Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κορίτσια εκανα και εγω ενα τεστακι μηπως εγινε τιποτα αλλα απογοητευση παλι αρνητικο.ειμαι 2 μερες πριν την αναμενομενη αν ηταν θα έδειχνε θετικό :sad:

Τα τεστ πρώιμης ανίχνευσης αν δεις τα ποσοστά ακριβής διάγνωσης ειναι περίπου στο 60% 5-6 ημερες πριν την καθυστέρηση.. 1 ημερα πριν εχουν ποσοστό ακρίβειας 98-99% αλλα και παλι εγω ήμουν εγκυος και επι μια εβδομαδα καθυστέρησης τα τεστ ήτανε αρνητικά απο διάφορες εταιρείες.. καθυστερημένη συλληψη η αιτιολογία..η διαφορά μεταξύ  ημερολογιακησ Ηλικίας κυησης Και υπερήχογραφικης ήτανε 2 εβδομαδες.. ποτε δε κατάλαβα γιατι τοοοοσο πολυ..Την ωορηξια την παρακολουθώ με μόνιτορ Γνωστής εταιρειας και οχι απο απλα τεστ..οςο ανυπόμονες κσι αν ειμαςτε δυστυχως το μονο έγκυρο συμπτωμα ειναι η καθυστέρηση..καλη επιτυχία σου ευχομαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Κ εμένα όλα καλά ήταν στη σαλπιγγογραφια και με είχε πιάσει μια αισιοδοξία άλλο πράγμα και από τότε πέρασαν 6 μήνες

Ερώτηση αν,,, λέμε αν έχει γίνει η γονιμοποίηση αύριο θα φανεί παχύ ενδομήτριο η ακόμα είναι νωρίς και γ αυτό;

Αν έχει γινει η συλληψη σιγουρα το ενδομητριο θα ειναι παχυ γιατι περιμένει για την εμφυτευση. Ελπιζω να το δει ο γιατρος σου πριν μπει στη διαδικασια της εξέτασης. Αλλα και παλι αν δεν εχει γινει συλληψη παλι το ενδομητριο δεν θα είναι παχύ για να πεσει? Ή οταν δεν γινεται η συλληψη χανει απο το πάχος του? Δεν ξερω γι αυτο ρωταω. Ελπιζω να ειναι παχυ παχύ και να περιμένει το αυγουλάκι σου!!!

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κορίτσια εκανα και εγω ενα τεστακι μηπως εγινε τιποτα αλλα απογοητευση παλι αρνητικο.ειμαι 2 μερες πριν την αναμενομενη αν ηταν θα έδειχνε θετικό :sad:

Μη χάνεις τις ελπιδες σου. Ενα αρνητικο τεστ πριν την αναμενομενη δεν λεει κατι!!  Εχε πιστη!!

Just now, Mommy39 είπε:

Τα τεστ πρώιμης ανίχνευσης αν δεις τα ποσοστά ακριβής διάγνωσης ειναι περίπου στο 60% 5-6 ημερες πριν την καθυστέρηση.. 1 ημερα πριν εχουν ποσοστό ακρίβειας 98-99% αλλα και παλι εγω ήμουν εγκυος και επι μια εβδομαδα καθυστέρησης τα τεστ ήτανε αρνητικά απο διάφορες εταιρείες.. καθυστερημένη συλληψη η αιτιολογία..η διαφορά μεταξύ  ημερολογιακησ Ηλικίας κυησης Και υπερήχογραφικης ήτανε 2 εβδομαδες.. ποτε δε κατάλαβα γιατι τοοοοσο πολυ..Την ωορηξια την παρακολουθώ με μόνιτορ Γνωστής εταιρειας και οχι απο απλα τεστ..οςο ανυπόμονες κσι αν ειμαςτε δυστυχως το μονο έγκυρο συμπτωμα ειναι η καθυστέρηση..καλη επιτυχία σου ευχομαι..

Εμένα πάλι ο γιατρός μου έχει πει πως δεν υπαρχει καθυστερημένη συλληψη αλλα καθηστερημένη εμφυτευση. Τι στο καλο? Αλλού έχει σπουδασει ο δικος μου? Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κορίτσια εκανα και εγω ενα τεστακι μηπως εγινε τιποτα αλλα απογοητευση παλι αρνητικο.ειμαι 2 μερες πριν την αναμενομενη αν ηταν θα έδειχνε θετικό :sad:

