Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

@vasiliki2020 μου σχετικά καλά είμαι, πονάκια έχω μπροστά και στην μέση μου, ειδικά από τη δεξιά πλευρά. Εχθες το βράδυ είδα ελάχιστο ροζ στο σκούπισμα κι έπεσα ψυχολογικά πάλι. Κι αυτό το πράγμα που με τρώει η αγωνια για το τι θα γίνει και πως θα εξελιχθεί, με σκοτώνει...

Φωτεινή μου τα πονακια είναι νορμάλ..Δευτέρα θα πάς στον γιατρό κιόλας να ηρεμισεις..το ελάχιστο ροζ μην σε προβληματίζει τόσο..αλλά έχεις δίκιο για την αγωνία δεν παλεύεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Φωτεινή μου τα πονακια είναι νορμάλ..Δευτέρα θα πάς στον γιατρό κιόλας να ηρεμισεις..το ελάχιστο ροζ μην σε προβληματίζει τόσο..αλλά έχεις δίκιο για την αγωνία δεν παλεύεται.

Εσυ είσαι καλύτερα @Emilly800 μου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Εσυ είσαι καλύτερα @Emilly800 μου;

Είχα τρεις μέρες που χάρηκα λέω έφυγαν οι αναγουλες κ χθες πάλι τα ίδια..μεχρι που μου ήρθε ρίγος χθες βράδυ από την εξαντληση ενώ δεν είχα πυρετό.....εεε σιγά σιγά θα φύγουν αυτό τον μήνα.αλλα νιώθω καλύτερα γενικά.ας πάνε όλα καλά κ όλα τα αντεχω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

@Mommy39 που εισαι συμμαθήτρια; 

Καλημέρα..εδω παρούσα :)) θα παει σύζυγος για σπερμοδιάγραμμα και εγω σκέφτομαι να κανω έναν επανέλεγχο της fsh. Μολις παρω τα αποτελέσματα θα τα παω στο γιατρο να δω τι θα με συμβουλέψει για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή..Σχετικά με την fsh  Θελω να δω αν υπαρχει διακύμανση ή η τιμη της ειναι εκει ψηλά :)) δε γνωριζω Αν επηρεάζεται απο το αγχος στεναχώριες διατροφή.. τους τελευταίους μήνες μένω άυπνη απο υπερβολικό αγχος κσι πίεση στη δουλειά..ενδεχομένως να μην εχει σχέση αλλα θα παω να ξανακάνω μια μέτρηση ( και λέει να βγει ακομα υψηλότερη) .. 

 

σχετικα με τις επαφές με εχουν συμβουλέψει τρεις διαφορετικοί ιατροί μερα παρα μερα .. με αυτη τη Συνταγη εχω μείνει εγκυος και νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το καθε μερα γιατι δε σε κουράζει ψυχικά κσι δεν το κανει τοσο ρουτίνα.. εκτος και αν υπαρχει διαθεση ούτως ή άλλως :); 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/3/2021 at 11:00 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Είσαι στη σεισμόπληκτη περιοχή κορίτσι μου; Τους τρέμω τους σεισμούς. Από σήμερα ξεκινάω και εγώ μαραθώνιο και σκοπεύω να το πάω σερί τουλάχιστον μέχρι τις 25. Θα γίνω κορμάρα χαχαχαχαχα. Μακάρι φίλη μου να με προλάβουν τα ευχάριστα!!!

Λοιπόν έχω ακούσει για τις fertilovit είναι και αντρικές και γυναικείες αλλά είναι πανάκριβες.ο δικός μου παρόλο που δεν έχει θέμα παίρνει βιταμίνες αλλά της solgar με ψευδάργυρο που λένε ότι βοηθούν το σπέρμα. Ίσως τα υπόλοιπα κορίτσια μας ξέρουν κάτι πιο σίγουρο.

Ναι είμαι μια σεισμοπληκτη, ευτυχώς χωρίς ζημιές. Προχθές το βράδυ μας έκανε πάλι έναν δυνατό, τα χρειάστηκα. Αυτό το βουητό που προηγείται είναι το χειρότερο. Έκλεισαν τα σχολεία λόγω σεισμού και νέου λοκνταουν ως τις 16. 

