Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ κορίτσια για την θετική σας σκέψη. Μακαρι να πανε ολα καλά γιατι θεωρω πως το επομενο 3μηνο θα ειναι και το τελευταιο του αγώνα μου. Επομενως επενδυω οσο μπορω για να κανω την καλυτερη δυνατη μου προσπαθεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσια για την θετική σας σκέψη. Μακαρι να πανε ολα καλά γιατι θεωρω πως το επομενο 3μηνο θα ειναι και το τελευταιο του αγώνα μου. Επομενως επενδυω οσο μπορω για να κανω την καλυτερη δυνατη μου προσπαθεια. 

Εύχομαι να σε προλάβει το μπεμπέ αυτό το μήνα κιόλας! 

1 hour ago, Flolipop είπε:

Να πάει να πάει! Μακαρι να έπαιρνε και τον δικό μου μαζί ! Χαχαχα

Είναι επαναληπτικό αυτό μετά από 8 μήνες περίπου. Βοήθειά μας να μην είναι σαν το πρώτο! 

Να του κάνεις μια κουβέντα αν και λογικά δεν έχετε θέμα ρε κοριτσάκι. Μια χαρά καρπεροι είστε και οι δύο. Το άγχος σε μπλοκάρει και δεν έχει έρθει ακόμα το 3ο!

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου έπαιρνα φιλισιν αρκετό καιρό τώρα το έχω κόψει για κάποιο λόγο έχω μια άρνηση να το συνεχίσω παίρνω όμως κάτι βιταμινουλες. Μπράβο στον σύζυγό να πάει να έχετε μια ολοκληρωμένη άποψη επί του θέματος.ελπιζω σε πολύ καλά αποτελέσματα!!!

Ε, λογικά κι οι βιταμίνες θα έχουν μέσα. Όπως αισθάνεσαι καλύτερα. Εγώ το παίρνω ούτως ή άλλως επειδή παίρνω και σίδηρο. Αλλά δεν είμαι και πολύ συνεπής... 

Για επανάληψη πάει, ελπίζουμε σε μια κάποια βελτίωση, αν κι εγώ τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να το κλείσω αυτό το κεφάλαιο. Ήρθε η ώρα της ψυχραιμίας και της συνειδητοποίησης. Ευχαριστώ για τις ευχές. Μακάρι να είναι καλό, τουλάχιστον για την ψυχολογία του. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Εύχομαι να σε προλάβει το μπεμπέ αυτό το μήνα κιόλας! 

Είναι επαναληπτικό αυτό μετά από 8 μήνες περίπου. Βοήθειά μας να μην είναι σαν το πρώτο! 

Να του κάνεις μια κουβέντα αν και λογικά δεν έχετε θέμα ρε κοριτσάκι. Μια χαρά καρπεροι είστε και οι δύο. Το άγχος σε μπλοκάρει και δεν έχει έρθει ακόμα το 3ο!

Ε, λογικά κι οι βιταμίνες θα έχουν μέσα. Όπως αισθάνεσαι καλύτερα. Εγώ το παίρνω ούτως ή άλλως επειδή παίρνω και σίδηρο. Αλλά δεν είμαι και πολύ συνεπής... 

Για επανάληψη πάει, ελπίζουμε σε μια κάποια βελτίωση, αν κι εγώ τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να το κλείσω αυτό το κεφάλαιο. Ήρθε η ώρα της ψυχραιμίας και της συνειδητοποίησης. Ευχαριστώ για τις ευχές. Μακάρι να είναι καλό, τουλάχιστον για την ψυχολογία του. 

Ευχαριστω καλή μου. Σε λιγες μέρες θα ξερουμε και οι δυο που βαδιζουμε. Καλή μας υπομονή και φυσικά καλή μας επιτυχία. 

Just now, Chrussa1982 said:

Κορίτσια πολύ ντροπαλά τα αγόρια σας χαχαχαχα σας φαντάζομαι να τρέχετε με τον ουροσυλλεκτη ανά χείρας!!!εμένα πάλι άνετος φουλ πάει αυτοπροσώπως. Βέβαια δεν του αφήνω περιθώρια του κλείνω το ραντεβού και απλά του λέω την τάδε μέρα πας για εξέταση.οποτε τι να κάνει ο δόλιος πάει.

