογικές θα προσπαθώ. Γι αυτο τις εκανα, αν εβλεπα αλλες τιμες θα σταματουσα και ουτε σαλπιγγογραφια θα εκανα. Αλλα δεν θα κρατήσει πολύ αυτη η εικονα γιατι πάω στα 43. Και εγώ Κινέζα ...με μια κούκλα που την χαίρομαι. Ο γιος σου πόσο είναι; να συμπεθεριασουμε να τους τα πρήξουμε να κανουν πολλά παιδιά να μας φύγει και ο καημός. Ελα χαμογέλα και πάμε στον επόμενο. Θα παρουμε σβάρνα τους γιατρούς και με λίγη τύχη όλα μπορουν να γίνουν. 

Και εμενα το σπέρμα με ανησυχει. Ηταν καλο σε κινητικότητα και μορφές αλλά σε ποσότητα οριακά καλό. Παιρνει τις profertil. Θα ρωτήσω σε ένα μηνα που συμπληρώνει τρίμηνο μηπως το επαναλάβουμε. Αντε να τον πείσω πάλι...δυσκολο...

Καλημερούδια! 38.5 είμαι πια και έχω κλείσει πάνω από ένα χρόνο προσπαθειών. Σορρυ αλλά κουράστηκα πια. Το ίδιο κι ο άντρας μου, έκοψε και τις βιταμίνες... Αγανακτήσει αυτός. Δεν είναι τόσο ηλικιακο το θέμα λοιπόν. Οχι, γιατί σε βλέπω που αγχώνεσαι και τώρα είδα πως πας να αγγίξεις το 6μηνο.  Τις έχω κάνει τον Ιούλιο τις ορμόνες που αναφέρεις, ήταν εντάξει. Μόνο προγεστερονη δεν έχω κάνει. Ο γιος μου είναι 9,5 και είναι παίδαρος. Χαχαχαχ, λες να συμπεθεριασουμε; μωρέ, ποτέ δεν ξέρεις! 

13 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Παναγία μου σαν να ακούω τον εαυτό μου πριν κάνα τρίμηνο...μα ότι έχεις πει ...αααχ να κάνει πολλά παιδιά ο γιος μου( θαρρείς τον ρώτησα αν θέλει χαχαχαχα) να πάω να κάνω Σαλπιγγογραφια ,,δεν πρόκειται να πιάσω ...βρε ποτέ δεν ξέρεις...κ ότι λες τώρα ο αυριανός σου εαυτός θα τα σκέφτεται κ θα γελάει..πραγματικά εμείς οι άνθρωποι είμαστε υπόθεση μεγάλη...διάβασα κάπου...η μεγαλύτερη απορία του Θεού για τον άνθρωπο θα ήταν,,,γιατί ο άνθρωπος έχοντας αγωνία για το μέλλον δεν ζει το παρον..έλεγα αχ να ξαναμεινώ έγκυος κ δεν θα ξσναγκρινιαξω στην ζωή μου...κ πάλι γκρινιακας είμαι κ αγωνία για τα πάντα μέχρι για βλακείες..και ποτέ θα ζήσουμε συμμαθήτριά;;ως ποια ηλικία θα είμαστε ερωτευμένες με τους αντρουλιδες μας ;;;μας έχει πάρει η μπάλα..μωράκια θα έρθουν..απλά θα μπορούσαμε να περνούσαμε πιο όμορφα μέχρι να έρθουν...εμάς μας έφαγε το άγχος..

Φωτεινή μου εμένα ο δικός μου ρώτησε έναν γνωστό του γιατρό κ του είπε .αφού είχατε εγκυμοσύνη πριν εξι μήνες (τότε )δεν έχεις ανάγκη..άλλο που δεν ήθελε..κ εμένα δεν ήθελε με τιποτα...

Η τελευταία μου αποδεδειγμένη εγκυμοσύνη ήταν 3 χρόνια πριν. Πάει πολύς καιρός. Οι δικές σου ήταν ανά μήνες. Οπότε θεωρώ πως και εσύ είσαι πιο γόνιμη και ο άντρας σου το ίδιο και μεταξύ σας είστε πιο συμβατοί. Ίσως έχεις δίκιο και υπερβάλω, αλλά ειλικρινά κουράστηκα. Μακάρι να μπορούσα να υιοθετησω και μάλιστα ένα λίγο πιο μεγάλο παιδάκι για να μην υπάρχει και το ηλικιακο χάος με το πρώτο παιδί, αλλά ούτε αυτό γίνεται. 

12 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια έχετε δίκιο και οι 2. Νιώθω ότι ζω τη μέρα της μαρμότας κάθε μέρα καρμπον. Θυμάμαι περιμενάμε το Σαββατοκύριακο να πάμε για ποτάκι η για φαγητό τώρα υπάρχουν φορές που μπαίνουμε Παρασκευή απόγευμα και ξαναβγαινουμε Δευτέρα. Πως να μη λαλισουμε. Νιώθω σαν συνταξιούχος ρε φιλενάδες κ όχι σαν νέα γυναίκα. Ρόμπα και παντόφλα εγώ σωβρακο και παντόφλα ο συζηξ ε πως να έχουμε διάθεση μετά.

Άστα κορίτσι... Πιο καλά περνάμε τις καθημερινές πάρα τα σκ... Τα σιχάθηκα τα σκ... Με τρώνε οι δουλειές του σπιτιού και τα πλυντήρια. Δεν κοιμάμαι κιόλας, να πεις πως έστω θα χορτασω ύπνο... 

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλά τα συμπτώματα μας είναι ότι να ναι αυτό το μήνα. Φαντάσου ότι εμένα 2 μέρες πριν τη περίοδο άρχισαν τα πονάκια ενώ συνήθως ξεκινούν μια βδομάδα πριν. Τι να πω. Σπυρί δεν έβγαλα και ευτυχώς δηλαδή δεν θα το άντεχα κ αυτό!!! 

Είμαστε στη σειρά εγώ η @Agatte και εσύ άντε να δούμε πια θα είναι η τυχερή

Μακάρι να είναι ο μήνας σας κορίτσια, να πανηγυρισουμε επιτέλους!Εγώ βγαίνω από τη λίστα, αδιαθετησα χθες το πρωί 3-4 μέρες νωρίτερα, έτσι για να γουστάρουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...