Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αυτό πάλι που το βάζεις?? Τα μωρά μας για να έρθουν μας θέλουν περιποιημένες χαχαχαχα. Μωρέ και εγώ τη ρόμπα δεύτερο δέρμα την έχω κάνει είναι μακρυά με ζωνουλα άστα είμαι χάρμα οφθαλμών.

Πάντως σπυρί δεν βγάζω πάντοτε κ αν τύχει να βγει κανένα είναι από αυτά που είναι μικρούλια δεν αξίζει να τα σκαλίσεις.

Κορίτσια έχετε καταλάβει ότι τα Χριστούγεννα άλλες θα έχουν νεογέννητο κ εμείς θα χαϊδεύουμε την κοιλουμπα μας και θα τα περιμένουμε!!!

Τι ωραία που το ειπες θα χαιδευουμε την κοιλουμπα. Μακαριιιιιιιιιιιι αντε μια μια περνει σειρά κοριτσια αυτο βλεπω.εγω οπως παει τελευταία θα μείνω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα νωρίς νωρίς αλλά θα φάω και τα νύχια μου και τα χέρια μου σήμερα. Κατά τις 11 το αποτέλεσμα. Απο την προγεστερόνη το στήθος τουμπάνιασε, χαμηλά έχω ακόμα την αίσθηση πως υπάρχει κάτι, νιώθω μια πίεση. Το βράδυ ανάσκελα τραβάει αρκετά. Τώρα τι να πω..μακάρι η χοριακή να δείξει κάτι καλό. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα νωρίς νωρίς αλλά θα φάω και τα νύχια μου και τα χέρια μου σήμερα. Κατά τις 11 το αποτέλεσμα. Απο την προγεστερόνη το στήθος τουμπάνιασε, χαμηλά έχω ακόμα την αίσθηση πως υπάρχει κάτι, νιώθω μια πίεση. Το βράδυ ανάσκελα τραβάει αρκετά. Τώρα τι να πω..μακάρι η χοριακή να δείξει κάτι καλό. 

Καλημερα είμαι σιγουρη οτι θα μας πεις πολύ καλά νέα μην ανησυχεις καθολου:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Θετική σκέψη κοριτσάρες μου. Όλα καλά θα μας πάνε. Ποιες περιμένουμε τώρα; την @Agatte θυμάμαι. Έχουμε άλλη που να περιμένει σύντομα;

Καλημέρα! Περιμένουμε μια καλή τιμή Τατακι μου! 

Εμένα βγάλτε με και αυτό το μήνα. Μου ήρθε μόλις ξύπνησα. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, χαχαχ! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Περιμένουμε μια καλή τιμή Τατακι μου! 

Εμένα βγάλτε με και αυτό το μήνα. Μου ήρθε μόλις ξύπνησα. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, χαχαχ! 

Καλημέρα!!! Ξενέρωσα να ξυπνάς παρέα με την κόκκινη γαμωτο...πάμε δυνατά εμείς για πασχαλινά μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Καλημέρα! Περιμένουμε μια καλή τιμή Τατακι μου! 

Εμένα βγάλτε με και αυτό το μήνα. Μου ήρθε μόλις ξύπνησα. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, χαχαχ! 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Τον επόμενο μήνα για να είναι χριστουγεννιάτικο όταν γεννηθεί φιλενάδα. Γιορτινό μωράκι. Οπως έχει πει η φίλη @Ellidr ένας νέος μήνας ξεκινάει και γεννιέται πάλι η ελπίδα και η αισιοδοξία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Η χοριακη σήμερα έδειξε 65.

Αύριο περίμενα περίοδο. 

Δεν ξέρω, νομίζω δεν έχω χαρεί. Ανησυχώ, πάλι η ίδια ιστορία φοβάμαι 

Πριν την περίοδο είσαι μην το σκέφτεσαι καν...εγώ που είχα γουρούνια χοριακες στα άλλα κάτι 5000 κ 2000 κλπ κ πήγα σε αυτό πριν την περίοδο κ είδα 133 είχα πάθει εγκεφαλικό κ με συνέφεραν τα κορίτσια εδώ...αύριο θα είναι 200 κ θα πάει η καρδιά στην θέση της μην ανησυχείς.

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Περιμένουμε μια καλή τιμή Τατακι μου! 

