Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια...83,58 η χοριακή. Πήρα την γιατρό αλλά δεν το σήκωσε για να μου πει.. για 27η μερα είναι φυσιολογικό; τι λέτε; 

Τέλεια είναι!!!!! Με το καλό να διπλασιαστει και να πάνε όλα τέλεια!!!!!Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/3/2021 at 12:28 ΜΜ, TATAKI είπε:
4 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Έλα δεν θέλω ηττοπάθειες!!! Έφτασες στην πηγή κορίτσι, όλα θα γίνουν! 

Πολύ μ' αρέσει που μας ανεβάζεις! Περιμένουμε με λαχτάρα τη χοριακή σου κοριτσάκι μου! 

Άννα μου, έχεις κάποιο αυτοανοσο; ΑΝΑ γιατί να κάνεις; πέρασες πολύ δύσκολα κι εύχομαι σύντομα να έχεις μόνο ευχάριστα μπροστά σου! 

Τι να πω κοπέλα μου... Όλες την ξέρουμε την ήττα της έλευσης περιόδου... Εύχομαι σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι. 

Καλημέρα όλη μέρα! 

@Bellas@Bellas κι εγω6εχω πάνω από 4 χρόνια που έκοψα τα κανονικά τσιγάρα αλλά πάνω στα 2 χρόνια ξεκίνησα iqos. Όλο λέω θα το κόψω αλλά ξέρω πως στην πραγματικότητα μόνο αν μείνω έγκυος θα το κόψω μαχαίρι.

Κορίτσια εμένα προς το παρόν η θερμοκρασία μου είναι ανεβασμένη αλλά πλέον, δεν της δίνω καμία σημασία. 2 φορές μου ήρθε από το Δεκέμβριο με υψηλή θερμοκρασία οπότε το έχω καταρρίψει κι αυτό σαν σύμπτωμα. Αν μου έρθει Παρασκευή, είναι νορμάλ να είναι ακόμα ανεβασμένη, αν μου έρθει νωρίτερα, απλά δεν θα μου κάνει καμιά εντύπωση. Για να μη μου έρθει καθόλου, δεν το βλέπω ήταν μήνας χωρίς τρελές επαφές. Το πήγαμε πολύ χαλαρά αυτή τη φορά. 

Μπραβο κοριτσια, τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!! Παίρνουμε θάρρος και εμείς οι υπόλοιπες!!!@Aggate ένα μήνα μετά την καισαρική π έκανα εξετάσεις σε αιματολογο ήταν θετική η τιμη ΑΝΑ, έπειτα από 2 μήνες έγινε αρνητικό. Περιττό να σου πω ότι κατά την κυηση δεν το ειχα τσεκάρει ποτε.. Δεν την ανησυχεί την αιματολογο, θεωρεί ότι ήταν η κάτι μαιευτικο η λόγω της απότομης διακοπής της κυησης.Αντε βγάλε άκρη!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια...83,58 η χοριακή. Πήρα την γιατρό αλλά δεν το σήκωσε για να μου πει.. για 27η μερα είναι φυσιολογικό; τι λέτε; 

Μπραβο κοριτσι μου συγχαρητήρια :xμια χαρα ειναι η χοριακη σου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια...83,58 η χοριακή. Πήρα την γιατρό αλλά δεν το σήκωσε για να μου πει.. για 27η μερα είναι φυσιολογικό; τι λέτε; 

