Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα!!!!! Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια μας σήμερα. Η σκέψη όλων μας είναι μαζι σας. Αδιαθετησα πρωί πρωί και η διάθεση μου έπεσε στα τάρταρα. Δύσκολο να το χωνέψω πάλι αλλά  θα βάλω τα δυνατά μου για τον επόμενο μήνα. Και ότι έρθει. Αν έρθει ποτέ. Κουράστηκα να περιμένω κουράστηκα να προσπαθώ κουράστηκα και να ελπίζω. Αυτά τα νέα από εμένα. Σκέφτομαι τα κορίτσια μας που θα πάνε για εξέταση και ελπίζω σε καλά αποτελέσματα να χαρούμε λίγο.

Καλημέρα. Σήμερα λόγω της ημέρας επιτρέπεται η κατάθλιψη αλλά από αύριο κάνεις ένα νέο ξεκίνημα. Έχεις τον γάμο σου, θα είναι ημέρα χαράς και αισιοδοξίας. Να το χαρείς και το σποράκι θα έρθει ανοιξιάτικο δωράκι. Εγώ εχθές το βράδυ μιλουσα με την γιατρό. Αγχώθηκα λίγο για την πιθανότητα αλλεργίας λόγω του επεισοδίου που είχα πρόσφατα. Μου ειπε πως θα μου βάλουν πεταλουδα καλου κακου σε περιπτωση αντιδρασης για να μου χορηγησουν οτι πρεπει σε περιπτωση στραβης. Ζητησα να κανω υπερηχοσαλπιγγογραφια που διαβασα πως εχει λιγοτερες πιθανοτητες αλλεργιας. Μου ειπε ομως πως ειναι νεα μεθοδος και θελει τον χρονο της και πως ακομα δεν εχει διαγνωστικα την αξιοπιστια της αλλης. Θα κανω την κλασικη και ο Θεος βοηθος γενικοτερα. Ειπαμε να δει και τις εξετάσεις μου και βλεπουμε. Απο επαφες μου ειπε αμεσα και πολλες για να εκμετταλευτουμε την εξεταση. Νιωθω λιγο σαν το προβατο πριν την σφαγη αλλα τοσα κοριτσια την εχουν κανει. Μη κανω και ετσι χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@TATAKI μου την πρώτη φορά που έκανα σαλπιγγογραφια πήγα χεσμενη από τον φόβο μου αλλά θα δεις ότι τελικά δεν είναι τίποτα. 5 λεπτά υπόθεση και αποτελέσματα θα πάρεις αμέσως. Σου είπε ο γιατρός να πάρεις vibramicin και παυσίπονο; 

Στη δεύτερη που έκανα ζήτησα να κάνω την καινούρια με τον υπέρηχο αλλά ο γιατρός αρνήθηκε για τους ίδιους λόγους με τον δικό σου. Ελπίζω να μη κάνεις κανένα αλλεργικό επεισόδιο κορίτσι μου και να σου πάνε όλα τέλεια. Εννοείται περιμένουμε πλήρη αναφορά έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

@TATAKI μου την πρώτη φορά που έκανα σαλπιγγογραφια πήγα χεσμενη από τον φόβο μου αλλά θα δεις ότι τελικά δεν είναι τίποτα. 5 λεπτά υπόθεση και αποτελέσματα θα πάρεις αμέσως. Σου είπε ο γιατρός να πάρεις vibramicin και παυσίπονο; 

Στη δεύτερη που έκανα ζήτησα να κάνω την καινούρια με τον υπέρηχο αλλά ο γιατρός αρνήθηκε για τους ίδιους λόγους με τον δικό σου. Ελπίζω να μη κάνεις κανένα αλλεργικό επεισόδιο κορίτσι μου και να σου πάνε όλα τέλεια. Εννοείται περιμένουμε πλήρη αναφορά έτσι;;