@TATAKI μου όλα καλά θα πάνε στην εξέταση και θα έχεις και καλά αποτελέσματα.και όπως πολύ σωστά σου έχουμε πει μετά αυξάνονται για κάποιους μήνες οι πιθανότητες σύλληψης, εκεί ποντάρω κ εγώ.

Ίσως είναι στο χέρι του γιατρού τι να πω κορίτσι μου κ εμάς φαντάσου δεν μας περίσσευαν και τα χρήματα για γάμο διότι είπαμε πολιτικός μεν αλλά εμείς τα ρουχαλακια μας τα όμορφα τα αγοράσαμε.βαλε και χτένισμα μακιγιάζ φωτογράφο ε θα φύγουν όσο να πεις. Αλλά χαλάλι μας!!!και εμείς θα το ευχαριστήθουμε και ταυτόχρονα θα είμαστε ένα βήμα πριν το μωρό μας!!!

Περιμένουμε ενημέρωση το πρωι, μην μας ξεχάσεις..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Είναι μια ωραία δικαιολογία για να μη μας έχουν αστεφανωτες χαχαχαχα!!! Ειλικρινά πάντως δεν ήταν στα πλάνα μας ο γάμος περνάμε καλά κ έτσι όπως είμαστε συζουμε από την αρχή σχεδόν της σχέσης μας οπότε στην ουσία σαν παντρεμένοι είμαστε. Άσε που ενώ θεωρώ ότι είμαι πιπινι στα 39 μου με θεωρώ μεγάλη για γάμο. 

Καλά μη το λες. Η κουνιαδα μου που πρόσφατα γεννησε το 3ο παντρευεται το καλοκαιρι. Και ειναι 42. Οποτε μια χαρά πιπινάκια ειμαστε σε όλα τα θέματα χαχα!!!

7 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσια για την θετική σας σκέψη. Μακαρι να πανε ολα καλά γιατι θεωρω πως το επομενο 3μηνο θα ειναι και το τελευταιο του αγώνα μου. Επομενως επενδυω οσο μπορω για να κανω την καλυτερη δυνατη μου προσπαθεια. 

Όλα καλά θα πάνε. Θετική σκέψη δεν είπαμε? Γιατι να είναι το τελευταιο 3μηνο? Να επενδύεις ναι σε κάθε προσπάθεια αλλα μη βάζεις όρια γιατί θα σε αγχοσει περισσοτερο!!!

7 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Εύχομαι να σε προλάβει το μπεμπέ αυτό το μήνα κιόλας! 

Είναι επαναληπτικό αυτό μετά από 8 μήνες περίπου. Βοήθειά μας να μην είναι σαν το πρώτο! 

Να του κάνεις μια κουβέντα αν και λογικά δεν έχετε θέμα ρε κοριτσάκι. Μια χαρά καρπεροι είστε και οι δύο. Το άγχος σε μπλοκάρει και δεν έχει έρθει ακόμα το 3ο!

Ε, λογικά κι οι βιταμίνες θα έχουν μέσα. Όπως αισθάνεσαι καλύτερα. Εγώ το παίρνω ούτως ή άλλως επειδή παίρνω και σίδηρο. Αλλά δεν είμαι και πολύ συνεπής... 

Για επανάληψη πάει, ελπίζουμε σε μια κάποια βελτίωση, αν κι εγώ τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να το κλείσω αυτό το κεφάλαιο. Ήρθε η ώρα της ψυχραιμίας και της συνειδητοποίησης. Ευχαριστώ για τις ευχές. Μακάρι να είναι καλό, τουλάχιστον για την ψυχολογία του. 

Καλά αποτελέσματα κοριτσι μου!!!  

Καλημέρα σε ολες!!!! 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσια για την θετική σας σκέψη. Μακαρι να πανε ολα καλά γιατι θεωρω πως το επομενο 3μηνο θα ειναι και το τελευταιο του αγώνα μου. Επομενως επενδυω οσο μπορω για να κανω την καλυτερη δυνατη μου προσπαθεια. 