Ρε θηρίο, ως τις 25 σερί; κουράστηκα μόνο που το σκέφτηκα. Αν και ο γιατρός τη Δευτέρα μας είπε να έχουμε καθημερινές επαφές όλο το μήνα και όχι μόνο στο παράθυρο των γονιμων. Επομένως και αφού αντέχετε, καλά κάνετε! 

On 4/3/2021 at 11:45 ΜΜ, TATAKI είπε:

Ελπίζω να μην έχετε πρόβλημα με τον σεισμό και ως ότου περάσει, καλά κάνετε και κουνιεστε και εσείς μαζί του. Απο βιταμίνες δεν ξέρω και πολλά πράγματα. Μας είχε συστήσει τις Profertil for men ή Tabl Αdvanced MFS plus. Επέλεξα τις profertil επειδή βρήκα καλές κριτικές. Η σαλπιγγογραφία με υστεροσκόπηση ειναι δυο εξετάσεις και όχι η υστεροσαλπιγγογραφία η κλασική; ρωταω γιατι εγω έκανα υστεροσαλπιγγογραφία. Να καταλαβω αν ειναι και άλλη εξέταση. 

Το μόνο πρόβλημα του σεισμού, είναι η τρομάρα που παίρνεις. Το παιδί δεν τον πήρε καθόλου καλά...

Βρήκα ένα πακέτο που σε μία βόλτα γίνονται και οι δυο εξετάσεις. Με τα συμπληρώματα έχω καταμπερδευτει. Τα προφερτιλ πχ δεν είναι τόσο αποτελεσματικά όσο κάποια άλλα, έχουν όμως καλές κριτικές και τα βρίσκεις πιο εύκολα. Έχω αποσυντονιστει εντελώς... Άλλα να 'μαι παλιά προσπαθώ αφού ο ντοκ είπε πως το σπερμα μπορεί να επιφέρει φυσιολογική σύλληψη...

10 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Όλες τις κοπέλες ευχαριστώ για το κουράγιο και τη δύναμη που μου δίνετε.

Πάμε δυνατά  όλες να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας.

Να είσαι αισιόδοξη! Βρήκες το πρόβλημα, το έλυσες και τώρα πια είναι θέμα χρόνου να έρθει το μωράκι σου! 

10 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Αχ μόνο σε μένα δεν έρχεται η ρημάδα!!

Εγώ κοριτσια εχω φοβερους πονοκεφάλους και ζαλάδα. Ειμαι όλη μερα ξαπλωμένη. Δεν ξέρω τι μπορει να φταίει. Τα χάπια του θυρωειδή? Στις παρενεργειες δεν γραφει κατι βέβαια. Τι να πω.

Πάρε καλό μου τον ενδοκρινολογο, η άνοιξε το φύλλο οδηγιών να δεις πιθανές παρενέργειες. Εύχομαι να περάσει σύντομα! 

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημερα και απο μένα. Δεν νομιζω να ειναι απο το αγχος. Βασικα δεν εχω αγχος για κάτι. Ενταξει στεναχωρεθηκα λιγο που φευγει ο αντρας μου αλλα το δεχτηκα και θα προσπαθησουμε να βρουμε λυση σε αυτό οταν ερθει η περιοδος και αν ολα είναι θετικά και διαφορετικά απο τις αλλες φορες. Αλλιως δεν υπαρχει λογος να προσπαθησω.  Απο την αλλη σκεφτομαι μηπως εχει σχεση με τις ορμόνες λογω των χαπιων? Μηπως στρωνουν με το χαπι και γι αυτο εχω ζαλαδες? Δε ξερω. Λεω να παρω τον ενδοκρινολογο την Δευτερα να τον ρωτήσω. 

Αυτό, ότι έγραψα πιο πάνω. Εμενα7με πιάνει ημικρανία μέρες πριν αδιαθετησω. Μακαρινα είναι ενα σημάδι πως θα σου έρθει η σκασμενη! 

