Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

6 hours ago, Chrussa1982 said:

Καλώς την!!!εμείς δεν θα μπαίναμε στη διαδικασία του γάμου αλλα επειδή υπάρχει περίπτωση να πάμε για εξωσω απαιτούν ληξιαρχική πράξη γάμου. Βέβαια δεν μας χάλασε η ιδέα να γίνουμε και επίσημα σύζυγοι χαχαχαχαχα.

Εγώ πονάω συχνά στις επαφές πάντως. Ειδικά στην σκυλίσια στάση!!!

Εμένα οι λιγούρες δεν αποτελούν σύμπτωμα. Τις έχω κάθε μέρα χαχαχαχα!!!!

Πλάκα κάνεις! Αυτό δεν το ήξερα! Για να κάνεις εξωσωματική πρέπει να είσαι παντρεμένος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Να πάει να πάει! Μακαρι να έπαιρνε και τον δικό μου μαζί ! Χαχαχα

Ξεκινά το ψηστηρι κορίτσι μου. Θέλουν και λίγο σπρώξιμο οι άντρες δυστυχώς..μόνοι τους δύσκολα το αποφασίζουν 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klelia81 said:

Οσο δεν ερχεται ελπιζουμε και αν σταματησαν και τα καφέ ακομα καλύτερα. Θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Κανε focus στον γάμο που κοντοζυγωνει και το μπεμπέ είναι ηδη στο δρομο..

Εγω στις επαφες πονάω μόνο οταν εχουμε γυρω στη βδομαδα αποχή. Αλλα τί πονο εννοεις? Εσωτερικά ή κατα τη διείσδυση?

 Καλημερα κοριτσια  και απο μένα. Εγώ δεν έχω τπρ απολυτως που σημαινει πως θα αργησει κι αλλο η περιοδος. Το μόνο που παρατηρώ αραιά και πού εχω κατι  κραμπες χαμηλά. Δεν ξερω τι μπορεί να ειναι καθότι δεν ειχα ποτέ συμπτωματα περιόδου εκτος το συνηθισμένο σπυρί.  Σμρ μου εβγαλε και η εφαρμογή ειδοποίηση για περιοδο. Να μη την ξεχασω λεει. Πως να ενημερωσω την εφαρμογή οτι αυτη με ξεχασε? Εεε ??? Αντε να δουμε.

Την ώρα της επαφής πονάω ελαφρώς μέσα, σαν να κατεβαίνει πιο χαμηλά η μήτρα, συνήθως 10 μέρες πριν μου έρθει η περίοδος το παθαίνω αυτό. 

Πλάκα πλάκα κάθε μέρα ερχόμαστε σε επαφή αυτό τον μήνα αλλά τα πρώτα πονακια της περιόδου αρχίζουν να κάνουν την εμφάνισή τους! Εμένα πάντα  9 μερες πριν αρχίζουν και με πιάνουν σιγά σιγά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Πλάκα κάνεις! Αυτό δεν το ήξερα! Για να κάνεις εξωσωματική πρέπει να είσαι παντρεμένος?

Η παντρεμένος η να έχεις κάνει σύμφωνο συμβίωσης. Έτσι μας είπαν εμάς τουλάχιστον για να είναι το έμβρυο εξασφαλισμένο. Σε αντίθετη περίπτωση νομίζω υπογράφει ο σύντροφος σαν δότης σπέρματος μια πράξη συναίνεσης σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή μπορεί να κάνω και λάθος όμως. Εμείς τους είπαμε ότι είμαστε ζευγάρι και μας είπε ο δόκτωρ θέλει ληξιαρχική πράξη γάμου η τη συμβολαιογραφική πράξη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Η παντρεμένος η να έχεις κάνει σύμφωνο συμβίωσης. Έτσι μας είπαν εμάς τουλάχιστον για να είναι το έμβρυο εξασφαλισμένο. Σε αντίθετη περίπτωση νομίζω υπογράφει ο σύντροφος σαν δότης σπέρματος μια πράξη συναίνεσης σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή μπορεί να κάνω και λάθος όμως. Εμείς τους είπαμε ότι είμαστε ζευγάρι και μας είπε ο δόκτωρ θέλει ληξιαρχική πράξη γάμου η τη συμβολαιογραφική πράξη.