Στην αρχη μου ειπε vibramicin αλλα επειδη δεν θυμομουν να έχω ξαναπάρει μου την αλλαξε σε zinadol για να μην πειραματιστουμε με την αλλεργια. Για 2 μερες μετα την εξέταση και ενα παυσιπονο πριν. Παιρνω την θετική σας ενέργεια μαζί μου και ελπιζω να επιστρέψω με καλά νέα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!!! Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια μας σήμερα. Η σκέψη όλων μας είναι μαζι σας. Αδιαθετησα πρωί πρωί και η διάθεση μου έπεσε στα τάρταρα. Δύσκολο να το χωνέψω πάλι αλλά  θα βάλω τα δυνατά μου για τον επόμενο μήνα. Και ότι έρθει. Αν έρθει ποτέ. Κουράστηκα να περιμένω κουράστηκα να προσπαθώ κουράστηκα και να ελπίζω. Αυτά τα νέα από εμένα. Σκέφτομαι τα κορίτσια μας που θα πάνε για εξέταση και ελπίζω σε καλά αποτελέσματα να χαρούμε λίγο.

Καλημερα κοριτσι μου οπως ειπες παμε για ανοιξιάτικα μωράκια :x αυτο που έχει σημασία τωρα ειναι ο γάμος σου να είσαι χαρούμενη και να το ευχαριστηθεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα. Σήμερα λόγω της ημέρας επιτρέπεται η κατάθλιψη αλλά από αύριο κάνεις ένα νέο ξεκίνημα. Έχεις τον γάμο σου, θα είναι ημέρα χαράς και αισιοδοξίας. Να το χαρείς και το σποράκι θα έρθει ανοιξιάτικο δωράκι. Εγώ εχθές το βράδυ μιλουσα με την γιατρό. Αγχώθηκα λίγο για την πιθανότητα αλλεργίας λόγω του επεισοδίου που είχα πρόσφατα. Μου ειπε πως θα μου βάλουν πεταλουδα καλου κακου σε περιπτωση αντιδρασης για να μου χορηγησουν οτι πρεπει σε περιπτωση στραβης. Ζητησα να κανω υπερηχοσαλπιγγογραφια που διαβασα πως εχει λιγοτερες πιθανοτητες αλλεργιας. Μου ειπε ομως πως ειναι νεα μεθοδος και θελει τον χρονο της και πως ακομα δεν εχει διαγνωστικα την αξιοπιστια της αλλης. Θα κανω την κλασικη και ο Θεος βοηθος γενικοτερα. Ειπαμε να δει και τις εξετάσεις μου και βλεπουμε. Απο επαφες μου ειπε αμεσα και πολλες για να εκμετταλευτουμε την εξεταση. Νιωθω λιγο σαν το προβατο πριν την σφαγη αλλα τοσα κοριτσια την εχουν κανει. Μη κανω και ετσι χαχαχα. 

Καλημερααα καλη επιτυχία κοριτσι μου ολα θα πανε καλα κρατάει πολύ λίγο.αναμενουμε νέα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καταρχήν να μην απογοητευτείς καθόλου έχεις ακόμα μέρες μπροστά σου μέχρι τη περίοδο που ελπίζω να μην έρθει!!!δε γνωρίζω για τα τεστ ωορρηξίας αν ανιχνεύουν κύηση.

Έλα κορίτσι μου ψηλά το κεφάλι!!!μη πέφτεις!!!για πάμε όλες μαζί δυνατά να γεμίσουμε ανοιξιάτικα μωράκια. Κάτι ξέρουν και δεν έρχονται χειμώνα θέλουν ήλιο και ανθισμένα λουλούδια!!! Για σκέψου το. ..Χριστούγεννα θα γεννάμε όλες μαζι πρώτα ο Θεός!!! Και θα έχουμε την @Emilly800 να μας δίνει κουράγιο και συμβουλές ειδικά σε όσες προσπαθούν για το πρώτο..έρχεται σας λεωωωω