Just now, Emilly800 είπε:

Ομορφιές μου μην πέφτετε..είμαστε πολλές στον αγώνα χρόνια...κ εδώ αλλά κ έξω πλέον πολύς κόσμος παλεύει για ένα πρώτο παιδί ..ο άντρας μου είναι 45 κ έχει πόσους φιλους που παλεύουν για το πρώτο κ άλλα ζευγάρια σαν εμάς που χάσανε εγκυμοσύνες..χθες κορίτσια η παιδική μου φίλη μου έγραψε το εξής...άντε επιτέλους τα κατάφερες....αχχ δεν μου άρεσε καθόλου όμως...τι ήταν αυτό ρε σεις...δεν έχουν τα σωστά λόγια..δεν το νιώθουν να πουν μια καλή κουβέντα..ας το βουλωσουν τότε ..τι θα πει άντε επιτέλους τα κατάφερες;;άσε που περίμεναν όλοι σαν τα κοράκια τι θα μου συμβεί πάλι...κορίτσια πραγματικά έχω πάθει με τους ανθρώπους..μην πέφτετε σας λέω..για να φτάσει ο κόσμος να μου λέει όλες τις μπούρδες σκεφτείτε τι πέρασα εγώ...τρία χρόνια...νομίζω σας περνάω όλες στην προσπάθεια...δύναμη σας λέω...

Ο κόσμος αντί να κοιτάει να βελτιωθεί, γίνεται όλο και πιο τοξικός. Δυστυχώς. Μη δίνεις σημασία, κράτα κοντά αυτούς που χαίρονται αληθινα7με τη χαρά σου! Μόνο αυτοί μετράνε. Στα ζόρια θα βρεις πολλούς να σου χτυπήσουν την πλάτη, στη χαρά όμως, μετρημένοι στα χέρια οι αυθεντικοί... 

Just now, Emilly800 είπε:

Εε τους ερμους κ αυτούς..άντε εμείς όλες τις ώρες διαθέσιμες είμαστε..αυτοί έχουν κ τα υδραυλικά συστήματα να πάρουν μπρος.

Καλέ, εγώ δεν ειμαι διαθέσιμη όλες τις ώρες. Αν κατεβάσω ρόλα, πάει... 

Just now, Flolipop είπε:

@vasiliki2020 μου σχετικά καλά είμαι, πονάκια έχω μπροστά και στην μέση μου, ειδικά από τη δεξιά πλευρά. Εχθες το βράδυ είδα ελάχιστο ροζ στο σκούπισμα κι έπεσα ψυχολογικά πάλι. Κι αυτό το πράγμα που με τρώει η αγωνια για το τι θα γίνει και πως θα εξελιχθεί, με σκοτώνει...

Η αγωνία είναι δεδομένη, μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς κοριτσάκι μου. Πλησιάζει η μέρα που θα δεις το σπορι σου! 

Just now, Emilly800 είπε:

Είχα τρεις μέρες που χάρηκα λέω έφυγαν οι αναγουλες κ χθες πάλι τα ίδια..μεχρι που μου ήρθε ρίγος χθες βράδυ από την εξαντληση ενώ δεν είχα πυρετό.....εεε σιγά σιγά θα φύγουν αυτό τον μήνα.αλλα νιώθω καλύτερα γενικά.ας πάνε όλα καλά κ όλα τα αντεχω

Κοριτσάκι, φούσκωσε η κοιλίτσα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Είχα τρεις μέρες που χάρηκα λέω έφυγαν οι αναγουλες κ χθες πάλι τα ίδια..μεχρι που μου ήρθε ρίγος χθες βράδυ από την εξαντληση ενώ δεν είχα πυρετό.....εεε σιγά σιγά θα φύγουν αυτό τον μήνα.αλλα νιώθω καλύτερα γενικά.ας πάνε όλα καλά κ όλα τα αντεχω

Αυτο με το ριγος το ειχα κι εγω, να τυλιγομαι με δυο κουβερτες και να τρεμω λες και ειχα 40 πυρετο! Οταν με επιανε στη δουλεια ηταν το δραμα! Αλλα νομιζω οτι παιζει να ηταν απο το θυρωειδη γιατι ηταν καπωε ξερυθμισμενος. 

@Flolipop παπακι ξερω ποσο αγχωτικο ειναι αυτο με τα ροζ (καθε φορα που παω τουαλετα αγχωνομαι τι θα δω...) αλλα μην το σκεφτεσαι, δεν ειναι κατι! Και τα πονακια απολυτα φυσιολογικα! 2 μερες μεινανε, υπομονη, θα πας τη Δευτερα και θα δεις οτι ολα ειναι σουπερ!

