Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Αυριο σπουδαία ημέρα. Έχουμε να περιμένουμε απο @Ellidr υστεροσκόπηση, από @Agatte το σπερμο του συζύγου και από την αφεντιά μου σαλπιγγογραφία. Όλα καλά να πάνε σε όλες μας. Και τον άλλο μήνα να αγχωνόμαστε για τα σποράκια μας. @vasiliki2020 ειναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε τεστ. Η περίοδος της αναμονής είναι η χειρότερη γι αυτό προσπάθησε να απασχολείς όμορφα και δημιουργικά το μυαλό σου. @Emilly800 είναι πολύ σημαντικό που σε έχουμε εδώ. Εκτός πως μας θυμίζεις πως ένα όνειρο μπορεί να γίνει πραγματικότητα, η στήριξή σου με τις συμβουλές σου στην προσπάθειά μας είναι πολύτιμη. @Chrussa1982 τι έγινε με τα καφέ; μπορει να το έχασα μέσα στα μηνυματα. Ηρθε περίοδος;. @Klelia81 θα πας για υπέρηχο; το σκέφτηκες; προσπαθώ να διαβάσω τα νέα σας γιατί τώρα γύρισα απο δουλειά...

Εννοεις αυτο της κλιαρ...που εισάγεις τα στικάκια? και τι καταγραφει; ενδιαφερον για πες

Οχι φίλη μου. Ποια περιοδος? Εχω ακόμα μέλλον!!!:(


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου αύριο ξημερώνει μια μέρα που θα μας φάει η αγωνία..να ευχηθώ κάθε επιτυχία στις φιλενάδες μας @TATAKI και @Ellidr κάι είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Και στην @Agatte μας να δει ένα σπέρμα εφήβου!!! Καλή επιτυχία κορίτσια μου η Παναγίτσα να είναι μαζί σας.

Τα δικά μου τα ίδια. Βυζί ξεφουσκώτο στη θέση του ούτε πονάει ούτε τπτ και καφέ όλη μέρα. Όταν σκουπίζομαι βγάζω κ λίγη καφέ βλέννα (συγνώμη για την αηδιαστικη περιγραφή). Φοβάμαι να ξανακάνω τεστ μήπως είναι κανένα τερτιπι του κύκλου μου σκέφτομαι. 

Just now, Klelia81 είπε:

Οχι φίλη μου. Ποια περιοδος? Εχω ακόμα μέλλον!!!:(

Αλήθεια θα πας για υπέρηχο που έλεγες?? Να δούμε ρε παιδί μου που είναι η κυρά περίοδος??άντε γιατί μας έσκασε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καταρχήν να μην απογοητευτείς καθόλου έχεις ακόμα μέρες μπροστά σου μέχρι τη περίοδο που ελπίζω να μην έρθει!!!δε γνωρίζω για τα τεστ ωορρηξίας αν ανιχνεύουν κύηση.

Έλα κορίτσι μου ψηλά το κεφάλι!!!μη πέφτεις!!!για πάμε όλες μαζί δυνατά να γεμίσουμε ανοιξιάτικα μωράκια. Κάτι ξέρουν και δεν έρχονται χειμώνα θέλουν ήλιο και ανθισμένα λουλούδια!!! Για σκέψου το. ..Χριστούγεννα θα γεννάμε όλες μαζι πρώτα ο Θεός!!! Και θα έχουμε την @Emilly800 να μας δίνει κουράγιο και συμβουλές ειδικά σε όσες προσπαθούν για το πρώτο..έρχεται σας λεωωωω

Μακαριιιιιιιιιι κοριτσι μου.εσυ τι γινεται τελικα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μακαριιιιιιιιιι κοριτσι μου.εσυ τι γινεται τελικα;;