Καλημέρα..απο οτι εχω καταλάβει ειμαςτε οι μεγαλύτερες στη συζήτηση :)) όπως εχω πει ηλικίες 38-41 δε τις θεωρώ μεγαλες ή προχωρημένες για εγκυμοσυνη..Απο εκει και πέρα ειναι μια πρόκληση :) 

Εγω για να ειμαι ειλικρινής σκέπτομαι για εξωσωματική μηπως με τη διέγερση που κανουν στις ωοθηκεσ βρουν καποιο ωάριο ποιο ποιοτικό ..βεβαια δε γνωριζω αν υπαρχει και όριο όσον αφορα τις τιμες των ορμονολογικων  εξετάσεων προκριμένου να υποβληθείς στη διαδικασία.. ή ακόμη σκέπτομαι κσι τη σπερματέγχυση.. το μονο που δε σκέπτομαι ειναι ξένα ωάρια..

κατα τα αλλα ο χρονικός περιορισμός μηπως απο μόνος του εινσι αρνητικός παράγοντας; Μηπως δημιουργει άγχος; 
 

διαβασα πριν λίγες μερες μια συνέντευξη της ηθοποιού Ιωάννας παππα πιυ πρώτη φορα έμεινε εγκυος στα 42 κσι ανέφερε οτι οταν μις γυναίκα μπαινει στη διαδικασία να γίνει μητερα έχοντας ξεπεράσει τα 40 καλο ειναι να το κανει με πίστη αισιοδοξία και ψυχραιμία καθώς η στατιστική συχνα αποδεικνύεται λιγότερο απόλυτη. 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

Klelia81η κουνιάδα σου οταν γέννησε ηταν 42; Μηπως ανέφερε αν ηταν απο εξωσωματική; ΤΑΤΑΚΙ σε τέτοιες περιπτώσεις πρεπει να επικεντρωνόμαστε .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mommy39 είπε:

Καλημέρα..απο οτι εχω καταλάβει ειμαςτε οι μεγαλύτερες στη συζήτηση :)) όπως εχω πει ηλικίες 38-41 δε τις θεωρώ μεγαλες ή προχωρημένες για εγκυμοσυνη..Απο εκει και πέρα ειναι μια πρόκληση :) 

Εγω για να ειμαι ειλικρινής σκέπτομαι για εξωσωματική μηπως με τη διέγερση που κανουν στις ωοθηκεσ βρουν καποιο ωάριο ποιο ποιοτικό ..βεβαια δε γνωριζω αν υπαρχει και όριο όσον αφορα τις τιμες των ορμονολογικων  εξετάσεων προκριμένου να υποβληθείς στη διαδικασία.. ή ακόμη σκέπτομαι κσι τη σπερματέγχυση.. το μονο που δε σκέπτομαι ειναι ξένα ωάρια..

κατα τα αλλα ο χρονικός περιορισμός μηπως απο μόνος του εινσι αρνητικός παράγοντας; Μηπως δημιουργει άγχος; 
 

διαβασα πριν λίγες μερες μια συνέντευξη της ηθοποιού Ιωάννας παππα πιυ πρώτη φορα έμεινε εγκυος στα 42 κσι ανέφερε οτι οταν μις γυναίκα μπαινει στη διαδικασία να γίνει μητερα έχοντας ξεπεράσει τα 40 καλο ειναι να το κανει με πίστη αισιοδοξία και ψυχραιμία καθώς η στατιστική συχνα αποδεικνύεται λιγότερο απόλυτη. 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

Klelia81η κουνιάδα σου οταν γέννησε ηταν 42; Μηπως ανέφερε αν ηταν απο εξωσωματική; ΤΑΤΑΚΙ σε τέτοιες περιπτώσεις πρεπει να επικεντρωνόμαστε .. 

Οχι φυσιολογικά εμεινε εγκυος. Ειναι παρα πολυ σταθερή στην περιοδο της ακομα και απ οτι φανηκε με αρκετα αυγουλακια!!!  (Ειχε ξαναμεινει εγκυος πριν την 3η γέννα αλλα απεβαλλε).


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 said:

Καλημέρα..απο οτι εχω καταλάβει ειμαςτε οι μεγαλύτερες στη συζήτηση :)) όπως εχω πει ηλικίες 38-41 δε τις θεωρώ μεγαλες ή προχωρημένες για εγκυμοσυνη..Απο εκει και πέρα ειναι μια πρόκληση :) 

Εγω για να ειμαι ειλικρινής σκέπτομαι για εξωσωματική μηπως με τη διέγερση που κανουν στις ωοθηκεσ βρουν καποιο ωάριο ποιο ποιοτικό ..βεβαια δε γνωριζω αν υπαρχει και όριο όσον αφορα τις τιμες των ορμονολογικων  εξετάσεων προκριμένου να υποβληθείς στη διαδικασία.. ή ακόμη σκέπτομαι κσι τη σπερματέγχυση.. το μονο που δε σκέπτομαι ειναι ξένα ωάρια..

