Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ έχω χαθεί εντελώς, δυστυχώς τελευταία έχει πέσει δουλειά σε όλους τους τομείς και τρέχω και δεν φτάνω, αλλά σας διαβάζω όσο μπορώ και συγκινούμαι, ταυτίζομαι με τόσα... Με την τραυματική καισαρικη, το άγχος της αρχής της εγκυμοσύνης, τις προσπάθειες για τη νέα εγκυμοσύνη και πως θα πάει, και όλα αυτά! Εγώ για όσες δεν θυμούνται, ετών 39 με ένα αγοράκι 16 μηνών, και μια χαμένη εγκυμοσύνη και αποξεση πριν 1 μήνα. Σας νιώθω, καλή επιτυχία σε όλες και ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά σύντομα! Βλέπω και πολλές συντροφισσες κρητικές μέσα!

Καλώς το κορίτσι! Να χαίρεσαι το πλασματακι σου, γερό και καλότυχο και σύντομα ε ένα αδερφάκι! Λυπάμαι για την απώλεια σου, οι πιο πολλές δυστυχώς περάσαμε από εκεί και ξέρουμε καλά το feeling. Τα ωραία είναι μπροστά! 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια γύρισα σπίτι στεφανωμένη πλέον χαχαχαχα. Όλα ήταν υπέροχα, με τον άντρα μου να βάζει τα κλαμματα μόλις έφτασα στο δημαρχείο όπου και με περίμενε κορδωτος με το λουλουδικο!!! Έξω από το δημαρχείο είχαν μαζευτεί φίλοι βγάλαμε φωτογραφίες είχαμε γλυκάκια και μπύρες κ όλα καλά!!!πρώτη νύχτα γάμου δεν έχει λόγω περιοδου αλλά για να πω την αμαρτία μου δε με νοιάζει γιατί είμαι ψοφια από κούραση. Να καλωσορίσω και τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας!!!είμαστε γουρλουδες εμεις με την γκρίνια μας και τις μαύρες μας αλλά με τόσο όμορφες στιγμές !!!

 

 

Κυρία Κοκοβικου μας, να ζήσετε σαν τα ψηλά βουνά, να ευτυχισετε σαν τα μικρά παιδιά και τα γεράματα να σας βρουν αγκαλιά με εγγόνια και δισέγγονα!!! Βίο ανθοσπαρτονα έχετε κοριτσάκι! Ξεκουρασου, θα τελειώσει η περίοδος και έχεις μαραθώνιο μπροστά!!! Μέσα στο δικο6σου κείμενο γράφω, δεν ξέρω πως το έκανα αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια γύρισα σπίτι στεφανωμένη πλέον χαχαχαχα. Όλα ήταν υπέροχα, με τον άντρα μου να βάζει τα κλαμματα μόλις έφτασα στο δημαρχείο όπου και με περίμενε κορδωτος με το λουλουδικο!!! Έξω από το δημαρχείο είχαν μαζευτεί φίλοι βγάλαμε φωτογραφίες είχαμε γλυκάκια και μπύρες κ όλα καλά!!!πρώτη νύχτα γάμου δεν έχει λόγω περιοδου αλλά για να πω την αμαρτία μου δε με νοιάζει γιατί είμαι ψοφια από κούραση. Να καλωσορίσω και τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας!!!είμαστε γουρλουδες εμεις με την γκρίνια μας και τις μαύρες μας αλλά με τόσο όμορφες στιγμές !!! 

Να ζησετε κοριτσι μου!! Να εισαστε πάντα ευτυχισμένοι και μονιασμένοι!!! 

Καλημερα κοριτσια. 36η μερα κυκλου να δω ποσο θα τραβηξει!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλό Σαββατοκύριακο να εδουμε.μου ηρθε η κυρία πρωι πρωι σημερα:sad:

@Flolipop τι κανεις πηγες για χοριακη;

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια γύρισα σπίτι στεφανωμένη πλέον χαχαχαχα. Όλα ήταν υπέροχα, με τον άντρα μου να βάζει τα κλαμματα μόλις έφτασα στο δημαρχείο όπου και με περίμενε κορδωτος με το λουλουδικο!!! Έξω από το δημαρχείο είχαν μαζευτεί φίλοι βγάλαμε φωτογραφίες είχαμε γλυκάκια και μπύρες κ όλα καλά!!!πρώτη νύχτα γάμου δεν έχει λόγω περιοδου αλλά για να πω την αμαρτία μου δε με νοιάζει γιατί είμαι ψοφια από κούραση. Να καλωσορίσω και τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας!!!είμαστε γουρλουδες εμεις με την γκρίνια μας και τις μαύρες μας αλλά με τόσο όμορφες στιγμές !!! 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Ενταξει μην απογοητευεσαι κατσε να κάνεις και τη Δευτέρα να δουμε παλι τα νουμερα.ελπιζω να πάνε όλα καλά κορίτσι μου αληθεια σου λεω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop said:

