Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αλλά σου έβγαιναν συνέχεια θετικά ;; Όλα;; Ή την ημέρα της υποτιθέμενης ωορρηξίας;

Ξέρετε τι μου έχει πει μια γυναίκα κρητικια με δύο όμορφα παιδιά μεγάλα τώρα 

" Αν θες κορίτσι μου να μείνεις έγκυος δε πρέπει να ξεκαβαλικευεις καθόλου"

Ήδη κουράστηκα

Χαχαχαχα

Δεν υπηρχε μέρα υποτιθέμενης οωρρηξίας γιατί δεν είχα οωθηλάκια. Και τώρα να πάω να κανω ενα μπορεί να βγει θετικό. Δεν βγαινανε ολα θετικά. Καποια στιγμή επεφτε η ορμονη και δεν βγαινανε θετικα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klelia81 said:

Τότε το θετικό σου ήταν το χθεσινο. Αν το σημερινό σου ειναι πιο εντονο ακομα τότε ειναι θετικό το σημερινό. Η γραμμή αποτελέσματο πρεπει να ειναι το ίδιο εντονη ή παραπάνω έντονη με την γραμμη αναφορας.

Το χθεσινο με το σημερινο μου φανηκαν το ιδιο εντονα. Θα δω αυριο που θα ξεθωριασει καπως και το σημερινο για να συγκρινω. Αλλα και εχθες και σημερα οταν τα εκανα μου φανηκαν καραθετικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν υπηρχε μέρα υποτιθέμενης οωρρηξίας γιατί δεν είχα οωθηλάκια. Και τώρα να πάω να κανω ενα μπορεί να βγει θετικό.

Κατάλαβα 

Άντε ρε κορίτσι 

Περιμένουμε εναγωνίως να έρθει και να είναι ο πιο όμορφος και σημαδιακος κύκλος της ζωής σου 

Έχε πίστη

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Το χθεσινο με το σημερινο μου φανηκαν το ιδιο εντονα. Θα δω αυριο που θα ξεθωριασει καπως και το σημερινο για να συγκρινω. Αλλα και εχθες και σημερα οταν τα εκανα μου φανηκαν καραθετικα.

Αν ειναι το ιδιο εντονα κανε και ενα αυριο μηπως σου βγει παραπανω εντονο. Το πιό εντονο θα παρεις για θετικό. Το πικ δλδ πριν την οωρρηξία.

Just now, Ellidr είπε:

Κατάλαβα 

Άντε ρε κορίτσι 

Περιμένουμε εναγωνίως να έρθει και να είναι ο πιο όμορφος και σημαδιακος κύκλος της ζωής σου 

Έχε πίστη

Δεν τα παρατάω αλλα δεν περιμένω να αλλάξουν και πολλά. Θα φανεί βεβαια και απο τις εξετασεις που θα κανω μολος ερθει. Σ ευχαριστώ πολύ!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως θα κανω. Εχω χαλασει ενα κουτι ηδη. Ξεκινησα απο την 8η και εκανα 2 την ημερα γιατι τον προηγουμενο μηνα ειχα θετικο την 9η μερα. Ισως το χθεσινο να ηταν ελαχιστα πιο εντονο απο το σημερινο. Αλλα με μια ματια και τα δυο ειναι πααααρα πολυ εντονα σε σχεση με την γραμμη ελεγχου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Εννοειται πως θα κανω. Εχω χαλασει ενα κουτι ηδη. Ξεκινησα απο την 8η και εκανα 2 την ημερα γιατι τον προηγουμενο μηνα ειχα θετικο την 9η μερα. Ισως το χθεσινο να ηταν ελαχιστα πιο εντονο απο το σημερινο. Αλλα με μια ματια και τα δυο ειναι πααααρα πολυ εντονα σε σχεση με την γραμμη ελεγχου. 

Ωραία ειναι και μεσα στις μερες οι επαφές σου οπότε ειμαι σιγουρη θα εχεις τα επιθυμητα αποτελέσματα!!! Αντε Παναγία μου μακαρι!!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Ωραία ειναι και μεσα στις μερες οι επαφές σου οπότε ειμαι σιγουρη θα εχεις τα επιθυμητα αποτελέσματα!!! Αντε Παναγία μου μακαρι!!!!

Δύσκολο βρε Klelia μου αλλά σε ευχαριστώ. Ρεαλιστικά είναι πολύ δύσκολο. Η Παναγία όμως κάνει και θαύματα, σε ένα τέτοιο θαύμα ελπίζω και εγώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Αν ειναι το ιδιο εντονα κανε και ενα αυριο μηπως σου βγει παραπανω εντονο. Το πιό εντονο θα παρεις για θετικό. Το πικ δλδ πριν την οωρρηξία.

