Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Πιστεύω πως αφού φάνηκε 25η μέρα με τεστ που ανιχνεύει πανω απο 25mlu αν το λεω σωστά, καλή θα είναι η πρώτη χοριακή την Τρίτη. Αυριο θα κάνω το ψηφιακό, το καλό μου χαχαχα με τον δείκτη σύλληψης. Λυσσαξαν στην τηλεοραση, συνεχεια το διαφημιζαν και μου το εδωσε δωρο ο φαρμακοποιος εξω απο το Μητερα, την ημέρα που έκανα σαλπιγγογραφία. Πήρα την αντιβίωση και ένα κουτί φυσικά τεστ ωορρηξίας. Γουρλής ο άτιμος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Αγαπημένη μου φιλενάδα, η γηραιά κυρία της παρέας δεν είχε πει ακομα την τελευταία της κουβέντα που λενε χαχαχα. Αν το clearblue δεν με εχει κοροιδέψει, την Τρίτη που θα κάνω χοριακή θα πανηγυρίσω επίσημα. Χαλαρή; τι χαλαρή; εισαι καλά; χαχαχα ο πανικός ο ίδιος είμαι. Το τεστάκι μου στέγνωσε και ο σταυρός είναι παντακάθαρος Παναγία μου. Το έχω στην τσέπη μου και το κοιτάω. Φυσικά θυμάμαι και την γιατρό μου που μου ειπε πρόσφατα πως και σύλληψη να πετύχουμε δεν σημαίνει....οχι οχι...ολά καλά θα πάνε. Θα φέρω στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι, ένα παιδάκι ακόμα, ένα αδελφάκι επιτέλους για το κορίτσι μου. Με τον άντρα μου ξεφυγαμε συζητούσαμε σε τι κατάσταση είναι η κούνια που έχουμε..αναμεικτα συναισθήματα.

Κορίτσια μην εγκαταλείπετε. Τα θαύματα γίνονται!!! Πιστεψτε το!!! 

 

Είμαι εδώ να σε διαφωτιζω..σίγουρα έχεις ξεχάσει τι να περιμένεις..φαντάσου κ εγώ έφτασα τις προηγούμενες μέχρι τρίτο μήνα κ τώρα κάνω σαν πρωτάρα κ είμαι μες στον πανικό που βλέπω πράγματα που δεν θυμάμαι ...πονακια;;τι;;;είχα;;;;εγώ τότε δούλευα σαν τρελή....δεν καθόμουν......πάλι σαν τρελή......να παρατηρώ το σχήμα τις κοιλιάς κ να μετράω τα αέρια..όποτε όλα κ εμένα καινούρια μου είναι..

Just now, Chrussa1982 είπε:

Σε ακούω σειρήνα μου και ανυπομονώ να περάσω απέναντι!!! Τόση χαρά σήμερα ούτε δικό μου να ήταν το θετικό τεστακι!!! Θυμάμαι που όταν ήσουν η μοναδική έγκυος στην παρέα μας λέγαμε ότι μέχρι το Πάσχα θα είμαστε παρέα όλες μαζί και ήδη μετράμε 4 αν θυμάμαι καλά. Οπότε έχουμε όλες τις πιθανότητες με το μέρος μας!!! Είναι γεμάτη αγάπη και σύμπνοια η παρέα μας και η θετική ενέργεια απλώνετε παντού!!! Λέω πχ εάν έτυχε σε εσάς με περισσότερα προβλήματα από εμένα γιατί όχι κ σε εμένα?? Πιστεύω μέχρι τέλος του μήνα θα έχουμε κ άλλα θετικά τεστακια !!! Και μετά θα γκρινιάζουμε για τα κιλά μας χαχαχαχα.

Ναι σας λέω...όλα θα γίνουν..

