Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Αναστασία μου καλησπέρα!καλός ήρθες στην ομάδα!Όπως βλέπεις όλες τα ίδια βιώνουμε και δίνουμε αισιοδοξία και δύναμη η μια στην άλλη! Εύχομαι η καθυστέρηση που έχεις να είναι το μικρό σου θαύμα!

Διάβασα για τα κύτταρα που ανέφερες με διατροφή δεν μπορούν να μειωθούν?

Το έχεις ψάξει με κάποιον ειδικό?

Ρε κορίτσια κάτι που δεν έχουμε αναφέρει ποσες από εσάς καπνίζουν?

Εγώ ήμουν καπνηστρια, τα τελευταία δύο χρόνια κάνω ηλεκτρονικο ατμιζω 

Ευχαριστώ πολυ ... Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μας εδώ και όλες οι γυναίκες που προσπαθούν!! 

Η αιματολογος μου είπε κορτιζόνη που ρίχνει την άμυνα και ρίχνει και αυτά τα κύτταρα πριν από κάθε εξωσωματική... Εγώ πήγα σε αιματολογο μετά τη δεύτερη προσπάθεια οποτε μια φορά την πήρα και αυτήν όχι από την αρχή γιατί μπερδεύτηκα.... 

Για διατροφή δε μου ειπε κάτι δε ξέρω.... Το μόνο επειδή έχω και χαμηλή βιταμίνη d μου έδωσε να παίρνω συμπλήρωμα 

Καπνίζω δυστυχώς..... Κάνω προσπάθειες ...το κόβω και ξανακυλαω.... 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Δεν περιμένω κατά τις 26 του μήνα!!! Επαφές είχα εκτός από χτες σε όλες τις γόνιμες αλλά και πάλι δεν ξέρω αν τα έχουμε καταφέρει. Είμαι μια αισιόδοξη και μια μέσα στη μαυρίλα χαχαχαχα. Με προβληματίζει αυτό που σας είπα προχτές ότι δεν ολοκληρώνω πάντα. Πάντως το σιροπακι το πίνουμε και οι 2.

Ξεκίνησες και εσυ σιροπακι;;μακαρι να ειναι γουρλίδικο. Οσο το οτι δεν ολοκληρώσεις παντα δεν εισαι η μόνη κοριτσι στο εχω ξανα πει

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Ναι την είχα εντοπίσει. Είχα 3 σερί τεστ θετικά. Την 11η, 12η 13η. Πιο έντονο ήταν την 12η . Θεωρώ πως την 13η έκανα ωορρηξία. Αρα αύριο θα είμαι 14 μέρες μετά. Πόσο ήταν η χοριακή σου την μέρα που περίμενες; να έχω μια αίσθηση. Θεωρώ πως δεν θα είναι πολύ χαμηλή αφού την επιασε το τεστ εχθές που ήταν πάνω απο 25 mlu. Λέω να κάνω και μια προγεστερόνη. Θα ρωτήσω και την γιατρό μου φυσικά..

Κορίτσια μου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε ολα καλα σε όλους! Κ εγώ μεγαλοκοπελα, με ιστορικό αλλα ας είμαστε αισιόδοξοι. Δεν γράφω συχνά αλλά σας σκέφτομαι συχνά. Αναφορικά με την χοριακη εμένα που ήταν εντελώς φυσιολογικη (αλλα έφταιξαν στον 8 μηνα) ήταν 100 την 1η ημέρα καθυστέρησης σε κυκλο 26 ημερων. Ο γιατρός θέλω να πω ήταν ικανοποιημενος και περιμενεσχεδον  διπλασιασμό απλά σε 2 μέρες (-πανω από 80% θα ήταν ικανοποιημένος μου είπε). Αναφορικά με την προγεστερονη μετά από αυτά που πέρασα εγώ όταν έρθει η ώρα ποτε της χοριακης αυτοβούλως θα κάνω προγεστερονηπρογεστερονη και ΑΝΑ μου έχει κολλήσει ότι αν βγει θετικό ίσως χρειαστεί κορτιζονη από αρχή. Και με το που τα λάβω στα χέρια μου θα παρω στο γυναίκολογο-αιματολογο κ θα βρουν πω έτσι έχουν οι τιμες. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια το ξερω κορίτσια μα τρέμω... Και θεωρώ 2-3 παραπανισιες εξετάσεις δεν κάνουν κακό (-οκ προσφερουν άγχος) κ έπειτα ας ακολουθησουμε τις οδηγίες των γιατρών. Σας φιλώ γλυκά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Εγώ όχι πολύ καλά... Μου ήρθαν κάτι ροζ υγρά αλλά το χειρότερο είναι ότι έπεσε η θερμοκρασία μου στο 36.4

