Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ήρθε τελικά η κοκκινομουρα πολύ απογοήτευση! Για κάποιο λόγο το είχα πιστέψει πολύ αυτό μήνα 

Καλημέρα κορίτσι μου. Καταλαβαίνω πως νιώθεις. Κάνε κουράγιο ξέσπασε αν θέλεις και ξεκουράσου γιατί σε μια βδομάδα μπαίνεις πάλι δυναμικά στους μαραθώνιους. Θα έρθει κορίτσι μου το μωράκι σε όλες μας!!!σου στέλνω μια αγκαλιά για να νιώσεις καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Bellas said:

Καλημέρα κορίτσια, ήρθε τελικά η κοκκινομουρα πολύ απογοήτευση! Για κάποιο λόγο το είχα πιστέψει πολύ αυτό μήνα 

Καλημέρα, ξέρουμε πολύ το συναίσθημα και συμπάσχουμε μαζί σου. Δεν είσαι μόνη σου να το ξέρεις, ειναι πολυ σημαντικό αυτό. Οι επομένες μέρες θα είναι καλύτερες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ήρθε τελικά η κοκκινομουρα πολύ απογοήτευση! Για κάποιο λόγο το είχα πιστέψει πολύ αυτό μήνα 

Καλέ ξέρεις πόσες φορές το έχω πιστέψει 

Πάρα πολλές 

Μη μου πέφτεις τώρα που έχεις περίοδο θα πρέπει να είσαι πιο καλά από ποτέ και να κάνεις πράγματα που σε χαροποιουν γιατί τώρα είναι που τα αυγουλάκια σου θα αρχίσουν να δημιουργούνται και να είναι γερά και καλά....

Και εμένα αύριο τελειώνει και θα μπω πάλι στο σεξομαραθωνιο 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια, μια μέρα είναι θα περάσει!από αύριο θα ανέβω ψυχολογικά και μόλις περάσει η περίοδο θα ξεκινήσω πάλι δυναμικά!!!

Μακάρι για όλες μας να γίνει το θαύμα πολύ γρήγορα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια, μια μέρα είναι θα περάσει!από αύριο θα ανέβω ψυχολογικά και μόλις περάσει η περίοδο θα ξεκινήσω πάλι δυναμικά!!!

Μακάρι για όλες μας να γίνει το θαύμα πολύ γρήγορα!

Κοριτσι μου μη το βάζεις κατω. Να ξεκινήσεις πάλι δυναμικά και θα δεις που θα ερθει και το σποράκι!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Klelia81 said:

Κοριτσι μου μη το βάζεις κατω. Να ξεκινήσεις πάλι δυναμικά και θα δεις που θα ερθει και το σποράκι!!

Καλημέρα κορίτσι μου, προσπαθούμε χρόνια και έχω αρχίσει η αλήθεια είναι να απογοητεύομαι, είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε κανένα 6μηνο ακόμα έτσι και μετά να πάμε σε εξωσωματικο γυναικολόγο να δούμε τι επιλογές έχουμε με υποβοηθούμενη. Και είναι και ακριβές αυτές οι ατιμες οι επιλογές! Και όλοι τώρα με αυτή την κατάσταση είμαστε στριμωγμένοι καλά τα ψέματα 

Παρήγγειλα και τις βιταμινες precnacare που ειναι διπλές και για τους δύο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, προσπαθούμε χρόνια και έχω αρχίσει η αλήθεια είναι να απογοητεύομαι, είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε κανένα 6μηνο ακόμα έτσι και μετά να πάμε σε εξωσωματικο γυναικολόγο να δούμε τι επιλογές έχουμε με υποβοηθούμενη. Και είναι και ακριβές αυτές οι ατιμες οι επιλογές! Και όλοι τώρα με αυτή την κατάσταση είμαστε στριμωγμένοι καλά τα ψέματα 

Παρήγγειλα και τις βιταμινες precnacare που ειναι διπλές και για τους δύο. 

 

Καλημέρα καλή εβδομάδα !!!! Έτσι νιώθω και εγώ πολλές φορές απογοήτευση. Θυμώνω κιόλας με τον εαυτό μου λες και φταίω που δεν πιάνω παιδί. Όπως και να έχει όμως σήκωσε ψηλα το κεφάλι, χαμόγελα πάρε δύναμη από τον άντρα σου και συνέχισε να προσπαθείς!!!