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον παραλογισμό μου να πω και εγώ ξανά τα υποτιθέμενα συμπτώματα. Το στήθος που το είχα σημαία εγώ, οτι πάντα δείχνει μιας και στην κορη μου εκεί το κατάλαβα, αυτή την φορά τίποτα τα συγκλονιστικό.  Άρχισε λίγο να πονάει την 18η μερα. Εχθές λιγο περισσότερο . Με οδήγησε ομως σε τεστ μια πιεση που αισθανομαι μερες τωρα στην μήτρα. Οταν εκανα την σαλπιγγογραφία ενιωθα την ιδια μέρα μια τέτοια πίεση αλλά μετα μου πέρασε. Επειδή στη κόρη μου τη θυμάμαι την αίσθηση αυτή στις αρχές σκέφτηκα μηπως έχει συμβεί το ευχάριστο. Ή ελεγα ειναι απο την σαλπιγγογραφία, αλλα μου φάνηκε περίεργο τοσες ημέρες μετά. Απο υγρά μπολικα αλλά οχι τα λευκά που είχα κάθε μήνα μετά τις γόνιμες. Σαν ωορρηξίας, μια ελαστική βλέννη. Εχθές ειδα μια τέτοια με λιγο καφέ μεσα της και αρκετους πονους περιοδου που εγώ δεν είχα τόσο εντονους. Σκεφτηκα μηπως αδιαθετησω νωριτερα αλλα η πιεση στη μητρα μου έλεγε βρε κανε ενα τεστακι να δεις.. ετσι το εκανα και εγω 2 με 3 μερες νωρίτερα και τώρα τα μυαλά στα κάγκελα. 

Just now, Emilly800 said:

Είμαι εδώ να σε διαφωτιζω..σίγουρα έχεις ξεχάσει τι να περιμένεις..φαντάσου κ εγώ έφτασα τις προηγούμενες μέχρι τρίτο μήνα κ τώρα κάνω σαν πρωτάρα κ είμαι μες στον πανικό που βλέπω πράγματα που δεν θυμάμαι ...πονακια;;τι;;;είχα;;;;εγώ τότε δούλευα σαν τρελή....δεν καθόμουν......πάλι σαν τρελή......να παρατηρώ το σχήμα τις κοιλιάς κ να μετράω τα αέρια..όποτε όλα κ εμένα καινούρια μου είναι..

Ναι γλυκιά μου θα σε χρειαστώ. 10 χρόνια περασαν. Αλλά ας κάνουμε την χοριακή πρώτα και βλέπουμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μεσα στον παραλογισμό μου να πω και εγώ ξανά τα υποτιθέμενα συμπτώματα. Το στήθος που το είχα σημαία εγώ, οτι πάντα δείχνει μιας και στην κορη μου εκεί το κατάλαβα, αυτή την φορά τίποτα τα συγκλονιστικό.  Άρχισε λίγο να πονάει την 18η μερα. Εχθές λιγο περισσότερο . Με οδήγησε ομως σε τεστ μια πιεση που αισθανομαι μερες τωρα στην μήτρα. Οταν εκανα την σαλπιγγογραφία ενιωθα την ιδια μέρα μια τέτοια πίεση αλλά μετα μου πέρασε. Επειδή στη κόρη μου τη θυμάμαι την αίσθηση αυτή στις αρχές σκέφτηκα μηπως έχει συμβεί το ευχάριστο. Ή ελεγα ειναι απο την σαλπιγγογραφία, αλλα μου φάνηκε περίεργο τοσες ημέρες μετά. Απο υγρά μπολικα αλλά οχι τα λευκά που είχα κάθε μήνα μετά τις γόνιμες. Σαν ωορρηξίας, μια ελαστική βλέννη. Εχθές ειδα μια τέτοια με λιγο καφέ μεσα της και αρκετους πονους περιοδου που εγώ δεν είχα τόσο εντονους. Σκεφτηκα μηπως αδιαθετησω νωριτερα αλλα η πιεση στη μητρα μου έλεγε βρε κανε ενα τεστακι να δεις.. ετσι το εκανα και εγω 2 με 3 μερες νωρίτερα και τώρα τα μυαλά στα κάγκελα. 

Ναι γλυκιά μου θα σε χρειαστώ. 10 χρόνια περασαν. Αλλά ας κάνουμε την χοριακή πρώτα και βλέπουμε. 