Ευτυχώς που περίμενα και δεν πήγα για την χοριακη.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!! @TATAKI μου πηγές για χοριακη;; Περιμενουμε ένα μεγάλο νούμερο να ξεκινήσει το πάρτυ!!! @anastasia_kid όπως λέω και εγώ στον εαυτό μου για να παρηγοριεμαι έστω και κάποιες ώρες αν δε δούμε κόκκινο αίμα συνεχίζουμε να ελπίζουμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Μακάρι να τελειώσει και σε μας η αγωνία 

Και ν αγωνιούμε για το πότε θα κάνουμε υπέρηχο για να δούμε το μωράκι μας

Εμένα δε ξέρω 

Νομίζω ότι ξεμακραινει αυτό το όνειρο 

Κ ότι δε θα γίνω μανούλα

Αλλά θα το φτάσω μέχρι τέλους.

Έλα δεν θέλω ηττοπάθειες!!! Έφτασες στην πηγή κορίτσι, όλα θα γίνουν! 

20 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή με υγεία. Ποτέ δεν ξέρεις τι έχει συμβεί φιλενάδα. Προχθές είχα έντονους πόνους περιόδου. Με ψιλιασε φυσικά η πίεση που αιθανόμουν αλλά οκ θα μπορούσε να είναι και κρύωμα ή έντονη περίοδος. Αν έρθει όμως η ακατανόμαστη τρέχα για την σαλπιγγογραφία. Θα κάνεις και την υστερο και θα χαλαρώσεις. Εγώ έκανα την σαλπιγγο στον ίδιο κύκλο και τσουπ. Μπορεί να ανοίγει ο δρόμος και να γλυστράνε πιο εύκολα οι κολυμβητές. Ελα πάμε κοριτσάρα μου δυνατά. 

Έχεις φτάσει στο τέλος της περιπετειας σου. Αυτό να σκέφτεσαι...τελειωνε με το καλό την υστερο και θα δεις...το όνειρο είναι μπροστά σου

Πολύ μ' αρέσει που μας ανεβάζεις! Περιμένουμε με λαχτάρα τη χοριακή σου κοριτσάκι μου! 

7 ώρες πρίν, Anna85 είπε:

Κορίτσια μου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε ολα καλα σε όλους! Κ εγώ μεγαλοκοπελα, με ιστορικό αλλα ας είμαστε αισιόδοξοι. Δεν γράφω συχνά αλλά σας σκέφτομαι συχνά. Αναφορικά με την χοριακη εμένα που ήταν εντελώς φυσιολογικη (αλλα έφταιξαν στον 8 μηνα) ήταν 100 την 1η ημέρα καθυστέρησης σε κυκλο 26 ημερων. Ο γιατρός θέλω να πω ήταν ικανοποιημενος και περιμενεσχεδον  διπλασιασμό απλά σε 2 μέρες (-πανω από 80% θα ήταν ικανοποιημένος μου είπε). Αναφορικά με την προγεστερονη μετά από αυτά που πέρασα εγώ όταν έρθει η ώρα ποτε της χοριακης αυτοβούλως θα κάνω προγεστερονηπρογεστερονη και ΑΝΑ μου έχει κολλήσει ότι αν βγει θετικό ίσως χρειαστεί κορτιζονη από αρχή. Και με το που τα λάβω στα χέρια μου θα παρω στο γυναίκολογο-αιματολογο κ θα βρουν πω έτσι έχουν οι τιμες. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια το ξερω κορίτσια μα τρέμω... Και θεωρώ 2-3 παραπανισιες εξετάσεις δεν κάνουν κακό (-οκ προσφερουν άγχος) κ έπειτα ας ακολουθησουμε τις οδηγίες των γιατρών. Σας φιλώ γλυκά. 

