Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Mamanino said:

26η μέρα σε κύκλο 29 ημερών. 

3 μέρες πριν την περίοδο δηλαδή. 

Εννοείται ότι θα πάω για χοριακη σύντομα! 

Ευχαριστώ όλες για την στήριξη! Ξέρω ότι το τεστακι είναι αχνό πολύ, αλλά είναι θετικό. 

Με το καλό βρε κούκλα μου. Να πάνε όλα τέλεια, στο χρωστάει και εσένα ο Θεός. Θετική σκέψη πάνω απ όλα. Εχει πάρει φόρα η ομάδα μας...φτου φτου ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα! 

Συγχαρητήρια στις εγκυμοσύνες! @TATAKI

@Flolipop

Εύχομαι να έχετε μία απολαυστική εγκυμοσύνη και να αγκαλιάσετε γερά μωράκια σε λίγους μήνες και να ακολουθήσουν όλα τα μέλη του γκρουπ! 

Σας παρακολουθώ όπως ξέρετε καιρό αν και δεν συμμετέχω ενεργά είσαστε άνθρωποι δικοί μου κορίτσια όλες! 

Θέλω να σας ζητήσω την θετική σας ενέργεια! Έκανα τεστακι νομίζω βγήκε θετικό. Το ανέβασα στο προφίλ. Έχω ήδη τρελαθεί από το άγχος! Θέλω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και φοβάμαι.

Για όσες δεν θυμούνται μένω σχετικά εύκολα έγκυος, αλλά δυστυχώς παλλινδρομουν τα έμβρυα μου. Έχω χάσει 3. Έχω όμως και μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, ένα αγοράκι 21 μηνών που είναι η χαρά μας! 

Τελοσπαντων σας έγραψα πολλά και είναι και πρωί... Περιμένω την Παρασκευή ή Σάββατο περίοδο και είχα αχνό θετικό από χτες. Αυτό που ανέβασα είναι σημερινό. 

Ήθελα κάπου να τα πω! Φιλιά σε όλες! 

Καλημέρα mamanino! Κάτι αχνοφαίνεται και είσαι και αρκετές μέρες πριν την καθυστέρηση. Πάρε κορίτσι μου ένα τηλέφωνο το γιατρό σου, ίσως χρειαστείς άμεσα κάποια αγωγή. Και σίγουρα μια χοριακή θα σε βοηθήσει περισσότερο στο να έχεις μια πιο ξεκάθαρη εικόνα. Εύχομαι να είσαι και όλα αυτή τη φορά να πάνε καλά! 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! αν και εμένα δεν φαίνεται καλά το προφίλ σου ( μπήκα με χαρά να δω το θετικό τεστακι που ανέβασες) να σου ευχηθώ να είσαι εγκυουλα και να πάνε όλα καλά!!! Έλα να γεμίσουμε το παρεάκι εγκυουλες να πάρουμε κ εμείς σειρά!!!!

Να μας μιλάς κορίτσι μου εδώ είμαστε όλες για όλες!!!

Που ξέρεις βρε κορίτσι μου;;!ίσως να είχες μια και καλή επαφή!!! Έχουν πάρει τα μυαλά μου αέρα από προχτές με την @TATAKI και χουφτωνω στήθος και παρατηρώ τα πάντα ενώ έχω ακόμα καμία 10ρια μέρες μέχρι να έρθει. 

Άστα, μας ξεσήκωσε όλες το παλιοκοριτσο! Χαχαχα! Με ξέρεις ρε Χρυσακι, προτιμώ να έχω την απαισιοδοξία μου και να χαρώ μόνο αν μου έρθει το όνειρο. Έτσι, το πένθος της πρώτης μέρας είναι πιο ελαφρύ. Όσο για το χούφτωμα... Εγώ δεν ακουμπιεμαι. Μέχρι και οι αδένες στις μασχάλες πρηστηκαν αυτή τη φορά. Αλλά εμένα 9 στις 10 φορές με ή χωρίς εγκυμοσύνη, πρήζεται το στήθος. 

Just now, TATAKI είπε:

Συναγωνίστριες και φιλενάδες. Πήγα πρωί πρωί, 7.10 ήμουν απέξω. Στις 11μιση μου είπαν το αποτέλεσμα της χοριακής και το απόγευμα η προγεστερόνη. Περιμένω με τα μυαλά στα κάγκελα για να πάρω την γιατρό μήπως χρειάζομαι ουλτρο γιατί έχω κάτι καφέ βλεννίτσες που και που.  Σήμερα είμαι 27η μερα του κύκλου. Έχω κύκλο 27 με 28. Δεν περιμένω τίποτα τεράστιο αλλά ας είναι ενα φυσιολογικό νουμεράκι για τις ημέρες μου. Να ειστε εδώ κορίτσια μου να με στηρίξετε μη φάω τα μούτρα μου, φοβάμαι. @Mamanino μου κατι αχνοφαίνεται, εσύ το βλέπεις καλύτερα φυσικά από κοντά. Κάνε μια χοριακούλα να είσαι σιγουρη μήπως και εσύ χρειάζεσαι τίποτα ενισχύσεις. @Anna85 έχεις περάσει πολλά και εσύ αλλά δεν εγκαταλείπουμε, είμαστε δυνατές και συνεχίζουμε. @Agatte μου πόσες φορές έχεις ακούσει πως όταν χαλάρωσε το ζευγάρι έγινε το θαυμα; πολλές και εύχομαι να έχει γίνει και το δικό σου.