κατα τα αλλα ο χρονικός περιορισμός μηπως απο μόνος του εινσι αρνητικός παράγοντας; Μηπως δημιουργει άγχος; 
 

διαβασα πριν λίγες μερες μια συνέντευξη της ηθοποιού Ιωάννας παππα πιυ πρώτη φορα έμεινε εγκυος στα 42 κσι ανέφερε οτι οταν μις γυναίκα μπαινει στη διαδικασία να γίνει μητερα έχοντας ξεπεράσει τα 40 καλο ειναι να το κανει με πίστη αισιοδοξία και ψυχραιμία καθώς η στατιστική συχνα αποδεικνύεται λιγότερο απόλυτη. 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

Klelia81η κουνιάδα σου οταν γέννησε ηταν 42; Μηπως ανέφερε αν ηταν απο εξωσωματική; ΤΑΤΑΚΙ σε τέτοιες περιπτώσεις πρεπει να επικεντρωνόμαστε .. 

Καλημέρα κορίτσια. Το τρίμηνο των προσπαθειών που έλεγα είναι ένας ρεαλιστικός στόχος. Αν σε 3 μήνες δεν έρθει, θεωρώ πως η κλινική εικόνα που έχω αυτή την στιγμή πιθανόν να εχει αλλάξει. Θα επαναλάβω τότε εξετάσεις και αναλόγως θα κινηθώ. Η πορεία είναι προδιαγεγραμμένη και πάω ήδη κόντρα στα νούμερα και στη στατιστική. Περιμένω να ακούσω τι θα μου πει αύριο η γιατρός μου. Φίλη μου η ψυχολογία και η διάθεση είναι τόσο ευμετάβλητη σε αυτές τις φάσεις. Πριν απο λιγες μερες έκανα εξετάσεις για να δω αν ηρθε το τελος. Πήρα μια ανάσα και δύναμη. Αυριο θα κάνω την άλλη εξέταση. Μπορεί τα δεδομένα πάλι να αλλάξουν ή να πάρω ακομα περισσοτερη δύναμη. Ουσιαστικά βλέποντας και κάνοντας είμαι...

Just now, Klelia81 said:

Οχι φυσιολογικά εμεινε εγκυος. Ειναι παρα πολυ σταθερή στην περιοδο της ακομα και απ οτι φανηκε με αρκετα αυγουλακια!!!  (Ειχε ξαναμεινει εγκυος πριν την 3η γέννα αλλα απεβαλλε).

Αυτό είναι ένα πολύ ευχάριστο νέο και μακάρι να έχουμε και εμείς την τύχη της. Έχω και εγώ φίλη με άστατη περίοδο, με πολυκυστικές που τα καταφερε σε αυτη την ηλικια φυσιολογικά.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλημέρα..απο οτι εχω καταλάβει ειμαςτε οι μεγαλύτερες στη συζήτηση :)) όπως εχω πει ηλικίες 38-41 δε τις θεωρώ μεγαλες ή προχωρημένες για εγκυμοσυνη..Απο εκει και πέρα ειναι μια πρόκληση :) 

Εγω για να ειμαι ειλικρινής σκέπτομαι για εξωσωματική μηπως με τη διέγερση που κανουν στις ωοθηκεσ βρουν καποιο ωάριο ποιο ποιοτικό ..βεβαια δε γνωριζω αν υπαρχει και όριο όσον αφορα τις τιμες των ορμονολογικων  εξετάσεων προκριμένου να υποβληθείς στη διαδικασία.. ή ακόμη σκέπτομαι κσι τη σπερματέγχυση.. το μονο που δε σκέπτομαι ειναι ξένα ωάρια..

κατα τα αλλα ο χρονικός περιορισμός μηπως απο μόνος του εινσι αρνητικός παράγοντας; Μηπως δημιουργει άγχος; 
 

διαβασα πριν λίγες μερες μια συνέντευξη της ηθοποιού Ιωάννας παππα πιυ πρώτη φορα έμεινε εγκυος στα 42 κσι ανέφερε οτι οταν μις γυναίκα μπαινει στη διαδικασία να γίνει μητερα έχοντας ξεπεράσει τα 40 καλο ειναι να το κανει με πίστη αισιοδοξία και ψυχραιμία καθώς η στατιστική συχνα αποδεικνύεται λιγότερο απόλυτη. 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

Klelia81η κουνιάδα σου οταν γέννησε ηταν 42; Μηπως ανέφερε αν ηταν απο εξωσωματική; ΤΑΤΑΚΙ σε τέτοιες περιπτώσεις πρεπει να επικεντρωνόμαστε .. 