Άννα μου, έχεις κάποιο αυτοανοσο; ΑΝΑ γιατί να κάνεις; πέρασες πολύ δύσκολα κι εύχομαι σύντομα να έχεις μόνο ευχάριστα μπροστά σου! 

Just now, anastasia_kid είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Εγώ όχι πολύ καλά... Μου ήρθαν κάτι ροζ υγρά αλλά το χειρότερο είναι ότι έπεσε η θερμοκρασία μου στο 36.4

Ευτυχώς που περίμενα και δεν πήγα για την χοριακη.... 

 

Τι να πω κοπέλα μου... Όλες την ξέρουμε την ήττα της έλευσης περιόδου... Εύχομαι σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι. 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!!! @TATAKI μου πηγές για χοριακη;; Περιμενουμε ένα μεγάλο νούμερο να ξεκινήσει το πάρτυ!!! @anastasia_kid όπως λέω και εγώ στον εαυτό μου για να παρηγοριεμαι έστω και κάποιες ώρες αν δε δούμε κόκκινο αίμα συνεχίζουμε να ελπίζουμε!!!

Καλημέρα όλη μέρα! 

@Bellas@Bellas κι εγω6εχω πάνω από 4 χρόνια που έκοψα τα κανονικά τσιγάρα αλλά πάνω στα 2 χρόνια ξεκίνησα iqos. Όλο λέω θα το κόψω αλλά ξέρω πως στην πραγματικότητα μόνο αν μείνω έγκυος θα το κόψω μαχαίρι.

Κορίτσια εμένα προς το παρόν η θερμοκρασία μου είναι ανεβασμένη αλλά πλέον, δεν της δίνω καμία σημασία. 2 φορές μου ήρθε από το Δεκέμβριο με υψηλή θερμοκρασία οπότε το έχω καταρρίψει κι αυτό σαν σύμπτωμα. Αν μου έρθει Παρασκευή, είναι νορμάλ να είναι ακόμα ανεβασμένη, αν μου έρθει νωρίτερα, απλά δεν θα μου κάνει καμιά εντύπωση. Για να μη μου έρθει καθόλου, δεν το βλέπω ήταν μήνας χωρίς τρελές επαφές. Το πήγαμε πολύ χαλαρά αυτή τη φορά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα! 

Συγχαρητήρια στις εγκυμοσύνες! @TATAKI

@Flolipop

Εύχομαι να έχετε μία απολαυστική εγκυμοσύνη και να αγκαλιάσετε γερά μωράκια σε λίγους μήνες και να ακολουθήσουν όλα τα μέλη του γκρουπ! 

Σας παρακολουθώ όπως ξέρετε καιρό αν και δεν συμμετέχω ενεργά είσαστε άνθρωποι δικοί μου κορίτσια όλες! 

Θέλω να σας ζητήσω την θετική σας ενέργεια! Έκανα τεστακι νομίζω βγήκε θετικό. Το ανέβασα στο προφίλ. Έχω ήδη τρελαθεί από το άγχος! Θέλω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και φοβάμαι.

Για όσες δεν θυμούνται μένω σχετικά εύκολα έγκυος, αλλά δυστυχώς παλλινδρομουν τα έμβρυα μου. Έχω χάσει 3. Έχω όμως και μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, ένα αγοράκι 21 μηνών που είναι η χαρά μας! 

Τελοσπαντων σας έγραψα πολλά και είναι και πρωί... Περιμένω την Παρασκευή ή Σάββατο περίοδο και είχα αχνό θετικό από χτες. Αυτό που ανέβασα είναι σημερινό. 

Ήθελα κάπου να τα πω! Φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα! 

