Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Όπως κ να χει είπαμε ότι τα παιδιά μας πέρασαν μεγάλο μέρος της παιδικής τους ηλικίας μοναχοπαίδια.κ τώρα το μικρό μου πάλι μοναχοπαίδι θα είναι..σκεφτόμουν χθες όταν το μωρό θα πάει πρώτη δημοτικού ο μεγάλος θα είναι λύκειο κ θα γκομενιαζει...πάλι μόνο του θα είναι κ αυτό πάλι θα έχω την έγνοια να παίζω κ να το ψυχαγωγω όπως τον μεγάλο...κ θα είμαι κ 47 χρονών χαχαχαχα.οποτε καθαρά για μας το κάνουμε...πραγματικά σου λέω τα παιδιά μας το ζητάνε ως μια παρουσία μέσα στο σπίτι αλλά στο λεω μπέσα σε τρία χρόνια αυτά θα αρχίσουν να γκομενιαζουν,,να μαγκευουν κ τα μικρά θα τους ενοχλούν κιόλας..απλά μεγαλώνοντας ελπίζουμε γιατί δεν είναι κ νόμος ότι θα έχουν ένα δέσιμο κ έναν άνθρωπο δικό τους.

Μην ανησυχείς, θα περάσει και η φάση που ο μικρός θα ενοχλεί το μεγάλο και δεν θα τον θέλει αλλά μεγαλώνοντας, ο ένας για τον άλλο, θα είναι το μεγαλύτερο στήριγμα. Έχω αναφέρει τις σκέψεις μου όπου το σπλαχνο μου κλαίει μόνο κι έρημο πάνω από τα φέρετρα των γονιών του; ναι είμαι ηλιθια, αλλά ακόμα κι αυτό το σκέφτομαι. 

Just now, Klelia81 είπε:

Απο την στιγμή που μένει αιμα μέσα αναγκαστικά πρεπει να βγεί με την επομενη περίοδο. Εξού και το καφέ χρωμα. Ασε που έχω διαβασει πως αυτο το καφε πριν την περίοδο μπορει να ειναι και του ιδιου κυκλου αιμα το οποιο δεν μπορεσε να πεσει. Θεωρώ πως για να ειναι εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι λιγες μερες μετα τη συλληψη. Οπως και να χει επειδη υπάρχουν πολλές περιπτώσεις γυναικων που τα διαψευδουν ας πιστεψουμε το σωμα μας. Ολες μας θα τα καταφερουμε @Agatte. Βλέπεις? Βαζω και τον εαυτό μου μέσα που έχω τις λιγοτερες πιθανοτητες απ ολες εδω μεσα. Και αφού τον βάζω εγώ θα τον βαζεις και εσύ γιατι στο τελος θα τα καταφερεις και σε λιγο καιρό θα μιλάμε για αναγουλες βρακια και πάνες!!!!:x

Το εμφύτευσης κρατάει? Δλδ μπορεί και να έχει ολη μερα καφέ?

Και πολύ καλά κάνεις κοριτσαρα μου!, εγώ είμαι στη φάση που με έχω βγάλει απ' έξω αλλά αν ξαναμπώ στο mood, δεν θα ντραπω να με ξαναβάλω στο team!

Θεωρώ πως το εμφύτευσης είναι λίγο μετά τις γονιμες κι όχι 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Σε αυτό το παράθυρο με τις αναμενόμενες αποκλίσεις που μπορεί να εχει ένας κύκλος, θεωρώ πως είναι μια πρόωρη περιοδος. Από την αρχή σχεδόν και μέχρι τη 14η εβδομάδα μου κράτησαν τα καφέ, μια καφέ, μια αίμα. Και να τρέχω σαν την τρελή να δω αν έχουμε καρδιακό παλμό η αν το χάσαμε. Στο δεύτερο που το έχασα μια καφέ κουκίδα ήταν που μου έβαλε την ιδέα. Καλό είναι οι εγκυμοσύνες να ξεκινάνε μόνο με θετικά σημάδια κι όχι να περνάνε τετοια άγχη οι μέλλουσες μαμαδες.

