Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πηγα σχεδόν αποφασισμένη ότι δεν πάει καλά γιατί με πονούσε η μέση μου και είχα ακόμα καφέ και ροζ. Ο γιατρος βέβαια δεν ανησύχησε καθόλου.είδαμε σάκο και λεκιθικικο ασκό και υπέρηχογραφικά με έβγαλε 5 εβδομάδων και 2 ημερών αν και βάσει περιόδου είμαι 5 εβδομάδων. Έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδιά. Πήρα μια ανάσα αλλά εξακολουθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!!

Τι τελεια νεα!! Μπραβο!! Ειδες! Ολα καλα θα πανε! Για τις 1-2 μερες πανω κατι μην σε νοιαζει! Εδω εμενα με.εβγαζε ο αλλος 1 βδομαδα μικροτερο! Χαχαχαχα! Πολυ χαιρομαι! Θα ακουσετε και καρδουλα την αλλη βδομαδα, τι καλα! Αλλα να σου πω απο τωρα, αν δεν ακουσεις μην αγχωθεις!!! Πολλες φορες την ακους 7η ή και 8η βδομαδα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Agatte said:

Προσπαθώ να συντονιστω με τον άντρα μου για να δούμε τι θα κάνουμε. Είναι λίγο δυσεύρετος αυτές τις μέρες. Μας πάει ανάποδα το πρόγραμμα και η διάθεση. 2 μέρες τίποτα δεν κάναμε. Σα να κουράστηκε κι αυτός... Δεν ξέρω αν έκανα ωορρηξία, πότε την έκανα, ένα κενό... 

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι... Ξέρω κι εγώ και όλες μας εδώ μέσα αυτό το αίσθημα απογοήτευσης... Θυμησε μου λίγο, έχετε κάνει εξετάσεις; γιατί βλέπω παρακάτω πως γράφεις πως προσπαθείτε χρόνια. Συγγνώμη, δεν θυμάμαι αν τα έχεις αναφέρει σε προηγούμενες συνομιλίες. 

Κα εμενα οταν ειναι εκεινες τις ημερες να γινει δουλεια ολο κατι συμβαινει.. κοιτα δεν ειναι κακο που δεν ξερεις ποτε εκανες ωορρηξια αν ειχες επαφες , μη σου πω καλυτερα γιατι θα ησουν και πιο χαλαρη. Εγω εχω μια εβδομάδα ακόμα μπροστά μου για την κρυάδα. Υπομονη.. δεν πιστευω σε κατι. Εμενα αυτο τον μηνα με μπερδεψαν τα τεστ ωορρηξιας ειχα 3 συνεχόμενα θετικα. Ο συζυγος με τα σερι την κρισιμη στιγμη κατερρευσε και δεν ειχαμε την επαφη που εγω θεωρουσα κομβικη. Να χαμε να λεγαμε...κομβικη και πρασινα αλογα. Τελος παντων...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Κα εμενα οταν ειναι εκεινες τις ημερες να γινει δουλεια ολο κατι συμβαινει.. κοιτα δεν ειναι κακο που δεν ξερεις ποτε εκανες ωορρηξια αν ειχες επαφες , μη σου πω καλυτερα γιατι θα ησουν και πιο χαλαρη. Εγω εχω μια εβδομάδα ακόμα μπροστά μου για την κρυάδα. Υπομονη.. δεν πιστευω σε κατι. Εμενα αυτο τον μηνα με μπερδεψαν τα τεστ ωορρηξιας ειχα 3 συνεχόμενα θετικα. Ο συζυγος με τα σερι την κρισιμη στιγμη κατερρευσε και δεν ειχαμε την επαφη που εγω θεωρουσα κομβικη. Να χαμε να λεγαμε...κομβικη και πρασινα αλογα. Τελος παντων...