Ε! Αν δεν δούμε και εμείς φως φυσιολογικά σε έναν χρόνο, θα κοντοζυγωσει και για εμάς η κουλούρα! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bellas είπε:

Ε! Αν δεν δούμε και εμείς φως φυσιολογικά σε έναν χρόνο, θα κοντοζυγωσει και για εμάς η κουλούρα! 

Είναι μια ωραία δικαιολογία για να μη μας έχουν αστεφανωτες χαχαχαχα!!! Ειλικρινά πάντως δεν ήταν στα πλάνα μας ο γάμος περνάμε καλά κ έτσι όπως είμαστε συζουμε από την αρχή σχεδόν της σχέσης μας οπότε στην ουσία σαν παντρεμένοι είμαστε. Άσε που ενώ θεωρώ ότι είμαι πιπινι στα 39 μου με θεωρώ μεγάλη για γάμο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Είναι μια ωραία δικαιολογία για να μη μας έχουν αστεφανωτες χαχαχαχα!!! Ειλικρινά πάντως δεν ήταν στα πλάνα μας ο γάμος περνάμε καλά κ έτσι όπως είμαστε συζουμε από την αρχή σχεδόν της σχέσης μας οπότε στην ουσία σαν παντρεμένοι είμαστε. Άσε που ενώ θεωρώ ότι είμαι πιπινι στα 39 μου με θεωρώ μεγάλη για γάμο. 

Έλαβα ααα μην λες βλακειες εισαι μεγάλη για γάμο χαχαχαχα.αν και συμφωνω οτι το να συζεις με το να παντρευτείς δεν έχει διαγορα κοριτσι.επισης είμαστε πιπινο μωρά ολες εδω  με τα όλα μας χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Έλαβα ααα μην λες βλακειες εισαι μεγάλη για γάμο χαχαχαχα.αν και συμφωνω οτι το να συζεις με το να παντρευτείς δεν έχει διαγορα κοριτσι.επισης είμαστε πιπινο μωρά ολες εδω  με τα όλα μας χαχαχα

Ειδικά φίλη μου αν συζεις και χρόνια και ξέρεις τον αλλον κ από την καλή κ από την ανάποδη έχετε μια συγκεκριμένη ρουτίνα τότε ναι για μένα είναι σα να είμαι παντρεμένη. Αλλά εντάξει δε με χαλάει κιόλας χαχαχαχα θα είναι η μέρα η δική μας και θα τη ζήσουμε στο φουλ!!!μόνο να μην αρχίσει να ζητάει καφέ όταν ξυπνάει και τέτοια χαζά χαχαχαχα.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,να ρωτησω κατι οσες εχουν θεματα με το σπερμα του αντρα?
Σας εχουν δωσει να κανει ο αντρας εξεταση θυρεοειδη?Καπου διαβασα οτι επηρεαζει το σπερμα.
Εμενα ο δικος μου δεν ειχε καλο σπερμα και του δωσε απλα να κανει FSH,τεστοστερονη και προλακτινη.Η τεστοστερονη του ειναι στα κατωτατα χαμηλα 2,49ng/ml (Φυσ.τιμες 1,65-7,54) και μου πε απλα να συνεχισει με τις βιταμινες κι οχι τεστοστερονη γιατι εφοσον ειναι στα φυσιολογικα ορια δε χρειαζεται γιατι καμια φορα φερνει το αντιθετο αποτελεσμα και τεμπελιαζει ο όρχις.Για θυρεοειδη ειπε δε χρειαζεται.Για πειτε γνωμες...Υδροκηλη εκανε,δεν εχει και καλλιεργεια εκανε,ειναι καθαρη.
Οσον αφορα αυτο που λετε οτι πρεπει να σαι παντρεμενος για να κανεις εξωσωματικη,εγω ξερω ζευγαρι που κανει εξωσωματικη χωρις να ναι παντρεμενο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Agatte said:

