Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

@TATAKI μου υπέροχα νεα! Άλλη μια νίκη, πάμε γερά για την επόμενη! Να σας φροντίζεις και να σας προσέχεις, το σπορι ήρθε για να μείνει!

Κορίτσια ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ξέρετε σήμερα θα είμαι κάπως όλη μέρα, αλλά ξέρετε, το πένθος μου κρατάει λίγο! Από αύριο πιο αισιόδοξη. Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου, ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω στον προορισμό, όποιος κι αν είναι αυτός. 

@Αννούλαααα καλώς μας ήρθες. Όλες οι άνω των 35 είναι ευπρόσδεκτες εδώ . Λυπάμαι για την απώλεια που είχες, είναι δύσκολο και πάντα μένει ένα αγκάθι, κράτα όμως τα καλά. Εύχομαι σύντομα να έρθει ένα μωράκι να ολοκληρώσει την οικογένειά σας!

Εγώ ειμαι στα 39, έχω ενα γιο στα 10, μια απώλεια πριν 3 χρόνια και κι από τότε παλεύω και δεν κάνω τίποτα. Και μάλλον δεν θα καταφέρω και κάτι άλλα τουλάχιστον βρήκα τα κορίτσια εδώ και έχουμε γίνει μια καλή παρέα με τρομερή αλληλεγγύη και υποστήριξη μία προς την άλλη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

@TATAKI μου υπέροχα νεα! Άλλη μια νίκη, πάμε γερά για την επόμενη! Να σας φροντίζεις και να σας προσέχεις, το σπορι ήρθε για να μείνει!

Κορίτσια ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ξέρετε σήμερα θα είμαι κάπως όλη μέρα, αλλά ξέρετε, το πένθος μου κρατάει λίγο! Από αύριο πιο αισιόδοξη. Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου, ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω στον προορισμό, όποιος κι αν είναι αυτός. 

@Αννούλαααα καλώς μας ήρθες. Όλες οι άνω των 35 είναι ευπρόσδεκτες εδώ . Λυπάμαι για την απώλεια που είχες, είναι δύσκολο και πάντα μένει ένα αγκάθι, κράτα όμως τα καλά. Εύχομαι σύντομα να έρθει ένα μωράκι να ολοκληρώσει την οικογένειά σας!

Εγώ ειμαι στα 39, έχω ενα γιο στα 10, μια απώλεια πριν 3 χρόνια και κι από τότε παλεύω και δεν κάνω τίποτα. Και μάλλον δεν θα καταφέρω και κάτι άλλα τουλάχιστον βρήκα τα κορίτσια εδώ και έχουμε γίνει μια καλή παρέα με τρομερή αλληλεγγύη και υποστήριξη μία προς την άλλη. 

Θα τα καταφέρεις μην είσαι απαισιόδοξη...Εγώ είμαι σίγουρη,αλλά πρέπει να είσαι κ εσύ... Μετά την διακοπή...έκανα μωράκι...Είναι κοντά 16 μηνών... όντως είναι πολύ δύσκολο... Μπορεί η αγκαλιά μου.να είναι γεμάτη...Όμως κ εκείνο το αγοράκι μου δεν το έχω ξεχάσει... Όταν ειδικά έρχεται εκείνη η μέρα είναι σαν να τα ζω όλα από την αρχή...

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια απο 83.58 πήγε 356!! Μια μικρή αλλά σπουδαία νίκη. Πάμε για την επόμενη.

Κοριτσάρα μου ειμασταν σιγουρες πως η χοριακή σου θα ήταν σουπερ. Το σποράκι ήρθε για να μεινει!!!!

Να καλωσορίσω και εγώ τα καινουρια κοριτσια. Μα τι παρεα εχουμε γίνει πχια!!! Ευχομαι σε ολες με ενα μπεμπάκι γρηγορα!!

Κοριτσια εγώ δεν προλαβαινω. Σεμιναρια 6 ωρες τη μερα σιν ο μικρος διαβασματα σιν ο αντρας μου περα δωθε. Είδα και στον υπνο μου πως μου ηρθε περιοδος. Και πραγματικα ειναι το τελευταιο πραγμα που σκεφτομαι αυτες τις μερες. Σας φιλώ σας φιλώ.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια απο 83.58 πήγε 356!! Μια μικρή αλλά σπουδαία νίκη. Πάμε για την επόμενη.