Φυσιολογικότατο τέλεια ...με το καλό συμμαθήτριά όλα καλά θα πάνε...μια όμορφη εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Φυσιολογικότατο τέλεια ...με το καλό συμμαθήτριά όλα καλά θα πάνε...μια όμορφη εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και εσύ με το καλό να φέρεις στον κόσμο το αντράκι σου. Την Παρασκευή ξανά και μετά την επόμενη εβδομάδα μου είπε. Έτσι θα το πάμε μέχρι ανέβει, πρώτα ο Θεός πάντα, επειδή είναι νωρίς για να παω για υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες..! Είμαι 38 χρονών και προσπαθώ για παιδάκι εδω και 9 μήνες, με προγραμματισμένες επαφές. Δεν τα κατάφερα, κι ετσι απευθύνθηκα σε γυναικολόγο της περιοχής μου και έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο κοιλίας κ κολπικό υπέρηχο, καθώς και σαλπιγγογραφία. Τα αποτελέσματα ήταν άψογα όλα. Επίσης το σπερμοδιάγραμμα τέελειο. Αυτο τον μήνα παρακολουθήσαμε έτον κυκλο, οπου το ωοθυλάκιο που βρήκαμε δεν αναπτύχθηκε. Έτσι μου έγραψε να πάρω serpafar για να δημιουργηθούν περισσότερα και υποθέτω ώριμα ωοθυλάκια. Μου είπε πως θα κάνω την αγωγή αυτή 3 κύκλους, αλλα θα παίρνω τα χάπια μήνα παρα μήνα. Έτσι.. εντος 6 μηνών θα έεχω μείνει σίγουρα έεγκυος. Οτι δεν εχει νοημα να κάνω παραπάνω προσπαθειες αν δεν μείνω στο 6μηνο, μου ειπε. Κι οτι αν τυχον δεν μείνω.. θα είναι για 'ανεξήγητους λόγους εφοσον κ οι δυο ειμαστε υγιείς. Οποτε δεν υπάρχε κάτι άλλο να κάνω μετά. Μόνο εξωσωματική στην Αθήνα. Αλλα δεν θα κάνουμε, για οικονομικους κυρίως λόγους. Εσεις εχετε κάποια εμπειρια με τα serpafar?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καλησπέρα σε όλες..! Είμαι 38 χρονών και προσπαθώ για παιδάκι εδω και 9 μήνες, με προγραμματισμένες επαφές. Δεν τα κατάφερα, κι ετσι απευθύνθηκα σε γυναικολόγο της περιοχής μου και έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο κοιλίας κ κολπικό υπέρηχο, καθώς και σαλπιγγογραφία. Τα αποτελέσματα ήταν άψογα όλα. Επίσης το σπερμοδιάγραμμα τέελειο. Αυτο τον μήνα παρακολουθήσαμε έτον κυκλο, οπου το ωοθυλάκιο που βρήκαμε δεν αναπτύχθηκε. Έτσι μου έγραψε να πάρω serpafar για να δημιουργηθούν περισσότερα και υποθέτω ώριμα ωοθυλάκια. Μου είπε πως θα κάνω την αγωγή αυτή 3 κύκλους, αλλα θα παίρνω τα χάπια μήνα παρα μήνα. Έτσι.. εντος 6 μηνών θα έεχω μείνει σίγουρα έεγκυος. Οτι δεν εχει νοημα να κάνω παραπάνω προσπαθειες αν δεν μείνω στο 6μηνο, μου ειπε. Κι οτι αν τυχον δεν μείνω.. θα είναι για 'ανεξήγητους λόγους εφοσον κ οι δυο ειμαστε υγιείς. Οποτε δεν υπάρχε κάτι άλλο να κάνω μετά. Μόνο εξωσωματική στην Αθήνα. Αλλα δεν θα κάνουμε, για οικονομικους κυρίως λόγους. Εσεις εχετε κάποια εμπειρια με τα serpafar?

γεια σου κ ευχομαι να πανε ολα καλα. το συγκεκριμενο φαρμακο το μονο κακο που εχει σαν παρενεργεια ειναι οτι μπορει να σου λεπτυνει το ενδομητριο αρκετα ωστε να αποτυχει η προσπαθεια . Γιαυτο ρωτα παχος ενδομητριου οταν θα ειναι ετοιμα τα ωοθυλακια να σκασουν αν στο εχει λεπτυνει τοτε αλλαξτε φαρμακο κ μεθοδο . 

Εξωσωματικες γινονται κ σε δημοσια νοσοκομεια με σχεδον μηδενικο κοστος . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

γεια σου κ ευχομαι να πανε ολα καλα. το συγκεκριμενο φαρμακο το μονο κακο που εχει σαν παρενεργεια ειναι οτι μπορει να σου λεπτυνει το ενδομητριο αρκετα ωστε να αποτυχει η προσπαθεια . Γιαυτο ρωτα παχος ενδομητριου οταν θα ειναι ετοιμα τα ωοθυλακια να σκασουν αν στο εχει λεπτυνει τοτε αλλαξτε φαρμακο κ μεθοδο . 