Παραπανω απο εβδομαδα εχω...τωρα το ειδα..9 ολοκληρες μέρες και νύχτες Να δω πως θα περάσουν..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πηγα σχεδόν αποφασισμένη ότι δεν πάει καλά γιατί με πονούσε η μέση μου και είχα ακόμα καφέ και ροζ. Ο γιατρος βέβαια δεν ανησύχησε καθόλου.είδαμε σάκο και λεκιθικικο ασκό και υπέρηχογραφικά με έβγαλε 5 εβδομάδων και 2 ημερών αν και βάσει περιόδου είμαι 5 εβδομάδων. Έχω ραντεβού την επόμενη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδιά. Πήρα μια ανάσα αλλά εξακολουθώ να είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!!

Αντε κοριτσάκι μου, με το καλό να περάσουν οι μήνες και να πάρεις αγκαλιά το θαυματακι σου! Καταλαβαίνω όλους τους λογους για τους οποίους είσαι συγκρατημένη αλλά, αυτή την φορά, όλα θα πάνε καλά. Έρχεται η ανταμοιβή για όσα δύσκολα πέρασες. 

πρίν από 6 λεπτά , TATAKI είπε:

Κα εμενα οταν ειναι εκεινες τις ημερες να γινει δουλεια ολο κατι συμβαινει.. κοιτα δεν ειναι κακο που δεν ξερεις ποτε εκανες ωορρηξια αν ειχες επαφες , μη σου πω καλυτερα γιατι θα ησουν και πιο χαλαρη. Εγω εχω μια εβδομάδα ακόμα μπροστά μου για την κρυάδα. Υπομονη.. δεν πιστευω σε κατι. Εμενα αυτο τον μηνα με μπερδεψαν τα τεστ ωορρηξιας ειχα 3 συνεχόμενα θετικα. Ο συζυγος με τα σερι την κρισιμη στιγμη κατερρευσε και δεν ειχαμε την επαφη που εγω θεωρουσα κομβικη. Να χαμε να λεγαμε...κομβικη και πρασινα αλογα. Τελος παντων...

Ρε Τατι μου, δεν μπορούμε να ξέρουμε ποια θα είναι η κομβική επαφή. Μπορεί να την έπιασες. Σκέψου πως ο γιατρός αυτό μου είπε, παράτα τα τεστ και να έχετε επαφές σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Ο συγκεκριμένος, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν εμπιστεύεται τα τεστ... Εγώ από την άλλη πρόλαβα και εθιστηκα και ζορίζομαι χωρίς να βλέπω την φατσουλα. Αλλά από την άλλη κι αυτή η βλακοφατσα, μόνο προσμονή με γέμιζε, οπότε ίσως καλύτερα χωρίς... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Αντε κοριτσάκι μου, με το καλό να περάσουν οι μήνες και να πάρεις αγκαλιά το θαυματακι σου! Καταλαβαίνω όλους τους λογους για τους οποίους είσαι συγκρατημένη αλλά, αυτή την φορά, όλα θα πάνε καλά. Έρχεται η ανταμοιβή για όσα δύσκολα πέρασες. 

Ρε Τατι μου, δεν μπορούμε να ξέρουμε ποια θα είναι η κομβική επαφή. Μπορεί να την έπιασες. Σκέψου πως ο γιατρός αυτό μου είπε, παράτα τα τεστ και να έχετε επαφές σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Ο συγκεκριμένος, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν εμπιστεύεται τα τεστ... Εγώ από την άλλη πρόλαβα και εθιστηκα και ζορίζομαι χωρίς να βλέπω την φατσουλα. Αλλά από την άλλη κι αυτή η βλακοφατσα, μόνο προσμονή με γέμιζε, οπότε ίσως καλύτερα χωρίς... 

