Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr said:

Άλλη εξέταση είναι η υστεροσκοπηση 

Μπαίνει κάμερα μέσα στη μήτρα και κοιτάει ενδελεχώς για τυχόν βλάβες

Με μπερδεψε το υστερο.. γιατι λενε υστεροσαλπιγγογραφία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Ελπίζω να μην έχετε πρόβλημα με τον σεισμό και ως ότου περάσει, καλά κάνετε και κουνιεστε και εσείς μαζί του. Απο βιταμίνες δεν ξέρω και πολλά πράγματα. Μας είχε συστήσει τις Profertil for men ή Tabl Αdvanced MFS plus. Επέλεξα τις profertil επειδή βρήκα καλές κριτικές. Η σαλπιγγογραφία με υστεροσκόπηση ειναι δυο εξετάσεις και όχι η υστεροσαλπιγγοραφία η κλασική; ρωταω γιατι εγω έκανα υστεροσαλπιγγογραφία. Να καταλαβω αν ειναι και άλλη εξέταση. 

Φέτες θα γίνεις με τόση άσκηση αλλά μετά θα γίνει μια μεγάλη φέτα με ένα σποράκι μεσα. Ακου κάθε μερα μεχρις τις 25. Ακουγεται σαν κατάκτηση του Εβερεστ για εμένα. Μπράβο σου και μπράβο και στον πιπινοσύζυγο. 

Γεια σου Βασικούλα, αντε όλες στον αγώνα για τα ανοιξιατικα μωρακια

Ο πιπινοσυζηγος με σώζει που κάθε μέρα έχει ορεξουλες. Καλά αν τα καταφέρω όχι μόνο θα είναι άθλος αλλά παίζει και να συνηθίσω μετά και να τον κυνηγάω εγώ με τη σειρά μου χαχαχαχα. Άλλη εξέταση είναι η υστεροσκοπηση αν κάνουμε κ αυτό μετά δεν μένει τπτ που δεν έχουμε ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Με μπερδεψε το υστερο.. γιατι λενε υστεροσαλπιγγογραφία..

Με την υστεροσαλπιγγογραφία μπορούν επίσης να αποκαλυφθούν ενδομητρικές συμφύσεις, καθώς και συγγενείς ανωμαλίες της μήτρας. Επειδή, όμως, ως εξέταση έχει υψηλή ευαισθησία (60-98%) αλλά χαμηλή ειδικότητα (15-80%) στην ανίχνευση των δυσμορφιών της μήτρας, σε πολλές περιπτώσεις ακολουθείται από υστεροσκόπηση, δηλαδή εξέταση της κοιλότητας της μήτρας με ειδική κάμερα, για να οριστικοποιηθεί η διάγνωση», τονίζει ο Δρ. Βασιλόπουλος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Ο πιπινοσυζηγος με σώζει που κάθε μέρα έχει ορεξουλες. Καλά αν τα καταφέρω όχι μόνο θα είναι άθλος αλλά παίζει και να συνηθίσω μετά και να τον κυνηγάω εγώ με τη σειρά μου χαχαχαχα. Άλλη εξέταση είναι η υστεροσκοπηση αν κάνουμε κ αυτό μετά δεν μένει τπτ που δεν έχουμε ψάξει.

Ε κανε και αυτή μπορεί να βρεις εκεί λύση. Μακαρι να μην χρειαστεις τίποτα ομως και σύντομα τα ευχαριστα. 

Just now, Ellidr said:

Με την υστεροσαλπιγγογραφία μπορούν επίσης να αποκαλυφθούν ενδομητρικές συμφύσεις, καθώς και συγγενείς ανωμαλίες της μήτρας. Επειδή, όμως, ως εξέταση έχει υψηλή ευαισθησία (60-98%) αλλά χαμηλή ειδικότητα (15-80%) στην ανίχνευση των δυσμορφιών της μήτρας, σε πολλές περιπτώσεις ακολουθείται από υστεροσκόπηση, δηλαδή εξέταση της κοιλότητας της μήτρας με ειδική κάμερα, για να οριστικοποιηθεί η διάγνωση», τονίζει ο Δρ. Βασιλόπουλος

Είχα διαβάσει που την είχες κάνει. Μπερδευτηκα με την @Agatte. Λοιπον και στη δικη μου εξέταση γράφει πως ακτινονοδιαυγαστικη περιοχη στον πυθμενα αντιστοιχουν σε φυσαλίδες αερα. Πιθανον να είναι αερας που φαινεται στην ακτινογραφια. Οπως κανει και αναφορα στην καισαρικη τομη που εχω. Καταγραφουν οτι βλεπουν. Μου ειπαν πως ολα ήταν μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ε κανε και αυτή μπορεί να βρεις εκεί λύση. Μακαρι να μην χρειαστεις τίποτα ομως και σύντομα τα ευχαριστα. 