Καλημέρα μας κορίτσια!!!μια υπέροχη ηλιόλουστη μέρα έξω μας περιμένει για να μας φτιάξει τη διάθεση..γλυκιά μου η ηλικία με πιεζει και εμένα πολύ και έτσι αγχώνομαι πολύ και έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το άγχος μου αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας στην οποιαδήποτε προσπάθεια.

Επειδή κ εμείς θέλουμε βοήθεια γιατρού δεν σκέφτομαι τη σπερματεγχυση σαν λύση διότι δεν θεωρώ ότι έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας δεν θέλω όμως να σε αποθαρρύνω δεδομένου ότι σε συνδυασμό με το δικό σου ορμονικό προφίλ μπορεί και να πετύχει.

Κορίτσια τα καφέ σήμερα συνεχίζονται κανονικά. Στο σκούπισμα κ λίγα στο σερβιετακι. Ξύπνησα και με πονοκέφαλο. Επειδή ειναι 3 μέρα που τα έχω να τα θεωρήσω περίοδο?? 

@TATAKI μου αυτό συμβαίνει λίγο πολύ με όλες μας από ότι έχω καταλάβει. Την μια είμαστε στα τάρταρα και την άλλη περνούμε μια ανάσα και νιώθουμε καλύτερα.αυριο θα κάνεις και τη σαλπιγγογραφια και θα δεις ότι όλα θα είναι μια χαρά.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα μας κορίτσια!!!μια υπέροχη ηλιόλουστη μέρα έξω μας περιμένει για να μας φτιάξει τη διάθεση..γλυκιά μου η ηλικία με πιεζει και εμένα πολύ και έτσι αγχώνομαι πολύ και έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το άγχος μου αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας στην οποιαδήποτε προσπάθεια.

Επειδή κ εμείς θέλουμε βοήθεια γιατρού δεν σκέφτομαι τη σπερματεγχυση σαν λύση διότι δεν θεωρώ ότι έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας δεν θέλω όμως να σε αποθαρρύνω δεδομένου ότι σε συνδυασμό με το δικό σου ορμονικό προφίλ μπορεί και να πετύχει.

Κορίτσια τα καφέ σήμερα συνεχίζονται κανονικά. Στο σκούπισμα κ λίγα στο σερβιετακι. Ξύπνησα και με πονοκέφαλο. Επειδή ειναι 3 μέρα που τα έχω να τα θεωρήσω περίοδο?? 

Καλημέρα. Εγώ θεωρώ πως περιοδο είναι οταν δεις κόκκινο. Εγώ έχω πάντα καφέ όταν ξεκινάει αλλά περίοδο υπολογίζω οταν γίνουν πολλά και αρχίζουν να κοκκινίζουν. Δες πως θα παει μεσα στην ημέρα. 

Just now, Mommy39 said:

Καλημέρα..απο οτι εχω καταλάβει ειμαςτε οι μεγαλύτερες στη συζήτηση :)) όπως εχω πει ηλικίες 38-41 δε τις θεωρώ μεγαλες ή προχωρημένες για εγκυμοσυνη..Απο εκει και πέρα ειναι μια πρόκληση :) 

Εγω για να ειμαι ειλικρινής σκέπτομαι για εξωσωματική μηπως με τη διέγερση που κανουν στις ωοθηκεσ βρουν καποιο ωάριο ποιο ποιοτικό ..βεβαια δε γνωριζω αν υπαρχει και όριο όσον αφορα τις τιμες των ορμονολογικων  εξετάσεων προκριμένου να υποβληθείς στη διαδικασία.. ή ακόμη σκέπτομαι κσι τη σπερματέγχυση.. το μονο που δε σκέπτομαι ειναι ξένα ωάρια..