Σε νιώθουμε όλες κοπέλα μου. Σε λίγες μέρες θα έρθει η ελπίδα και η αισιοδοξία πάλι. Δεν το βάζουμε κάτω!

Αντε Τατακι μου, μια ωρίτσα έμεινε, περιμένουμε όλες μαζί σου! 

Ευχαριστώ ρε κορίτσι, μακάρι να έρθει και για εμάς το θαύμα σύντομα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα mamanino! Κάτι αχνοφαίνεται και είσαι και αρκετές μέρες πριν την καθυστέρηση. Πάρε κορίτσι μου ένα τηλέφωνο το γιατρό σου, ίσως χρειαστείς άμεσα κάποια αγωγή. Και σίγουρα μια χοριακή θα σε βοηθήσει περισσότερο στο να έχεις μια πιο ξεκάθαρη εικόνα. Εύχομαι να είσαι και όλα αυτή τη φορά να πάνε καλά! 

Άστα, μας ξεσήκωσε όλες το παλιοκοριτσο! Χαχαχα! Με ξέρεις ρε Χρυσακι, προτιμώ να έχω την απαισιοδοξία μου και να χαρώ μόνο αν μου έρθει το όνειρο. Έτσι, το πένθος της πρώτης μέρας είναι πιο ελαφρύ. Όσο για το χούφτωμα... Εγώ δεν ακουμπιεμαι. Μέχρι και οι αδένες στις μασχάλες πρηστηκαν αυτή τη φορά. Αλλά εμένα 9 στις 10 φορές με ή χωρίς εγκυμοσύνη, πρήζεται το στήθος. 

Αντε Τατακι μου, μια ωρίτσα έμεινε, περιμένουμε όλες μαζί σου! 

Ευχαριστώ ρε κορίτσι, μακάρι να έρθει και για εμάς το θαύμα σύντομα. 

@Agatte μου αφού ήρθε σ’ εμάς, θα έρθει και σ’ εσένα και την @Chrussa1982 και σε όλα τα κορίτσια που το περιμένουν πως και πως. Εδώ θα είμαστε και η χαρά μας θα είναι πολύ πολύ μεγάλη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα! 

Συγχαρητήρια στις εγκυμοσύνες! @TATAKI

@Flolipop

Εύχομαι να έχετε μία απολαυστική εγκυμοσύνη και να αγκαλιάσετε γερά μωράκια σε λίγους μήνες και να ακολουθήσουν όλα τα μέλη του γκρουπ! 

Σας παρακολουθώ όπως ξέρετε καιρό αν και δεν συμμετέχω ενεργά είσαστε άνθρωποι δικοί μου κορίτσια όλες! 

Θέλω να σας ζητήσω την θετική σας ενέργεια! Έκανα τεστακι νομίζω βγήκε θετικό. Το ανέβασα στο προφίλ. Έχω ήδη τρελαθεί από το άγχος! Θέλω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά και φοβάμαι.

Για όσες δεν θυμούνται μένω σχετικά εύκολα έγκυος, αλλά δυστυχώς παλλινδρομουν τα έμβρυα μου. Έχω χάσει 3. Έχω όμως και μία επιτυχημένη εγκυμοσύνη, ένα αγοράκι 21 μηνών που είναι η χαρά μας! 

Τελοσπαντων σας έγραψα πολλά και είναι και πρωί... Περιμένω την Παρασκευή ή Σάββατο περίοδο και είχα αχνό θετικό από χτες. Αυτό που ανέβασα είναι σημερινό. 

Ήθελα κάπου να τα πω! Φιλιά σε όλες! 

Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά να πάνε..καταλαβαίνω το άγχος σου τα περνάω κ εγώ..κοίτα μόνο να οργανωθείς με τον γυναικολόγο κ αποτι θυμάμαι κ αιματολογο δεν έβλεπες;;;εύχομαι σε όλες μας να είναι αυτή η στιγμή της ανταμοιβής....όπως έλεγε κ η φίλη φωτεινή τα rainbow babies μας ...να έρθουν στην αγκαλιά μας γερά κ τυχερά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

@Agatte μου αφού ήρθε σ’ εμάς, θα έρθει και σ’ εσένα και την @Chrussa1982 και σε όλα τα κορίτσια που το περιμένουν πως και πως. Εδώ θα είμαστε και η χαρά μας θα είναι πολύ πολύ μεγάλη!

Μακάρι παπάκι μου! Μακάρι να έρθει το όνειρο για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, θα μιλήσω με τους γιατρούς μου, θα χρειαστώ αγωγή λογικά. Ήθελα να σε ρωτήσω αν έπαιρνες ή παίρνεις κορτιζόνη. Είναι το μόνο που δεν έχουμε κάνει ακόμα. Την τελευταία φορά έκανα αντιπηκτικες και έπαιρνα και προγεστερονη. Τώρα μάλλον θα μου δώσουν και κορτιζόνη και αγχώνομαι. 

