Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

13 hours ago, vasiliki2020 said:

Τι κανετε κοριτσοπουλα;;;εγω ειμαι σε αναμονή περιοδου σημερα.εννοειται οτι εκαψα τεστακι και ήταν αρνητικό.οποτε  καμια ελπιδα και αυτο τον μηνα χαχαχ

Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην κάψω τεστ! Αλλά και εγώ συμπτώματα περιοδου φουλ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια μου!!! @vasiliki2020 ήρθε η σιχαμενη ε;; Δεν πειράζει κορίτσι μου πάμε δυνατά είπαμε τα σπορακια μας θα είναι ανοιξιάτικα!!! @Flolipop η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή να είσαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!! Να δανειστώ κ εγώ το παπάκι σου ; Είναι γουρλιδικο το άτιμο χαχαχαχαχα. Για την προγεστερόνη μιλά με τον γιατρό σου καλυτερα. @Klelia81 μου για να είμαι ειλικρινής είσαι το μοναδικό κορίτσι που εύχομαι να σου έρθει περίοδος!!! Αλλά θέλω να είναι η τελευταία φορά που θα σου έρθει

Αυτή τη φορά κοριτσια η πέριδος μου είναι περίεργη. Πάρα μα πάρα πολύ αίμα ανά μία ώρα αλλάζω. Άντε να καθαρίσω επιτέλους να μπω κ εγώ δυναμικά στον αγώνα.

Να ζήσετε κοριτσάκι κ πολλούς απογόνους..μην ανησυχείς για το πολύ αίμα σημαίνει παχύ ενδομήτριο κ το θέλουμε αυτό..κ εγώ εδώ κ έξι μήνες είχα ποτάμια..στραγγιζα..αλλά επιβεβαιωμένα το ενδομήτριο μου ήταν πάνω από 10 χιλιοστά γουρούνι όποτε ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην κάψω τεστ! Αλλά και εγώ συμπτώματα περιοδου φουλ !

Πότε περιμένεις; σχετικά με τα συμπτώματα μην δίνεις σημασία. Αλλες φορές μοιαζουν περιόδου και είναι εγκυμοσύνης, άλλες φορές καθολου συμπτωματα και είναι περίοδος. Για παράδειγμα η @Flolipopέλεγε πως στο στήθος της ουτε καν ενοιωθε κάτι και έκανε τεστ και ειναι έγκυος. Η @Emilly800 είχε συμπτώματα περιόδου και τώρα περιμένει τον γιο της..Μια τρέλα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλό Σαββατοκύριακο να εδουμε.μου ηρθε η κυρία πρωι πρωι σημερα:sad:

@Flolipop τι κανεις πηγες για χοριακη;

Βασιλικουλα μου δεν πειράζει...κάνε λίγο αυτό κόψε την ζάχαρη βοηθάει πολύ...εγώ που την έκοψα είδα ότι έστρωσε ο κύκλος μου...μίκρυνε..το άγχος επίσης λειτουργεί σαν αντισύλληψη αφού κ αυτό προκαλεί αύξηση του ζαχάρου...έτσι χαλάει την ωορηξια μας..θυμάμαι έναν καλό κύκλο που πήγα κ στον γιατρό κ είδε τα πάντα σούπερ...κ μου αρρώστησε ο μικρός κ όλα τα αβγά μου σάπισαν δεν έπεσε το αβγό κ παρατάθηκε η ωχρινικη φάση...χάλια...γι'αυτό δίνουν τα glucophage που είναι για διαβητικούς κ φτιάχνουν την ωορηξια κ βοηθάει στην σύλληψη..άρα κόβουμε ζάχαρη κ κάτι για το άγχος..( κ αν βρεις τρόπο για το άγχος πες κ σε εμένα που είμαι σημαιοφόρος).