Κοριτσάκια αφού τα πάμε είναι αμοιβαία αυτά..πουθενά αλλού δεν μπορούμε να πούμε τον πόνο μας.τις φοβίες μας,τις εξετάσεις μας...με ποιον να τα μοιραστούμε;;;ο περίγυρος κ να περνανε κάποιοι τα ίδια το θεωρούν κ εγώ δεν ξέρω τι να συζητήσουν για υπογονιμότητα αποβολές κλπ...δεν θα ξεχάσω όταν έχασα το πρώτο άρχισαν μια μια γνωστες μου να μου λένε άλλη δύο άλλη ένα άλλη τρία ότι έχασε κ κλαιγανε..πριν το θεωρούσαν ταμπού να το ξεστομισουν..δεν το συζητώ από γνωστές που ξαφνικά ξέχασαν ότι προσπαθούσαν χρόνια η κάθε μία κ μου το παίζανε μετά υπεργονιμες...ξαφνική αμνησία αλλά πάλι καλά που εγώ έχω μνήμη ελέφαντα( στην προσωρινή λίγο τα χαλάω λόγω ηλικίας τώρα...δράμα) όποτε δεν θέλω να μιλήσω σε καμία γιατί θα αρχίσουν τα καραγκιοζιλικια...η παιδική μου φίλη ενώ προσπαθούσε πάνω από χρόνο για το πρώτο της κ με έπαιρνε κάθε μήνα κ ούρλιαζε δεν θ γίνω ποτέ μάνα,,χτυπάει στο τέλος Σαλπιγγογραφια κ μένει έγκυος σε εκείνο τον κύκλο..κ καπάκι στα 37 πιάνει κ δεύτερο...να δεις έπαρση( αχ να τις δέσω τις ωοθήκες μου να ησυχάσω μην πιάσω κι άλλο) και όποτε μένω έγκυος το πρώτο που μου λέει αν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση γιατί οι μεγάλες βγάζουν προβλήματα..ενώ κ αυτή ήταν 37 στο δεύτερο ..για αυτό σας λέω εδώ να τα αναλύουμε κ δεν χρειάζεται κουβέντα παραπέρα.

Just now, TATAKI είπε:

Στην αρχη μου ειπε vibramicin αλλα επειδη δεν θυμομουν να έχω ξαναπάρει μου την αλλαξε σε zinadol για να μην πειραματιστουμε με την αλλεργια. Για 2 μερες μετα την εξέταση και ενα παυσιπονο πριν. Παιρνω την θετική σας ενέργεια μαζί μου και ελπιζω να επιστρέψω με καλά νέα. 

Καλή επιτυχία συμμαθήτριά..αν έχεις πάρει ήδη ζιναντολ καλύτερα..εγώ vibrsmicin τρεις φορές πήρα μετά τις αποξεσεις δεν με πείραξε..

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Όσες είστε από Κρήτη θα με καταλάβετε ήρθα στη πεθερά μου έφαγα Παπούλες και ντάκο και ήπια και τρεις ρακές και έχω γίνει τάβλι 

Δεν υπάρχει σωτηρία 

Χαχαχαχα 

Ζαλίζομαι

Και συνεχίζω με με τσιμουλια με τα αυγά και τραχανά 

Οφου 

Αχχχ μη με κάνεις τέτοια κ ονειρεύομαι ένα ταβερνάκι δίπλα στην θάλασσα που πας για τσίπουρο κ σου φέρνουν πιάτα μέχρι να πεις στοπ...ας μην πιω τα τσίπουρα φέτος αλλά τα πιάτα θα τα καθαρίζω σαν σκούπα...να ανοίξουν τα φαγαδικα να λιγδωσει το αντερακι μας να ανοίξει η ψυχή μας..γ..μω τον κορονοιο του σαν φυλακισμένος που περιμένω την άδεια νιώθω..