@Agatte κοριτσι μου κουραγιο και καλη δυναμη με τους σεισμους!! Ναι αυτο το βουητο ειναι το πιο τρομακτικο πραγματικα! Ευχομαι να ηρεμησετε συντομα απο αυτο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 said:

Καλημέρα..εδω παρούσα :)) θα παει σύζυγος για σπερμοδιάγραμμα και εγω σκέφτομαι να κανω έναν επανέλεγχο της fsh. Μολις παρω τα αποτελέσματα θα τα παω στο γιατρο να δω τι θα με συμβουλέψει για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή..Σχετικά με την fsh  Θελω να δω αν υπαρχει διακύμανση ή η τιμη της ειναι εκει ψηλά :)) δε γνωριζω Αν επηρεάζεται απο το αγχος στεναχώριες διατροφή.. τους τελευταίους μήνες μένω άυπνη απο υπερβολικό αγχος κσι πίεση στη δουλειά..ενδεχομένως να μην εχει σχέση αλλα θα παω να ξανακάνω μια μέτρηση ( και λέει να βγει ακομα υψηλότερη) .. 

 

σχετικα με τις επαφές με εχουν συμβουλέψει τρεις διαφορετικοί ιατροί μερα παρα μερα .. με αυτη τη Συνταγη εχω μείνει εγκυος και νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το καθε μερα γιατι δε σε κουράζει ψυχικά κσι δεν το κανει τοσο ρουτίνα.. εκτος και αν υπαρχει διαθεση ούτως ή άλλως :); 
 

Καλημέρα κορίτσια. Για την fsh δεν ξερω αν επηρεαζεται από άγχος αλλά η προλακτίνη σίγουρα επηρεάζεται από άγχος και αυπνία. Την λένε και ορμόνη του άγχους και όταν ανεβαίνει χαλάει τις ωορρηξίες. Αντε με το καλό οι εξετάσεις σας και να βρείτε τον δρόμο σας. 

Just now, depifish said:

Καλημερα κοριτσια! Χαθηκα λιγο γιατι οι αναγουλες σε συνδιασμο με τη πιεση της δουλειας με κανουν χωμα και το βραδυ που γυριζω δεν εχω κουραγιο για αλλες οθονες! 

Σας καταλαβαινω απολυτα για ολη αυτη τη ψυχοφθορα διαδικασια του πρεπει. Εμεις τους τελευταιους μηνες κοντευαμε να χασουμε τη μπαλα τελειως. Του αντρα μου δυσκολευοταν να του σηκωθει, το σεξ ειχε γινει μια αφορητη βαρετη ρουτινα, μια διαδικασια 5 λεπτων, μονο και μονο γιατι δεν επρεπε να χασουμε τις μερες. Πραγματικα πιστευα οτι αν συνεχιζαμε ετσι, αργα η γρηγορα θα χωριζαμε. Ειχε χαθει καθε ειδους μαγειας δυστυχως. Θυμαμαι οτι πολλες φορες ηθελα απο τη μια να δημιουργησω ατμοσφαιρα, να κανω πιο αναλαφρο και ερωτικο το κλιμα, αλλα ημουν τοσο κουρασμενη ψυχολογικα που και η ιδια ελργα αντε να γινει να τελειωνουμε. Μεγαλο λαθος!  Προσπαθηστε να μην το κανετε κι εσεις, ξερω οτι ειναι δυσκολο, αλλα ειναι κριμα να χανουμε ετσι τις ομορφες στιγμες μας και να μην τις απολαμβανουμε με τον συντροφο μας!

Και εμεις πολλες φορές στον αυτόματο. Εμείς με τα σερί έχουμε άλλο θέμα...ενώ το σύστημα του παίρνει μπροστά ,δεν μπορεί να φτάσει στο τέλος με τίποτα. Παλευει ωρα και πιστεψτε με θεωρω οτι ειναι χειροτερο. Λες οκ γινεται δουλίτσα αλλά τερματισμός τίποτα. Τζάμπα η ταλαιπωρία μας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Ομορφιές μου μην πέφτετε..είμαστε πολλές στον αγώνα χρόνια...κ εδώ αλλά κ έξω πλέον πολύς κόσμος παλεύει για ένα πρώτο παιδί ..ο άντρας μου είναι 45 κ έχει πόσους φιλους που παλεύουν για το πρώτο κ άλλα ζευγάρια σαν εμάς που χάσανε εγκυμοσύνες..χθες κορίτσια η παιδική μου φίλη μου έγραψε το εξής...άντε επιτέλους τα κατάφερες....αχχ δεν μου άρεσε καθόλου όμως...τι ήταν αυτό ρε σεις...δεν έχουν τα σωστά λόγια..δεν το νιώθουν να πουν μια καλή κουβέντα..ας το βουλωσουν τότε ..τι θα πει άντε επιτέλους τα κατάφερες;;άσε που περίμεναν όλοι σαν τα κοράκια τι θα μου συμβεί πάλι...κορίτσια πραγματικά έχω πάθει με τους ανθρώπους..μην πέφτετε σας λέω..για να φτάσει ο κόσμος να μου λέει όλες τις μπούρδες σκεφτείτε τι πέρασα εγώ...τρία χρόνια...νομίζω σας περνάω όλες στην προσπάθεια...δύναμη σας λέω...