Πάρα μόνο αν είναι καθυστερημένη σύλληψη, θα έπρεπε να είχε δείξει. Αν επιμένει αυτή η κατάσταση πήγαινε για χοριακη ώστε αν είσαι, να ξέρεις να προσέχεις. Φιλισιν παίρνεις; 

@TATAKI μου πότε πας για τη σαλπιγγογραφια;

Εγώ πάνω που πάω να χωνέψω τα χαΐρια μου, έχω τον άντρα που ξεσηκωθηκε... Θα πάει λέει μεθαύριο για το σπερμοδιαγραμμα. Τι να πω, ας πάει. Ίσως πρέπει να το δούμε κι αυτό για να πάρουμε αποφάσεις πιο ξεκάθαρα. 

Φιλενάδα την Πεμπτη θα παω και εχω αγχωθει μη μου βρουνε τίποτα σοβαρο και τέτοια. Γενικά πάντα αγχώνομαι με τα ιατρικά και σκέφτομαι τα χειρότερα. Καλά κάνει ο αντρας σου και θα παει, ακριβως οπως το ειπες να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. Και εμενα δεν μου αρέσει να ειμαι στην άγνοια, θελω να έχω επίγνωση της κατάστασης για να μην ονειροπολώ αλλά ουτε και να μοιρολατρώ τζάμπα. Θεωρώ πως είναι λίγο απίθανο να τα καταφέρω αλλά αν η κλινική μου εικόνα είναι καλή τουλάχιστον έχω κάποιες εστω και μικρές πιθανότητες. Επί της ευκαιρίας αφού θα δω την γιατρό μου θα της κάνω μια κουβέντα, αφου θα δει τις τελευταιες εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφία για τον νόμο των πιθανοτήτων . Γιατί αν ειναι να παλεύω για το 0,001% να το ξέρω για να δω πως θα πράξω. Εύχομαι η εξέταση του συζύγου να είναι καλή και να σου δώσει την δύναμη να συνεχίσεις. Ξερεις πως αρκετά πράγματα στηρίζονται στην ψυχολογία μας. Αν και είμαι άνθρωπος της λογικής πιστεύω πολύ στην δύναμη της θετικής ενέργειας και σκέψης. 

Just now, TATAKI said:

Φιλενάδα την Πεμπτη θα παω και εχω αγχωθει μη μου βρουνε τίποτα σοβαρο και τέτοια. Γενικά πάντα αγχώνομαι με τα ιατρικά και σκέφτομαι τα χειρότερα. Καλά κάνει ο αντρας σου και θα παει, ακριβως οπως το ειπες να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. Και εμενα δεν μου αρέσει να ειμαι στην άγνοια, θελω να έχω επίγνωση της κατάστασης για να μην ονειροπολώ αλλά ουτε και να μοιρολατρώ τζάμπα. Θεωρώ πως είναι λίγο απίθανο να τα καταφέρω αλλά αν η κλινική μου εικόνα είναι καλή τουλάχιστον έχω κάποιες εστω και μικρές πιθανότητες. Επί της ευκαιρίας αφού θα δω την γιατρό μου θα της κάνω μια κουβέντα, αφου θα δει τις τελευταιες εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφία για τον νόμο των πιθανοτήτων . Γιατί αν ειναι να παλεύω για το 0,001% να το ξέρω για να δω πως θα πράξω. Εύχομαι η εξέταση του συζύγου να είναι καλή και να σου δώσει την δύναμη να συνεχίσεις. Ξερεις πως αρκετά πράγματα στηρίζονται στην ψυχολογία μας. Αν και είμαι άνθρωπος της λογικής πιστεύω πολύ στην δύναμη της θετικής ενέργειας και σκέψης. 