Just now, TATAKI είπε:

Πότε περιμένεις; σχετικά με τα συμπτώματα μην δίνεις σημασία. Αλλες φορές μοιαζουν περιόδου και είναι εγκυμοσύνης, άλλες φορές καθολου συμπτωματα και είναι περίοδος. Για παράδειγμα η @Flolipopέλεγε πως στο στήθος της ουτε καν ενοιωθε κάτι και έκανε τεστ και ειναι έγκυος. Η @Emilly800 είχε συμπτώματα περιόδου και τώρα περιμένει τον γιο της..Μια τρέλα..

Ναι..εγώ φοβόμουν να πάω τουαλέτα από τον πόνο στην μήτρα..ένιωθα την περίοδο στον κόλπο να κατεβαίνει χαχαχαχα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλό σκ να έχουμε! 

@Flolipop όλα θα πάνε καλά παιδί μου. Είναι αυτές οι πρώτες μέρες της εγκυμοσύνης που μέχρι να πάμε για υπέρηχο μας τρώει η αγωνία.

Κορίτσια για εμάς τα νέα δεν είναι καλά. Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γυναικολόγο κι ελπίζω ο καλός μου να κάνει άλλη μια επίσκεψη στον ανδρολογο. Τον έχει πάρει από κάτω και προσπαθώ να τον στηρίξω. Δυστυχώς ότι κι αν πω, το παρεξηγεί. Ξεμακραινει το μωρό σαν εικόνα, τουλάχιστον να είναι οκ ο άντρας μου. Δεν θέλω όλο αυτό να μπει ανάμεσα μας. Ουφ... Ουφ! Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο πιο πολύ για την ψυχολογία του. Οι άντρες δεν είναι όπως εμείς κι ας είναι και καλά οι δυνατοί και ισχυροί. Εμείς είμαστε σκυλιά. Θα πέσουμε, θα πονεσουμε αλλά θα σηκωθούμε και θα συνεχίσουμε να παλεύουμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Chrussa1982 να ζησετε κοριτσι!!! Πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα και ξεχαστηκατε!! Με το καλο να σας φερει γουρι και να αλλαξει και η τυχη σας! :wub:

@Flolipop παπακι η χοριακη σου μου φαινεται τελεια!!! Εμενα 1η-2η μερα καθυστερησης ηταν 200 αρα εσενα με 3 μερες πριν την περιοδο δεν το συζητω, πολυ καλο ξεκινημα! Για προγεστερονη δεν ξερω να σου πω, για καποιο λογο δεν μου ζητησαν ποτε να κανω και απλα απο την αρχη με ξεκινησε με ultrogestan 3 τη μερα και μαλιστα αν καταλαβα καλα θα ειναι για ολη την εγκυμοσυνη. Και νομιζω οτι εδω σε μας για καποιο λογο οι περισσοτεροι τη δινουν ουτως ή αλλως, χωρις να δουν αν εχεις ή οχι. Ισως και παραπανω να εχεις να μην πειραζει (θελω να πιστευω) και τα δινουν για σιγουρια, αλλα ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

@Chrussa1982 να ζησετε κοριτσι!!! Πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα και ξεχαστηκατε!! Με το καλο να σας φερει γουρι και να αλλαξει και η τυχη σας! :wub:

@Flolipop παπακι η χοριακη σου μου φαινεται τελεια!!! Εμενα 1η-2η μερα καθυστερησης ηταν 200 αρα εσενα με 3 μερες πριν την περιοδο δεν το συζητω, πολυ καλο ξεκινημα! Για προγεστερονη δεν ξερω να σου πω, για καποιο λογο δεν μου ζητησαν ποτε να κανω και απλα απο την αρχη με ξεκινησε με ultrogestan 3 τη μερα και μαλιστα αν καταλαβα καλα θα ειναι για ολη την εγκυμοσυνη. Και νομιζω οτι εδω σε μας για καποιο λογο οι περισσοτεροι τη δινουν ουτως ή αλλως, χωρις να δουν αν εχεις ή οχι. Ισως και παραπανω να εχεις να μην πειραζει (θελω να πιστευω) και τα δινουν για σιγουρια, αλλα ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα.