Δεν τα παρατάω αλλα δεν περιμένω να αλλάξουν και πολλά. Θα φανεί βεβαια και απο τις εξετασεις που θα κανω μολος ερθει. Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Έτσι κορίτσι μου πίστη και υπομονή!!!περιμένουμε να σου έρθει περίοδος πως και πως!!! Και μετά θα έρθει και το σπορακι να είσαι σίγουρη. Εγώ πάντως είμαι σίγουρη για όλες μας!!!

Just now, TATAKI είπε:

Δύσκολο βρε Klelia μου αλλά σε ευχαριστώ. Ρεαλιστικά είναι πολύ δύσκολο. Η Παναγία όμως κάνει και θαύματα, σε ένα τέτοιο θαύμα ελπίζω και εγώ. 

Γιατί δύσκολο βρε κορίτσι μου;; Είσαι μέσα στις ημέρες με τις επαφές σου σκέψου θετικά!!! Να δεις που τέλος Μαρτίου οι περισσότερες θα έχουμε τεστ θετικά!!!

Άντε να τελειώσω κ εγώ να μπω δυναμικά στον αγώνα. Πάλι χειροκίνητα την έβγαλε ο άντρας μου χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!καλέ τι ησυχία σήμερα!!! Οι εγκυουλες μας πως είναι?

Γεια σου @Chrussa1982 νιόπαντρη! Πως είσαι εσυ; Εγώ τα ίδια σε αναμονή για το πρώτο ραντεβού με το γιατρό τη Δευτέρα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε υπομονή έρχεται η Δευτέρα και θα μας πεις τα τέλεια νέα σου!!!καλά είμαι κ εγώ παπάκι μου!!!ακόμα να καθαρίσω από περίοδο έλεος ελπίζω αύριο να μπω κ εγώ δυναμικά στον αγώνα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Άντε υπομονή έρχεται η Δευτέρα και θα μας πεις τα τέλεια νέα σου!!!καλά είμαι κ εγώ παπάκι μου!!!ακόμα να καθαρίσω από περίοδο έλεος ελπίζω αύριο να μπω κ εγώ δυναμικά στον αγώνα!!!

Αντε με το καλό βρε κούκλα μου, να ειναι τυχερός ο μήνας για όλες μας. Εγω πιστεύω πως ωορρηξία έκανα εχθές παρολου που και το χθεσινό τεστάκι ήταν αρκετά έντονο. Εχθες το πρωί η θερμοκρασία μου ηταν 36.1 ενώ σήμερα ήταν 36.4 αρα θεωρω πως εχθές ήταν η μέρα. Σήμερα δεν μπορεσα το πρωι επαφή και θα κάνω μια το βραδυ έτσι σαν grand finale του αγώνα για αυτό το μήνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Αντε με το καλό βρε κούκλα μου, να ειναι τυχερός ο μήνας για όλες μας. Εγω πιστεύω πως ωορρηξία έκανα εχθές παρολου που και το χθεσινό τεστάκι ήταν αρκετά έντονο. Εχθες το πρωί η θερμοκρασία μου ηταν 36.1 ενώ σήμερα ήταν 36.4 αρα θεωρω πως εχθές ήταν η μέρα. Σήμερα δεν μπορεσα το πρωι επαφή και θα κάνω μια το βραδυ έτσι σαν grand finale του αγώνα για αυτό το μήνα. 

Μακάρι κορίτσι μου!!!από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!! Ακόμα ταλαιπωριεμαι με την περίοδο έχω καφέ ροζ κηλίδες και δεν μπορώ να σεξουαλιστω ελπίζω αύριο να είμαι καθαρή!!θα ξεκινήσω να μετράω θερμοκρασία κ εγώ όπως και εσύ διότι με τα τεστ μπερδεύομαι. Από αύριο λοιπόν μέχρι τις 25 του μήνα θα έχω μαραθώνιο θα κάνω το σύστημα κάθε μέρα και ελπίζω να αντέξω. Αν δεν έρθει το πολυπόθητο αποφασίσαμε με τον άντρα μου να σταματήσουμε αν αδισθετησω και να ξεκινήσουμε στο κέντρο εξωσωματικής. Πήγαμε σήμερα και κάναμε τις αιματολογικές του προγεννητικού αύριο τα αποτελέσματα. Έκλεισα να κάνω και το ετήσιο Παπ τεστ και έτσι θα μου μένει ο ενδοκρινολόγος και θα έχω έτοιμο τον φάκελο για να ξεκινήσουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!!!από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!! Ακόμα ταλαιπωριεμαι με την περίοδο έχω καφέ ροζ κηλίδες και δεν μπορώ να σεξουαλιστω ελπίζω αύριο να είμαι καθαρή!!θα ξεκινήσω να μετράω θερμοκρασία κ εγώ όπως και εσύ διότι με τα τεστ μπερδεύομαι. Από αύριο λοιπόν μέχρι τις 25 του μήνα θα έχω μαραθώνιο θα κάνω το σύστημα κάθε μέρα και ελπίζω να αντέξω. Αν δεν έρθει το πολυπόθητο αποφασίσαμε με τον άντρα μου να σταματήσουμε αν αδισθετησω και να ξεκινήσουμε στο κέντρο εξωσωματικής. Πήγαμε σήμερα και κάναμε τις αιματολογικές του προγεννητικού αύριο τα αποτελέσματα. Έκλεισα να κάνω και το ετήσιο Παπ τεστ και έτσι θα μου μένει ο ενδοκρινολόγος και θα έχω έτοιμο τον φάκελο για να ξεκινήσουμε.