Συγχαρητήρια στις εγκυμοσύνες! @TATAKI

@Flolipop

Εύχομαι να έχετε μία απολαυστική εγκυμοσύνη και να αγκαλιάσετε γερά μωράκια σε λίγους μήνες και να ακολουθήσουν όλα τα μέλη του γκρουπ! 

Σας παρακολουθώ όπως ξέρετε καιρό αν και δεν συμμετέχω ενεργά είσαστε άνθρωποι δικοί μου κορίτσια όλες! 

Θέλω να σας ζητήσω την θετική σας ενέργεια! Έκανα τεστακι νομίζω βγήκε θετικό. Το ανέβασα στο προφίλ. Έχω ήδη τρελαθεί από το άγχος! Θέλω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και φοβάμαι.

Για όσες δεν θυμούνται μένω σχετικά εύκολα έγκυος, αλλά δυστυχώς παλλινδρομουν τα έμβρυα μου. Έχω χάσει 3. Έχω όμως και μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, ένα αγοράκι 21 μηνών που είναι η χαρά μας! 

Τελοσπαντων σας έγραψα πολλά και είναι και πρωί... Περιμένω την Παρασκευή ή Σάββατο περίοδο και είχα αχνό θετικό από χτες. Αυτό που ανέβασα είναι σημερινό. 

Ήθελα κάπου να τα πω! Φιλιά σε όλες! 

Καλημέρα κορίτσι μου 

Κάτι φαίνεται αλλά η φωτό δεν είναι ολόκληρη 

Σου εύχομαι τα καλύτερα 

Και πήγαινε για χοριακη σήμερα που είναι ανοιχτά ,για να το τρέξεις από νωρίς 

Καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα! 

Συγχαρητήρια στις εγκυμοσύνες! @TATAKI

@Flolipop

Εύχομαι να έχετε μία απολαυστική εγκυμοσύνη και να αγκαλιάσετε γερά μωράκια σε λίγους μήνες και να ακολουθήσουν όλα τα μέλη του γκρουπ! 

Σας παρακολουθώ όπως ξέρετε καιρό αν και δεν συμμετέχω ενεργά είσαστε άνθρωποι δικοί μου κορίτσια όλες! 

Θέλω να σας ζητήσω την θετική σας ενέργεια! Έκανα τεστακι νομίζω βγήκε θετικό. Το ανέβασα στο προφίλ. Έχω ήδη τρελαθεί από το άγχος! Θέλω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και φοβάμαι.

Για όσες δεν θυμούνται μένω σχετικά εύκολα έγκυος, αλλά δυστυχώς παλλινδρομουν τα έμβρυα μου. Έχω χάσει 3. Έχω όμως και μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, ένα αγοράκι 21 μηνών που είναι η χαρά μας! 

Τελοσπαντων σας έγραψα πολλά και είναι και πρωί... Περιμένω την Παρασκευή ή Σάββατο περίοδο και είχα αχνό θετικό από χτες. Αυτό που ανέβασα είναι σημερινό. 

Ήθελα κάπου να τα πω! Φιλιά σε όλες! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! αν και εμένα δεν φαίνεται καλά το προφίλ σου ( μπήκα με χαρά να δω το θετικό τεστακι που ανέβασες) να σου ευχηθώ να είσαι εγκυουλα και να πάνε όλα καλά!!! Έλα να γεμίσουμε το παρεάκι εγκυουλες να πάρουμε κ εμείς σειρά!!!!

Να μας μιλάς κορίτσι μου εδώ είμαστε όλες για όλες!!!

Just now, Agatte είπε:

Έλα δεν θέλω ηττοπάθειες!!! Έφτασες στην πηγή κορίτσι, όλα θα γίνουν! 

Πολύ μ' αρέσει που μας ανεβάζεις! Περιμένουμε με λαχτάρα τη χοριακή σου κοριτσάκι μου! 

Άννα μου, έχεις κάποιο αυτοανοσο; ΑΝΑ γιατί να κάνεις; πέρασες πολύ δύσκολα κι εύχομαι σύντομα να έχεις μόνο ευχάριστα μπροστά σου! 