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Εμένα ο γιατρός μου έδινε στην αρχή της εγκυμοσύνης ultrogestan, που είναι στην ουσία προγεστερονη. Δεν ξέρω αν ήταν σωστή πρακτική, αλλά δεν ρωτάς το γιατρό σου; υπομονή, η αβεβαιότητα της αρχής είναι κουραστική. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, και ένα υγιές μωράκι φυσικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Μην σε ανησυχει. Και εγω στον γιο μου πριν την καθυστερηση ειχα εκει γυρω στο 100. Ολα καλα θα πανε και θα δεις που θα αυξηθεί μεχρι την Δευτερα. Μη σκεφτεσαι αρνητικα γιατι η ψυχολογία παιζει σημαντικό ρολο στη διαρκεια της εγκυμοσυνης πόσο μαλλον στην αρχή!!! 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Μην σε ανησυχει. Και εγω στον γιο μου πριν την καθυστερηση ειχα εκει γυρω στο 100. Ολα καλα θα πανε και θα δεις που θα αυξηθεί μεχρι την Δευτερα. Μη σκεφτεσαι αρνητικα γιατι η ψυχολογία παιζει σημαντικό ρολο στη διαρκεια της εγκυμοσυνης πόσο μαλλον στην αρχή!!! 

Η χοριακη δεν με ανησυχεί. Για τρεις ημέρες πριν την ημέρα περιόδου καλή είναι για αρχή. Έτσι κι αλλιώς ο διπλασιασμός είναι που μετραει. Λίγο η προγεστερονη με ανησύχησε η οποία βέβαια σύμφωνα με τα όρια του εργαστηρίου είναι φυσιολογική για το πρώτο τρίμηνο. Να πω την αλήθεια βέβαια την προγεστερονη μου δεν την μετρούσα ποτε στις εγκυμοσύνες μου όποτε δεν ξέρω ποσο ήταν. Υπομονή για τις μετρήσεις της Δευτέρας .

Just now, electra2021 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου έδινε στην αρχή της εγκυμοσύνης ultrogestan, που είναι στην ουσία προγεστερονη. Δεν ξέρω αν ήταν σωστή πρακτική, αλλά δεν ρωτάς το γιατρό σου; υπομονή, η αβεβαιότητα της αρχής είναι κουραστική. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, και ένα υγιές μωράκι φυσικά! 

Ευχαριστώ πολύ!ναι μου είπε να πάρω !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Η χοριακη δεν με ανησυχεί. Για τρεις ημέρες πριν την ημέρα περιόδου καλή είναι για αρχή. Έτσι κι αλλιώς ο διπλασιασμός είναι που μετραει. Λίγο η προγεστερονη με ανησύχησε η οποία βέβαια σύμφωνα με τα όρια του εργαστηρίου είναι φυσιολογική για το πρώτο τρίμηνο. Να πω την αλήθεια βέβαια την προγεστερονη μου δεν την μετρούσα ποτε στις εγκυμοσύνες μου όποτε δεν ξέρω ποσο ήταν. Υπομονή για τις μετρήσεις της Δευτέρας .

Ευχαριστώ πολύ!ναι μου είπε να πάρω !

Φωτεινή μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήταν δίδυμη είχα μαζί με χοριακη 5000 προγεστερόνη 30.. υποτίθεται σε δίδυμα είναι πολύ παραπάνω..άσχετο που πάλινδρομησε 10 εβδομάδα,,,όπως αποδείχτηκε αλλού ήταν το πρόβλημα μου...η χοριακη ήταν τέλεια κ η προγεστερόνη νορμάλ.τωρα το θυμήθηκα..κ φυσικά η προηγούμενη γιατρός δεν μου έδωσε ούτε προγεστερόνη..οκ θέλουν πάνω από 25.. αλλά οι περισσότερες γυναίκες αυτό τον έλεγχο τον κάνουν με καθυστέρηση..εσένα τώρα όλα αυξάνονται...αυτή την φορά είχα 40 αλλά μια μέρα πριν μου είχε δώσει ουτροτζεσταν κ πήρα δύο των 200. Σίγουρα έπαιξε ρόλο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Είσαι εξαιρετικά και πολλά συγχαρητήρια να πάρεις έξτρα προγεστερόνη για ενίσχυση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Flolipop said:

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Καλημέρα. Όλα μια χαρά είναι, σκέψου πως είναι πολύ νωρίς, δεν είσαι καν στην καθυστέρηση. Άλλωστε η αύξηση της προγεστερόνης είναι το μόνο εύκολο. Ουλτρατζεσταν και μια χαρά αλλά δεν ξέρεις ακομα αν χρειάζεσαι. Μην έχεις καθόλου άγχος γιατί όλα τέλεια θα πανε. Και η χοριακή σου 3 μέρες πριν είναι πάρα πολύ καλή. Χαμογέλα Φωτεινούλα μου ολα πάνε κατ ευχήν. Μιλα με τον γιατρό σου να σε καθυσηχάσει. Αν πρέπει να πάρεις ενίσχυση θα στο πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια μου!!! @vasiliki2020 ήρθε η σιχαμενη ε;; Δεν πειράζει κορίτσι μου πάμε δυνατά είπαμε τα σπορακια μας θα είναι ανοιξιάτικα!!! @Flolipop η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!! Να δανειστώ κ εγώ το παπάκι σου ; Είναι γουρλιδικο το άτιμο χαχαχαχαχα. Για την προγεστερόνη μιλά με τον γιατρό σου καλυτερα. @Klelia81 μου για να είμαι ειλικρινής είσαι το μοναδικό κορίτσι που εύχομαι να σου έρθει περίοδος!!! Αλλά θέλω να είναι η τελευταία φορά που θα σου έρθει