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!!! Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια μας σήμερα. Η σκέψη όλων μας είναι μαζι σας. Αδιαθετησα πρωί πρωί και η διάθεση μου έπεσε στα τάρταρα. Δύσκολο να το χωνέψω πάλι αλλά  θα βάλω τα δυνατά μου για τον επόμενο μήνα. Και ότι έρθει. Αν έρθει ποτέ. Κουράστηκα να περιμένω κουράστηκα να προσπαθώ κουράστηκα και να ελπίζω. Αυτά τα νέα από εμένα. Σκέφτομαι τα κορίτσια μας που θα πάνε για εξέταση και ελπίζω σε καλά αποτελέσματα να χαρούμε λίγο.

Τον επόμενο μήνα κορίτσι μου...έχεις τώρα χαρές κοίτα να ευχαριστηθεις τον γάμο σου κ θα έρθει κ το νινι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια αφού τα πάμε είναι αμοιβαία αυτά..πουθενά αλλού δεν μπορούμε να πούμε τον πόνο μας.τις φοβίες μας,τις εξετάσεις μας...με ποιον να τα μοιραστούμε;;;ο περίγυρος κ να περνανε κάποιοι τα ίδια το θεωρούν κ εγώ δεν ξέρω τι να συζητήσουν για υπογονιμότητα αποβολές κλπ...δεν θα ξεχάσω όταν έχασα το πρώτο άρχισαν μια μια γνωστες μου να μου λένε άλλη δύο άλλη ένα άλλη τρία ότι έχασε κ κλαιγανε..πριν το θεωρούσαν ταμπού να το ξεστομισουν..δεν το συζητώ από γνωστές που ξαφνικά ξέχασαν ότι προσπαθούσαν χρόνια η κάθε μία κ μου το παίζανε μετά υπεργονιμες...ξαφνική αμνησία αλλά πάλι καλά που εγώ έχω μνήμη ελέφαντα( στην προσωρινή λίγο τα χαλάω λόγω ηλικίας τώρα...δράμα) όποτε δεν θέλω να μιλήσω σε καμία γιατί θα αρχίσουν τα καραγκιοζιλικια...η παιδική μου φίλη ενώ προσπαθούσε πάνω από χρόνο για το πρώτο της κ με έπαιρνε κάθε μήνα κ ούρλιαζε δεν θ γίνω ποτέ μάνα,,χτυπάει στο τέλος Σαλπιγγογραφια κ μένει έγκυος σε εκείνο τον κύκλο..κ καπάκι στα 37 πιάνει κ δεύτερο...να δεις έπαρση( αχ να τις δέσω τις ωοθήκες μου να ησυχάσω μην πιάσω κι άλλο) και όποτε μένω έγκυος το πρώτο που μου λέει αν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση γιατί οι μεγάλες βγάζουν προβλήματα..ενώ κ αυτή ήταν 37 στο δεύτερο ..για αυτό σας λέω εδώ να τα αναλύουμε κ δεν χρειάζεται κουβέντα παραπέρα.

Καλή επιτυχία συμμαθήτριά..αν έχεις πάρει ήδη ζιναντολ καλύτερα..εγώ vibrsmicin τρεις φορές πήρα μετά τις αποξεσεις δεν με πείραξε..