Τι να πω κοπέλα μου... Όλες την ξέρουμε την ήττα της έλευσης περιόδου... Εύχομαι σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι. 

Καλημέρα όλη μέρα! 

@Bellas@Bellas κι εγω6εχω πάνω από 4 χρόνια που έκοψα τα κανονικά τσιγάρα αλλά πάνω στα 2 χρόνια ξεκίνησα iqos. Όλο λέω θα το κόψω αλλά ξέρω πως στην πραγματικότητα μόνο αν μείνω έγκυος θα το κόψω μαχαίρι.

Κορίτσια εμένα προς το παρόν η θερμοκρασία μου είναι ανεβασμένη αλλά πλέον, δεν της δίνω καμία σημασία. 2 φορές μου ήρθε από το Δεκέμβριο με υψηλή θερμοκρασία οπότε το έχω καταρρίψει κι αυτό σαν σύμπτωμα. Αν μου έρθει Παρασκευή, είναι νορμάλ να είναι ακόμα ανεβασμένη, αν μου έρθει νωρίτερα, απλά δεν θα μου κάνει καμιά εντύπωση. Για να μη μου έρθει καθόλου, δεν το βλέπω ήταν μήνας χωρίς τρελές επαφές. Το πήγαμε πολύ χαλαρά αυτή τη φορά. 

Που ξέρεις βρε κορίτσι μου;;!ίσως να είχες μια και καλή επαφή!!! Έχουν πάρει τα μυαλά μου αέρα από προχτές με την @TATAKI και χουφτωνω στήθος και παρατηρώ τα πάντα ενώ έχω ακόμα καμία 10ρια μέρες μέχρι να έρθει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συναγωνίστριες και φιλενάδες. Πήγα πρωί πρωί, 7.10 ήμουν απέξω. Στις 11μιση μου είπαν το αποτέλεσμα της χοριακής και το απόγευμα η προγεστερόνη. Περιμένω με τα μυαλά στα κάγκελα για να πάρω την γιατρό μήπως χρειάζομαι ουλτρο γιατί έχω κάτι καφέ βλεννίτσες που και που.  Σήμερα είμαι 27η μερα του κύκλου. Έχω κύκλο 27 με 28. Δεν περιμένω τίποτα τεράστιο αλλά ας είναι ενα φυσιολογικό νουμεράκι για τις ημέρες μου. Να ειστε εδώ κορίτσια μου να με στηρίξετε μη φάω τα μούτρα μου, φοβάμαι. @Mamanino μου κατι αχνοφαίνεται, εσύ το βλέπεις καλύτερα φυσικά από κοντά. Κάνε μια χοριακούλα να είσαι σιγουρη μήπως και εσύ χρειάζεσαι τίποτα ενισχύσεις. @Anna85 έχεις περάσει πολλά και εσύ αλλά δεν εγκαταλείπουμε, είμαστε δυνατές και συνεχίζουμε. @Agatte μου πόσες φορές έχεις ακούσει πως όταν χαλάρωσε το ζευγάρι έγινε το θαυμα; πολλές και εύχομαι να έχει γίνει και το δικό σου.

48 minutes ago, anastasia_kid said:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;; 

Εγώ όχι πολύ καλά... Μου ήρθαν κάτι ροζ υγρά αλλά το χειρότερο είναι ότι έπεσε η θερμοκρασία μου στο 36.4

Ευτυχώς που περίμενα και δεν πήγα για την χοριακη.... 

 

Σε νιώθουμε όλες κοπέλα μου. Σε λίγες μέρες θα έρθει η ελπίδα και η αισιοδοξία πάλι. Δεν το βάζουμε κάτω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα! 

Συγχαρητήρια στις εγκυμοσύνες! @TATAKI

@Flolipop

Εύχομαι να έχετε μία απολαυστική εγκυμοσύνη και να αγκαλιάσετε γερά μωράκια σε λίγους μήνες και να ακολουθήσουν όλα τα μέλη του γκρουπ! 

