Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

5 hours ago, Agatte said:

Αλίμονο, δεν είπα πως το είπες για να δώσεις ελπίδα. Διευκρίνηση ζήτησα γιατί δεν το κατάλαβα.

Εμένα πάντως αυτά τα καφέ της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρησαν πάρα πολύ στην αρχή της εγκυμοσύνης στο γιο μου και ειλικρινά προτιμώ όταν τα βλέπω να σκέφτομαι πως ήρθε, παρά να σκέφτομαι πως θα ξαναπεράσω τα ίδια. Τέλος πάντων, το ζητούμενο είναι να αποκτήσετε όλες γερά μωράκια σύντομα. Τα υπόλοιπα, λεπτομερειες. 

Να αποκτήσουμε...με... οκ; ξερω κουράστηκες, το καταλαβαίνω. Και εγω μια γελάω μια κλαίω. Αλλα όλες το ίδιο νιώθουμε. Χάνουμε μάχες αλλά οχι τον πόλεμο. Θα σου πω πως και εγω σκέφτομαι τα ίδια για το μέλλον της κόρης μου...κουταμάρες ξε κουταμάρες τα σκέφτομαι. By the way 10 ειμαστε, κουκλίτσα και τσαχπίνα συμπεθέρα χαχαχα. Έχω βάλει και εγω το δικό μου deadline αλλά θα το παλέψω εως τότε μήπως και κάτσει πριν το κύκνειο άσμα. 

2 hours ago, Chrussa1982 said:

@Agatte να είσαι σίγουρη ότι θα απολαύσω το γάμο και τον άντρα μου. Μπορεί να είναι πολιτικός αλλά την λαχτάραμε πολύ εκείνη την ημέρα. Φαντάσου κλείσαμε και φωτογράφο τόσο πολύ θέλουμε να είναι όλα τέλεια. Εντάξει έπεσα λίγο ψυχολογικά αλλά ήδη νιώθω καλύτερα.το καλό της υπόθεσης είναι ότι σπυρί δεν έβγαλα χαχαχαχα.

Εξάλλου όπως έχουμε πει θα είμαστε όλες μαζί έγκυες με απόκλιση λίγων ημερών η μία από την άλλη και θα έχουμε τις άλλες εγκυουλες να μας μαλώνουν όταν εμείς γκρινιάζουμε.

Εννοείται πως θα το γιορτάσεις και θα χαρείς τη στιγμή με τον άνθρωπό σου. Τα όμορφα είναι μπροστά σου...

2 hours ago, Mommy39 said:

Καλησπέρα σας.. πηρα Τα αποτελέσματα των γνωστών εξετάσεων τα οποία δε ξερω και να εξηγήσω αλλα μεχρι να παω στο γιατρο θα τα μοιραστώ μαζι σας  
οι τιμες στις 3 πρώτες ορμόνες μεσα στη παρένθεση της εμφανίζει ως φυςιολογικο εύρος στην ωοθυλακικη φάση .. πραγματικά τι σημαίνουν; 

προκακτινη 12,3 ( 4,8-23,3) ng/ml 

ε2 46 (23-156) 

fsh 14,4 ( 3,5- 12,5) 

amh 16,9 (0,12 -40,7) 

τωρα βλέπω οτι δεν εκανα την lh..

 

 

 

Η Αμη φοβερή, έχεις απόθεμα με μπόλικα αυγουλάκια φτου φτου. Η fsh τσιμπημένη λιγο αλλα αυτά αλλάζουν. Κάθε κύκλος για εμας δεν είναι παντα ποιοτικά το ίδιος. 

 

Εγω κορίτσια μια φορά έχω μείνει εγκυος στην κόρη μου. Καφέ είχα την 3η μερα καθυστερησης. Το πρωι ειχα κανει χοριακη το βραδυ καφε. Την επομενη λιγο αιμα. Μια μικρή αποκολληση. Ειχα για μήνες καφέ. Ουλτρατζεσταν με το κιλό. Οποτε κουραζομουν λιγο, καφέ. Ουτε εγω θέλω να ακουω για καφέ. Πηγαινα τουαλετα και εκανα διαλογισμό πριν κοιτάξω το βρακι...α πα πα πα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Να αποκτήσουμε...με... οκ; ξερω κουράστηκες, το καταλαβαίνω. Και εγω μια γελάω μια κλαίω. Αλλα όλες το ίδιο νιώθουμε. Χάνουμε μάχες αλλά οχι τον πόλεμο. Θα σου πω πως και εγω σκέφτομαι τα ίδια για το μέλλον της κόρης μου...κουταμάρες ξε κουταμάρες τα σκέφτομαι. By the way 10 ειμαστε, κουκλίτσα και τσαχπίνα συμπεθέρα χαχαχα. Έχω βάλει και εγω το δικό μου deadline αλλά θα το παλέψω εως τότε μήπως και κάτσει πριν το κύκνειο άσμα. 