Καλημερα κορίτσια ! Καλή επιτυχία σε όλες σας! @Emilly800 εύχομαι να είσαι λίγο καλύτερα... ποσο δίκιο έχεις... εβαλα και φωτογραφία προφίλ μήπως μας φέρει γούρι! «Παπάκι» όπως προσφωνώ τα αγοράκια μου χαϊδευτικά από μωρά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια αφού τα πάμε είναι αμοιβαία αυτά..πουθενά αλλού δεν μπορούμε να πούμε τον πόνο μας.τις φοβίες μας,τις εξετάσεις μας...με ποιον να τα μοιραστούμε;;;ο περίγυρος κ να περνανε κάποιοι τα ίδια το θεωρούν κ εγώ δεν ξέρω τι να συζητήσουν για υπογονιμότητα αποβολές κλπ...δεν θα ξεχάσω όταν έχασα το πρώτο άρχισαν μια μια γνωστες μου να μου λένε άλλη δύο άλλη ένα άλλη τρία ότι έχασε κ κλαιγανε..πριν το θεωρούσαν ταμπού να το ξεστομισουν..δεν το συζητώ από γνωστές που ξαφνικά ξέχασαν ότι προσπαθούσαν χρόνια η κάθε μία κ μου το παίζανε μετά υπεργονιμες...ξαφνική αμνησία αλλά πάλι καλά που εγώ έχω μνήμη ελέφαντα( στην προσωρινή λίγο τα χαλάω λόγω ηλικίας τώρα...δράμα) όποτε δεν θέλω να μιλήσω σε καμία γιατί θα αρχίσουν τα καραγκιοζιλικια...η παιδική μου φίλη ενώ προσπαθούσε πάνω από χρόνο για το πρώτο της κ με έπαιρνε κάθε μήνα κ ούρλιαζε δεν θ γίνω ποτέ μάνα,,χτυπάει στο τέλος Σαλπιγγογραφια κ μένει έγκυος σε εκείνο τον κύκλο..κ καπάκι στα 37 πιάνει κ δεύτερο...να δεις έπαρση( αχ να τις δέσω τις ωοθήκες μου να ησυχάσω μην πιάσω κι άλλο) και όποτε μένω έγκυος το πρώτο που μου λέει αν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση γιατί οι μεγάλες βγάζουν προβλήματα..ενώ κ αυτή ήταν 37 στο δεύτερο ..για αυτό σας λέω εδώ να τα αναλύουμε κ δεν χρειάζεται κουβέντα παραπέρα.

Καλή επιτυχία συμμαθήτριά..αν έχεις πάρει ήδη ζιναντολ καλύτερα..εγώ vibrsmicin τρεις φορές πήρα μετά τις αποξεσεις δεν με πείραξε..

Αχχχ μη με κάνεις τέτοια κ ονειρεύομαι ένα ταβερνάκι δίπλα στην θάλασσα που πας για τσίπουρο κ σου φέρνουν πιάτα μέχρι να πεις στοπ...ας μην πιω τα τσίπουρα φέτος αλλά τα πιάτα θα τα καθαρίζω σαν σκούπα...να ανοίξουν τα φαγαδικα να λιγδωσει το αντερακι μας να ανοίξει η ψυχή μας..γ..μω τον κορονοιο του σαν φυλακισμένος που περιμένω την άδεια νιώθω..

Καλημέρα εγκυουλα μας!!! Βάλσαμο στάζουν τα λόγια σου κορίτσι μου. Ορισμένες κοπέλες ξεχνούν τι έχουν περάσει και μόλις πιάσουν μωράκι έχουν πάντα μια κακία να ξεστομίσουν σε όσες προσπαθούν. Για αυτό έπαψα κ εγώ να μιλώ σε άτομα του κύκλου μου και τα λέω εδώ. Τι να καταλάβουν από το άγχος και την αγωνία μου που όλες τους έχουν ένα και δύο παιδιά. Έχω πχ την ξαδέρφη μου που την υπερ λατρεύω διότι μεγαλώσαμε μαζί με 2 παιδάκια η κοπέλα το μόνο που κάνει είναι να μου λέει συνέχεια να κάνω εξωσωματικές όσες χρειαστεί για να μείνω έγκυος. Και αν δεν μείνω να υιοθετήσω. Έχει βρει λύση στο πρόβλημα μου σαν φωτεινός παντογνώστης χαχαχα. Δεν με ρώτησε ποτέ πως νιώθω αν έχω ψυχολογική διάθεση και το ποσό επηρεάζουν ένα ζευγάρι όλα αυτά. Ουφ!!!τα είπα και ησύχασα. Εδώ βρισκω συμπαράσταση και το κυριότερο βρίσκω ηρεμία. Από κοπέλες που δεν έχω δει ποτέ μου. Που όμως νιώθουν αντιλαμβάνονται και πονούν το ίδιο με όλες όσες προσπαθούν.