Στην αναμονή για περίοδο σήμερα ήταν να έρθει ακόμα άφαντη. Με τα γνωστά καφέ είμαι από την Δευτέρα και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Στην αναμονή για περίοδο σήμερα ήταν να έρθει ακόμα άφαντη. Με τα γνωστά καφέ είμαι από την Δευτέρα και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Πάντως τώρα που το θυμηθηκα τον περασμένο Δεκέμβριο , το είχα πει και εδώ στα κορίτσια, την 22η ημέρα του κυκλου μου είχα ξαφνικά κάτι καφέ πρώτη φορά στη ζωη μου. Είπα πάει ο κύκλος μου τα παίξε, ανησύχησα , σκέφτηκα μήπως ήταν κι εμφύτευσης αλλά δεν είχα ποτε στις εγκυμοσύνες μου. Τελικά κράτησαν τρεις ημέρες για λίγο και τελικά αδιαθέτησα κανονικά μετά στις 28 ημέρες όπως πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Πάντως τώρα που το θυμηθηκα τον περασμένο Δεκέμβριο , το είχα πει και εδώ στα κορίτσια, την 22η ημέρα του κυκλου μου είχα ξαφνικά κάτι καφέ πρώτη φορά στη ζωη μου. Είπα πάει ο κύκλος μου τα παίξε, ανησύχησα , σκέφτηκα μήπως ήταν κι εμφύτευσης αλλά δεν είχα ποτε στις εγκυμοσύνες μου. Τελικά κράτησαν τρεις ημέρες για λίγο και τελικά αδιαθέτησα κανονικά μετά στις 28 ημέρες όπως πάντα.

Παρά το γεγονός ότι έχω μια αγωνία και λαχτάρα πιστεύω ότι όντως είναι τερτιπια του κύκλου μου και δε θα με ξεχάσει. Αν ήταν εμφύτευσης πιστεύω θα είχε συνεχόμενη διάρκεια αντίθετα σε έμενα χτες και προχτές ήταν διακεκομμένα τα είχα δηλαδή πρωί αλλά τι απόγευμα ήμουν καθαρή. Ίσως παίζει ρόλο και το άγχος γιατί αυτός ο μήνας ήταν μέσα στο άγχος και στη δουλειά αλλά και στο σπίτι με τις εξετάσεις την ετοιμασία του γάμου και τα διάφορα καθημερινά.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Παρά το γεγονός ότι έχω μια αγωνία και λαχτάρα πιστεύω ότι όντως είναι τερτιπια του κύκλου μου και δε θα με ξεχάσει. Αν ήταν εμφύτευσης πιστεύω θα είχε συνεχόμενη διάρκεια αντίθετα σε έμενα χτες και προχτές ήταν διακεκομμένα τα είχα δηλαδή πρωί αλλά τι απόγευμα ήμουν καθαρή. Ίσως παίζει ρόλο και το άγχος γιατί αυτός ο μήνας ήταν μέσα στο άγχος και στη δουλειά αλλά και στο σπίτι με τις εξετάσεις την ετοιμασία του γάμου και τα διάφορα καθημερινά.

 

 

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Και συνεχίζω με με τσιμουλια με τα αυγά και τραχανά 

Οφου 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Στην αναμονή για περίοδο σήμερα ήταν να έρθει ακόμα άφαντη. Με τα γνωστά καφέ είμαι από την Δευτέρα και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Αντε να δουμε και με εσένα χαχαχα ειμαστε ολες σε αναμμένα κάρβουνα για διάφορους λογους

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Και συνεχίζω με με τσιμουλια με τα αυγά και τραχανά 

Οφου 

Μια χαρά είσαι φιλενάδα!!! Κάτσε να χαλαρώσεις και να περάσεις όμορφα. Η παπουλες τι είναι?

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αντε να δουμε και με εσένα χαχαχα ειμαστε ολες σε αναμμένα κάρβουνα για διάφορους λογους

Για αυτό σου λέω κάτσε να μπει ο Μάρτιος ανάσα δεν θα πάρουμε από τα καλά νέα για όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Και συνεχίζω με με τσιμουλια με τα αυγά και τραχανά 

Οφου 

Καλή όρεξη κορίτσι! Άντε στην υγεία μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Μια χαρά είσαι φιλενάδα!!! Κάτσε να χαλαρώσεις και να περάσεις όμορφα. Η παπουλες τι είναι?

Για αυτό σου λέω κάτσε να μπει ο Μάρτιος ανάσα δεν θα πάρουμε από τα καλά νέα για όλες μας!!!