Αγνοησε τους κουκλα μου. Δεν αξίζει καν να χαλιεσαι. Έδωσες τα πάντα για να έρθει αυτό το μωράκι και αυτό έχει σημασία για σένα και την οικογενεια σου. Κανείς δεν μπορεί να καταλαβει τι έχει η ψυχούλα σου μέσα με ολα αυτα που έχεις περάσει. Εμενα με ενοχλεί που εκφέρουν άποψη έτσι αβίαστα για ένα τόσο ευαίσθητο θέμα. 

35 minutes ago, Klelia81 said:

Καλημερα και απο μένα. Δεν νομιζω να ειναι απο το αγχος. Βασικα δεν εχω αγχος για κάτι. Ενταξει στεναχωρεθηκα λιγο που φευγει ο αντρας μου αλλα το δεχτηκα και θα προσπαθησουμε να βρουμε λυση σε αυτό οταν ερθει η περιοδος και αν ολα είναι θετικά και διαφορετικά απο τις αλλες φορες. Αλλιως δεν υπαρχει λογος να προσπαθησω.  Απο την αλλη σκεφτομαι μηπως εχει σχεση με τις ορμόνες λογω των χαπιων? Μηπως στρωνουν με το χαπι και γι αυτο εχω ζαλαδες? Δε ξερω. Λεω να παρω τον ενδοκρινολογο την Δευτερα να τον ρωτησω.

Οι εγκυουλες μας τι κάνουν?

Και εγώ έχω ημικρανία οπως η @Agatte πριν την περιοδο. Μακαρι να ειναι τα προερτια

Just now, Flolipop said:

@vasiliki2020 μου σχετικά καλά είμαι, πονάκια έχω μπροστά και στην μέση μου, ειδικά από τη δεξιά πλευρά. Εχθες το βράδυ είδα ελάχιστο ροζ στο σκούπισμα κι έπεσα ψυχολογικά πάλι. Κι αυτό το πράγμα που με τρώει η αγωνια για το τι θα γίνει και πως θα εξελιχθεί, με σκοτώνει...

Ξεκουράσου λιγο παραπάνω αυτό το ΣΚ. Ολα καλά θα είναι...πιστεψε το και κανε ομορφες σκέψεις. 

Just now, Agatte said:

Ναι είμαι μια σεισμοπληκτη, ευτυχώς χωρίς ζημιές. Προχθές το βράδυ μας έκανε πάλι έναν δυνατό, τα χρειάστηκα. Αυτό το βουητό που προηγείται είναι το χειρότερο. Έκλεισαν τα σχολεία λόγω σεισμού και νέου λοκνταουν ως τις 16. 

Ρε θηρίο, ως τις 25 σερί; κουράστηκα μόνο που το σκέφτηκα. Αν και ο γιατρός τη Δευτέρα μας είπε να έχουμε καθημερινές επαφές όλο το μήνα και όχι μόνο στο παράθυρο των γονιμων. Επομένως και αφού αντέχετε, καλά κάνετε! 

Το μόνο πρόβλημα του σεισμού, είναι η τρομάρα που παίρνεις. Το παιδί δεν τον πήρε καθόλου καλά...

Βρήκα ένα πακέτο που σε μία βόλτα γίνονται και οι δυο εξετάσεις. Με τα συμπληρώματα έχω καταμπερδευτει. Τα προφερτιλ πχ δεν είναι τόσο αποτελεσματικά όσο κάποια άλλα, έχουν όμως καλές κριτικές και τα βρίσκεις πιο εύκολα. Έχω αποσυντονιστει εντελώς... Άλλα να 'μαι παλιά προσπαθώ αφού ο ντοκ είπε πως το σπερμα μπορεί να επιφέρει φυσιολογική σύλληψη...