Σας παρακολουθώ όπως ξέρετε καιρό αν και δεν συμμετέχω ενεργά είσαστε άνθρωποι δικοί μου κορίτσια όλες! 

Θέλω να σας ζητήσω την θετική σας ενέργεια! Έκανα τεστακι νομίζω βγήκε θετικό. Το ανέβασα στο προφίλ. Έχω ήδη τρελαθεί από το άγχος! Θέλω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και φοβάμαι.

Για όσες δεν θυμούνται μένω σχετικά εύκολα έγκυος, αλλά δυστυχώς παλλινδρομουν τα έμβρυα μου. Έχω χάσει 3. Έχω όμως και μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, ένα αγοράκι 21 μηνών που είναι η χαρά μας! 

Τελοσπαντων σας έγραψα πολλά και είναι και πρωί... Περιμένω την Παρασκευή ή Σάββατο περίοδο και είχα αχνό θετικό από χτες. Αυτό που ανέβασα είναι σημερινό. 

Ήθελα κάπου να τα πω! Φιλιά σε όλες! 

Καλημερα @Mamanino ! Θετικό είναι μπραβοοοο!!! Σε ποια μέρα του κυκλου είσαι;;; Α τώρα το είδα!!! Είναι πολύ πολύ νωρίς Γι αυτό είναι τόσο αχνό! Μια χαρά!!!

Just now, TATAKI είπε:

Συναγωνίστριες και φιλενάδες. Πήγα πρωί πρωί, 7.10 ήμουν απέξω. Στις 11μιση μου είπαν το αποτέλεσμα της χοριακής και το απόγευμα η προγεστερόνη. Περιμένω με τα μυαλά στα κάγκελα για να πάρω την γιατρό μήπως χρειάζομαι ουλτρο γιατί έχω κάτι καφέ βλεννίτσες που και που.  Σήμερα είμαι 27η μερα του κύκλου. Έχω κύκλο 27 με 28. Δεν περιμένω τίποτα τεράστιο αλλά ας είναι ενα φυσιολογικό νουμεράκι για τις ημέρες μου. Να ειστε εδώ κορίτσια μου να με στηρίξετε μη φάω τα μούτρα μου, φοβάμαι. @Mamanino μου κατι αχνοφαίνεται, εσύ το βλέπεις καλύτερα φυσικά από κοντά. Κάνε μια χοριακούλα να είσαι σιγουρη μήπως και εσύ χρειάζεσαι τίποτα ενισχύσεις. @Anna85 έχεις περάσει πολλά και εσύ αλλά δεν εγκαταλείπουμε, είμαστε δυνατές και συνεχίζουμε. @Agatte μου πόσες φορές έχεις ακούσει πως όταν χαλάρωσε το ζευγάρι έγινε το θαυμα; πολλές και εύχομαι να έχει γίνει και το δικό σου.

Σε νιώθουμε όλες κοπέλα μου. Σε λίγες μέρες θα έρθει η ελπίδα και η αισιοδοξία πάλι. Δεν το βάζουμε κάτω!

Μια χαρά θα είναι η χοριακη σου όση και να είναι!!! Έτσι κι αλλιώς η αύξηση μας ενδιαφέρει . Για τα καφέ μην ανησυχείς ... είχα κι εγώ κι εδώ κ μια εβδομάδα μου σταμάτησαν. Όλα καλά θα πάνε !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Συναγωνίστριες και φιλενάδες. Πήγα πρωί πρωί, 7.10 ήμουν απέξω. Στις 11μιση μου είπαν το αποτέλεσμα της χοριακής και το απόγευμα η προγεστερόνη. Περιμένω με τα μυαλά στα κάγκελα για να πάρω την γιατρό μήπως χρειάζομαι ουλτρο γιατί έχω κάτι καφέ βλεννίτσες που και που.  Σήμερα είμαι 27η μερα του κύκλου. Έχω κύκλο 27 με 28. Δεν περιμένω τίποτα τεράστιο αλλά ας είναι ενα φυσιολογικό νουμεράκι για τις ημέρες μου. Να ειστε εδώ κορίτσια μου να με στηρίξετε μη φάω τα μούτρα μου, φοβάμαι. @Mamanino μου κατι αχνοφαίνεται, εσύ το βλέπεις καλύτερα φυσικά από κοντά. Κάνε μια χοριακούλα να είσαι σιγουρη μήπως και εσύ χρειάζεσαι τίποτα ενισχύσεις. @Anna85 έχεις περάσει πολλά και εσύ αλλά δεν εγκαταλείπουμε, είμαστε δυνατές και συνεχίζουμε. @Agatte μου πόσες φορές έχεις ακούσει πως όταν χαλάρωσε το ζευγάρι έγινε το θαυμα; πολλές και εύχομαι να έχει γίνει και το δικό σου.