@Chrussa1982 προσωπικά καλή μου, θεωρώ πως είναι η περίοδος σου. Αλλαγή του κύκλου ίσως. Καλύτερα να το βλέπεις κι εσύ έτσι. Κι αν τυχόν είναι κάτι άλλο, το γιορτάζουμε τότε. Δεν αξίζει να τραβάς τέτοια λαχτάρα. Απόλαυσε αυτή την εβδομάδα, έρχεται η μέρα του γάμου σου, θα είσαι υπέροχη, ξεπρησμενηκαι θα ευχαριστηθείς την πρώτη νύχτα σαν κυρία του κυρίου. Μετά θα έρθουν και όλα τα άλλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Μην ανησυχείς, θα περάσει και η φάση που ο μικρός θα ενοχλεί το μεγάλο και δεν θα τον θέλει αλλά μεγαλώνοντας, ο ένας για τον άλλο, θα είναι το μεγαλύτερο στήριγμα. Έχω αναφέρει τις σκέψεις μου όπου το σπλαχνο μου κλαίει μόνο κι έρημο πάνω από τα φέρετρα των γονιών του; ναι είμαι ηλιθια, αλλά ακόμα κι αυτό το σκέφτομαι. 

Και πολύ καλά κάνεις κοριτσαρα μου!, εγώ είμαι στη φάση που με έχω βγάλει απ' έξω αλλά αν ξαναμπώ στο mood, δεν θα ντραπω να με ξαναβάλω στο team!

Θεωρώ πως το εμφύτευσης είναι λίγο μετά τις γονιμες κι όχι 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Σε αυτό το παράθυρο με τις αναμενόμενες αποκλίσεις που μπορεί να εχει ένας κύκλος, θεωρώ πως είναι μια πρόωρη περιοδος. Από την αρχή σχεδόν και μέχρι τη 14η εβδομάδα μου κράτησαν τα καφέ, μια καφέ, μια αίμα. Και να τρέχω σαν την τρελή να δω αν έχουμε καρδιακό παλμό η αν το χάσαμε. Στο δεύτερο που το έχασα μια καφέ κουκίδα ήταν που μου έβαλε την ιδέα. Καλό είναι οι εγκυμοσύνες να ξεκινάνε μόνο με θετικά σημάδια κι όχι να περνάνε τετοια άγχη οι μέλλουσες μαμαδες.

@Chrussa1982 προσωπικά καλή μου, θεωρώ πως είναι η περίοδος σου. Αλλαγή του κύκλου ίσως. Καλύτερα να το βλέπεις κι εσύ έτσι. Κι αν τυχόν είναι κάτι άλλο, το γιορτάζουμε τότε. Δεν αξίζει να τραβάς τέτοια λαχτάρα. Απόλαυσε αυτή την εβδομάδα, έρχεται η μέρα του γάμου σου, θα είσαι υπέροχη, ξεπρησμενηκαι θα ευχαριστηθείς την πρώτη νύχτα σαν κυρία του κυρίου. Μετά θα έρθουν και όλα τα άλλα. 

Σταμάτα βρε γιατί θα γελάσω κ θα με παρεξηγήσεις ...καλέ μέχρι τότε μπορεί να έχουν οικογένεια με τέσσερα παιδιά κ έγνοιες δεν θα χαζεψουν κ από το κλάμα χαχαχαχα.να είναι άξιοι άνθρωποι να κάνουν τις όμορφες επιλογές τους στην ζωή κ ν πορευτούν με ισορροπία ως γεμάτοι άνθρωποι...όσα αδέρφια κ αν έχουν αν έχουν κούφια η ώρα θέματα κ κενά αυτά δεν λύνονται...και στάσου κούκλα μου μέχρι να πούμε το ποίημα αυτοί θα είναι πάνω από πενήντα χαχαχαχα.ε να μην πάω 80 και;;;

Just now, Klelia81 είπε:

Απο την στιγμή που μένει αιμα μέσα αναγκαστικά πρεπει να βγεί με την επομενη περίοδο. Εξού και το καφέ χρωμα. Ασε που έχω διαβασει πως αυτο το καφε πριν την περίοδο μπορει να ειναι και του ιδιου κυκλου αιμα το οποιο δεν μπορεσε να πεσει. Θεωρώ πως για να ειναι εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι λιγες μερες μετα τη συλληψη. Οπως και να χει επειδη υπάρχουν πολλές περιπτώσεις γυναικων που τα διαψευδουν ας πιστεψουμε το σωμα μας. Ολες μας θα τα καταφερουμε @Agatte. Βλέπεις? Βαζω και τον εαυτό μου μέσα που έχω τις λιγοτερες πιθανοτητες απ ολες εδω μεσα. Και αφού τον βάζω εγώ θα τον βαζεις και εσύ γιατι στο τελος θα τα καταφερεις και σε λιγο καιρό θα μιλάμε για αναγουλες βρακια και πάνες!!!!:x

Το εμφύτευσης κρατάει? Δλδ μπορεί και να έχει ολη μερα καφέ?