Να είσαι αισιόδοξη! Βρήκες το πρόβλημα, το έλυσες και τώρα πια είναι θέμα χρόνου να έρθει το μωράκι σου! 

Πάρε καλό μου τον ενδοκρινολογο, η άνοιξε το φύλλο οδηγιών να δεις πιθανές παρενέργειες. Εύχομαι να περάσει σύντομα! 

Αυτό, ότι έγραψα πιο πάνω. Εμενα7με πιάνει ημικρανία μέρες πριν αδιαθετησω. Μακαρινα είναι ενα σημάδι πως θα σου έρθει η σκασμενη! 

Ο κόσμος αντί να κοιτάει να βελτιωθεί, γίνεται όλο και πιο τοξικός. Δυστυχώς. Μη δίνεις σημασία, κράτα κοντά αυτούς που χαίρονται αληθινα7με τη χαρά σου! Μόνο αυτοί μετράνε. Στα ζόρια θα βρεις πολλούς να σου χτυπήσουν την πλάτη, στη χαρά όμως, μετρημένοι στα χέρια οι αυθεντικοί... 

Καλέ, εγώ δεν ειμαι διαθέσιμη όλες τις ώρες. Αν κατεβάσω ρόλα, πάει... 

Η αγωνία είναι δεδομένη, μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς κοριτσάκι μου. Πλησιάζει η μέρα που θα δεις το σπορι σου! 

Κοριτσάκι, φούσκωσε η κοιλίτσα; 

Επειδή το έψαξες, έχεις βρει κανένα καλύτερο συμπλήρωμα;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Ναι είμαι μια σεισμοπληκτη, ευτυχώς χωρίς ζημιές. Προχθές το βράδυ μας έκανε πάλι έναν δυνατό, τα χρειάστηκα. Αυτό το βουητό που προηγείται είναι το χειρότερο. Έκλεισαν τα σχολεία λόγω σεισμού και νέου λοκνταουν ως τις 16. 

Ρε θηρίο, ως τις 25 σερί; κουράστηκα μόνο που το σκέφτηκα. Αν και ο γιατρός τη Δευτέρα μας είπε να έχουμε καθημερινές επαφές όλο το μήνα και όχι μόνο στο παράθυρο των γονιμων. Επομένως και αφού αντέχετε, καλά κάνετε! 

Το μόνο πρόβλημα του σεισμού, είναι η τρομάρα που παίρνεις. Το παιδί δεν τον πήρε καθόλου καλά...

Βρήκα ένα πακέτο που σε μία βόλτα γίνονται και οι δυο εξετάσεις. Με τα συμπληρώματα έχω καταμπερδευτει. Τα προφερτιλ πχ δεν είναι τόσο αποτελεσματικά όσο κάποια άλλα, έχουν όμως καλές κριτικές και τα βρίσκεις πιο εύκολα. Έχω αποσυντονιστει εντελώς... Άλλα να 'μαι παλιά προσπαθώ αφού ο ντοκ είπε πως το σπερμα μπορεί να επιφέρει φυσιολογική σύλληψη...

Να είσαι αισιόδοξη! Βρήκες το πρόβλημα, το έλυσες και τώρα πια είναι θέμα χρόνου να έρθει το μωράκι σου! 

Πάρε καλό μου τον ενδοκρινολογο, η άνοιξε το φύλλο οδηγιών να δεις πιθανές παρενέργειες. Εύχομαι να περάσει σύντομα! 

Αυτό, ότι έγραψα πιο πάνω. Εμενα7με πιάνει ημικρανία μέρες πριν αδιαθετησω. Μακαρινα είναι ενα σημάδι πως θα σου έρθει η σκασμενη! 

Ο κόσμος αντί να κοιτάει να βελτιωθεί, γίνεται όλο και πιο τοξικός. Δυστυχώς. Μη δίνεις σημασία, κράτα κοντά αυτούς που χαίρονται αληθινα7με τη χαρά σου! Μόνο αυτοί μετράνε. Στα ζόρια θα βρεις πολλούς να σου χτυπήσουν την πλάτη, στη χαρά όμως, μετρημένοι στα χέρια οι αυθεντικοί... 