Κορίτσι το αποκλείω για όλη την εγκυμοσύνη. Εγώ έπαιρνα μέχρι την 14η εβδομάδα λόγω αιμορραγιων και ο γιατρός με έκραξε λέγοντάς μου πως δεν κάνει για πάνω από ένα μήνα. Άλλο που αυτός μου τα έγραψε και μου είπε να τα παίρνω όσο έχω αίμα. Ίσως έχουν νόημα στο ξεκίνημα της εγκυμοσύνης. Ο άλλος που πήγαινα ήταν εντελώς κατά. Δεν ξέρω έχει να κάνει με το γιατρό προφανώς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish said:

@Chrussa1982 να ζησετε κοριτσι!!! Πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα και ξεχαστηκατε!! Με το καλο να σας φερει γουρι και να αλλαξει και η τυχη σας! :wub:

@Flolipop παπακι η χοριακη σου μου φαινεται τελεια!!! Εμενα 1η-2η μερα καθυστερησης ηταν 200 αρα εσενα με 3 μερες πριν την περιοδο δεν το συζητω, πολυ καλο ξεκινημα! Για προγεστερονη δεν ξερω να σου πω, για καποιο λογο δεν μου ζητησαν ποτε να κανω και απλα απο την αρχη με ξεκινησε με ultrogestan 3 τη μερα και μαλιστα αν καταλαβα καλα θα ειναι για ολη την εγκυμοσυνη. Και νομιζω οτι εδω σε μας για καποιο λογο οι περισσοτεροι τη δινουν ουτως ή αλλως, χωρις να δουν αν εχεις ή οχι. Ισως και παραπανω να εχεις να μην πειραζει (θελω να πιστευω) και τα δινουν για σιγουρια, αλλα ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα.

Καλημέρα...και εγώ τα έπαιρνα μέχρι και τον 5o αν θυμάμαι καλά γιατί είχα καφε. Μετά νομίζω την δουλειά την κάνει ο πλακούντας.  Θυμάμαι που μου είχε πει πως αν ξεκινήσεις προγεστερόνη δεν την σταματάς απότομα. Θέλει σιγά σιγά. Αυτα θυμάμαι αλλά έχει περάσει και ένας αιώνας από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Πότε περιμένεις; σχετικά με τα συμπτώματα μην δίνεις σημασία. Αλλες φορές μοιαζουν περιόδου και είναι εγκυμοσύνης, άλλες φορές καθολου συμπτωματα και είναι περίοδος. Για παράδειγμα η @Flolipopέλεγε πως στο στήθος της ουτε καν ενοιωθε κάτι και έκανε τεστ και ειναι έγκυος. Η @Emilly800 είχε συμπτώματα περιόδου και τώρα περιμένει τον γιο της..Μια τρέλα..

Σε 5-6 περιμένω αλλά επειδή καθε μήνα τρώω τα μούτρα μου δεν δίνω σημασία! Απλά βρε παιδί μου με πιάνει μια λαχτάρα λίγο πριν έρθει η περίοδο! Ελπίδα λέγετε! Να έχει γίνει το θαύμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Καλημέρα κορίτσια, καλό σκ να έχουμε! 

@Flolipop όλα θα πάνε καλά παιδί μου. Είναι αυτές οι πρώτες μέρες της εγκυμοσύνης που μέχρι να πάμε για υπέρηχο μας τρώει η αγωνία.

Κορίτσια για εμάς τα νέα δεν είναι καλά. Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γυναικολόγο κι ελπίζω ο καλός μου να κάνει άλλη μια επίσκεψη στον ανδρολογο. Τον έχει πάρει από κάτω και προσπαθώ να τον στηρίξω. Δυστυχώς ότι κι αν πω, το παρεξηγεί. Ξεμακραινει το μωρό σαν εικόνα, τουλάχιστον να είναι οκ ο άντρας μου. Δεν θέλω όλο αυτό να μπει ανάμεσα μας. Ουφ... Ουφ! Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο πιο πολύ για την ψυχολογία του. Οι άντρες δεν είναι όπως εμείς κι ας είναι και καλά οι δυνατοί και ισχυροί. Εμείς είμαστε σκυλιά. Θα πέσουμε, θα πονεσουμε αλλά θα σηκωθούμε και θα συνεχίσουμε να παλεύουμε. 