Απορία...θα το κάνει στο εργαστήρι; δηλαδή θα δώσει εκεί το δείγμα;  εγω το πηγα σε μικροβιολογικό και ετρεχα σαν τρελή, κοντεψα να βάλω σειρήνα στο δρομο για να το παω. Ασε που εφτασα και με αγνοουσαν και φωναζα συγνωμη εχω ενα δειγμα για σπερμοδιαγραμμα. Λες και μπηκα με καποιον τραυματισμενο στα χερια. Αν το δίνει εκεί respect γιατι εμενα δεν θα πηγαινε με τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 said:

Είναι μια ωραία δικαιολογία για να μη μας έχουν αστεφανωτες χαχαχαχα!!! Ειλικρινά πάντως δεν ήταν στα πλάνα μας ο γάμος περνάμε καλά κ έτσι όπως είμαστε συζουμε από την αρχή σχεδόν της σχέσης μας οπότε στην ουσία σαν παντρεμένοι είμαστε. Άσε που ενώ θεωρώ ότι είμαι πιπινι στα 39 μου με θεωρώ μεγάλη για γάμο. 

Σωστή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ειδικά φίλη μου αν συζεις και χρόνια και ξέρεις τον αλλον κ από την καλή κ από την ανάποδη έχετε μια συγκεκριμένη ρουτίνα τότε ναι για μένα είναι σα να είμαι παντρεμένη. Αλλά εντάξει δε με χαλάει κιόλας χαχαχαχα θα είναι η μέρα η δική μας και θα τη ζήσουμε στο φουλ!!!μόνο να μην αρχίσει να ζητάει καφέ όταν ξυπνάει και τέτοια χαζά χαχαχαχα.

Χαχαχα μπα δεν θα αλλάξει τίποτα μην ανησυχεις.να τη ζήσεις αυτη την ημέρα οπως το λες στο φουλ.να του πατήσεις και το πόδι για να ξέρει ποιος είναι το αφεντικό του σπιτιου

Just now, TATAKI είπε:

Φιλενάδα την Πεμπτη θα παω και εχω αγχωθει μη μου βρουνε τίποτα σοβαρο και τέτοια. Γενικά πάντα αγχώνομαι με τα ιατρικά και σκέφτομαι τα χειρότερα. Καλά κάνει ο αντρας σου και θα παει, ακριβως οπως το ειπες να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. Και εμενα δεν μου αρέσει να ειμαι στην άγνοια, θελω να έχω επίγνωση της κατάστασης για να μην ονειροπολώ αλλά ουτε και να μοιρολατρώ τζάμπα. Θεωρώ πως είναι λίγο απίθανο να τα καταφέρω αλλά αν η κλινική μου εικόνα είναι καλή τουλάχιστον έχω κάποιες εστω και μικρές πιθανότητες. Επί της ευκαιρίας αφού θα δω την γιατρό μου θα της κάνω μια κουβέντα, αφου θα δει τις τελευταιες εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφία για τον νόμο των πιθανοτήτων . Γιατί αν ειναι να παλεύω για το 0,001% να το ξέρω για να δω πως θα πράξω. Εύχομαι η εξέταση του συζύγου να είναι καλή και να σου δώσει την δύναμη να συνεχίσεις. Ξερεις πως αρκετά πράγματα στηρίζονται στην ψυχολογία μας. Αν και είμαι άνθρωπος της λογικής πιστεύω πολύ στην δύναμη της θετικής ενέργειας και σκέψης. 

Απορία...θα το κάνει στο εργαστήρι; δηλαδή θα δώσει εκεί το δείγμα;  εγω το πηγα σε μικροβιολογικό και ετρεχα σαν τρελή, κοντεψα να βάλω σειρήνα στο δρομο για να το παω. Ασε που εφτασα και με αγνοουσαν και φωναζα συγνωμη εχω ενα δειγμα για σπερμοδιαγραμμα. Λες και μπηκα με καποιον τραυματισμενο στα χερια. Αν το δίνει εκεί respect γιατι εμενα δεν θα πηγαινε με τίποτα. 