Just now, Emilly800 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά να πάνε..καταλαβαίνω το άγχος σου τα περνάω κ εγώ..κοίτα μόνο να οργανωθείς με τον γυναικολόγο κ αποτι θυμάμαι κ αιματολογο δεν έβλεπες;;;εύχομαι σε όλες μας να είναι αυτή η στιγμή της ανταμοιβής....όπως έλεγε κ η φίλη φωτεινή τα rainbow babies μας ...να έρθουν στην αγκαλιά μας γερά κ τυχερά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μα τι ευχάριστα νέα η ομάδα μας 

Νιώθω ξαφνικά πιπινακι 

Χαχαχαχα

Περιμενουμε μεγάλες χοριακες κορίτσια

Κοίτα να δεις που θα περάσουμε απέναντι όλες μαζί και πολύ σύντομα!!!! Μας θέλουν οι εγκυουλες μας παρέα τους!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.. 

το θέμα έχει ανοίξει Στην ενότητα στο χωρις λόγια ( στις δύσκολες στιγμές) ..

ενώ κανονικά πρέπει να μεταφερθεί στην ενότητα : θελουμε να γίνουμε γονείς .. 

Ο διαχειριστής δε βλέπει οτι καθε βδομάδα εχουμε εγκυμοσυνες;; Σαρώνουμε οι ώριμες κύριες :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλημερα σας.. 

το θέμα έχει ανοίξει Στην ενότητα στο χωρις λόγια ( στις δύσκολες στιγμές) ..

ενώ κανονικά πρέπει να μεταφερθεί στην ενότητα : θελουμε να γίνουμε γονείς .. 

Ο διαχειριστής δε βλέπει οτι καθε βδομάδα εχουμε εγκυμοσυνες;; Σαρώνουμε οι ώριμες κύριες :) 

Έλα ντε ποιες δύσκολες στιγμές ;;

Εμείς οι σαραντάρες που έχουν διπλές τις χαρές που έλεγε και η αείμνηστη Σακελαρίου σεξουαλιζομαστε ανελλιπώς ....

Και έχουμε κ αποτελέσματα 

Αχ τι ωραίος μήνας.. 

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Έλα ντε ποιες δύσκολες στιγμές ;;

Εμείς οι σαραντάρες που έχουν διπλές τις χαρές που έλεγε και η αείμνηστη Σακελαρίου σεξουαλιζομαστε ανελλιπώς ....

Και έχουμε κ αποτελέσματα 

Αχ τι ωραίος μήνας.. 

 

Έρχομαι να συμφωνήσω απόλυτα. Τόσο σεξ ρε κορίτσια ούτε στα νιάτα μου χαχαχαχα. Για αυτό είμαστε φρεσκαδουρες και κορμάρες όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Με το καλό βρε κούκλα μου. Να πάνε όλα τέλεια, στο χρωστάει και εσένα ο Θεός. Θετική σκέψη πάνω απ όλα. Εχει πάρει φόρα η ομάδα μας...φτου φτου ...

Κοριτσι πηγες για χοριακή? Περιμενουμε τα αποτελεσματα!!!! 

@Mamanino θετικοτατο φαινεται το τεστακι. Συγχαρητηρια κοριτσαρα. Ευχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύση!!! 

Αντε κοριτσια σιγα σιγά να παίρνετε σειρά και οι υπολοιπες. Εγω απομακρινομαι ολο και περισσότερο. Περιοδος γιοκ ακομα χάπι δεν μπορώ να πάρω επαφές μηδανικές οπότε αρχιζω και εγκαταλείπω σιγά σιγά.  Περνάνε και τα χρόνια και αφού δεν μπορώ τώρα θα ειναι ακομα πιο δύσκολο αργότερα. Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλημερα σας.. 

το θέμα έχει ανοίξει Στην ενότητα στο χωρις λόγια ( στις δύσκολες στιγμές) ..

ενώ κανονικά πρέπει να μεταφερθεί στην ενότητα : θελουμε να γίνουμε γονείς .. 

Ο διαχειριστής δε βλέπει οτι καθε βδομάδα εχουμε εγκυμοσυνες;; Σαρώνουμε οι ώριμες κύριες :) 

Εμ... Με δύσκολες στιγμές ξεκινήσαμε! Αλλά μιλάμε πως η ομάδα είναι τρελό outsider!!! 

Έχω την αίσθηση πως πλέον είναι περισσότερες οι έγκυες παρά οι στην αναμονή. Αντε να λιγοστευουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΤΑΤΑΚΙ ειναι 11.53!!! Που εισαι;; θα μας σκασεις!!

@Mamanino συγχαρητηρια κοριτσι! Αν σου βγαινει αχνο απο τοσο νωρις, τοτε θα ειναι και η χοριακη σου καλη, δεν θες να κανεις μια να το σιγουρεψεις και να παρεις και τον γιατρο σου για συμβουλες; Ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...