κατα τα αλλα ο χρονικός περιορισμός μηπως απο μόνος του εινσι αρνητικός παράγοντας; Μηπως δημιουργει άγχος; 
 

διαβασα πριν λίγες μερες μια συνέντευξη της ηθοποιού Ιωάννας παππα πιυ πρώτη φορα έμεινε εγκυος στα 42 κσι ανέφερε οτι οταν μις γυναίκα μπαινει στη διαδικασία να γίνει μητερα έχοντας ξεπεράσει τα 40 καλο ειναι να το κανει με πίστη αισιοδοξία και ψυχραιμία καθώς η στατιστική συχνα αποδεικνύεται λιγότερο απόλυτη. 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

Klelia81η κουνιάδα σου οταν γέννησε ηταν 42; Μηπως ανέφερε αν ηταν απο εξωσωματική; ΤΑΤΑΚΙ σε τέτοιες περιπτώσεις πρεπει να επικεντρωνόμαστε .. 

Αφου σκέφτεσαι την εξωσωματική μίλα καλύτερα με τον γιατρό σου για να μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει. Απο τι έχω διαβάσει επειδή έχει χαμηλά ποσοστά επιτυχίας η σπερματέγχυση συνήθως οι γιατροί επιλέγουν να σε πανε εξωσωματική για να μην χάνουν χρόνο. Και επειδη σε εμας ο χρόνος ειναι πολύτιμος θα σου έλεγα να το δεις οσο πιο άμεσα μπορείς. Εχεις καλές ορμονες, έχεις και καλή ΑΜΗ , έχεις τεράστιες πιθανότητες. Παράλληλα κάνεις και τις προσπάθειές σου και που θα παει θα το στριμώξεις το σποράκι.

Επισης αν σκεφτεσαι να πας μεσω επιτροπής έχει και εκεί οριο ηλικιακό και αρκετή γραφειοκρατία. Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πας ιδιωτικά οκ αλλά αν όχι ψάξτο.

Επεξεργάστηκαν by TATAKI
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα μας κορίτσια!!!μια υπέροχη ηλιόλουστη μέρα έξω μας περιμένει για να μας φτιάξει τη διάθεση..γλυκιά μου η ηλικία με πιεζει και εμένα πολύ και έτσι αγχώνομαι πολύ και έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το άγχος μου αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας στην οποιαδήποτε προσπάθεια.

Επειδή κ εμείς θέλουμε βοήθεια γιατρού δεν σκέφτομαι τη σπερματεγχυση σαν λύση διότι δεν θεωρώ ότι έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας δεν θέλω όμως να σε αποθαρρύνω δεδομένου ότι σε συνδυασμό με το δικό σου ορμονικό προφίλ μπορεί και να πετύχει.

Κορίτσια τα καφέ σήμερα συνεχίζονται κανονικά. Στο σκούπισμα κ λίγα στο σερβιετακι. Ξύπνησα και με πονοκέφαλο. Επειδή ειναι 3 μέρα που τα έχω να τα θεωρήσω περίοδο?? 

@TATAKI μου αυτό συμβαίνει λίγο πολύ με όλες μας από ότι έχω καταλάβει. Την μια είμαστε στα τάρταρα και την άλλη περνούμε μια ανάσα και νιώθουμε καλύτερα.αυριο θα κάνεις και τη σαλπιγγογραφια και θα δεις ότι όλα θα είναι μια χαρά.

 

Οχι κοριτσι περίοδο θα το θεωρησεις οταν δεις κοκκινο αιμα. Τα καφέ ειναι παλιό αιμα που εχει μεινει και απλα εχει χασει το χρωμα του. Εγω καποια στιγμη ειχα 5 μέρες καφε και μετά κατεβηκε κανονικη ροη. Σε εσενα ευχομαι να μη κατέβει φυσικά και να εισαι οντως εγκυουλα!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια 

Είμαι 4 μέρα από την ωορρηξία 

Και αύριο θα πάω για υστεροσκοπηση 

Έχω λίγο άγχος και μια πρώιμη απογοήτευση ότι πάλι δε θα καταφέρω τίποτα 

Πρωινές γκρίνιες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Είμαι 4 μέρα από την ωορρηξία 

Και αύριο θα πάω για υστεροσκοπηση 

Έχω λίγο άγχος και μια πρώιμη απογοήτευση ότι πάλι δε θα καταφέρω τίποτα 

Πρωινές γκρίνιες...