Τρεις μέρες είχα εγώ σε μια εγκυμοσύνη..κ επειδή το είχα σίγουρο ότι έπαθα κάτι του τύπου πολύποδας πάω γυναικολόγο ( ούτε καν στο μυαλό ότι πρόκειται για εγκυμοσύνη) κ βλέπει αυτή ενδομήτριο γουμαρι κ με έστειλε για χοριακη...διόρθωση...σε εκείνο τον κύκλο είχα σταγόνες αίμα ωορηξιας μετά καφέ εμφύτευσης κ τέλος τις τρεις μέρες καφέ αιμορραγία εκ διαφυγής λέγεται αυτό για την ακρίβεια κ είναι να στο πω απλά τα ρέστα από την προηγούμενη περίοδο..όποτε αιματακια αιματακια είπα έχω σίγουρα κάτι σε πολύποδα τότε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agatte να είσαι σίγουρη ότι θα απολαύσω το γάμο και τον άντρα μου. Μπορεί να είναι πολιτικός αλλά την λαχτάραμε πολύ εκείνη την ημέρα. Φαντάσου κλείσαμε και φωτογράφο τόσο πολύ θέλουμε να είναι όλα τέλεια. Εντάξει έπεσα λίγο ψυχολογικά αλλά ήδη νιώθω καλύτερα.το καλό της υπόθεσης είναι ότι σπυρί δεν έβγαλα χαχαχαχα.

Εξάλλου όπως έχουμε πει θα είμαστε όλες μαζί έγκυες με απόκλιση λίγων ημερών η μία από την άλλη και θα έχουμε τις άλλες εγκυουλες να μας μαλώνουν όταν εμείς γκρινιάζουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. πηρα Τα αποτελέσματα των γνωστών εξετάσεων τα οποία δε ξερω και να εξηγήσω αλλα μεχρι να παω στο γιατρο θα τα μοιραστώ μαζι σας  
οι τιμες στις 3 πρώτες ορμόνες μεσα στη παρένθεση της εμφανίζει ως φυςιολογικο εύρος στην ωοθυλακικη φάση .. πραγματικά τι σημαίνουν; 

προκακτινη 12,3 ( 4,8-23,3) ng/ml 

ε2 46 (23-156) 

fsh 14,4 ( 3,5- 12,5) 

amh 16,9 (0,12 -40,7) 

τωρα βλέπω οτι δεν εκανα την lh..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλησπέρα σας.. πηρα Τα αποτελέσματα των γνωστών εξετάσεων τα οποία δε ξερω και να εξηγήσω αλλα μεχρι να παω στο γιατρο θα τα μοιραστώ μαζι σας  
οι τιμες στις 3 πρώτες ορμόνες μεσα στη παρένθεση της εμφανίζει ως φυςιολογικο εύρος στην ωοθυλακικη φάση .. πραγματικά τι σημαίνουν; 

προκακτινη 12,3 ( 4,8-23,3) ng/ml 

ε2 46 (23-156) 

fsh 14,4 ( 3,5- 12,5) 

amh 16,9 (0,12 -40,7) 

τωρα βλέπω οτι δεν εκανα την lh..