Σήμερα πήρα άδεια να κάνω τα beaute μου μην είμαι σαν μπαγιάτικο μύδι αύριο είναι και ο άντρας μου νεανίας οπότε να είμαι κ εγώ φρεσκαδουρα και κουκλάρα χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα εγκυουλα μας!!! Βάλσαμο στάζουν τα λόγια σου κορίτσι μου. Ορισμένες κοπέλες ξεχνούν τι έχουν περάσει και μόλις πιάσουν μωράκι έχουν πάντα μια κακία να ξεστομίσουν σε όσες προσπαθούν. Για αυτό έπαψα κ εγώ να μιλώ σε άτομα του κύκλου μου και τα λέω εδώ. Τι να καταλάβουν από το άγχος και την αγωνία μου που όλες τους έχουν ένα και δύο παιδιά. Έχω πχ την ξαδέρφη μου που την υπερ λατρεύω διότι μεγαλώσαμε μαζί με 2 παιδάκια η κοπέλα το μόνο που κάνει είναι να μου λέει συνέχεια να κάνω εξωσωματικές όσες χρειαστεί για να μείνω έγκυος. Και αν δεν μείνω να υιοθετήσω. Έχει βρει λύση στο πρόβλημα μου σαν φωτεινός παντογνώστης χαχαχα. Δεν με ρώτησε ποτέ πως νιώθω αν έχω ψυχολογική διάθεση και το ποσό επηρεάζουν ένα ζευγάρι όλα αυτά. Ουφ!!!τα είπα και ησύχασα. Εδώ βρισκω συμπαράσταση και το κυριότερο βρίσκω ηρεμία. Από κοπέλες που δεν έχω δει ποτέ μου. Που όμως νιώθουν αντιλαμβάνονται και πονούν το ίδιο με όλες όσες προσπαθούν.

Σήμερα πήρα άδεια να κάνω τα beaute μου μην είμαι σαν μπαγιάτικο μύδι αύριο είναι και ο άντρας μου νεανίας οπότε να είμαι κ εγώ φρεσκαδουρα και κουκλάρα χαχαχαχα.

Γεια σου νυφούλα μας! Ετοιμάσου χαλάρωσε ευχαριστήσου την ημέρα σήμερα κι αύριο... όλα τα καλά σας εύχομαι!!υγεια και αγαπη αληθινή και πολλή υπομονή βεβαίως βεβαίως!!! Χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Γεια σου νυφούλα μας! Ετοιμάσου χαλάρωσε ευχαριστήσου την ημέρα σήμερα κι αύριο... όλα τα καλά σας εύχομαι!!υγεια και αγαπη αληθινή και πολλή υπομονή βεβαίως βεβαίως!!! Χαχαχα! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ φίλη μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mommy39 είπε:

Εχω  το πρώτο μόνιτορ της ωορηξιας Γιατι τωρα κυκλοφορεί και το advanced. Αυτο που εχω εχει ευαισθησία στην ανιχνρυση δυο ορμονών και σου αναγράφει σε μια οθονη τον αριθμό της μέρας  του κυκλου, ζητάει σε ενα παράθυρο 4 ωρών πχ 8-12 καθε πρωι ενα τεστ και σου αξιολογεί το αποτελεσμα σε μια μπάρα. Αν θες κανεις καθε μερα ή περίπου 10 το μηνα..
Εχει τέσσερις διαβαθμίσεις χαμηλή μέτρια υψηλη γονιμοτητα , η μπάρα δηλαδή γεμίζει σταδιακά μερα με τη μερα  και στην ωορηξια εμφανίζεται ένας σάκος με ενα σποράκι. Μετα δην ωορηξια κανεις τεστ που παλι σου δειχνει αν ειςαι σε υψηλη γονιμοτητα ή ποτε πεφτει ραγδαία. Ετςι γνωριζεις σίγουρα ποιες εινσι οι ποιο γονιμες μερες..