Εννοείται πως θα το γιορτάσεις και θα χαρείς τη στιγμή με τον άνθρωπό σου. Τα όμορφα είναι μπροστά σου...

Η Αμη φοβερή, έχεις απόθεμα με μπόλικα αυγουλάκια φτου φτου. Η fsh τσιμπημένη λιγο αλλα αυτά αλλάζουν. Κάθε κύκλος για εμας δεν είναι παντα ποιοτικά το ίδιος. 

 

Εγω κορίτσια μια φορά έχω μείνει εγκυος στην κόρη μου. Καφέ είχα την 3η μερα καθυστερησης. Το πρωι ειχα κανει χοριακη το βραδυ καφε. Την επομενη λιγο αιμα. Μια μικρή αποκολληση. Ειχα για μήνες καφέ. Ουλτρατζεσταν με το κιλό. Οποτε κουραζομουν λιγο, καφέ. Ουτε εγω θέλω να ακουω για καφέ. Πηγαινα τουαλετα και εκανα διαλογισμό πριν κοιτάξω το βρακι...α πα πα πα...

Και όμως θα ακούσεις πάλι για καφέ...τα δικά μου. Ρε κορίτσια οκ είπα να μη δώσω σημασία αλλά γύρισα σπίτι έκανα ντουζακι κ από τότε σερβιετακι καθαρό και λίγα καφέ στο σκούπισμα. Δεν μου έχει ξανατυχει συνήθως μου κρατάνε 2 με 3 ώρες και μετά κατεβαίνει κανονικά το αίμα τώρα τι ταρζανιες μου κάνει ο κύκλος...κ όχι τίποτα άλλο αλλά ξεπρηστηκε και το στήθος μου από το μεσημέρι οπότε θεωρώ αύριο θα ξυπνήσω με περίοδο.

Να σου ζήσει η Κούκλα σου πωπω 10 χρόνων παιδάκι έχεις φίλη μου!!! Να σου πω ότι η αδερφή μου έχει δύο παιδαρους 16 και 13 ετών στα 22 γέννησε τον πρώτο. Έχε κατά νου σου και τους δικούς μου γαμπρούς χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Να αποκτήσουμε...με... οκ; ξερω κουράστηκες, το καταλαβαίνω. Και εγω μια γελάω μια κλαίω. Αλλα όλες το ίδιο νιώθουμε. Χάνουμε μάχες αλλά οχι τον πόλεμο. Θα σου πω πως και εγω σκέφτομαι τα ίδια για το μέλλον της κόρης μου...κουταμάρες ξε κουταμάρες τα σκέφτομαι. By the way 10 ειμαστε, κουκλίτσα και τσαχπίνα συμπεθέρα χαχαχα. Έχω βάλει και εγω το δικό μου deadline αλλά θα το παλέψω εως τότε μήπως και κάτσει πριν το κύκνειο άσμα. 

Εννοείται πως θα το γιορτάσεις και θα χαρείς τη στιγμή με τον άνθρωπό σου. Τα όμορφα είναι μπροστά σου...

Η Αμη φοβερή, έχεις απόθεμα με μπόλικα αυγουλάκια φτου φτου. Η fsh τσιμπημένη λιγο αλλα αυτά αλλάζουν. Κάθε κύκλος για εμας δεν είναι παντα ποιοτικά το ίδιος. 

 

Εγω κορίτσια μια φορά έχω μείνει εγκυος στην κόρη μου. Καφέ είχα την 3η μερα καθυστερησης. Το πρωι ειχα κανει χοριακη το βραδυ καφε. Την επομενη λιγο αιμα. Μια μικρή αποκολληση. Ειχα για μήνες καφέ. Ουλτρατζεσταν με το κιλό. Οποτε κουραζομουν λιγο, καφέ. Ουτε εγω θέλω να ακουω για καφέ. Πηγαινα τουαλετα και εκανα διαλογισμό πριν κοιτάξω το βρακι...α πα πα πα...

Ας αποκτήσετε εσείς κι αν τελικά είναι το γραφτό μου, ας μείνω στην απέξω. Δεν πειράζει. Ίσως το σύμπαν κάτι θέλει να μου πει. Πως πρεπει πια να κάνω ειρήνη με τον εαυτό μου και το μυαλό μου που δεν ησυχάζει. Πως πρέπει να αφήσω πίσω τον θυμό που έχω για τον ανύπαρκτο οικογενειακό μας προγραμματισμό. Να κατανοήσω, να αποδεχτώ και να τα αφήσω πίσω. Να μάθω να πορευομαι με όσα έχω και να δείχνω λίγο πιο συχνά την ευγνωμοσύνη μου.