Δεν είναι νομος ότι θα έδειχνε..έχει να κάνει κ με το πόσο χοριακη παράγει κάθε οργανισμός...να σου πω...τις βιοχημικές πριν πόσο καιρό τις είχες;;;μου είχες πει ότι είχες πάει σε αιματολογο;;;κ σου είπε σε εγκυμοσύνη ξεκινάς αγωγή;;;;σου έδωσε αγωγή με ασπιρίνη σε κάθε κύκλο μέχρι να ξαναμεινεις;;γιατί εμένα η λευκ..μου έχει πει ότι όταν υπάρχει υποψία θρομβοφιλιας σε γυναίκα επειδή αυτές παθαίνουν κ βιοχημικές,,,προκειμένου να είναι καλυμμένες τις πρώτες μέρες της σύλληψης,,,δίνουμε ασπιρίνη σε κάθε κύκλο από το τέλος της περιόδου μέχρι την αρχή της επόμενης..επίσης έλεγχο βίταμινων μήπως να έκανες γιατί αν υπάρχουν ελειψεις σε κάποιες αυτό δεν προάγει την διαίρεση την κυτταρική του εμβρύου...αυτά όλα η λευκ μου τα έψαξε εμένα κ τον πρώτο καιρό φαντάσου για βιταμίνη d3 έπαιρνα δόση εβδομαδιαία 50000 μονάδες...είχα έλλειψη..θέλει ειδικό αυτό το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Δεν είναι νομος ότι θα έδειχνε..έχει να κάνει κ με το πόσο χοριακη παράγει κάθε οργανισμός...να σου πω...τις βιοχημικές πριν πόσο καιρό τις είχες;;;μου είχες πει ότι είχες πάει σε αιματολογο;;;κ σου είπε σε εγκυμοσύνη ξεκινάς αγωγή;;;;σου έδωσε αγωγή με ασπιρίνη σε κάθε κύκλο μέχρι να ξαναμεινεις;;γιατί εμένα η λευκ..μου έχει πει ότι όταν υπάρχει υποψία θρομβοφιλιας σε γυναίκα επειδή αυτές παθαίνουν κ βιοχημικές,,,προκειμένου να είναι καλυμμένες τις πρώτες μέρες της σύλληψης,,,δίνουμε ασπιρίνη σε κάθε κύκλο από το τέλος της περιόδου μέχρι την αρχή της επόμενης..επίσης έλεγχο βίταμινων μήπως να έκανες γιατί αν υπάρχουν ελειψεις σε κάποιες αυτό δεν προάγει την διαίρεση την κυτταρική του εμβρύου...αυτά όλα η λευκ μου τα έψαξε εμένα κ τον πρώτο καιρό φαντάσου για βιταμίνη d3 έπαιρνα δόση εβδομαδιαία 50000 μονάδες...είχα έλλειψη..θέλει ειδικό αυτό το θέμα..

Την ειχες κοιτάξει μετά την D @Emilly800? Σου ανέβηκε πράγματι και ποσο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Αν έχει γινει η συλληψη σιγουρα το ενδομητριο θα ειναι παχυ γιατι περιμένει για την εμφυτευση. Ελπιζω να το δει ο γιατρος σου πριν μπει στη διαδικασια της εξέτασης. Αλλα και παλι αν δεν εχει γινει συλληψη παλι το ενδομητριο δεν θα είναι παχύ για να πεσει? Ή οταν δεν γινεται η συλληψη χανει απο το πάχος του? Δεν ξερω γι αυτο ρωταω. Ελπιζω να ειναι παχυ παχύ και να περιμένει το αυγουλάκι σου!!!

Μη χάνεις τις ελπιδες σου. Ενα αρνητικο τεστ πριν την αναμενομενη δεν λεει κατι!!  Εχε πιστη!!

Εμένα πάλι ο γιατρός μου έχει πει πως δεν υπαρχει καθυστερημένη συλληψη αλλα καθηστερημένη εμφυτευση. Τι στο καλο? Αλλού έχει σπουδασει ο δικος μου? Χαχαχα

Κοίτα αν δεν έχει γίνει σύλληψη αρχίζει και μικραίνει πάλι το ενδομήτριο μετά την ωορρηξία μέχρι να πέσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Την ειχες κοιτάξει μετά την D @Emilly800? Σου ανέβηκε πράγματι και ποσο;

Δεν μου ανέβηκε τρέλα...απλά από 12 που ήταν χάλια τώρα στην εγκυμοσύνη με δόση συντήρησης είναι στο 20 ..γενικά είμαι χαμηλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Δεν μου ανέβηκε τρέλα...απλά από 12 που ήταν χάλια τώρα στην εγκυμοσύνη με δόση συντήρησης είναι στο 20 ..γενικά είμαι χαμηλά.

Κι εγώ χωρις συμπλήρωμα έχω 27 και στις εξετάσεις φαντασου χαρακτηρίζεται ως ήπια ανεπάρκεια. Πάνω από 30 θεωρείται επαρκής ποσότητα . Τα παιδιά μου έχουν 32-33

Just now, Klelia81 είπε:

Αν έχει γινει η συλληψη σιγουρα το ενδομητριο θα ειναι παχυ γιατι περιμένει για την εμφυτευση. Ελπιζω να το δει ο γιατρος σου πριν μπει στη διαδικασια της εξέτασης. Αλλα και παλι αν δεν εχει γινει συλληψη παλι το ενδομητριο δεν θα είναι παχύ για να πεσει? Ή οταν δεν γινεται η συλληψη χανει απο το πάχος του? Δεν ξερω γι αυτο ρωταω. Ελπιζω να ειναι παχυ παχύ και να περιμένει το αυγουλάκι σου!!!