Κοριτσάρα μου τι νεα ευχάριστα ειναι αυτά!!! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι όλα να πάνε καλα. Το τεστ εννοειται πως είναι θετικότατο!!! Πολλά πολλά συγχαρητηρια και μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα!!! Μην αγχόνεσαι όλα καλά θα πάνε!!! 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Κοριτσάρα μου τι νεα ευχάριστα ειναι αυτά!!! Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι όλα να πάνε καλα. Το τεστ εννοειται πως είναι θετικότατο!!! Πολλά πολλά συγχαρητηρια και μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα!!! Μην αγχόνεσαι όλα καλά θα πάνε!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ @Klelia81 μου. Θα αδιαθετήσεις και μετά το όνειρο είναι εκεί και σε περιμενει...πιστεψε το...ολα γινονται και ας φαινονται στο μυαλο μας βουνό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Μεσα στον παραλογισμό μου να πω και εγώ ξανά τα υποτιθέμενα συμπτώματα. Το στήθος που το είχα σημαία εγώ, οτι πάντα δείχνει μιας και στην κορη μου εκεί το κατάλαβα, αυτή την φορά τίποτα τα συγκλονιστικό.  Άρχισε λίγο να πονάει την 18η μερα. Εχθές λιγο περισσότερο . Με οδήγησε ομως σε τεστ μια πιεση που αισθανομαι μερες τωρα στην μήτρα. Οταν εκανα την σαλπιγγογραφία ενιωθα την ιδια μέρα μια τέτοια πίεση αλλά μετα μου πέρασε. Επειδή στη κόρη μου τη θυμάμαι την αίσθηση αυτή στις αρχές σκέφτηκα μηπως έχει συμβεί το ευχάριστο. Ή ελεγα ειναι απο την σαλπιγγογραφία, αλλα μου φάνηκε περίεργο τοσες ημέρες μετά. Απο υγρά μπολικα αλλά οχι τα λευκά που είχα κάθε μήνα μετά τις γόνιμες. Σαν ωορρηξίας, μια ελαστική βλέννη. Εχθές ειδα μια τέτοια με λιγο καφέ μεσα της και αρκετους πονους περιοδου που εγώ δεν είχα τόσο εντονους. Σκεφτηκα μηπως αδιαθετησω νωριτερα αλλα η πιεση στη μητρα μου έλεγε βρε κανε ενα τεστακι να δεις.. ετσι το εκανα και εγω 2 με 3 μερες νωρίτερα και τώρα τα μυαλά στα κάγκελα. 

Ναι γλυκιά μου θα σε χρειαστώ. 10 χρόνια περασαν. Αλλά ας κάνουμε την χοριακή πρώτα και βλέπουμε. 

Συνχαρητηρια τατακι!!! Καλημερα σου σημερα γιορτασε το τεστακι σου κ να δεις που ολα θα πανε καλα!! Βοηθησε η σαλπιγγογραφια δηλαδη ξεμπλοκαρε τον δρομο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

Συνχαρητηρια τατακι!!! Καλημερα σου σημερα γιορτασε το τεστακι σου κ να δεις που ολα θα πανε καλα!! Βοηθησε η σαλπιγγογραφια δηλαδη ξεμπλοκαρε τον δρομο? 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Δεν ξέρω τι απ ολα βοήθησε αλλά η αρχή έγινε. Πιστεύω πως η σαλπιγγογραφία έκανε την δουλειά, αν και δεν μου βρήκαν τίποτα, μάλλον το γυάλισε το σύστημα. Επισης είχα και καλές ορμόνες που είχα κάνει εξετάσεις αυτό το μήνα, επαιρνα βιταμίνες και εγω και ο σύζυγος...μπορει και όλα αυτά, μαζί με τύχη και με το θέλημα του Θεού τσουπ το θετικο τεστακι.. 

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΤΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ τι απιστευτη χαρα μου δωσες!!! Λιγο και οι ορμονες μου που τα χουν παιξει, κλαιω σαν χαζη! Μου εφτιαξες τη μερα πραγματικα, τι ομορφα νεα!!! Εμπρος κοριτσια, το χουμε ξορκισει το κακο!! Να που ολες θα τα καταφερετε σιγα σιγα! Ανοιξη εχουμε, την πιο ομορφη εποχη του χρονου, ανθιζουν σπορακια παντου!! 

Τατακι μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα τελεια! Με μια φουσκωμενη χοριακη την Τριτη ευχομαι, που πιστευω οτι θα ειναι γιατι αν 3 μερες πριν εχει αχνο θετικο παει να πει οτι εχει ξεκινησει καλα! Ξερω ποσο αγχωμενη και φοβισμενη εισαι, σου στελνω μεγαλη εικονικη αγκαλια και πολλα ουρανια τοξα θετικης σκεψης! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish said:

ΤΑΤΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ τι απιστευτη χαρα μου δωσες!!! Λιγο και οι ορμονες μου που τα χουν παιξει, κλαιω σαν χαζη! Μου εφτιαξες τη μερα πραγματικα, τι ομορφα νεα!!! Εμπρος κοριτσια, το χουμε ξορκισει το κακο!! Να που ολες θα τα καταφερετε σιγα σιγα! Ανοιξη εχουμε, την πιο ομορφη εποχη του χρονου, ανθιζουν σπορακια παντου!! 