Εγώ συμπεθέρα το ξεπέρασα το deadline που είχα θέσει (μέχρι 12 του 20 έλεγα. Να μην ξεπεράσουμε τα 10 χρόνια διαφορά) και παρ' όλα αυτά συνεχίζω. Βαρέθηκα, κουράστηκα. Έχω φάει την ήττα με το κουτάλι. 14 μήνες παλεύω. Αγανάκτησα. Ξέρω πως σίγουρα υπάρχουν πολύ μεγαλύτερες ήττες και κανείς να μην τις ζήσει φυσικά. Αλλά προσωπικά και προς το παρόν είμαι στη διαδικασία της πέψης. Αν με ξαναπιάσει όρεξη, βλέπουμε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Και όμως θα ακούσεις πάλι για καφέ...τα δικά μου. Ρε κορίτσια οκ είπα να μη δώσω σημασία αλλά γύρισα σπίτι έκανα ντουζακι κ από τότε σερβιετακι καθαρό και λίγα καφέ στο σκούπισμα. Δεν μου έχει ξανατυχει συνήθως μου κρατάνε 2 με 3 ώρες και μετά κατεβαίνει κανονικά το αίμα τώρα τι ταρζανιες μου κάνει ο κύκλος...κ όχι τίποτα άλλο αλλά ξεπρηστηκε και το στήθος μου από το μεσημέρι οπότε θεωρώ αύριο θα ξυπνήσω με περίοδο.

Να σου ζήσει η Κούκλα σου πωπω 10 χρόνων παιδάκι έχεις φίλη μου!!! Να σου πω ότι η αδερφή μου έχει δύο παιδαρους 16 και 13 ετών στα 22 γέννησε τον πρώτο. Έχε κατά νου σου και τους δικούς μου γαμπρούς χαχαχαχα 

Δεν κανεις κανενα τεστ;;; Βρε λες;;; Δεν υπάρχει καλύτερο γαμήλιο δώρο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Και όμως θα ακούσεις πάλι για καφέ...τα δικά μου. Ρε κορίτσια οκ είπα να μη δώσω σημασία αλλά γύρισα σπίτι έκανα ντουζακι κ από τότε σερβιετακι καθαρό και λίγα καφέ στο σκούπισμα. Δεν μου έχει ξανατυχει συνήθως μου κρατάνε 2 με 3 ώρες και μετά κατεβαίνει κανονικά το αίμα τώρα τι ταρζανιες μου κάνει ο κύκλος...κ όχι τίποτα άλλο αλλά ξεπρηστηκε και το στήθος μου από το μεσημέρι οπότε θεωρώ αύριο θα ξυπνήσω με περίοδο.

Να σου ζήσει η Κούκλα σου πωπω 10 χρόνων παιδάκι έχεις φίλη μου!!! Να σου πω ότι η αδερφή μου έχει δύο παιδαρους 16 και 13 ετών στα 22 γέννησε τον πρώτο. Έχε κατά νου σου και τους δικούς μου γαμπρούς χαχαχαχα 

Κοριτσι δε κανεις πάλι ενα τεστ αυριο το πρωί? 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου αυτό σκεφτόμουν πριν αλλά θα δείξω εγκράτεια κ αν δεν έρθει αύριο θα κάνω μεθαύριο πρωί πρωί μήπως δείξει καλύτερα. 

Αυτό κ αν θα ήταν δώρο αχ Παναγίτσα μου μακάρι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Ας αποκτήσετε εσείς κι αν τελικά είναι το γραφτό μου, ας μείνω στην απέξω. Δεν πειράζει. Ίσως το σύμπαν κάτι θέλει να μου πει. Πως πρεπει πια να κάνω ειρήνη με τον εαυτό μου και το μυαλό μου που δεν ησυχάζει. Πως πρέπει να αφήσω πίσω τον θυμό που έχω για τον ανύπαρκτο οικογενειακό μας προγραμματισμό. Να κατανοήσω, να αποδεχτώ και να τα αφήσω πίσω. Να μάθω να πορευομαι με όσα έχω και να δείχνω λίγο πιο συχνά την ευγνωμοσύνη μου.

Εγώ συμπεθέρα το ξεπέρασα το deadline που είχα θέσει (μέχρι 12 του 20 έλεγα. Να μην ξεπεράσουμε τα 10 χρόνια διαφορά) και παρ' όλα αυτά συνεχίζω. Βαρέθηκα, κουράστηκα. Έχω φάει την ήττα με το κουτάλι. 14 μήνες παλεύω. Αγανάκτησα. Ξέρω πως σίγουρα υπάρχουν πολύ μεγαλύτερες ήττες και κανείς να μην τις ζήσει φυσικά. Αλλά προσωπικά και προς το παρόν είμαι στη διαδικασία της πέψης. Αν με ξαναπιάσει όρεξη, βλέπουμε... 