Μπράβο @Chrussa1982! Δυναμική προσπάθεια και φοβερή οργάνωση! Εύχομαι πολλές επιτυχίες σύντομα! 
@ΤΑΤΑΚΙ είμαι αισιόδοξη ότι αυτόν τον μήνα με τόση προσπάθεια θα έχεις και grande αποτέλεσμα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Μακάρι κορίτσι μου!!!από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!! Ακόμα ταλαιπωριεμαι με την περίοδο έχω καφέ ροζ κηλίδες και δεν μπορώ να σεξουαλιστω ελπίζω αύριο να είμαι καθαρή!!θα ξεκινήσω να μετράω θερμοκρασία κ εγώ όπως και εσύ διότι με τα τεστ μπερδεύομαι. Από αύριο λοιπόν μέχρι τις 25 του μήνα θα έχω μαραθώνιο θα κάνω το σύστημα κάθε μέρα και ελπίζω να αντέξω. Αν δεν έρθει το πολυπόθητο αποφασίσαμε με τον άντρα μου να σταματήσουμε αν αδισθετησω και να ξεκινήσουμε στο κέντρο εξωσωματικής. Πήγαμε σήμερα και κάναμε τις αιματολογικές του προγεννητικού αύριο τα αποτελέσματα. Έκλεισα να κάνω και το ετήσιο Παπ τεστ και έτσι θα μου μένει ο ενδοκρινολόγος και θα έχω έτοιμο τον φάκελο για να ξεκινήσουμε.

Μπράβο @Chrussa1982 μου, θα το στριμώξεις το σπόρο απο δυο πλευρές. Να συνεχίζεις τις προσπάθειες σας παράλληλα με το κέντρο, θα σας κατευθύνουν και εκείνοι φυσικά.  Ασε που μολις ξεκινήσεις μπορεί να χαλαρώσεις και να έρθει και φυσικά. Εχουμε ακουσει παρα πολλές ιστορίες. Ευχομαι ομως αυτός να είναι ο μήνας σας και να ερθει δωράκι για τον γάμο σας. 

Just now, Flolipop said:

Μπράβο @Chrussa1982! Δυναμική προσπάθεια και φοβερή οργάνωση! Εύχομαι πολλές επιτυχίες σύντομα! 
@ΤΑΤΑΚΙ είμαι αισιόδοξη ότι αυτόν τον μήνα με τόση προσπάθεια θα έχεις και grande αποτέλεσμα!

Ευχαριστώ Φωτεινούλα. Κάναμε οτι καλύτερο μπορούσαμε και καπως αισθάνομαι καλά. Αν ειχα και το πρωι που ηθελα θα ηταν σουπερ αλλα δεν βγηκε. Προσπαθήσαμε αλλά δεν...η κορη μας έκανε μάθημα εκεινη την ωρα και ένα άγχος...το αφήσαμε για το βραδυ. Αν και δεν νομιζω πως θα έχει νοημα για το σκοπο μας, το θέλουμε γιατί ολη μέρα λεει ο ένας στον άλλον πως έχουμε αφήσει κάτι στη μέση και γελάμε. 

Just now, Chrussa1982 said:

Μακάρι κορίτσι μου!!!από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!! Ακόμα ταλαιπωριεμαι με την περίοδο έχω καφέ ροζ κηλίδες και δεν μπορώ να σεξουαλιστω ελπίζω αύριο να είμαι καθαρή!!θα ξεκινήσω να μετράω θερμοκρασία κ εγώ όπως και εσύ διότι με τα τεστ μπερδεύομαι. Από αύριο λοιπόν μέχρι τις 25 του μήνα θα έχω μαραθώνιο θα κάνω το σύστημα κάθε μέρα και ελπίζω να αντέξω. Αν δεν έρθει το πολυπόθητο αποφασίσαμε με τον άντρα μου να σταματήσουμε αν αδισθετησω και να ξεκινήσουμε στο κέντρο εξωσωματικής. Πήγαμε σήμερα και κάναμε τις αιματολογικές του προγεννητικού αύριο τα αποτελέσματα. Έκλεισα να κάνω και το ετήσιο Παπ τεστ και έτσι θα μου μένει ο ενδοκρινολόγος και θα έχω έτοιμο τον φάκελο για να ξεκινήσουμε.

Καλά αποτελέσματα..αυριο να μας πεις τα νεα.σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...