Καλέ, εγώ δεν ειμαι διαθέσιμη όλες τις ώρες. Αν κατεβάσω ρόλα, πάει... 

Η αγωνία είναι δεδομένη, μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς κοριτσάκι μου. Πλησιάζει η μέρα που θα δεις το σπορι σου! 

Κοριτσάκι, φούσκωσε η κοιλίτσα; 

Ναι ρε σεις...εξαφανίστηκαν όλοι τώρα στις χαρές μου χαχαχαχα...η κοιλιά ελαφρώς άρχισε να φαίνεται...σαν δεύτερο μήνα εγκυμοσύνης ας πούμε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι ρε σεις...εξαφανίστηκαν όλοι τώρα στις χαρές μου χαχαχαχα...η κοιλιά ελαφρώς άρχισε να φαίνεται...σαν δεύτερο μήνα εγκυμοσύνης ας πούμε..

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Δε χρειάζεσαι κανένα εκτός από τον αντρουλη σου και τα παιδάκια σου εκεί είναι η ευτυχία σου και οι χαρές σου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νιωθω και συμπάσχω με τις εγκυουλες μας και το άγχος τους. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου. Εγώ στην κόρη μου είχα καφέ απο την αρχή, με την πρώτη χοριακή. Την επόμενη κιολας ημέρα είχα αιμα ένα βραδυ. Πήγα τουαλέτα και επεσε ενα μεγάλο κομμάτι αίματος, θυμάμαι πως έβαλα το χέρι μου γιατι θεωρησα πως απέβαλα για να το πιάσω. Αυξησα τα ουλτρατζεσταν και δεν σηκωθηκα απο το κρεβατι για δυο εβδομαδες. Μονο μια επισκεψη στη γιατρο μετα την πρωτη εβδομαδα. Αιμα κομματι σας λεω. Μου έδωσαν να έχω και μια ένεση έτοιμη σε περίπτωση αποβολής και μου είχαν πει αν δω αιμορραγία και έχω πόνους να την κάνω μήπως και το σώσω. Την έκρυψα σε ένα συρτάρι που δεν ανοιγα για να μην την βλέπω. Δεν διαβασα ποτέ τι ήταν γιατί δεν ήθελα καν να την ανοιξω. Την πέταξα 2 χρόνια μετά. Δεν ήθελα ουτε να την ακουμπήσω. Βρήκα νοσοκόμα και ειχα συνεννοηθει να είναι σε ετοιμότητα αν μου συμβεί κάτι να τρέξει να μου την κάνει.   Έτσι ομορφα ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου. Οταν πηγα να με δει η γιατρός ειχε σχεδον φτιαξει.Της μιλούσα συνέχεια και έλεγα ολα καλά θα πανε.  Στον 5ο πάλι καφέ, μετά υγρά με ροζ βλέννες σαν κλωστή. 9 μηνες φοβομουν να παω τουαλετα να σκουπιστω. Τωρα την έχω εδώ και τη μαλώνω γιατί δεν μαζευει το δωμάτιο της και κάποτε πήγα να την πιάσω μη πεσει στη λεκάνη. Τα καλά σποράκια είναι δυνατά και όταν έρθουν για να μείνουν ,μενουν. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ellidr είπε:

Δε πειράζει κορίτσι μου 

Δε χρειάζεσαι κανένα εκτός από τον αντρουλη σου και τα παιδάκια σου εκεί είναι η ευτυχία σου και οι χαρές σου.

 

Το ξέρω γλυκούλα..το χω καταλάβει εδώ κ χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Flolipop είπε:

@vasiliki2020 μου σχετικά καλά είμαι, πονάκια έχω μπροστά και στην μέση μου, ειδικά από τη δεξιά πλευρά. Εχθες το βράδυ είδα ελάχιστο ροζ στο σκούπισμα κι έπεσα ψυχολογικά πάλι. Κι αυτό το πράγμα που με τρώει η αγωνια για το τι θα γίνει και πως θα εξελιχθεί, με σκοτώνει...

Σε καταλαβαίνω εχεις δικιο κοριτσι μου αλλα το πιστεύω πως ολα θα πανε καλα.στο γιατρό ποτε θα πας; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...