Η εξωσωματική δυστυχώς είναι ακριβή επιλογή ειδικά στις μέρες μας. Εμείς έχουμε χρήματα για μια προσπάθεια και ρίχνουμε όλες τις ελπίδες μας σε αυτήν τη μια προσπάθεια. Βάλε και τις εξετάσεις που απαιτούνται από πριν μαζεύεται γερό πόσο. Εμείς κορίτσι μου ξεκινάμε Απρίλιο με πίστη ότι θα τα καταφέρουμε. Δεν θα ξεχασουμε όμως και τις επαφές μας!!! Είπαμε αυτό το μήνα θα τα δώσουμε όλα χαχαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, προσπαθούμε χρόνια και έχω αρχίσει η αλήθεια είναι να απογοητεύομαι, είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε κανένα 6μηνο ακόμα έτσι και μετά να πάμε σε εξωσωματικο γυναικολόγο να δούμε τι επιλογές έχουμε με υποβοηθούμενη. Και είναι και ακριβές αυτές οι ατιμες οι επιλογές! Και όλοι τώρα με αυτή την κατάσταση είμαστε στριμωγμένοι καλά τα ψέματα 

Παρήγγειλα και τις βιταμινες precnacare που ειναι διπλές και για τους δύο. 

 

Καλημέρα και απο μένα κορίτσι. Πολυ καλή η σκεψη σας για την εξωσωματική. Το παν είναι να φτανουμε μέχρι εκεί που θα πουμε οτι δεν υπαρχει κατι άλλο να κάνω. Μην απογοητευεσαι δεν εχει ερθει το "τέλος" ακόμα. Εκμεταλλευσου και το παραμικρό που λένε και θα δεις πως θα τα καταφέρεις.

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα !!!! Έτσι νιώθω και εγώ πολλές φορές απογοήτευση. Θυμώνω κιόλας με τον εαυτό μου λες και φταίω που δεν πιάνω παιδί. Όπως και να έχει όμως σήκωσε ψηλα το κεφάλι, χαμόγελα πάρε δύναμη από τον άντρα σου και συνέχισε να προσπαθείς!!!

Η εξωσωματική δυστυχώς είναι ακριβή επιλογή ειδικά στις μέρες μας. Εμείς έχουμε χρήματα για μια προσπάθεια και ρίχνουμε όλες τις ελπίδες μας σε αυτήν τη μια προσπάθεια. Βάλε και τις εξετάσεις που απαιτούνται από πριν μαζεύεται γερό πόσο. Εμείς κορίτσι μου ξεκινάμε Απρίλιο με πίστη ότι θα τα καταφέρουμε. Δεν θα ξεχασουμε όμως και τις επαφές μας!!! Είπαμε αυτό το μήνα θα τα δώσουμε όλα χαχαχαχα!!!

Βουρ κοριτσι!!! Ξεζουμιστείτε!!! Χαχα καλημέρα!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα καλή εβδομάδα !!!! Έτσι νιώθω και εγώ πολλές φορές απογοήτευση. Θυμώνω κιόλας με τον εαυτό μου λες και φταίω που δεν πιάνω παιδί. Όπως και να έχει όμως σήκωσε ψηλα το κεφάλι, χαμόγελα πάρε δύναμη από τον άντρα σου και συνέχισε να προσπαθείς!!!

Η εξωσωματική δυστυχώς είναι ακριβή επιλογή ειδικά στις μέρες μας. Εμείς έχουμε χρήματα για μια προσπάθεια και ρίχνουμε όλες τις ελπίδες μας σε αυτήν τη μια προσπάθεια. Βάλε και τις εξετάσεις που απαιτούνται από πριν μαζεύεται γερό πόσο. Εμείς κορίτσι μου ξεκινάμε Απρίλιο με πίστη ότι θα τα καταφέρουμε. Δεν θα ξεχασουμε όμως και τις επαφές μας!!! Είπαμε αυτό το μήνα θα τα δώσουμε όλα χαχαχαχα!!!

Εννοείτε και δεν ξεχνάτε τις επαφές!σου εύχομαι Αγάπη μου να το πιάσετε πριν ξεκινήσετε έξωσωματικη!

Just now, Klelia81 said:

Καλημέρα και απο μένα κορίτσι. Πολυ καλή η σκεψη σας για την εξωσωματική. Το παν είναι να φτανουμε μέχρι εκεί που θα πουμε οτι δεν υπαρχει κατι άλλο να κάνω. Μην απογοητευεσαι δεν εχει ερθει το "τέλος" ακόμα. Εκμεταλλευσου και το παραμικρό που λένε και θα δεις πως θα τα καταφέρεις.

Βουρ κοριτσι!!! Ξεζουμιστείτε!!! Χαχα καλημέρα!!!

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου!!!παίρνω δύναμη από τα λόγια σας κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 3:15 ΠΜ, TATAKI είπε:

Καλά κάνεις και τα συγκρίνεις. Εγώ δεν ήξερα τι να πάρω απο τα δυο και κατεληξα στις profertil λογω αναγνωρισιμότητας του προιοντος. Σε εμενα αντιστοιχα ειχε προτεινει η γιατρος τις profertil women ή  τις ovamax της ιδιας εταιρειας με τις αντρικες, της ams. Για εμένα αυτες πηρα. Εκει εκανα και εγω τρελή έρευνα.  Τις παραγγειλα μεσα απο τον αντιπροσωπο στην Ελλαδα. Μπαινεις στο site της supplekey, δες και εκει τι γραφουν, βαζεις τηλ και το προιον..με πηραν τηλεφωνο για την παραγγελια και μου εκαναν την καλυτερη τιμη για αγορα πανω απο ενα κουτι. Οσο και να εψαξα τετοια τιμη δεν βρήκα. Μέσα σε 2 ημέρες τις παρέλαβα και μάλιστα τότε που γινοτανε χαμος με τα κουριερ.