Μην σκέφτεσαι τα χειρότερα βρε κορίτσι ολα καλα θα πανε να σκέφτεσαι ότι θα σε ξεμπουκωσουν και ειναι καλη ευκαιρία το επόμενο 3μηνο για φουλ σεξ χαχαχ.καλα εμενα για σπερμοδοαγραμμα δεν το συζηταω δεν υπήρχε περίπτωση να παει σε κέντρο να το κάνει.το εκανε σπιτι με πήγε στο διαγνωστικό κέντρο να το δώσω εγω γιατι εκεινος φυσικά ντρεποτανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολύ ντροπαλά τα αγόρια σας χαχαχαχα σας φαντάζομαι να τρέχετε με τον ουροσυλλεκτη ανά χείρας!!!εμένα πάλι άνετος φουλ πάει αυτοπροσώπως. Βέβαια δεν του αφήνω περιθώρια του κλείνω το ραντεβού και απλά του λέω την τάδε μέρα πας για εξέταση.οποτε τι να κάνει ο δόλιος πάει.

@TATAKI μου όλα καλά θα πάνε στην εξέταση και θα έχεις και καλά αποτελέσματα.και όπως πολύ σωστά σου έχουμε πει μετά αυξάνονται για κάποιους μήνες οι πιθανότητες σύλληψης, εκεί ποντάρω κ εγώ.

Just now, despina. είπε:

Γεια σας κοριτσια,να ρωτησω κατι οσες εχουν θεματα με το σπερμα του αντρα?
Σας εχουν δωσει να κανει ο αντρας εξεταση θυρεοειδη?Καπου διαβασα οτι επηρεαζει το σπερμα.
Εμενα ο δικος μου δεν ειχε καλο σπερμα και του δωσε απλα να κανει FSH,τεστοστερονη και προλακτινη.Η τεστοστερονη του ειναι στα κατωτατα χαμηλα 2,49ng/ml (Φυσ.τιμες 1,65-7,54) και μου πε απλα να συνεχισει με τις βιταμινες κι οχι τεστοστερονη γιατι εφοσον ειναι στα φυσιολογικα ορια δε χρειαζεται γιατι καμια φορα φερνει το αντιθετο αποτελεσμα και τεμπελιαζει ο όρχις.Για θυρεοειδη ειπε δε χρειαζεται.Για πειτε γνωμες...Υδροκηλη εκανε,δεν εχει και καλλιεργεια εκανε,ειναι καθαρη.
Οσον αφορα αυτο που λετε οτι πρεπει να σαι παντρεμενος για να κανεις εξωσωματικη,εγω ξερω ζευγαρι που κανει εξωσωματικη χωρις να ναι παντρεμενο

Ίσως είναι στο χέρι του γιατρού τι να πω κορίτσι μου κ εμάς φαντάσου δεν μας περίσσευαν και τα χρήματα για γάμο διότι είπαμε πολιτικός μεν αλλά εμείς τα ρουχαλακια μας τα όμορφα τα αγοράσαμε.βαλε και χτένισμα μακιγιάζ φωτογράφο ε θα φύγουν όσο να πεις. Αλλά χαλάλι μας!!!και εμείς θα το ευχαριστήθουμε και ταυτόχρονα θα είμαστε ένα βήμα πριν το μωρό μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια πολύ ντροπαλά τα αγόρια σας χαχαχαχα σας φαντάζομαι να τρέχετε με τον ουροσυλλεκτη ανά χείρας!!!εμένα πάλι άνετος φουλ πάει αυτοπροσώπως. Βέβαια δεν του αφήνω περιθώρια του κλείνω το ραντεβού και απλά του λέω την τάδε μέρα πας για εξέταση.οποτε τι να κάνει ο δόλιος πάει.

@TATAKI μου όλα καλά θα πάνε στην εξέταση και θα έχεις και καλά αποτελέσματα.και όπως πολύ σωστά σου έχουμε πει μετά αυξάνονται για κάποιους μήνες οι πιθανότητες σύλληψης, εκεί ποντάρω κ εγώ.