Ότι πρέπει είναι συμμαθήτριά..προχωράς μια χαρά...τώρα ηρεμίσε κ δρομολόγησε γυναικολόγο .

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου για το καλωσόρισμα... Κ για τις ευχές σου... με το καλό...εννοείται ότι θα τα καταφέρεις (καταφέρουμε)...παντα θετική σκέψη κ όλα θα γίνουν... Στο λέω να το ακούω κ εγώ...

Καλώς ήρθες στη παρέα μας και σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις. Εγω ειμαι 39 και προσπαθω για το πρώτο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλώς ήρθες στη παρέα μας και σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις. Εγω ειμαι 39 και προσπαθω για το πρώτο. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα τα ευχάριστα νέα...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Αννούλαααα said:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Από ποια ηλικία μπορεί να μπει καποια στην παρεα σας;;;; εγώ είμαι 36 κ τον άλλο μήνα λέμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για 2ο παιδάκι...εχω ενα αγοράκι 16 μηνών... θα ήθελα να μου πείτε κ για εσάς αν έχετε Αλλά παιδάκια κ τι ηλικία εχετε (να γνωριστούμε)... λέτε να δυσκολευτουμε;;; εγώ το πρώτο έκανα να το πιάσω 10 μήνες... το κάναμε διακοπή κύησης λόγω σύνδρομο νταουν...Κ το παιδάκι που έχω τώρα το πιάσαμε στους 6 μήνες...Αφού όμως έβλεπα κ ψυχολόγο λόγω της πρώτης εγκυμοσύνης δεν ήμουν κ στα καλύτερα μου... Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα κ ήδη έχω αγχωθεί... είδα τα τελευταία μηνύματα σας κ διάβασα ότι μια κοπέλα έμεινε... κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά,να ζήσεις την κάθε στιγμή... αν είναι κ καμμία άλλη κοπέλα επίσης να έχει μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη... οσο για τις υπολοιπες με το καλο να μεινετε κ το ονειρο σας να παρει σαρκα και οστά... γιατι οπως λεω τα ονειρα γίνονται πραγματικότητα, αρκεί να τα πιστευουμε....

Αννούλα καλωσόρισες στην όμορφη παρέα μας. Είμαστε εδώ η μια για την άλλη και μοιραζόμαστε τα πάντα, αγωνίες, άγχη, απογοητεύσεις αλλά και μεγάλες χαρές. Σε λίγο καιρό 43, έχω ένα κοριτσάκι 10 χρονών και σήμερα έκανα την 2η χοριακή μου. Φοβάμαι και να πω πως είμαι έγκυος. Εύχομαι και ελπίζω να τα καταφέρω. Έχω την στήριξη και την αγάπη όλων των κοριτσιών εδώ στην φαρέτρα μου και δίνω απο την πρώτη στιγμή και εγώ τις μάχες μου. Βήμα βήμα, μάχη μάχη. Καταλαβαίνω την αγωνία σου, έχεις περάσει και εσύ δύσκολα αλλά είσαι μικρή και πρόσφατα μανούλα. Το σώμα θυμάται και θα έρθει και το δικό σου θαυμα. Σου επιτρέπω να ξανακοιτάξεις την ηλικία μου χαχαχα και να πεις μέσα σου "καλέ τι αγχώνομαι; σίγουρα θα τα καταφέρω"

Just now, Klelia81 said:

Κοριτσάρα μου ειμασταν σιγουρες πως η χοριακή σου θα ήταν σουπερ. Το σποράκι ήρθε για να μεινει!!!!

Να καλωσορίσω και εγώ τα καινουρια κοριτσια. Μα τι παρεα εχουμε γίνει πχια!!! Ευχομαι σε ολες με ενα μπεμπάκι γρηγορα!!

Κοριτσια εγώ δεν προλαβαινω. Σεμιναρια 6 ωρες τη μερα σιν ο μικρος διαβασματα σιν ο αντρας μου περα δωθε. Είδα και στον υπνο μου πως μου ηρθε περιοδος. Και πραγματικα ειναι το τελευταιο πραγμα που σκεφτομαι αυτες τις μερες. Σας φιλώ σας φιλώ.