αναλογα. τα αποτελέσματα καθε μηνα αν μια μερα δε κανεις τεστ υπολογίζει με βάση τα δεδομένα των προηγούμενων μηνων τι γονιμοτητα εχεις. 
 

το advanced λειτουργεί και ως μόνιτορ εγκυμοσυνης.. κανεις δηλαδή τεστ εγκυμοσυνης.. 

 

Πολυ καλό ακουγεται. Μια καλή προταση για οσα κοριτσια μπερδευονται με τα κοινα τεστακια.

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!!! Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια μας σήμερα. Η σκέψη όλων μας είναι μαζι σας. Αδιαθετησα πρωί πρωί και η διάθεση μου έπεσε στα τάρταρα. Δύσκολο να το χωνέψω πάλι αλλά  θα βάλω τα δυνατά μου για τον επόμενο μήνα. Και ότι έρθει. Αν έρθει ποτέ. Κουράστηκα να περιμένω κουράστηκα να προσπαθώ κουράστηκα και να ελπίζω. Αυτά τα νέα από εμένα. Σκέφτομαι τα κορίτσια μας που θα πάνε για εξέταση και ελπίζω σε καλά αποτελέσματα να χαρούμε λίγο.

Κοριτσι μου υπομονή και επιμονή να έχεις. Δυσκολος ο δρομος μας αλλα θα τα καταφέρουμε!!  Μη σε παιρνει απο κατω. Αυριο παντρευεσαιιιι!!!!!

Καλημερα και απο μένα!!! Καλά αποτελέσματα στα κοριτσια μας σήμερα. Περιμένουμε τα νεα σας!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Πολυ καλό ακουγεται. Μια καλή προταση για οσα κοριτσια μπερδευονται με τα κοινα τεστακια.

Κοριτσι μου υπομονή και επιμονή να έχεις. Δυσκολος ο δρομος μας αλλα θα τα καταφέρουμε!!  Μη σε παιρνει απο κατω. Αυριο παντρευεσαιιιι!!!!!

Καλημερα και απο μένα!!! Καλά αποτελέσματα στα κοριτσια μας σήμερα. Περιμένουμε τα νεα σας!!!

Ανυπομονω να γίνω η κυρία του κυρίου χαχαχαχα. Ο δε άντρας μου έχει στήσει γιορτή έξω από το δημαρχείο χαχαχαχαχα ελπίζω να του βγουν τα σχέδια κ να μην μαζευτεί αστυνομία να μοιράζει πρόστιμα!!!

Θα μου περάσει η μαυρίλα ήδη νιώθω καλύτερα. Θα μας πουν και τα κορίτσια τα καλά τους νέα από τις εξετάσεις και θα γιορτάσουμε όλες μαζί!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα. Σήμερα λόγω της ημέρας επιτρέπεται η κατάθλιψη αλλά από αύριο κάνεις ένα νέο ξεκίνημα. Έχεις τον γάμο σου, θα είναι ημέρα χαράς και αισιοδοξίας. Να το χαρείς και το σποράκι θα έρθει ανοιξιάτικο δωράκι. Εγώ εχθές το βράδυ μιλουσα με την γιατρό. Αγχώθηκα λίγο για την πιθανότητα αλλεργίας λόγω του επεισοδίου που είχα πρόσφατα. Μου ειπε πως θα μου βάλουν πεταλουδα καλου κακου σε περιπτωση αντιδρασης για να μου χορηγησουν οτι πρεπει σε περιπτωση στραβης. Ζητησα να κανω υπερηχοσαλπιγγογραφια που διαβασα πως εχει λιγοτερες πιθανοτητες αλλεργιας. Μου ειπε ομως πως ειναι νεα μεθοδος και θελει τον χρονο της και πως ακομα δεν εχει διαγνωστικα την αξιοπιστια της αλλης. Θα κανω την κλασικη και ο Θεος βοηθος γενικοτερα. Ειπαμε να δει και τις εξετάσεις μου και βλεπουμε. Απο επαφες μου ειπε αμεσα και πολλες για να εκμετταλευτουμε την εξεταση. Νιωθω λιγο σαν το προβατο πριν την σφαγη αλλα τοσα κοριτσια την εχουν κανει. Μη κανω και ετσι χαχαχα. 