Τατακι μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα τελεια! Με μια φουσκωμενη χοριακη την Τριτη ευχομαι, που πιστευω οτι θα ειναι γιατι αν 3 μερες πριν εχει αχνο θετικο παει να πει οτι εχει ξεκινησει καλα! Ξερω ποσο αγχωμενη και φοβισμενη εισαι, σου στελνω μεγαλη εικονικη αγκαλια και πολλα ουρανια τοξα θετικης σκεψης! :wub:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου πολύ πολύ. Ειμαι σιγουρα 2 μερες πριν. Εχω κυκλο 27 με 28 και ειμαι σημερα στην 25η μερα. Να δω χοριακή να παρω μια ανασούλα και μετά το επόμενο βήμα για ακόμα μια ανάσα. Ειμαι πολύ φοβισμένη αλλά νιώθω για αρχή πως αφού μου έδειξε νωρίς και οχι με early τεστ αλλα κανονικό, καλή θα είναι η πρώτη χοριακή μου. Βήμα, βήμα μέχρι το τέλος και θετική σκέψη. Τα ανοιξιατικα σποράκια έρχονται για όλες μας. Πάμε κορίτσια δυνατά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Klelia81 μου. Θα αδιαθετήσεις και μετά το όνειρο είναι εκεί και σε περιμενει...πιστεψε το...ολα γινονται και ας φαινονται στο μυαλο μας βουνό. 

Τις τελευταιες μέρες το ξεχναω να σου πω την αληθεια γιατι ερχεται φευγει ο αντρας μου και εγω ειμαι συνεχεια στο πλυσιμο σιδερωμα και δεν προλαβαινω ουτε καν να το σκεφτω. Απο βδομαδα θα παω για εξετασεις θυρωειδή να δω τί εγινε στον πρωτο μήνα. Ελπιζω να μου ερθει κιολας για να κανω και ορμονικες.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια

Στις 16 Φλεβάρη είχα πάει στον γιατρό μου και είδε δύο ωοθυλακια το ένα 12 και το άλλο 11 χιλιοστά και μου είχε πει ότι περίπου σε 4-5 ημέρες θα σπάσουν και είχαμε επαφή όλες εκείνες τις ημέρες.....

Σήμερα είδα ότι έχω καθυστέρηση 3 ημέρες αλλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα ότι περιμένω ...πρησμένο στήθος και κοιλιά δδλ ....εβαλα θερμόμετρο και έχω 37 ...ισως το μόνο θετικό που υπάρχει ....

Υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη;; κι αν όχι τότε ήταν κενά ωοθυλακια και δεν έκανα ωορρηξία για αυτό δεν έρχεται και δε έχω συμπτώματα;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anastasia_kid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Στις 16 Φλεβάρη είχα πάει στον γιατρό μου και είδε δύο ωοθυλακια το ένα 12 και το άλλο 11 χιλιοστά και μου είχε πει ότι περίπου σε 4-5 ημέρες θα σπάσουν και είχαμε επαφή όλες εκείνες τις ημέρες.....

Σήμερα είδα ότι έχω καθυστέρηση 3 ημέρες αλλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα ότι περιμένω ...πρησμένο στήθος και κοιλιά δδλ ....εβαλα θερμόμετρο και έχω 37 ...ισως το μόνο θετικό που υπάρχει ....

Υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη;; κι αν όχι τότε ήταν κενά ωοθυλακια και δεν έκανα ωορρηξία για αυτό δεν έρχεται και δε έχω συμπτώματα;; 

Καλέ 3 μέρες καθυστέρηση = τεστ 

Δε το συζητώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλέ 3 μέρες καθυστέρηση = τεστ 

Δε το συζητώ 

Έχω κάνει πολλά αρνητικά και φοβάμαι για το αποτέλεσμα πάλι... Έχω χαμηλή αμη και ο γιατρός μου είπε ότι είναι δύσκολο φυσιολογικά και δε θέλω να απογοητευτώ πάλι... 

 

Link to comment
Share on other sites

@TATAKI κορίτσι μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!! Ένα θα σου πω είσαι η ελπίδα για όλες μας !!!! Άντε να γεμίζουμε εγκυουλες!!!!

Κορίτσια μην νομίζετε ότι το προσπέρασα αυτό με τις συσπασεις!!! Θα το εφαρμόσω και εγώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...