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω οντως να παει καλα. Μου εχει δωσει κι αλλο ενα.. είναι οιστρογονα  απ οτι διαβασα. Για το ενδομητριο δεν ξερω κ πολλα αλλα ευελπιστω οτι θα τα μαθω μολις παρακολουθήσουμε τον επομενο κυκλο.. που θα εχω παρει κ τα χαπια...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

@Klelia81 γιατι θες να σταματήσεις; Συμπεραίνω οτι ειςαι μολις 40 χρονων; Νεότατη..Αν κάποια πρεπει να φυγει αυτη ειμαι εγω .. 42 χωρις καλες ορμόνες..

Εσύ δεν έχεις να πας πουθενά..... Εδώ μαζί θα παλέψουμε!!!!! 

Ίδια ηλικία έχουμε!!! 

6 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια. Έχω συγκινηθεί με την χοριακή και με τις ευχές σας και με όλα...Είχα πολύ καιρό να κλάψω από χαρά Θέε μου. Είστε μεγάλο στήριγμα και πραγματικά σας νοιάζομαι και σας αγαπάω. Ξέρω οτι ειστε εδώ για εμένα και να ξέρετε πως είμαι και εγώ για εσάς. Ελπίζω σε ένα καλό αποτέλεσμα μεθαύριο για μια ακόμα ανασούλα. Ενα βήμα τη φορά είπαμε... 

Αχ!!!! Κορίτσι μου καλό.... Εύχομαι με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!!! 

Όπως το είπες ένα βήμα κάθε φορά, σήμερα έκανες το μεγαλύτερο!!!! 

Όλα καλά σου εύχομαι να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen said:

Καλησπέρα σε όλες..! Είμαι 38 χρονών και προσπαθώ για παιδάκι εδω και 9 μήνες, με προγραμματισμένες επαφές. Δεν τα κατάφερα, κι ετσι απευθύνθηκα σε γυναικολόγο της περιοχής μου και έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο κοιλίας κ κολπικό υπέρηχο, καθώς και σαλπιγγογραφία. Τα αποτελέσματα ήταν άψογα όλα. Επίσης το σπερμοδιάγραμμα τέελειο. Αυτο τον μήνα παρακολουθήσαμε έτον κυκλο, οπου το ωοθυλάκιο που βρήκαμε δεν αναπτύχθηκε. Έτσι μου έγραψε να πάρω serpafar για να δημιουργηθούν περισσότερα και υποθέτω ώριμα ωοθυλάκια. Μου είπε πως θα κάνω την αγωγή αυτή 3 κύκλους, αλλα θα παίρνω τα χάπια μήνα παρα μήνα. Έτσι.. εντος 6 μηνών θα έεχω μείνει σίγουρα έεγκυος. Οτι δεν εχει νοημα να κάνω παραπάνω προσπαθειες αν δεν μείνω στο 6μηνο, μου ειπε. Κι οτι αν τυχον δεν μείνω.. θα είναι για 'ανεξήγητους λόγους εφοσον κ οι δυο ειμαστε υγιείς. Οποτε δεν υπάρχε κάτι άλλο να κάνω μετά. Μόνο εξωσωματική στην Αθήνα. Αλλα δεν θα κάνουμε, για οικονομικους κυρίως λόγους. Εσεις εχετε κάποια εμπειρια με τα serpafar?

Καταρχην να σε ρωτησω αυτους τους 9 μηνες που λες προγραμματισμενες επαφες τι ακριβως εννοεις; παρακοκολουθουσες με σιγουρια τις ωορηξιες σου με τεστ ή καποιο αλλο τροπο; 