Ίσως είναι στο χέρι του γιατρού τι να πω κορίτσι μου κ εμάς φαντάσου δεν μας περίσσευαν και τα χρήματα για γάμο διότι είπαμε πολιτικός μεν αλλά εμείς τα ρουχαλακια μας τα όμορφα τα αγοράσαμε.βαλε και χτένισμα μακιγιάζ φωτογράφο ε θα φύγουν όσο να πεις. Αλλά χαλάλι μας!!!και εμείς θα το ευχαριστήθουμε και ταυτόχρονα θα είμαστε ένα βήμα πριν το μωρό μας!!!

Η ωρα η καλη σου ευχομαι!
Εμενα ο δικος μου εχει κανει 2 φορες σπερμοδιαγραμμα και εγινε οπως ειπες,ετρεχα με τον ουροσυλλεκτη ανά χείρας!Την επομενη ομως που θα παει Λυμπεροπουλο θα το κανει αναγκαστικα εκει.Αααχ,για πειτε μου κοριτσια τι εξετασεις αιματος εχουν κανει οι δικοι σας για το σπερμα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Φιλενάδα την Πεμπτη θα παω και εχω αγχωθει μη μου βρουνε τίποτα σοβαρο και τέτοια. Γενικά πάντα αγχώνομαι με τα ιατρικά και σκέφτομαι τα χειρότερα. Καλά κάνει ο αντρας σου και θα παει, ακριβως οπως το ειπες να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. Και εμενα δεν μου αρέσει να ειμαι στην άγνοια, θελω να έχω επίγνωση της κατάστασης για να μην ονειροπολώ αλλά ουτε και να μοιρολατρώ τζάμπα. Θεωρώ πως είναι λίγο απίθανο να τα καταφέρω αλλά αν η κλινική μου εικόνα είναι καλή τουλάχιστον έχω κάποιες εστω και μικρές πιθανότητες. Επί της ευκαιρίας αφού θα δω την γιατρό μου θα της κάνω μια κουβέντα, αφου θα δει τις τελευταιες εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφία για τον νόμο των πιθανοτήτων . Γιατί αν ειναι να παλεύω για το 0,001% να το ξέρω για να δω πως θα πράξω. Εύχομαι η εξέταση του συζύγου να είναι καλή και να σου δώσει την δύναμη να συνεχίσεις. Ξερεις πως αρκετά πράγματα στηρίζονται στην ψυχολογία μας. Αν και είμαι άνθρωπος της λογικής πιστεύω πολύ στην δύναμη της θετικής ενέργειας και σκέψης. 

Απορία...θα το κάνει στο εργαστήρι; δηλαδή θα δώσει εκεί το δείγμα;  εγω το πηγα σε μικροβιολογικό και ετρεχα σαν τρελή, κοντεψα να βάλω σειρήνα στο δρομο για να το παω. Ασε που εφτασα και με αγνοουσαν και φωναζα συγνωμη εχω ενα δειγμα για σπερμοδιαγραμμα. Λες και μπηκα με καποιον τραυματισμενο στα χερια. Αν το δίνει εκεί respect γιατι εμενα δεν θα πηγαινε με τίποτα. 

Πολύ ωραία το είπες. Ακριβώς αυτό. Επειδή το έχω εκλογικευσει σε εμετικό βαθμό, θέλω τουλάχιστον να ξέρω τα ακριβή δεδομένα μας. Μπορεί να πέφτω έξω οπότε να πάρω λίγη ελπίδα, μπορεί όμως να έχω πέσει τέρμα μέσα, οπότε θα βοηθηθω στο να το πάρω απόφαση πως δεν έχει συνέχεια και εξέλιξη όλη αυτή η τρέλα. Σε ότι αφορά τη σαλπιγγογραφια, ο γιατρός μου είπε πως αν υπήρχε θέμα κάτι θα φαινόταν στον υπέρηχο, θα φανοντουσαν οι σάλπιγγες οι οποιες φυσιολογικά δεν φαίνονται. 

Το δείγμα θα το πάρει στο σπίτι και πρέπει να το έχει στο εργαστήριο μέσα σε 45 λεπτά σε θερμοκρασία σώματος. Δεν είναι μακριά, οπότε θα προλαβει άνετα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...