Μέσα απο την καρδιά μου σε ευχαριστώ πολύ και σε σκεφτόμουν νωρίτερα βρε Κλέλια μου, ήθελα να σου γράψω να μας πεις τι κάνεις, με τον άντρα σου που ειναι σε απόσταση βρήκατε τους ρυθμούς σας;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Αννούλα καλωσόρισες στην όμορφη παρέα μας. Είμαστε εδώ η μια για την άλλη και μοιραζόμαστε τα πάντα, αγωνίες, άγχη, απογοητεύσεις αλλά και μεγάλες χαρές. Σε λίγο καιρό 43, έχω ένα κοριτσάκι 10 χρονών και σήμερα έκανα την 2η χοριακή μου. Φοβάμαι και να πω πως είμαι έγκυος. Εύχομαι και ελπίζω να τα καταφέρω. Έχω την στήριξη και την αγάπη όλων των κοριτσιών εδώ στην φαρέτρα μου και δίνω απο την πρώτη στιγμή και εγώ τις μάχες μου. Βήμα βήμα, μάχη μάχη. Καταλαβαίνω την αγωνία σου, έχεις περάσει και εσύ δύσκολα αλλά είσαι μικρή και πρόσφατα μανούλα. Το σώμα θυμάται και θα έρθει και το δικό σου θαυμα. Σου επιτρέπω να ξανακοιτάξεις την ηλικία μου χαχαχα και να πεις μέσα σου "καλέ τι αγχώνομαι; σίγουρα θα τα καταφέρω"

Μέσα απο την καρδιά μου σε ευχαριστώ πολύ και σε σκεφτόμουν νωρίτερα βρε Κλέλια μου, ήθελα να σου γράψω να μας πεις τι κάνεις, με τον άντρα σου που ειναι σε απόσταση βρήκατε τους ρυθμούς σας;

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ...να χαιρεσαι την οικογένειά σου κ το κοριτσακι σου... Όλα θα πάνε καλά θα δεις...βημα βήμα θα φτάσετε στο τέλος... μαζί με το μωράκι σου.... Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει... Στην εγκυμοσύνη που έγινε διακοπή είχαεγαλη χοριακη... Κ στου μπέμπη  σαν εσένα... Όλα  μα ολα θα πάνε τέλεια...με το καλό... άντε κ στα δικά μας...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Αννούλα καλωσόρισες στην όμορφη παρέα μας. Είμαστε εδώ η μια για την άλλη και μοιραζόμαστε τα πάντα, αγωνίες, άγχη, απογοητεύσεις αλλά και μεγάλες χαρές. Σε λίγο καιρό 43, έχω ένα κοριτσάκι 10 χρονών και σήμερα έκανα την 2η χοριακή μου. Φοβάμαι και να πω πως είμαι έγκυος. Εύχομαι και ελπίζω να τα καταφέρω. Έχω την στήριξη και την αγάπη όλων των κοριτσιών εδώ στην φαρέτρα μου και δίνω απο την πρώτη στιγμή και εγώ τις μάχες μου. Βήμα βήμα, μάχη μάχη. Καταλαβαίνω την αγωνία σου, έχεις περάσει και εσύ δύσκολα αλλά είσαι μικρή και πρόσφατα μανούλα. Το σώμα θυμάται και θα έρθει και το δικό σου θαυμα. Σου επιτρέπω να ξανακοιτάξεις την ηλικία μου χαχαχα και να πεις μέσα σου "καλέ τι αγχώνομαι; σίγουρα θα τα καταφέρω"

Μέσα απο την καρδιά μου σε ευχαριστώ πολύ και σε σκεφτόμουν νωρίτερα βρε Κλέλια μου, ήθελα να σου γράψω να μας πεις τι κάνεις, με τον άντρα σου που ειναι σε απόσταση βρήκατε τους ρυθμούς σας;