Καλημέρα κοριτσακι...μην έχεις καθόλου άγχος..στον σωστό δρόμο είσαι...να το κάνεις να φύγει από το κεφάλι σου κ είτε θα αποκλείσεις άλλον ένα παράγοντα που σε μπλοκάρει είτε θα βγει κ αυτό καλό όπως κ όλα τα άλλα σου κ το μόνο μετά που θα ξέρεις ότι ευθύνεται είναι το άγχος...άσε που είναι κ καθαρά θέμα χρόνου κάποιες φορές κ συγκυριών..όπως κ να χει αύριο θα πάρεις πολλές απαντήσεις...κ να σου πω τώρα που το σκέφτομαι αν αύριο είναι Πέμπτη μέρα μετά την ωορηξια δεν υπάρχει κ τόσο ο κίνδυνος να έχει εμφυτευτει κανένα έμβρυο κ να σου κάνει κακό η υστεροσκοπηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι...μην έχεις καθόλου άγχος..στον σωστό δρόμο είσαι...να το κάνεις να φύγει από το κεφάλι σου κ είτε θα αποκλείσεις άλλον ένα παράγοντα που σε μπλοκάρει είτε θα βγει κ αυτό καλό όπως κ όλα τα άλλα σου κ το μόνο μετά που θα ξέρεις ότι ευθύνεται είναι το άγχος...άσε που είναι κ καθαρά θέμα χρόνου κάποιες φορές κ συγκυριών..όπως κ να χει αύριο θα πάρεις πολλές απαντήσεις...κ να σου πω τώρα που το σκέφτομαι αν αύριο είναι Πέμπτη μέρα μετά την ωορηξια δεν υπάρχει κ τόσο ο κίνδυνος να έχει εμφυτευτει κανένα έμβρυο κ να σου κάνει κακό η υστεροσκοπηση 

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου 

Θα δείξει αύριο 

Πως πάνε οι αναγουλες;; 

Καλά κρατούν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Είμαι 4 μέρα από την ωορρηξία 

Και αύριο θα πάω για υστεροσκοπηση 

Έχω λίγο άγχος και μια πρώιμη απογοήτευση ότι πάλι δε θα καταφέρω τίποτα 

Πρωινές γκρίνιες...

Καλημέρα. Καλέ γιατί τέτοια απογοήτευση πριν κάνεις την εξέταση; Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!! Τουλάχιστον θα έχεις μια σφαιρική εικόνα του τι συμβαίνει. Στο λέω με σιγουριά,όταν ήταν να πάω για σαλπιγγογραφια φοβόμουν ότι θα έβλεπα τα χειρότερα αλλά τελικά όλα ήταν μέσα στο κεφάλι μου και τσάμπα αγχωμομουν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα. Καλέ γιατί τέτοια απογοήτευση πριν κάνεις την εξέταση; Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!! Τουλάχιστον θα έχεις μια σφαιρική εικόνα του τι συμβαίνει. Στο λέω με σιγουριά,όταν ήταν να πάω για σαλπιγγογραφια φοβόμουν ότι θα έβλεπα τα χειρότερα αλλά τελικά όλα ήταν μέσα στο κεφάλι μου και τσάμπα αγχωμομουν.

Κ εμένα όλα καλά ήταν στη σαλπιγγογραφια και με είχε πιάσει μια αισιοδοξία άλλο πράγμα και από τότε πέρασαν 6 μήνες

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι...μην έχεις καθόλου άγχος..στον σωστό δρόμο είσαι...να το κάνεις να φύγει από το κεφάλι σου κ είτε θα αποκλείσεις άλλον ένα παράγοντα που σε μπλοκάρει είτε θα βγει κ αυτό καλό όπως κ όλα τα άλλα σου κ το μόνο μετά που θα ξέρεις ότι ευθύνεται είναι το άγχος...άσε που είναι κ καθαρά θέμα χρόνου κάποιες φορές κ συγκυριών..όπως κ να χει αύριο θα πάρεις πολλές απαντήσεις...κ να σου πω τώρα που το σκέφτομαι αν αύριο είναι Πέμπτη μέρα μετά την ωορηξια δεν υπάρχει κ τόσο ο κίνδυνος να έχει εμφυτευτει κανένα έμβρυο κ να σου κάνει κακό η υστεροσκοπηση 

Ερώτηση αν,,, λέμε αν έχει γίνει η γονιμοποίηση αύριο θα φανεί παχύ ενδομήτριο η ακόμα είναι νωρίς και γ αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...