Να υποθεσω οτι το σπερμοδιαγραμμα βγηκε το ιδιο; Δυστυχως για τους αντρες ειναι διαφορετικα τα πραγματα. Οπως το λες, η γυναικα αν μαθει οτι κατι δεν παει καλα με τη γονιμοτητα της θα στεναχωρεθει, θα κλαψει, θα χτυπηθει αλλα ισως να μην το βαλει κατω. Οι αντρες ομως για καποιο λογο το αντιλαμβανονται διαφορετικα, σαν να θιγεται ο αντρικος τους εγωισμος, σαν να καταρεει ο κοσμος τους, και ειναι αρκετα δυσκολο για μια γυναικα να διαχειριστει την ψυχολογια του αντρα εκεινη τη στιγμη. Εχεις πολυ δυσκολο εργο ειναι η αληθεια. Αν και ειμαι ασχετη με.θεματα ψυχολογιας, προσπαθησε ισως να εστιασετε στο παιδακι που ηδη εχετε (εχετε ενα αν δεν κανω λαθος, σωστα;) γιατι ειναι τοσο κριμα να σας διαλυσει ολο αυτο. Και εχε ελπιδα, η επιστημη εχει προχωρησει τοσο, κατι θα βρεθει! 

Οσο για τη προγεστερονη με προβληματισατε... Ο προηγουμενος που πηγα μου χε πει οτι θα τη παιρνω μεχρι τελους, ο τωρινος ομως δεν ξερω, δεν τον εχω ρωτησει. Με τη πρωτη ευκαιρια θα ξαναρωτησω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bellas said:

Σε 5-6 περιμένω αλλά επειδή καθε μήνα τρώω τα μούτρα μου δεν δίνω σημασία! Απλά βρε παιδί μου με πιάνει μια λαχτάρα λίγο πριν έρθει η περίοδο! Ελπίδα λέγετε! Να έχει γίνει το θαύμα 

Πίστεψέ με ξέρω ακριβώς τι λες. Η ελπίδα μας δίνει κουράγιο και συνεχίζουμε. Είναι νωρίς για να δείξει το τεστ νομίζω. Κάνε λιγο ακόμα υπομονή. Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες και αυτή την φορά να σε δικαιώσει η αναμονή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Σε 5-6 περιμένω αλλά επειδή καθε μήνα τρώω τα μούτρα μου δεν δίνω σημασία! Απλά βρε παιδί μου με πιάνει μια λαχτάρα λίγο πριν έρθει η περίοδο! Ελπίδα λέγετε! Να έχει γίνει το θαύμα 

Μην κανεις τεστακι ακομα γιατι ειναι πααααααααρα πολυ νωρις και θα απογοητευτεις τσαμπα! Οσο ευαισθητα και αν ειναι, υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να βγει αρνητικο ακομα κι αν εισαι. Εγω το πρωτο που ειχα κανει 2 μερες πριν την περιοδο ηταν τοοοοοοσο αχνο που αν δεν ειχα υποψια για εγκυμοσυνη απλα θα το προσπερνουσα για αρνητικο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλό σκ να έχουμε! 

@Flolipop όλα θα πάνε καλά παιδί μου. Είναι αυτές οι πρώτες μέρες της εγκυμοσύνης που μέχρι να πάμε για υπέρηχο μας τρώει η αγωνία.