Εμεις προσπαθουσαμε για πανω απο 1,5 χρονο, κατα προσεγγιση, δηλαδη επειδη καταλαβαινα απο τον πονο ποτε ειχα οωρηξια κοιτουσα να εχουμε επαφες τοτε. Παρολαυτα δεν τα καταφεραμε και αποφασισαμε αρχες καλοκαιρου και μεις να ψαχτουμε. Εγω το καλοκαιρι ημουν 39. Ολα βγηκαν οκ, οποτε δεν υπηρχε καποιος λογος που δεν επιανα. Αποφασισα λοιπον να πηγαινω καθε μηνα στο γιατρο και να παρακολουθω την ωορηξια. Δηλαδη να βλεπω μεγεθος και ποτε σπαει. Αυτο ειπα θα το κανω μεχρι να κουραστω γιατι για εξωσωματικη δεν το ειχα. Στους 3-4 μηνες που ξεκινησα αυτη τη διασικασια ο γιατρος μου δωσε να παρω αυτα τα σερπαφαρ. Γενικα αυτη τη διαδικασια την ακολουθουν πολλοι. Στην ουσια σου κατεβαζει περισσοτερα ωαρια. Εσενα ηταν η μοναδικη φορα που ειχες κανει υπερηχο σε ωορηξια και ειδε οτι δεν αναπτυχθηκε;   Το λεω μηπως απλα ηταν τυχαιο, γιατι συμβαινει κι αυτο και μηπως να ξαναδοκιμαζες αλλο ενα μηνα να δεις την ωορηξια σου με υπερηχο να δεις πως θα παει. Εγω για να ειμαι ειλικρινης, ειχα μια αρνητικοτητα στο να τα παρω αλλα περισσοτερο γιατι εκανα κανονικα ωορηξια και παντα το ενα ωαριο μεγαλωνε κανονικα και εσπαγε. Και οντως, οταν τα πηρα το αποτελεσμα δεν ηταν αυτο που περιμεναμε. Ενω τους προηγουμενους μηνες που πηγαινα ηταν ολα καλα με την αναπτυξη των ωαριων, οταν πηρα τα σερπαφαρ, κατεβηκαν 3 ωαρια στη μια ωοθηκη και αλλα 4 στην αλλη, αλλα ηταν ολα τζουφια και παραζουβαλα! Το ενα που υπερτερισε, ηταν παραζουβαλο σαν πατατα και πηγε ακλαφτο. Και ειχα γενικα και πονους ωορηξιας για αρκετες μερες μεχρι να αδειασουν απο ολα τα τζουφια αυγα! Δεν ξερω γιατι σε μενα λειτουργησαν ετσι, ισως να ηταν τυχαιο γεγονος αλλα δεν τα ξαναπηρα. Συνεχισα να παρακολουθω καθε μηνα την ωορηξια και στους 6 μηνες εμεινα εγκυος! Βεβαια παλινδρομησε, αλλα 2 μηνες μετα καταφερα και ξαναμεινα και τωρα ειμαι στον 3ο μηνα. Αρα ολα παιζονται! 

Γενικα δεν ειμαι σιγουρη για τη χρηση τους. Εγω θα σου προτεινα, αν ηταν αυτος ο μονος υπερηχος που εκανες, ισως να δοκιμασεις αλλον εναν και αυτον τον μηνα να δεις αν θα κανεις και πως θα εξελιχθει και αναλογως. Θεωρω οτι αυτο που σου λεει οτι αν δεν τα καταφερεις σε 6 μηνες μετα δεν εχει νοημα οτι ειναι εντελως ατοπο! Αν ηταν ετσι τοτε κι εγω θα πρεπε να ειχα σταματησει και να παω για εξωσωματικη. Εφοσον οι ορμονικες σου ειναι μια χαρα τοτε το θεωρω ακυρο. Παρολαυτα, αν θες μπορεις να ψαχτεις και λιγο παραπανω ισως με καποιες πιο εξειδικευμενες εξετασεις απο καποιον αιματολογο ισως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλησπέρα σε όλες..! Είμαι 38 χρονών και προσπαθώ για παιδάκι εδω και 9 μήνες, με προγραμματισμένες επαφές. Δεν τα κατάφερα, κι ετσι απευθύνθηκα σε γυναικολόγο της περιοχής μου και έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο κοιλίας κ κολπικό υπέρηχο, καθώς και σαλπιγγογραφία. Τα αποτελέσματα ήταν άψογα όλα. Επίσης το σπερμοδιάγραμμα τέελειο. Αυτο τον μήνα παρακολουθήσαμε έτον κυκλο, οπου το ωοθυλάκιο που βρήκαμε δεν αναπτύχθηκε. Έτσι μου έγραψε να πάρω serpafar για να δημιουργηθούν περισσότερα και υποθέτω ώριμα ωοθυλάκια. Μου είπε πως θα κάνω την αγωγή αυτή 3 κύκλους, αλλα θα παίρνω τα χάπια μήνα παρα μήνα. Έτσι.. εντος 6 μηνών θα έεχω μείνει σίγουρα έεγκυος. Οτι δεν εχει νοημα να κάνω παραπάνω προσπαθειες αν δεν μείνω στο 6μηνο, μου ειπε. Κι οτι αν τυχον δεν μείνω.. θα είναι για 'ανεξήγητους λόγους εφοσον κ οι δυο ειμαστε υγιείς. Οποτε δεν υπάρχε κάτι άλλο να κάνω μετά. Μόνο εξωσωματική στην Αθήνα. Αλλα δεν θα κάνουμε, για οικονομικους κυρίως λόγους. Εσεις εχετε κάποια εμπειρια με τα serpafar?