Προς το παρον πηγαινοερχεται φιλενάδα. Οι επαφές μας ειναι καθαρά απολαυσης και οχι κατι παραπάνω. Μεχρι μεσα Απριλη θα ερχεται και θα φευγει και μετά θα μεινει εκεί. Ευχομαι να ερθει η περιοδος πριν φυγει μονιμα να κάνω τουλάχιστον μια προσπάθεια αν οι εξετάσεις μου ειναι καλες. Πφφφ τι να κανω αλλο? Δε ξέρω. Εχω απογοητευτεί με τη περίοδο και σκέφτομαι οτι ίσως δεν είναι γραφτό μου να κάνω δευτερο.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Από ποια ηλικία μπορεί να μπει καποια στην παρεα σας;;;; εγώ είμαι 36 κ τον άλλο μήνα λέμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για 2ο παιδάκι...εχω ενα αγοράκι 16 μηνών... θα ήθελα να μου πείτε κ για εσάς αν έχετε Αλλά παιδάκια κ τι ηλικία εχετε (να γνωριστούμε)... λέτε να δυσκολευτουμε;;; εγώ το πρώτο έκανα να το πιάσω 10 μήνες... το κάναμε διακοπή κύησης λόγω σύνδρομο νταουν...Κ το παιδάκι που έχω τώρα το πιάσαμε στους 6 μήνες...Αφού όμως έβλεπα κ ψυχολόγο λόγω της πρώτης εγκυμοσύνης δεν ήμουν κ στα καλύτερα μου... Δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα κ ήδη έχω αγχωθεί... είδα τα τελευταία μηνύματα σας κ διάβασα ότι μια κοπέλα έμεινε... κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά,να ζήσεις την κάθε στιγμή... αν είναι κ καμμία άλλη κοπέλα επίσης να έχει μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη... οσο για τις υπολοιπες με το καλο να μεινετε κ το ονειρο σας να παρει σαρκα και οστά... γιατι οπως λεω τα ονειρα γίνονται πραγματικότητα, αρκεί να τα πιστευουμε....

Καλώς την! Είσαι μικρη για την ομάδα, οριακά σε δεχόμαστε!!! Είσαι νιατο και σίγουρα θα κανεις σύντομα κι άλλο παιδάκι. Να χαιρεσαι το βλαστάρι σου! Εγώ είμαι 40 να φανταστείς ...

4 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια απο 83.58 πήγε 356!! Μια μικρή αλλά σπουδαία νίκη. Πάμε για την επόμενη.

@TATAKI όλα πάνε σούπερ! Με το καλο να το δεις και στον υπέρηχο .

Just now, Ellidr είπε:

Ναι ρε φίλε 

Δε μπορεί .....

@Ellidr και @vasiliki2020 θα συγχρονιστείτε στις εγκυμοσύνες σίγουρα! Χέρι χέρι! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Προς το παρον πηγαινοερχεται φιλενάδα. Οι επαφές μας ειναι καθαρά απολαυσης και οχι κατι παραπάνω. Μεχρι μεσα Απριλη θα ερχεται και θα φευγει και μετά θα μεινει εκεί. Ευχομαι να ερθει η περιοδος πριν φυγει μονιμα να κάνω τουλάχιστον μια προσπάθεια αν οι εξετάσεις μου ειναι καλες. Πφφφ τι να κανω αλλο? Δε ξέρω. Εχω απογοητευτεί με τη περίοδο και σκέφτομαι οτι ίσως δεν είναι γραφτό μου να κάνω δευτερο.

Μια επαφή καλή και τυχερή χρειαζόμαστε μην το ξεχνάς. Οταν αδιαθετήσεις θα δεις θα αλλάξει η διάθεσή σου και θα έχεις τις ευκαιρίες σου ξανά. Δεν έχει τελείωσει ακόμα, μπορεί να έχεις τα θεματάκια σου αλλά θα υπάρξουν και κύκλοι καλοί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Καλώς την! Είσαι μικρη για την ομάδα, οριακά σε δεχόμαστε!!! Είσαι νιατο και σίγουρα θα κανεις σύντομα κι άλλο παιδάκι. Να χαιρεσαι το βλαστάρι σου! Εγώ είμαι 40 να φανταστείς ...

@TATAKI όλα πάνε σούπερ! Με το καλο να το δεις και στον υπέρηχο .

Καλώς σας βρήκα... λέτε ρε κοριτσια;;; σε ευχαριστώ κορίτσι μου... με το καλό κ εσύ με ένα θετικό τεστ... έχω γνωστή που έμεινε έγκυος στα 41 πρώτο παιδάκι από τον πρώτο μήνα... οπότε όλα γίνονται... απλά πιστεύω παίζει πολύ ρόλο το άγχος...Ίσως πρέπει να είμαστε χαλαρές κ απλά να το απολαμβάνουμε...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...