Κορίτσια για εμάς τα νέα δεν είναι καλά. Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γυναικολόγο κι ελπίζω ο καλός μου να κάνει άλλη μια επίσκεψη στον ανδρολογο. Τον έχει πάρει από κάτω και προσπαθώ να τον στηρίξω. Δυστυχώς ότι κι αν πω, το παρεξηγεί. Ξεμακραινει το μωρό σαν εικόνα, τουλάχιστον να είναι οκ ο άντρας μου. Δεν θέλω όλο αυτό να μπει ανάμεσα μας. Ουφ... Ουφ! Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο πιο πολύ για την ψυχολογία του. Οι άντρες δεν είναι όπως εμείς κι ας είναι και καλά οι δυνατοί και ισχυροί. Εμείς είμαστε σκυλιά. Θα πέσουμε, θα πονεσουμε αλλά θα σηκωθούμε και θα συνεχίσουμε να παλεύουμε. 

Κοριτσι μου είναι δύσκολος ο αγώνας του ξερω τη φάση που περνάς την ειχα περάσει και εγω τους ειναι πολυ δύσκολο να το δεχτούν ολο αυτο.και εμενα τοτε νευριαζε με το παραμικρό δεν είναι καν να το συζητάμε το θεμα γιατι δεν θεωρούσε οτι υπηρχε θεμα.οταν σταμάτησα να τον πιέζω τοτε ξεμπλοκαρε.εγω ενα θα σου πω όταν κάνουμε σεξ γενικα με όταν καν σεξ τις μερες που είναι οι γονιμες είναι αλλος ανθρωπος.νομιζω ότι αγχώνονται με το όλο θέμα γενικα.για σπερμοδιαγραμμα δεν τον ρωτάω καν παω παίρνω το κυπελάκι και απλά του ανακοινώνω ποτε να το κάνει χαχαχ.τωρα παλι θα πάμε και εμείς για να μπορέσω να πάω και στον γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Να ζήσετε κοριτσάκι κ πολλούς απογόνους..μην ανησυχείς για το πολύ αίμα σημαίνει παχύ ενδομήτριο κ το θέλουμε αυτό..κ εγώ εδώ κ έξι μήνες είχα ποτάμια..στραγγιζα..αλλά επιβεβαιωμένα το ενδομήτριο μου ήταν πάνω από 10 χιλιοστά γουρούνι όποτε ....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!σου εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και λιγότερο άγχος!!!δεν ήξερα ότι είναι από το ενδομήτριο όλο αυτό το κόκκινο ποτάμι. Διότι έχω και πολλά κομμάτια (συγνώμη για την αηδία) και πήγε το μυαλό μου στο κακό.

1 ώρα πρίν, Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλό σκ να έχουμε! 

@Flolipop όλα θα πάνε καλά παιδί μου. Είναι αυτές οι πρώτες μέρες της εγκυμοσύνης που μέχρι να πάμε για υπέρηχο μας τρώει η αγωνία.

Κορίτσια για εμάς τα νέα δεν είναι καλά. Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γυναικολόγο κι ελπίζω ο καλός μου να κάνει άλλη μια επίσκεψη στον ανδρολογο. Τον έχει πάρει από κάτω και προσπαθώ να τον στηρίξω. Δυστυχώς ότι κι αν πω, το παρεξηγεί. Ξεμακραινει το μωρό σαν εικόνα, τουλάχιστον να είναι οκ ο άντρας μου. Δεν θέλω όλο αυτό να μπει ανάμεσα μας. Ουφ... Ουφ! Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο πιο πολύ για την ψυχολογία του. Οι άντρες δεν είναι όπως εμείς κι ας είναι και καλά οι δυνατοί και ισχυροί. Εμείς είμαστε σκυλιά. Θα πέσουμε, θα πονεσουμε αλλά θα σηκωθούμε και θα συνεχίσουμε να παλεύουμε. 

Κορίτσι μου τι έγινε πήρατε τα αποτελέσματα;; Δεν ξέρω τι να πω για να νιώσεις καλύτερα γιατί καταλαβαίνω ότι σε ρίχνει περισσότερο η ψυχολογία του αντρουλη σου που είναι στα πατώματα. Είσαι δυνατό κορίτσι εσύ θα δεις θα του δώσεις κουράγιο να συνεχίσει να προσπαθεί. Εδώ με μια κουβέντα σου την διαβάζω και παίρνω δύναμη πόσο μάλλον ο άντρας σου που σε έχει δίπλα του.