Είχα διαβάσει που την είχες κάνει. Μπερδευτηκα με την @Agatte. Λοιπον και στη δικη μου εξέταση γράφει πως ακτινονοδιαυγαστικη περιοχη στον πυθμενα αντιστοιχουν σε φυσαλίδες αερα. Πιθανον να είναι αερας που φαινεται στην ακτινογραφια. Οπως κανει και αναφορα στην καισαρικη τομη που εχω. Καταγραφουν οτι βλεπουν. Μου ειπαν πως ολα ήταν μια χαρά. 

Εμένα γράφει φυσαλίδες αέρος στη είσοδο της κοιλότητας της μήτρας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Τώρα γύρισα και εγώ από την δουλειά, πάρα πολύ δύσκολη μέρα. @Ellidr να τελειωσεις με την υστερο και μετά να δεις πως το αποτελεσμα θα ερθει άμεσα. Οι υπολοιπες τι κάνετε; στον αγώνα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Γεια σου βασιλικουλα μας εγώ περνάω την εποχή της σερβιετας ,με καταλαβαίνεις βεβαίως βεβαίως

Χαχαχαχα

Σαφώς σε καταλαβαίνω μέχρι προχθές την ειχα και εγω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τώρα γύρισα και εγώ από την δουλειά, πάρα πολύ δύσκολη μέρα. @Ellidr να τελειωσεις με την υστερο και μετά να δεις πως το αποτελεσμα θα ερθει άμεσα. Οι υπολοιπες τι κάνετε; στον αγώνα;

Αγώνα φουλ ρε κοριτσια μπας και δούμε άσπρη μέρα χαχαχα.εγω στη δουλεια εχω δύσκολες μέρες και πολυ πίεση.και αυτη η κλεισούρα δεν παλεύεται αλλο ρε γαμωυο και ειδικά τώρα που ο καιρός είναι εξαιρετικος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 said:

Αγώνα φουλ ρε κοριτσια μπας και δούμε άσπρη μέρα χαχαχα.εγω στη δουλεια εχω δύσκολες μέρες και πολυ πίεση.και αυτη η κλεισούρα δεν παλεύεται αλλο ρε γαμωυο και ειδικά τώρα που ο καιρός είναι εξαιρετικος

Εγώ πήγα πρωι και γυρισα βράδυ. Δεν προλαβαινα ουτε να σκεφτώ το ποσο καλο καιρο έχει. Ελπιζω να ειναι ετσι και το ΣΚ να κανουμε έστω ένα περίπατο. Δεν αντέχω και εγώ αλλο τον εγκλεισμό και το σπιτι-δουλεια-σπιτι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τώρα γύρισα και εγώ από την δουλειά, πάρα πολύ δύσκολη μέρα. @Ellidr να τελειωσεις με την υστερο και μετά να δεις πως το αποτελεσμα θα ερθει άμεσα. Οι υπολοιπες τι κάνετε; στον αγώνα;

Μακάρι Παναγία μου 

Να είναι αυτό το θέμα μας και να έρθει και σε μας το παιδάκι μας.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Μακάρι Παναγία μου 

Να είναι αυτό το θέμα μας και να έρθει και σε μας το παιδάκι μας.

 

 

Κοριτσάρα μου πιστεύω πως έρχεται το τέλος του αγώνα σου.  Θα έρθει με το καλό το μωράκι μετά απο μεγάλη προσωπική σου αναζήτηση και ψάξιμο. Έχεις κάνει τα πάντα και όλα ήταν τέλεια, η μόνη εξέταση που βρήκες επιτέλους κάτι. Και λεω επιτέλους γιατι εμαθες τι εφταιγε. Το διορθώνεις και μετράς αντίστροφα. Οταν με το καλό τελειώσεις και με την υστερο, χαμογέλασε, χαλάρωσε και περίμενε...θα ερθει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...