Προσπαθώ να συντονιστω με τον άντρα μου για να δούμε τι θα κάνουμε. Είναι λίγο δυσεύρετος αυτές τις μέρες. Μας πάει ανάποδα το πρόγραμμα και η διάθεση. 2 μέρες τίποτα δεν κάναμε. Σα να κουράστηκε κι αυτός... Δεν ξέρω αν έκανα ωορρηξία, πότε την έκανα, ένα κενό... 

On 7/3/2021 at 11:30 ΠΜ, Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ήρθε τελικά η κοκκινομουρα πολύ απογοήτευση! Για κάποιο λόγο το είχα πιστέψει πολύ αυτό μήνα 

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι... Ξέρω κι εγώ και όλες μας εδώ μέσα αυτό το αίσθημα απογοήτευσης... Θυμησε μου λίγο, έχετε κάνει εξετάσεις; γιατί βλέπω παρακάτω πως γράφεις πως προσπαθείτε χρόνια. Συγγνώμη, δεν θυμάμαι αν τα έχεις αναφέρει σε προηγούμενες συνομιλίες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα !!! Διαβασα οτι πέθανε βρεφος 37 ημερών απο κορωνοιο χωρις υποκείμενα νοσήματα..Αγγελούδι που δε πρόλαβε να ανοίξει τα ματάκια του που η μητερα του δε πρόλαβε να το αγκαλιάσει.. πραγματικά δεν εχω λόγια για τη θλίψη αυτής της είδησης.. τα νεα στελέχη του ιού ειναι ποιο θανατηφόρα και μεταδοτικά και στα παιδια..για αυτο σε όλες Τις εγκυμονούσες και σε οςες προσπαθούν πολυ προσοχή.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Παπακι μας που εισαι;; πηγες στο γιατρο;; 

Καλησπέρα κορίτσια! Πηγα σχεδόν αποφασισμένη ότι δεν πάει καλά γιατί με πονούσε η μέση μου και είχα ακόμα καφέ και ροζ. Ο γιατρος βέβαια δεν ανησύχησε καθόλου.είδαμε σάκο και λεκιθικικο ασκό και υπέρηχογραφικά με έβγαλε 5 εβδομάδων και 2 ημερών αν και βάσει περιόδου είμαι 5 εβδομάδων. Έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδιά. Πήρα μια ανάσα αλλά εξακολουθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πηγα σχεδόν αποφασισμένη ότι δεν πάει καλά γιατί με πονούσε η μέση μου και είχα ακόμα καφέ και ροζ. Ο γιατρος βέβαια δεν ανησύχησε καθόλου.είδαμε σάκο και λεκιθικικο ασκό και υπέρηχογραφικά με έβγαλε 5 εβδομάδων και 2 ημερών αν και βάσει περιόδου είμαι 5 εβδομάδων. Έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδιά. Πήρα μια ανάσα αλλά εξακολουθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!!

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!χαίρομαι που όλα πάνε καλά!!!είδατε και σάκο άντε τώρα υπομονή να ακούσετε και καρδούλα να ησυχάσεις περισσότερο!!!εύχομαι να έχεις μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου!!!

Just now, Mommy39 είπε:

Καλησπερα !!! Διαβασα οτι πέθανε βρεφος 37 ημερών απο κορωνοιο χωρις υποκείμενα νοσήματα..Αγγελούδι που δε πρόλαβε να ανοίξει τα ματάκια του που η μητερα του δε πρόλαβε να το αγκαλιάσει.. πραγματικά δεν εχω λόγια για τη θλίψη αυτής της είδησης.. τα νεα στελέχη του ιού ειναι ποιο θανατηφόρα και μεταδοτικά και στα παιδια..για αυτο σε όλες Τις εγκυμονούσες και σε οςες προσπαθούν πολυ προσοχή.. 

Μόλις πριν λίγο το είπαν στις ειδήσεις και σοκαρίστηκα!!! Δεν μπορώ καν να αναλογιστω τον πόνο της μάνας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πηγα σχεδόν αποφασισμένη ότι δεν πάει καλά γιατί με πονούσε η μέση μου και είχα ακόμα καφέ και ροζ. Ο γιατρος βέβαια δεν ανησύχησε καθόλου.είδαμε σάκο και λεκιθικικο ασκό και υπέρηχογραφικά με έβγαλε 5 εβδομάδων και 2 ημερών αν και βάσει περιόδου είμαι 5 εβδομάδων. Έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδιά. Πήρα μια ανάσα αλλά εξακολουθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!!

Με το καλό Φωτεινή μου, να περάσει ο καιρός ευχάριστα και ξένοιαστα και να έρθει η ώρα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...