Θα σου πω ένα χτεσινό γαμήλιο ευτράπελο να χαμογελάσεις...μετά την τελετή είχαν έρθει τα φιλαράκια του άντρα μου να μας ευχηθούν στο παρκάκι δίπλα στο δημαρχείο ε όλοι κοιτούσαν την κοιλιά μου χαχαχαχαχαχα με απορία κιόλας. Οι 2 επόμενες νύφες από εμάς εγκυουλες. Έβαζα ένα μεγάλο χαμόγελο και εγώ κάθε φορά που εστίαζαν στη κοιλιά και έλεγα έφαγα πολύ το μεσημέρι χαχαχαχαχα.

1 hour ago, Bellas είπε:

Σε 5-6 περιμένω αλλά επειδή καθε μήνα τρώω τα μούτρα μου δεν δίνω σημασία! Απλά βρε παιδί μου με πιάνει μια λαχτάρα λίγο πριν έρθει η περίοδο! Ελπίδα λέγετε! Να έχει γίνει το θαύμα 

Stay cool κορίτσι μου όσο μπορείς. Ελπίζω βέβαια στο θετικό τεστακι αλλά όσο μπορείς κρατήσουν μακρυά από τεστακια!!!είναι νωρίς ακόμα να το κάνεις.

1 ώρα πρίν, depifish είπε:

@Chrussa1982 να ζησετε κοριτσι!!! Πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα και ξεχαστηκατε!! Με το καλο να σας φερει γουρι και να αλλαξει και η τυχη σας! :wub:

@Flolipop παπακι η χοριακη σου μου φαινεται τελεια!!! Εμενα 1η-2η μερα καθυστερησης ηταν 200 αρα εσενα με 3 μερες πριν την περιοδο δεν το συζητω, πολυ καλο ξεκινημα! Για προγεστερονη δεν ξερω να σου πω, για καποιο λογο δεν μου ζητησαν ποτε να κανω και απλα απο την αρχη με ξεκινησε με ultrogestan 3 τη μερα και μαλιστα αν καταλαβα καλα θα ειναι για ολη την εγκυμοσυνη. Και νομιζω οτι εδω σε μας για καποιο λογο οι περισσοτεροι τη δινουν ουτως ή αλλως, χωρις να δουν αν εχεις ή οχι. Ισως και παραπανω να εχεις να μην πειραζει (θελω να πιστευω) και τα δινουν για σιγουρια, αλλα ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα.

Κοριτσουδι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!καλοδεχούμενες οι ευχές από εγκυουλες σας θεωρώ το γούρι μου χαχαχαχα!!!!

Λοιπόν κορίτσια χτες έμαθα ότι η αδερφή μου περιμένει κοριτσάκι!!!περιμένω τους γαμπρούς από εσάς χαχαχαχα!!!! 

Εγώ θα κάνω έναν μήνα ακόμα προσπάθεια για σύλληψη με τα γνωστά μου όπλα: σιρόπι την σαλπιγγογραφια που έκανα και το παπάκι της @Flolipop κάθε άλλη πρόταση να μπει στη λίστα με τα όπλα μου δεκτή!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διάβασα καπου αυτο και θα ήθελα να μοιραστώ δυο λόγια που πραγματικά τα ένιωσα... «η εγκυμοσύνη είναι σαν τη σκια σου, όταν την κυνηγάς φεύγει μακριά σου ενώ όταν της γυρνάς την πλάτη σε ακολουθεί». Τόση σοφία σε λίγες μόνο λέξεις. Ο τίτλος του άρθρου ήταν...Χωρίς άγχος... το θέμα είναι πως γίνεται να το διώξεις το άτιμο...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...