Μου φαινεται απιστευτο που με ειπες Τατη. Τατη ειναι το χαιδευτικο της κορης μου. Οταν αρχισε να λεει συλλαβουλες ελεγε συνεχεια τα τα τα τη. Ετσι την φωναζα Τάτη.. εξ ου και το Τατακι...μεχρι που θα πηγαινε νηπιο και καποιος την ρωτησε πως την λένε.. απαντησε Τάτη και το σταμάτησα για λιγο χαχαχα. Φυσικά και τωρα έτσι την φωνάζω. Οσο για την βλακοφατσα και εμενα μου την δινει στα νευρα ειδικά οταν μου χαμογελαει συνεχεια και ξεζουμιζω κυριολεκτικά τον άλλο και μπορει στην ωορρηξια να σταματαω. Έχω εθιστεί και εγώ με το ρημάδι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, Agatte said:

Αντε κοριτσάκι μου, με το καλό να περάσουν οι μήνες και να πάρεις αγκαλιά το θαυματακι σου! Καταλαβαίνω όλους τους λογους για τους οποίους είσαι συγκρατημένη αλλά, αυτή την φορά, όλα θα πάνε καλά. Έρχεται η ανταμοιβή για όσα δύσκολα πέρασες. 

Ρε Τατι μου, δεν μπορούμε να ξέρουμε ποια θα είναι η κομβική επαφή. Μπορεί να την έπιασες. Σκέψου πως ο γιατρός αυτό μου είπε, παράτα τα τεστ και να έχετε επαφές σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Ο συγκεκριμένος, δεν ξέρω γιατί αλλά δεν εμπιστεύεται τα τεστ... Εγώ από την άλλη πρόλαβα και εθιστηκα και ζορίζομαι χωρίς να βλέπω την φατσουλα. Αλλά από την άλλη κι αυτή η βλακοφατσα, μόνο προσμονή με γέμιζε, οπότε ίσως καλύτερα χωρίς... 

Ρε κορίτσια πως θα έχουμε όλο τον κύκλο επαφές! Εγώ μια βδομάδα πριν την περιοδο μην σου πω και δέκα μέρες ξεκινάει και πονάει η κοιλιά μου και δεν έχω όρεξη ούτε να με ακουμπάνε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια . Για να βοηθήσω λίγο στο θέμα των επαφών , να σας πω ότι εγώ χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας τύπου ταινίας , τα οποία φυσικά μου επιβεβαιωνουν την ωορρηξία (γιατί την καταλαβαινω και από μόνη μου). Απλα με έχουν βοηθήσει στην απόκλιση της μιας ημέρας πάνω κάτω, όπως στον τελευταίο κυκλο μου που το τεστ θετικοποιηθηκε την 11η μέρα και όχι την 12η όπως μου συνέβαινε συνήθως. Μάλιστα το ότι έκανα ωορρηξία λίγο νωρίτερα αυτή την φορά το επιβεβαίωσε εχτες και ο υπερηχος που μου βγάζει την ηλικία κυησης 2 μερες μεγαλύτερη.Τηρώντας λοιπόν την τακτική των επαφών την ημέρα του τεστ την επόμενη και την μεθεπόμενη , έχω πετύχει εγκυμοσύνη 3 φορές . Χωρίς δηλαδή επαφές όλο τον μήνα. Άντε το πολύ να είχαμε και καμία επαφή πριν το θετικό τεστ κι άλλη μια μετά το τριήμερο. Σε μένα αυτό απέδωσε γιατί με κούραζε το καθημερινό και συνεχόμενο όλο το μήνα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas said:

Ρε κορίτσια πως θα έχουμε όλο τον κύκλο επαφές! Εγώ μια βδομάδα πριν την περιοδο μην σου πω και δέκα μέρες ξεκινάει και πονάει η κοιλιά μου και δεν έχω όρεξη ούτε να με ακουμπάνε 