 

 

 

Καλησπέρα!σε ποια μέρα του κυκλου τις έκανες; Αν τις έχεις κάνει 2η 3η μέρα του κυκλου καλές φαίνονται , ίσως λίγο τσιμπημένη η fsh. Επίσης θεωρώ ότι η αμη προφανώς έχει μετρηθεί σε pmol όποτε είναι φυσιολογική ... πες μας και την ηλικία σου βέβαια γιατί παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mommy39 είπε:

Καλησπέρα σας.. πηρα Τα αποτελέσματα των γνωστών εξετάσεων τα οποία δε ξερω και να εξηγήσω αλλα μεχρι να παω στο γιατρο θα τα μοιραστώ μαζι σας  
οι τιμες στις 3 πρώτες ορμόνες μεσα στη παρένθεση της εμφανίζει ως φυςιολογικο εύρος στην ωοθυλακικη φάση .. πραγματικά τι σημαίνουν; 

προκακτινη 12,3 ( 4,8-23,3) ng/ml 

ε2 46 (23-156) 

fsh 14,4 ( 3,5- 12,5) 

amh 16,9 (0,12 -40,7) 

τωρα βλέπω οτι δεν εκανα την lh..

 

 

 

Δεν καταλαβαίνω και πολλά, ξέρω μόνο πως τέτοια AMH δεν έχω ματαδει. Σε ng είναι και η AMH σου; αν δε γίνομαι αδιάκριτη, πόσων ετών είσαι; ναι ρε γμτ... την lh πως και δεν την έκανες; 

Δεν θυμάμαι καθόλου και τις δικές μου... Μόλις πάω σπίτι θα τις δω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly800 said:

Όπως κ να χει είπαμε ότι τα παιδιά μας πέρασαν μεγάλο μέρος της παιδικής τους ηλικίας μοναχοπαίδια.κ τώρα το μικρό μου πάλι μοναχοπαίδι θα είναι..σκεφτόμουν χθες όταν το μωρό θα πάει πρώτη δημοτικού ο μεγάλος θα είναι λύκειο κ θα γκομενιαζει...πάλι μόνο του θα είναι κ αυτό πάλι θα έχω την έγνοια να παίζω κ να το ψυχαγωγω όπως τον μεγάλο...κ θα είμαι κ 47 χρονών χαχαχαχα.οποτε καθαρά για μας το κάνουμε...πραγματικά σου λέω τα παιδιά μας το ζητάνε ως μια παρουσία μέσα στο σπίτι αλλά στο λεω μπέσα σε τρία χρόνια αυτά θα αρχίσουν να γκομενιαζουν,,να μαγκευουν κ τα μικρά θα τους ενοχλούν κιόλας..απλά μεγαλώνοντας ελπίζουμε γιατί δεν είναι κ νόμος ότι θα έχουν ένα δέσιμο κ έναν άνθρωπο δικό τους.

Εχω 10 χρονια διαφορα με τον αδερφο μου, οταν ημουν μικρη δεν υπηρχε καμια επικοινωνια! Αυτος στην εφηβεια κι εγω να θελω να παιξω, μου απαγορευε να πατησω τη γραμμη που ξεκιναγε το δαπεδο στο δωματιο του και μου κλεινε τη πορτα στη μουρη! Τωρα πλεον η σχεση μας ειναι τοσο δεμενη και εκπληκτικη, που στεναχωριομαστε που δεν ειμαστε κοντα! (Εγω Χανια αυτος Αθηνα). Αλλα ακομα θυμομαστε και γελαμε που με το που πλησιαζα στη πορτα ουρλιαζε "εξωωωωωωωωω" και φουριοζος μου κλεινε τη πορτα στα μουτρα! :D 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Δεν καταλαβαίνω και πολλά, ξέρω μόνο πως τέτοια AMH δεν έχω ματαδει. Σε ng είναι και η AMH σου; αν δε γίνομαι αδιάκριτη, πόσων ετών είσαι; ναι ρε γμτ... την lh πως και δεν την έκανες; 

Δεν θυμάμαι καθόλου και τις δικές μου... Μόλις πάω σπίτι θα τις δω. 

Πρέπει να είναι σε pmol , αλλιώς είναι στα ύψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Εχω 10 χρονια διαφορα με τον αδερφο μου, οταν ημουν μικρη δεν υπηρχε καμια επικοινωνια! Αυτος στην εφηβεια κι εγω να θελω να παιξω, μου απαγορευε να πατησω τη γραμμη που ξεκιναγε το δαπεδο στο δωματιο του και μου κλεινε τη πορτα στη μουρη! Τωρα πλεον η σχεση μας ειναι τοσο δεμενη και εκπληκτικη, που στεναχωριομαστε που δεν ειμαστε κοντα! (Εγω Χανια αυτος Αθηνα). Αλλα ακομα θυμομαστε και γελαμε που με το που πλησιαζα στη πορτα ουρλιαζε "εξωωωωωωωωω" και φουριοζος μου κλεινε τη πορτα στα μουτρα! :D 

Εγω Ηρακλειο και ο αδερφος μου Λουτράκι. Τα ιδια ακριβως περνούσα μονο που εχουμε 5 χρονια διαφορα!!! Χαχα.