Μη χάνεις τις ελπιδες σου. Ενα αρνητικο τεστ πριν την αναμενομενη δεν λεει κατι!!  Εχε πιστη!!

Εμένα πάλι ο γιατρός μου έχει πει πως δεν υπαρχει καθυστερημένη συλληψη αλλα καθηστερημένη εμφυτευση. Τι στο καλο? Αλλού έχει σπουδασει ο δικος μου? Χαχαχα

Το σωστο νομίζω είναι καθυστερημένη εμφύτευση λόγω καθυστερημένης σύλληψης χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@vasiliki2020 α μη μου λες τέτοια..βέβαια κ εγώ νωρίς έκανα αλλά σήμερα δεν έχει έρθει η κυρά κόκκινη οπότε ελπίζω ακόμα. 

Όσο για το στήθος που λέτε εμένα για λίγο μου πρήστηκε μια δυο μέρες τώρα είναι μικρό μικρό στη θέση του. Πρώτη φορά εμένα μου συμβαίνει με στήθος και με καφέ ταυτόχρονα σε έναν κύκλο. Πάει τρελάθηκε κ ο δικόςου κύκλος μου φαίνεται.

Πολύ γκαντεμικος ο Φλεβάρης άντε να μπει Μάρτης να έχουμε κανένα ευχάριστο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κι εγώ χωρις συμπλήρωμα έχω 27 και στις εξετάσεις φαντασου χαρακτηρίζεται ως ήπια ανεπάρκεια. Πάνω από 30 θεωρείται επαρκής ποσότητα . Τα παιδιά μου έχουν 32-33

Το σωστο νομίζω είναι καθυστερημένη εμφύτευση λόγω καθυστερημένης σύλληψης χαχαχα

Εσείς είστε τέλεια..εμείς κ ενώ είμαστε παραθαλάσσια κ κάνουμε τρεις μήνες μπάνια πάλι πάτο είμαστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει οτι στην Ελλαδα λεει εχουμε μεγαλη ελλειψη γενικα βιταμινης D επειδη ειδικα το καλοκαιρι ο τροπος με τον οποιο βαραει ο ηλιος ειναι πολυ βλαβερος και επειδη βαζουμε αναγκαστικα αντιηλιακα πολυ δεν γινεται καμια απορροφηση. Εχει μια λογικη, αλλα απο την αλλη αν εχουμε εμεις ελλειψη που εχουμε και το χειμωνα ηλιο, στις υπολοιπες χωρες του βορρα τι θα γινεται; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξίας για να σιγουρευτώ ότι έχει περάσει, βγήκε αρνητικό φυσικά 18η μέρα του κύκλου. Κάπου είχα διαβάσει ότι σε περίπτωση συλληψης τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικά, Να απογοητεύτω  από τώρα η να περιμένω :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξίας για να σιγουρευτώ ότι έχει περάσει, βγήκε αρνητικό φυσικά 18η μέρα του κύκλου. Κάπου είχα διαβάσει ότι σε περίπτωση συλληψης τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικά, Να απογοητεύτω  από τώρα η να περιμένω :shock:

Πρωτη φορα το ακουω αυτο! Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξίας για να σιγουρευτώ ότι έχει περάσει, βγήκε αρνητικό φυσικά 18η μέρα του κύκλου. Κάπου είχα διαβάσει ότι σε περίπτωση συλληψης τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικά, Να απογοητεύτω  από τώρα η να περιμένω :shock:

Τι έχω ακούσει κ εγώ αλλά δε νομίζω να είναι κανόνας 

Μην απογοητευεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξίας για να σιγουρευτώ ότι έχει περάσει, βγήκε αρνητικό φυσικά 18η μέρα του κύκλου. Κάπου είχα διαβάσει ότι σε περίπτωση συλληψης τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικά, Να απογοητεύτω  από τώρα η να περιμένω :shock:

Εχω διαβάσει πως αν γινει η εμφυτευση και ανεβει η χοριακη σου υπαρχει περιπτωση το τεστ οωρρηξιας  να σου βγει θετικό γιατι η χοριακή εχει κατι απο την χημικη συσταση της lh. Γι αυτο λεει και βγαινουν θετικα τα οωρρηξίας. 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας !

Just now, Klelia81 said:

Εχω διαβάσει πως αν γινει η εμφυτευση και ανεβει η χοριακη σου υπαρχει περιπτωση το τεστ οωρρηξιας  να σου βγει θετικό γιατι η χοριακή εχει κατι απο την χημικη συσταση της lh. Γι αυτο λεει και βγαινουν θετικα τα οωρρηξίας. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...