Καλώς το κορίτσι μας!!! Δεν τα ξέρω τα συγκεκριμένα φάρμακα αλλά χωρίς να είμαι σίγουρη τα δίνουν και σε περίπτωση σπερματεγχυσης (ας με διορθώσει οποίο κορίτσι γνωρίζει) προκειμένου να πετύχουμε πολλά αυγουλάκια. Αφού οι εξετάσεις σου είναι άψογες πράγμα που το θεωρώ ευλογία στην ηλικία μας μήπως να πας και σε έναν ενδοκρινολόγο για περαιτέρω διερεύνηση; Πόσο είναι η tsh;; Σε ρωτάω διότι από όσα ξέρω και έχω διαβάσει για την σύλληψη η tsh πρέπει να είναι κοντά 2 το πολύ 2.5 χωρίς όμως και πάλι και είναι απαραίτητος παράγοντας για τη σύλληψη.

Μεγάλο κοπέλα και εγώ ετών 39 παλεύω για το πρώτο που μας παιδεύει και δεν λέει να εμφανιστεί χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλησπέρα σε όλες..! Είμαι 38 χρονών και προσπαθώ για παιδάκι εδω και 9 μήνες, με προγραμματισμένες επαφές. Δεν τα κατάφερα, κι ετσι απευθύνθηκα σε γυναικολόγο της περιοχής μου και έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις. Ορμονολογικό έλεγχο, υπέρηχο κοιλίας κ κολπικό υπέρηχο, καθώς και σαλπιγγογραφία. Τα αποτελέσματα ήταν άψογα όλα. Επίσης το σπερμοδιάγραμμα τέελειο. Αυτο τον μήνα παρακολουθήσαμε έτον κυκλο, οπου το ωοθυλάκιο που βρήκαμε δεν αναπτύχθηκε. Έτσι μου έγραψε να πάρω serpafar για να δημιουργηθούν περισσότερα και υποθέτω ώριμα ωοθυλάκια. Μου είπε πως θα κάνω την αγωγή αυτή 3 κύκλους, αλλα θα παίρνω τα χάπια μήνα παρα μήνα. Έτσι.. εντος 6 μηνών θα έεχω μείνει σίγουρα έεγκυος. Οτι δεν εχει νοημα να κάνω παραπάνω προσπαθειες αν δεν μείνω στο 6μηνο, μου ειπε. Κι οτι αν τυχον δεν μείνω.. θα είναι για 'ανεξήγητους λόγους εφοσον κ οι δυο ειμαστε υγιείς. Οποτε δεν υπάρχε κάτι άλλο να κάνω μετά. Μόνο εξωσωματική στην Αθήνα. Αλλα δεν θα κάνουμε, για οικονομικους κυρίως λόγους. Εσεις εχετε κάποια εμπειρια με τα serpafar?

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα! Δεν ξέρω που μένεις και αν έχεις τη δυνατότητα δεύτερης γνώμης, πριν όμως πάρεις την οποιαδήποτε αγωγή, δες ακόμα ενα γιατρό και ίσως και έναν ενδοκρινολογο που να ειδικεύεται σε θέματα γονιμότητας. Κι αν θες, αυτό που είπε και η Λίνα, εξήγησε μας τι εννοείς στοχευμενες επαφές. Παρακολουθείς την ωορρηξία σου με τεστ ή υπέρηχο; έχετε επαφές όλο το μήνα και εντεινετε την προσπάθεια στο παράθυρο των γονιμων; έχετε επαφές μόνο στις γόνιμες; Αν σου πω τι έχουμε ακούσει από τους γιατρούς όλο αυτό το διάστημα που προσπαθουμε... 