Καλημέρα, ούτε εγώ μπορώ επαφές όλο το μήνα. Παω στοχευμενα ενα δεκαήμερο. Μετά οι επαφές είναι επειδή το θέλουμε αλλά καμια σχέση σε συχνότητα με τις γονιμες μέρες. Δεν υπάρχουν ουτε αντοχές αλλά ουτε και όρεξη για όλο τον κύκλο με τέτοια συχνότητα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια . Για να βοηθήσω λίγο στο θέμα των επαφών , να σας πω ότι εγώ χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας τύπου ταινίας , τα οποία φυσικά μου επιβεβαιωνουν την ωορρηξία (γιατί την καταλαβαινω και από μόνη μου). Απλα με έχουν βοηθήσει στην απόκλιση της μιας ημέρας πάνω κάτω, όπως στον τελευταίο κυκλο μου που το τεστ θετικοποιηθηκε την 11η μέρα και όχι την 12η όπως μου συνέβαινε συνήθως. Μάλιστα το ότι έκανα ωορρηξία λίγο νωρίτερα αυτή την φορά το επιβεβαίωσε εχτες και ο υπερηχος που μου βγάζει την ηλικία κυησης 2 μερες μεγαλύτερη.Τηρώντας λοιπόν την τακτική των επαφών την ημέρα του τεστ την επόμενη και την μεθεπόμενη , έχω πετύχει εγκυμοσύνη 3 φορές . Χωρίς δηλαδή επαφές όλο τον μήνα. Άντε το πολύ να είχαμε και καμία επαφή πριν το θετικό τεστ κι άλλη μια μετά το τριήμερο. Σε μένα αυτό απέδωσε γιατί με κούραζε το καθημερινό και συνεχόμενο όλο το μήνα.

Καλημερα κοριτσι μου διαβασα που πήγες στο γιατρο ειδες ολα καλα θα πανε.πετυχε η συνταγή αυτή τη φορά μην ανησυχεις καθολου:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες συναγωνιστριες !!! Κανένας δε μπορεί όλο το μήνα επαφές αλλά αν δε δούμε προκοπή την παλεύουμε και έτσι για να πούμε ότι κάτι κάναμε και δεν πέσαμε αμαχητί χαχαχαχα . 

Περνούμε χαρά από τις εγκυουλες μας και συνεχίζουμε μέχρι να περάσουμε απέναντι μαζί τους

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου διαβασα που πήγες στο γιατρο ειδες ολα καλα θα πανε.πετυχε η συνταγή αυτή τη φορά μην ανησυχεις καθολου:x

Μακαρι @vasiliki2020 μου να πάνε όλα καλά. Οι πόνοι στη μέση και τα καφέ ροζ που και που δεν με αφήνουν να ηρεμήσω... ένα μικρό βηματάκι έγινε, πάμε για τα επόμενα. 
@Chrussa1982 μου @vasiliki2020 και όλα τα κορίτσια εδώ σας εύχομαι γρήγορες εύκολες και όμορφες εγκυμοσύνες με γερά χαριτωμένα μωρά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μακαρι @vasiliki2020 μου να πάνε όλα καλά. Οι πόνοι στη μέση και τα καφέ ροζ που και που δεν με αφήνουν να ηρεμήσω... ένα μικρό βηματάκι έγινε, πάμε για τα επόμενα. 
@Chrussa1982 μου @vasiliki2020 και όλα τα κορίτσια εδώ σας εύχομαι γρήγορες εύκολες και όμορφες εγκυμοσύνες με γερά χαριτωμένα μωρά!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν ξέρω.. Κι εγώ όλο το μήνα δεν μπορώ με τίποτα. Πριν μου έρθει είμαι σαν την τρελή. Εμείς ξεκινάμε γύρω στην 10η μέρα και συνεχίζουμε για κανένα 8ημερο. Μετά όπως μας κάτσει. Αυτό το μήνα, ούτε αυτό δεν κάναμε. Μας χτύπησε η βαρεμάρα και η απογοήτευση κατακούτελα οπότε έχουμε επαφές όποτε μας έρθει η όρεξη. Θα έχουμε και σήμερα μία αν βολέψει αλλά ήδη έφυγαν οι μέρες. Μα την αλήθεια, βαρέθηκα! 

Στο πρώτο είχαμε μια επαφή όλο το μήνα την 8η μέρα, μετά έλειπε ο άντρας μου κι έμεινα έγκυος. Δηλαδή έλεος... 10 χρόνια πριν βέβαια. Δεν ξέρω πόσο τούρμπο ήταν τότε, αλλά κι εγώ, 28 χρόνων μπουμπούκι ήμουν. Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα! 

@TATAKI μου πολύ συγκινήθηκα που έπεσα μέσα από το πουθενά! Να την χαίρεσαι την Τατη σου και να την καμαρώνεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...