Σε νιώθουμε όλες κοπέλα μου. Σε λίγες μέρες θα έρθει η ελπίδα και η αισιοδοξία πάλι. Δεν το βάζουμε κάτω!

Εδώ είμαστε και περιμένουμε και αγωνιούμε μαζί σου!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! αν και εμένα δεν φαίνεται καλά το προφίλ σου ( μπήκα με χαρά να δω το θετικό τεστακι που ανέβασες) να σου ευχηθώ να είσαι εγκυουλα και να πάνε όλα καλά!!! Έλα να γεμίσουμε το παρεάκι εγκυουλες να πάρουμε κ εμείς σειρά!!!!

Να μας μιλάς κορίτσι μου εδώ είμαστε όλες για όλες!!!

Που ξέρεις βρε κορίτσι μου;;!ίσως να είχες μια και καλή επαφή!!! Έχουν πάρει τα μυαλά μου αέρα από προχτές με την @TATAKI και χουφτωνω στήθος και παρατηρώ τα πάντα ενώ έχω ακόμα καμία 10ρια μέρες μέχρι να έρθει. 

Ναι να πάρουν τα μυαλά σου αέρα γιατί τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Ασε που εσύ είσαι και νεούδι και ο άντρας πιπινι μην το ξεχνάμε και αυτό. Εγώ χουφτωνα και οσο χούφτωνα έλεγα πάλι τζίφος. 18η μέρα πήρε ελάχιστα μπροστά το στήθοςαλλά όχι υπερβολές όπως στην κόρη μου. Αλλά την μήτρα την κατάλαβα απο την πίεση και το τράβηγμα απο την Παρασκευή 23η μερα. Στην κορη μου την είχα νιώσει έτσι μετά απο 3 μέρες καθυστέρηση. Ελα παμε μια μια. Εσύ το είπες για την ομαδούλα μας πως θα παει δυνατά για ανοιξιατικα μωράκια...ερχονται και άλλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα @Mamanino ! Θετικό είναι μπραβοοοο!!! Σε ποια μέρα του κυκλου είσαι;;;

Μια χαρά θα είναι η χοριακη σου όση και να είναι!!! Έτσι κι αλλιώς η αύξηση μας ενδιαφέρει . Για τα καφέ μην ανησυχείς ... είχα κι εγώ κι εδώ κ μια εβδομάδα μου σταμάτησαν. Όλα καλά θα πάνε !

26η μέρα σε κύκλο 29 ημερών. 

3 μέρες πριν την περίοδο δηλαδή. 

Εννοείται ότι θα πάω για χοριακη σύντομα! 

Ευχαριστώ όλες για την στήριξη! Ξέρω ότι το τεστακι είναι αχνό πολύ, αλλά είναι θετικό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

26η μέρα σε κύκλο 29 ημερών. 

3 μέρες πριν την περίοδο δηλαδή. 

Εννοείται ότι θα πάω για χοριακη σύντομα! 

Ευχαριστώ όλες για την στήριξη! Ξέρω ότι το τεστακι είναι αχνό πολύ, αλλά είναι θετικό. 

Μια χαρά θετικό είναι! Είναι νωρίς γι αυτό είναι αχνό! Εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα τέλεια αυτήν την φορά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...