Εμένα βγάλτε με και αυτό το μήνα. Μου ήρθε μόλις ξύπνησα. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, χαχαχ! 

Ο επόμενος μήνας να είναι τυχερός...έρχονται κ άγιες μέρες τις προσευχές μας κ έχει ο Θεός για όλους...γιατί όχι κ για μας...δεν θυμάμαι βρε κορίτσι αν ελςνξες πράγματα....εγώ πχ είχα πει μέχρι Χριστούγεννα αν δεν πιασω θα κάνω Σαλπιγγογραφια...τώρα που είδα τι έγινε με ellidr λέω μια κ μια υστεροσκοπηση πρέπει να κάνουν οι γυναίκες να τα ελέγχουν όλα...εμείς ιδίως που κάναμε αποξεσεις...από ότι θυμάμαι ψάξατε το σπέρμα...εσύ μια χαρά ορμονολογικες ...άρα μένει αυτό να ελέγξεις αν βούλωσε τίποτα με τις αποβολές...αν δεν το ελςνξες κ αυτό..κ δες κ μια αιματολογο μήπως έχεις κ καμιά θρομβοφιλια που ανέπτυξες σε μια από τις εγκυμοσύνες...δηλαδή μια επίσκεψη αιματολογο κ έναν έλεγχο μήτρα..κ μετά χαλαρώνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , TATAKI είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα νωρίς νωρίς αλλά θα φάω και τα νύχια μου και τα χέρια μου σήμερα. Κατά τις 11 το αποτέλεσμα. Απο την προγεστερόνη το στήθος τουμπάνιασε, χαμηλά έχω ακόμα την αίσθηση πως υπάρχει κάτι, νιώθω μια πίεση. Το βράδυ ανάσκελα τραβάει αρκετά. Τώρα τι να πω..μακάρι η χοριακή να δείξει κάτι καλό. 

Ευχομαι ολα να πανε τελεια.. με μια τεραααστια χοριακη! Περναει η ωρα.. λιγο ακομα!

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Ξενέρωσα να ξυπνάς παρέα με την κόκκινη γαμωτο...πάμε δυνατά εμείς για πασχαλινά μωράκια!!!

Εμεις θα μεινουμε μαζι τον Απριλη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Makelen είπε:

Ευχομαι ολα να πανε τελεια.. με μια τεραααστια χοριακη! Περναει η ωρα.. λιγο ακομα!

Εμεις θα μεινουμε μαζι τον Απριλη! 

Έτσι έτσι!!! Και να μας συμβουλεύουν οι εγκυουλες της παρέας!!!

Just now, Chrussa1982 είπε:

Έτσι έτσι!!! Και να μας συμβουλεύουν οι εγκυουλες της παρέας!!!

@tataki αφού έφαγα τα χέρια μου τώρα μασουλαω το καλαμάκι του φραπέ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! @TATAKIμου εύχομαι , αν και είμαι σιγουρη , μια σωστή χοριακη για σήμερα. @Agatte μου πο δυσκολίες είναι το φορτε όλων μας εδώ μέσα, όποτε δεν σε φοβάμαι!Συνεχιζεις κανονικά στοχοπροσηλωμενη κι όπως λέει και η @Emilly800 κάνε και μια υστεροσαλπιγγογραφια για να τα έχεις καλύψει όλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , TATAKI είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Τον επόμενο μήνα για να είναι χριστουγεννιάτικο όταν γεννηθεί φιλενάδα. Γιορτινό μωράκι. Οπως έχει πει η φίλη @Ellidr ένας νέος μήνας ξεκινάει και γεννιέται πάλι η ελπίδα και η αισιοδοξία. 

Ναι πρέπει όταν έχουμε περίοδο ,να κάνουμε πράγματα όμορφα και τώρα που θα βγαινει κι ο ήλιος να κάνουμε μια βόλτα τον ήλιο να φορτώνουμε και βιταμίνη d γιατί όταν έχουμε περίοδο είναι η στιγμή που θα αρχίσουν να αναγεννιουνται τα ωοθυλάκια μας ,οπότε πρέπει να βοηθήσουμε με την ψυχολογία μας

 κορίτσι μου σου εύχομαι να πάρεις μεγάλη χαρά σήμερα...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...