Αυτή τη φορά κοριτσια η πέριδος μου είναι περίεργη. Πάρα μα πάρα πολύ αίμα ανά μία ώρα αλλάζω. Άντε να καθαρίσω επιτέλους να μπω κ εγώ δυναμικά στον αγώνα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα @vasiliki2020 ! Σ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Έκανα εχθες εξέταση χοριακης (3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ) και βγήκε 96. Εκείνο που με ανησυχεί όμως είναι η προγεστερονη που βγήκε 19... ο γιατρός μου είπε ότι από την πρώτη ημέρα καθυστέρησης καλο είναι να φτάνει τις 25 εβδομάδες και δεν μας ανησυχεί κατο προς το παρόν και να επαναλάβω τις μετρήσεις τη Δευτέρα . Αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν έχω καλο προαίσθημα . 

Όλα τα καλά στην οικογένεια σας και προπάντων πολλά παιδάκια!!! Να ζήσετε κορίτσι μου με υγεία και μόνο χαρές !

Πρώτη μου χοριακή 3 μέρες πριν την ημέρα αδιαθεσίας 29 και προγεστερόνη 15. Δεύτερη χοριακή 1 μέρα πριν 119 και προγεστερόνη 19 (δεν την ξαναμετρησαμε μετά). Φυσιολογική σύλληψη όλα πήγαν καλά. Εγώ μια χαρά σε βλέπω! Φυσικά ξανακάνε με την επόμενη χοριακή αλλά φαίνεται φυσιολογικότατη. 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια μου!!! @vasiliki2020 ήρθε η σιχαμενη ε;; Δεν πειράζει κορίτσι μου πάμε δυνατά είπαμε τα σπορακια μας θα είναι ανοιξιάτικα!!! @Flolipop η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!! Να δανειστώ κ εγώ το παπάκι σου ; Είναι γουρλιδικο το άτιμο χαχαχαχαχα. Για την προγεστερόνη μιλά με τον γιατρό σου καλυτερα. @Klelia81 μου για να είμαι ειλικρινής είσαι το μοναδικό κορίτσι που εύχομαι να σου έρθει περίοδος!!! Αλλά θέλω να είναι η τελευταία φορά που θα σου έρθει

Αυτή τη φορά κοριτσια η πέριδος μου είναι περίεργη. Πάρα μα πάρα πολύ αίμα ανά μία ώρα αλλάζω. Άντε να καθαρίσω επιτέλους να μπω κ εγώ δυναμικά στον αγώνα.

Φυσικά και να το δανειστείς! Γαμήλιο δώρο με όλες μου τις ευχές για γρήγορη και υγιή εγκυμοσύνη!

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Πρώτη μου χοριακή 3 μέρες πριν την ημέρα αδιαθεσίας 29 και προγεστερόνη 15. Δεύτερη χοριακή 1 μέρα πριν 119 και προγεστερόνη 19 (δεν την ξαναμετρησαμε μετά). Φυσιολογική σύλληψη όλα πήγαν καλά. Εγώ μια χαρά σε βλέπω! Φυσικά ξανακάνε με την επόμενη χοριακή αλλά φαίνεται φυσιολογικότατη. 

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ! Τα λόγια σου με καθησύχασαν πολύ!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια αισιοδοξίας σας και την ενθάρρυνση! Είστε πραγματικά θησαυρός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Πρώτη μου χοριακή 3 μέρες πριν την ημέρα αδιαθεσίας 29 και προγεστερόνη 15. Δεύτερη χοριακή 1 μέρα πριν 119 και προγεστερόνη 19 (δεν την ξαναμετρησαμε μετά). Φυσιολογική σύλληψη όλα πήγαν καλά. Εγώ μια χαρά σε βλέπω! Φυσικά ξανακάνε με την επόμενη χοριακή αλλά φαίνεται φυσιολογικότατη. 

Συμμαθήτριά κ εσύ κ η υδροχοος76 μου αρέσει πολύ που σε στιγμές κρίσης είστε εδώ...δεν θα ξεχάσω κ στα δικά μου που κόντεψα να πεθάνω με την χοριακη κ με τον καλό σας λόγο με στρωσατε..ξεπεταγεστε σαν μαργαριτουλες χαχαχαχα.νομιζω είστε γούρι..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...