  • Χαχα 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης να συμπληρωσω οτι αιμα εμφυτευσης ειχα και στις δυο εγκυμοσυνες, για 3 μερες, και μου ειχε ξεκινησει 4-5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο. Περιμενα Κυριακη-Δευτερα και αυτα τα καφε ξεκινησαν Τεταρτη. Να πω οτι 7 στις 10 φορες η περιοδος μου ξεκιναει με 1-2 σταγονες καφε, οποτε τη 1η φορα νομιζα οτι ηταν απλα περιοδος που ηρθε νωριτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop είπε:

Πρέπει να είναι σε pmol , αλλιώς είναι στα ύψη!!!

Και εγώ πολύ υψηλή την βλεπω την ΑΜΗ. 

Just now, Mommy39 είπε:

Καλησπέρα σας.. πηρα Τα αποτελέσματα των γνωστών εξετάσεων τα οποία δε ξερω και να εξηγήσω αλλα μεχρι να παω στο γιατρο θα τα μοιραστώ μαζι σας  
οι τιμες στις 3 πρώτες ορμόνες μεσα στη παρένθεση της εμφανίζει ως φυςιολογικο εύρος στην ωοθυλακικη φάση .. πραγματικά τι σημαίνουν; 

προκακτινη 12,3 ( 4,8-23,3) ng/ml 

ε2 46 (23-156) 

fsh 14,4 ( 3,5- 12,5) 

amh 16,9 (0,12 -40,7) 

τωρα βλέπω οτι δεν εκανα την lh..

 

 

 

Φυσιολογικές φαίνονται μονο που η Αμη ειναι υψηλή. Ποια μερα τις έκανες?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλησπερα σας.. 

 

τις εκανα στο τελος της δεύτερης ημέρας .. η amh ειναι ο όντως σε pmol.. στη μετατροπή σε ng ειναι 2,366ng/ml .. η ηλικια μου ειναι παρα ενα μηνα 42..

Σούπερ είσαι! 2.34 ειχα εγώ στα 38 μου! Αν έχει κάνει και ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα και ήταν καλό, ξεκινάτε με φόρα και δίχως άγχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλησπερα σας.. 

 

τις εκανα στο τελος της δεύτερης ημέρας .. η amh ειναι ο όντως σε pmol.. στη μετατροπή σε ng ειναι 2,366ng/ml .. η ηλικια μου ειναι παρα ενα μηνα 42..

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η fsh όντως είναι λίγο τσιμπημενη. Καλύτερα μιλά με τον γιατρό σου. Εμένα η ΑΜΗ είναι 2.2 περίπου σε ngκαι η fsh μου κοντά 15.

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Εχω 10 χρονια διαφορα με τον αδερφο μου, οταν ημουν μικρη δεν υπηρχε καμια επικοινωνια! Αυτος στην εφηβεια κι εγω να θελω να παιξω, μου απαγορευε να πατησω τη γραμμη που ξεκιναγε το δαπεδο στο δωματιο του και μου κλεινε τη πορτα στη μουρη! Τωρα πλεον η σχεση μας ειναι τοσο δεμενη και εκπληκτικη, που στεναχωριομαστε που δεν ειμαστε κοντα! (Εγω Χανια αυτος Αθηνα). Αλλα ακομα θυμομαστε και γελαμε που με το που πλησιαζα στη πορτα ουρλιαζε "εξωωωωωωωωω" και φουριοζος μου κλεινε τη πορτα στα μουτρα! :D 

Χαχαχαχα.να σου πω κ εγώ που έχω με την αδερφή μου δύο χρόνια διαφορά είχαμε κρεβάτι συρτάρι κ αυτή κοιμόταν στο κάτω κ με ενοχλούσε η καημένη έστω λίγο να έβαζε το ποδαράκι της πάνω στο δικό μου...πωπω...τώρα τα θυμάμαι κ λέω τι κακό παιδί ήμουν χαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...