Link to comment
Share on other sites

@TATAKI κορίτσι μου γλυκό συγχαρητήρια!!!!σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!μόνο θετικά να βλέπεις στην ζωή σου από εδώ και πέρα!!!

Κοριτσαρες Καλημέρα σε όλες!

Εγώ έχω ξεκινήσει σέξο κατάσταση έχω εφαρμόσει και σφίγγω ξε σφίγγω :-D

Μόνο το σιρόπι δεν μπορώ να πάρω κρίμα!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!!! Δεν τα ξέρω τα συγκεκριμένα φάρμακα αλλά χωρίς να είμαι σίγουρη τα δίνουν και σε περίπτωση σπερματεγχυσης (ας με διορθώσει οποίο κορίτσι γνωρίζει) προκειμένου να πετύχουμε πολλά αυγουλάκια. Αφού οι εξετάσεις σου είναι άψογες πράγμα που το θεωρώ ευλογία στην ηλικία μας μήπως να πας και σε έναν ενδοκρινολόγο για περαιτέρω διερεύνηση; Πόσο είναι η tsh;; Σε ρωτάω διότι από όσα ξέρω και έχω διαβάσει για την σύλληψη η tsh πρέπει να είναι κοντά 2 το πολύ 2.5 χωρίς όμως και πάλι και είναι απαραίτητος παράγοντας για τη σύλληψη.

Μεγάλο κοπέλα και εγώ ετών 39 παλεύω για το πρώτο που μας παιδεύει και δεν λέει να εμφανιστεί χαχαχαχα.

Θα εμφανιστεί μωρέ, σταμάτα! Τόσο ψάξιμο κάνατε! Είναι η ώρα του πια! Έρχεται λέμε! 

Just now, Bellas είπε:

@TATAKI κορίτσι μου γλυκό συγχαρητήρια!!!!σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!μόνο θετικά να βλέπεις στην ζωή σου από εδώ και πέρα!!!

Κοριτσαρες Καλημέρα σε όλες!

Εγώ έχω ξεκινήσει σέξο κατάσταση έχω εφαρμόσει και σφίγγω ξε σφίγγω :-D

Μόνο το σιρόπι δεν μπορώ να πάρω κρίμα!

 

Αχαχαχα! Σφιγγω-ξεσφιγγω λέει, έκλαψα! Αντε να είναι ο τυχερός μήνας κι άστο να πάει το σιρόπι! Δεν είναι το μυστικό της επιτυχίας αυτό! Τι, λες να είναι; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. @Makelen μου καλωσόρισες στην παρεούλα μας. Αν έχεις καλές ορμόνες όλα γίνονται πάντως. Έχεις κάνει σαλπιγγογραφία ; εγώ έτοιμη είμαι να την κορνιζάρω παντως. @Bellas μου σε ευχαριστώ πολύ και να σου πω στην τελευταία επαφή που εγώ θεωρώ πως πέτυχε το γλυκό με την μέθοδο σφίξε ξεσφίξε ήμουν. @Chrussa1982 έρχεται μάνα μου, έρχεται αργεί γιατί τα ωραία πάντα μας παιδεύουν. @Mommy39 μια χαρά είναι η ηλικία σου, μην ακούμε στις στατιστικές. Εγώ είχα πει στην γιατρό μου ξέρω πως πάω κόντρα αλλά θα πάω και θα το παλέψω. @7077maria σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Όλες σας ευχαριστώ και ξέρω πως θα τις ανταποδώσω σύντομα σε όλες σας. Εγώ ξεκίνησα ουλτατζεσταν, έφυγαν τα πονάκια και τα καφέ. Η πίεση που ένιωθα υπάρχει μεν αλλά οχι τόσο έντονα. Φυσικά τώρα αρχισαν του ζουρλού οι σκέψεις...οταν ποναω λεω γιατί πονάω; δεν είναι καλό, δεν πονάω λέω γιατί δεν πονάω; δεν είναι καλό. Αρχισα να κοιμάμαι απο τις 9 ξερή αλλά το πρωί με το χάραμα το μάτι γαρίδα. Την Παρασκευή η 2η χοριακή και εκεί θα δούμε τι γίνεται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...