TATAKI είναι ωραία εξεταση η σαλπιγγογραφια ..Σου βάζουν ενα υγρό που σου προκαλεί κατι σαν κράμπες σαν πόνοι περιοδου ..καθεςαι λίγα λεπτα και σήκωνεσε..και μετα σου λύνονται όλες οι άποριες.. εμενα μου έδωσαν σε 3D πως μπαινει το σκιαγραφικό υλικό .. και μετα ο Γυναικολογος μου είπε οτι όπως το σκιαγραφικό υλικό πέρασε ετςι με τον ιδιο τροπο μπαινει και κυκλοφορεί και το σπερμα.. Θεωρώ οτι οι περισσοτερες γυναίκες ανακουφίζονται ψυχολογικά ναι χαλαρώνουν και μετα μένουν έγκυες :)) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα!!!!! Καλα αποτελέσματα στα κορίτσια μας σήμερα. Η σκέψη όλων μας είναι μαζι σας. Αδιαθετησα πρωί πρωί και η διάθεση μου έπεσε στα τάρταρα. Δύσκολο να το χωνέψω πάλι αλλά  θα βάλω τα δυνατά μου για τον επόμενο μήνα. Και ότι έρθει. Αν έρθει ποτέ. Κουράστηκα να περιμένω κουράστηκα να προσπαθώ κουράστηκα και να ελπίζω. Αυτά τα νέα από εμένα. Σκέφτομαι τα κορίτσια μας που θα πάνε για εξέταση και ελπίζω σε καλά αποτελέσματα να χαρούμε λίγο.

Chrussa  μου μην απελπίζεσαι, αν θυμάμαι καλά και εσύ στην ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν υπάγεσαι?

Ξέρεις πόσες περιπτώσεις ξέρω που προσπάθουσαν χρονια και τους έκατσε ξαφνικά, προσπάθεια καθε μήνα θέλει και θα έρθει θα δεις! 

Προσπάθεια καθε μερα και να μην το σκέφτεσαι αυτό είναι το μυστικό πιστεύω. 

Ήξερα μια κυρία που είχε κάνει 12 εξωσωματικες!!!!! Δεν πέτυχε καμία, τελικά προχώρησε και υιοθέτησε ένα κοριτσάκι και μια μέρα έμεινε εγκυος φυσιολογικα στα 45 της παρακαλώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Πολυ καλα αποτελεσματα ευχομαι σημερα στα κοριτσια! Αναμενουμε με αγωνια!

Chrussa μου τωρα κανε φοκους στου υπεροχο γαμο σας! Να περασετε τελεια και να εχετε μια αξεχαστη μερα! Και ολα θα ρθουν μετα! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και απο εμενα!Χαθηκα αλλα σας διαβαζω τακτικα. Καλα αποτελεσματα στα κοριτσια που κανουν εξετασεις σημερα!Περιμενουμε τα νεα σας!!

#Chrussa1982  Με το καλο ο γαμος σας!!

Στα δικα μου νεα τωρα, σημερα ειναι 16η μερα μαλλον μετα την ωορρηξια. Το τεστ βγηκε θετικο 7/2, 9/2 ειχα πονακια οποτε μετραω απο 10/2. Αν δεν ερθει και σημερα αυριο θα κανω τεστ. Απο συμπτωματα, αυτη τη φορα δεν εχω κανενα συμπτωμα!Μονο λιγο ποναει το στηθος και αυτο οχι ολη τη μερα και ελαχιστα.

Υπενθυμιζω οτι παιρνω λιγη προγεστερονη που ισως να καθυστερει την περιοδο οποτε ειμαι συγκρατημενη.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...