Είναι χόρτα που τα τρώνε σαλάτα με λαδακι και ξύδι 

Παιδιά έγινα χαλιά 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Και συνεχίζω με με τσιμουλια με τα αυγά και τραχανά 

Οφου 

Δεν είμαι απο Κρήτη αλλά λατρεύω τα πάντα απο την Κρήτη. Εχω αδελφικες φίλες απο εκει. Στην υγεια μας φιλεναδα, στις χαρές μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Και συνεχίζω με με τσιμουλια με τα αυγά και τραχανά 

Οφου 

Γιάντα δε πίνεις μια ρακή τον πονο να ξεχάσεις και απο τσι Κρήτης τη χαρά να πιεις να ξεδιψάσεις!!! Εβίβα !!

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου αύριο ξημερώνει μια μέρα που θα μας φάει η αγωνία..να ευχηθώ κάθε επιτυχία στις φιλενάδες μας @TATAKI και @Ellidr κάι είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Και στην @Agatte μας να δει ένα σπέρμα εφήβου!!! Καλή επιτυχία κορίτσια μου η Παναγίτσα να είναι μαζί σας.

Τα δικά μου τα ίδια. Βυζί ξεφουσκώτο στη θέση του ούτε πονάει ούτε τπτ και καφέ όλη μέρα. Όταν σκουπίζομαι βγάζω κ λίγη καφέ βλέννα (συγνώμη για την αηδιαστικη περιγραφή). Φοβάμαι να ξανακάνω τεστ μήπως είναι κανένα τερτιπι του κύκλου μου σκέφτομαι. 

Αλήθεια θα πας για υπέρηχο που έλεγες?? Να δούμε ρε παιδί μου που είναι η κυρά περίοδος??άντε γιατί μας έσκασε!!! 

Οχι φιλενάδα δεν πάω για υπερηχο. Οποτε θέλει ας ερθει!! 

  • Χαχα 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω  το πρώτο μόνιτορ της ωορηξιας Γιατι τωρα κυκλοφορεί και το advanced. Αυτο που εχω εχει ευαισθησία στην ανιχνρυση δυο ορμονών και σου αναγράφει σε μια οθονη τον αριθμό της μέρας  του κυκλου, ζητάει σε ενα παράθυρο 4 ωρών πχ 8-12 καθε πρωι ενα τεστ και σου αξιολογεί το αποτελεσμα σε μια μπάρα. Αν θες κανεις καθε μερα ή περίπου 10 το μηνα..
Εχει τέσσερις διαβαθμίσεις χαμηλή μέτρια υψηλη γονιμοτητα , η μπάρα δηλαδή γεμίζει σταδιακά μερα με τη μερα  και στην ωορηξια εμφανίζεται ένας σάκος με ενα σποράκι. Μετα δην ωορηξια κανεις τεστ που παλι σου δειχνει αν ειςαι σε υψηλη γονιμοτητα ή ποτε πεφτει ραγδαία. Ετςι γνωριζεις σίγουρα ποιες εινσι οι ποιο γονιμες μερες..

αναλογα. τα αποτελέσματα καθε μηνα αν μια μερα δε κανεις τεστ υπολογίζει με βάση τα δεδομένα των προηγούμενων μηνων τι γονιμοτητα εχεις. 
 

το advanced λειτουργεί και ως μόνιτορ εγκυμοσυνης.. κανεις δηλαδή τεστ εγκυμοσυνης.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια μας σήμερα. Η σκέψη όλων μας είναι μαζι σας. Αδιαθετησα πρωί πρωί και η διάθεση μου έπεσε στα τάρταρα. Δύσκολο να το χωνέψω πάλι αλλά  θα βάλω τα δυνατά μου για τον επόμενο μήνα. Και ότι έρθει. Αν έρθει ποτέ. Κουράστηκα να περιμένω κουράστηκα να προσπαθώ κουράστηκα και να ελπίζω. Αυτά τα νέα από εμένα. Σκέφτομαι τα κορίτσια μας που θα πάνε για εξέταση και ελπίζω σε καλά αποτελέσματα να χαρούμε λίγο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...