Μια μεγάλη αγκαλιά απο εμένα. Σημασία έχει να είμαστε καλά, να χαιρόμαστε ότι έχουμε και να κοιτάμε για το καλύτερο, χωρίς να γίνεται αυτοσκοπός και σε βάρος της ευτυχίας μας. Χαλάρωσε μέσα σου και εκεί είναι το θέμα , το σεξ δεν τελειώνει. Επομενως παντα υπαρχει η πιθανοτητα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

By the way ξαναπήγα για πιπι και σταμάτησαν εντελώς τα καφέ..ε ρε με γλενταει η περίοδος μου φαίνεται τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων και σκέψεων μέσα σε μια ώρα με έχει αποσυντονισει.

Ας δείξω εγκράτεια γιατί ξεσηκώνομαι και δε θα μπορώ να χωνέψω τη φόλα πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Κορίτσια μου αυτό σκεφτόμουν πριν αλλά θα δείξω εγκράτεια κ αν δεν έρθει αύριο θα κάνω μεθαύριο πρωί πρωί μήπως δείξει καλύτερα. 

Αυτό κ αν θα ήταν δώρο αχ Παναγίτσα μου μακάρι!!! 

Ποτε περιμένεις; έχεις καθυστέρηση; Μακάρι η Παναγιτσα να σου έχει το δωράκι σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ποτε περιμένεις; έχεις καθυστέρηση; Μακάρι η Παναγιτσα να σου έχει το δωράκι σου. 

Περιμένω μεθαύριο δεν έχω καθυστέρηση για αυτό προσπαθώ να δείξω εγκράτεια γιατί αυτά τα καφέ με μπερδεύουν δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ κάτι τέτοιο. Θα περιμένω μέχρι αύριο κ αν δεν έρθει θα το κάνω το τεστακι μεθαύριο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 said:

By the way ξαναπήγα για πιπι και σταμάτησαν εντελώς τα καφέ..ε ρε με γλενταει η περίοδος μου φαίνεται τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων και σκέψεων μέσα σε μια ώρα με έχει αποσυντονισει.

Ας δείξω εγκράτεια γιατί ξεσηκώνομαι και δε θα μπορώ να χωνέψω τη φόλα πάλι.

Δεν νομιζω να κρατηθεις μεχρι μεθαυριο... Αν δεν σου ρθει αυριο, σε βλεπω να στεκεις απεξω απο το φαρμακειο να τους περιμενεις να ανοιξουν να σου δωσουν μαγικα ραβδια! :D Αχ μακαρι να ειναι αυτο που νομιζουμε ολες! Στελνω χρωματιστα ουρανια τοξα αισιοδοξιας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Περιμένω μεθαύριο δεν έχω καθυστέρηση για αυτό προσπαθώ να δείξω εγκράτεια γιατί αυτά τα καφέ με μπερδεύουν δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ κάτι τέτοιο. Θα περιμένω μέχρι αύριο κ αν δεν έρθει θα το κάνω το τεστακι μεθαύριο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

Αντε και εσυ κρατιεσαι, εμας μας ρώτησες αν κρατιομαστε; χαχαχα. Περα απο την πλάκα οπως νιωθεις καλύτερα. Ειναι περιεργο να ερθουν καφε και να σταματησουν η αληθεια ειναι. 2 μερες εμειναν, ευχομαι να ειναι αυτο που ευχομαστε ολες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλες μου για την συμπαράσταση!!!θα κάνω ότι μπορώ να παραμείνω ήρεμη και θα κάνω μεθαύριο τεστακι. άντε γιατί με δουλεύει και η κοπέλα στο φαρμακείο κάθε μήνα πελάτισσα χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ευχαριστώ πολύ φίλες μου για την συμπαράσταση!!!θα κάνω ότι μπορώ να παραμείνω ήρεμη και θα κάνω μεθαύριο τεστακι. άντε γιατί με δουλεύει και η κοπέλα στο φαρμακείο κάθε μήνα πελάτισσα χαχαχαχαχα.

Ελα ρε κοριτσιιιιι αν αυριο εισαι καθαρή κανε τεστακι μην μας σκας.οτι και να γινει εμεις θα είμαστε εδώ για εσένα :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Περιμένω μεθαύριο δεν έχω καθυστέρηση για αυτό προσπαθώ να δείξω εγκράτεια γιατί αυτά τα καφέ με μπερδεύουν δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ κάτι τέτοιο. Θα περιμένω μέχρι αύριο κ αν δεν έρθει θα το κάνω το τεστακι μεθαύριο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

Κορίτσι μιλάμε για μεγάλες πιθανότητες!!! Έχεις τεστ ; Το πρωί κάνε αμέσως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...