Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Περιμενε βρε κοριτσακι μπορει να μην είναι κάτι σοβαρό πήρες το γιατρό τι σου ειπε;;

Τον πήρα @vasiliki2020 μου είπε κι αυτός πως δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είναι μπορεί να είναι από το πιο απλό έως το χειρότερο και να πάω αύριο να με δει , αλλά εγώ το ξέρω ήδη...

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αχ κορίτσι μου δεν ξέρω ειλικρινά τι να σου πω...κουράγιο...υπομονή...έχεις πολύ αιμορραγία η σταγόνες;; Μήπως να πάρεις τηλ τον γιατρό σου για οδηγίες;; 

Δεν έχω αιμορραγία αυτά που είπα είχα και τώρα έχω καφέ στο χαρτί αλλά καμία αισιοδοξία πια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Τον πήρα @vasiliki2020 μου είπε κι αυτός πως δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είναι μπορεί να είναι από το πιο απλό έως το χειρότερο και να πάω αύριο να με δει , αλλά εγώ το ξέρω ήδη...

Οχι σε παρακαλω μην σκέφτεσαι ετσι και για εμένα μείνει ξαπλωμένη σημερα μην κάνεις τίποτα.μπορει να ειναι καμια μικρή αποκόλληση. Πραγματικα ευχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και αύριο να μας πεις καλα νεα:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Τον πήρα @vasiliki2020 μου είπε κι αυτός πως δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είναι μπορεί να είναι από το πιο απλό έως το χειρότερο και να πάω αύριο να με δει , αλλά εγώ το ξέρω ήδη...

Μη σκέφτεσαι ψυχή μου το χειρότερο. Μείνει όσο μπορείς ψύχραιμη και αύριο θα ξέρουμε τι είναι.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Οχι σε παρακαλω μην σκέφτεσαι ετσι και για εμένα μείνει ξαπλωμένη σημερα μην κάνεις τίποτα.μπορει να ειναι καμια μικρή αποκόλληση. Πραγματικα ευχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και αύριο να μας πεις καλα νεα:x

Αυτό σκέφτηκα κ εγώ μήπως είναι καμία αποκόλληση μήπως έκανε κάποια κίνηση το παπάκι μας και ζοριστηκε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μη σκέφτεσαι ψυχή μου το χειρότερο. Μείνει όσο μπορείς ψύχραιμη και αύριο θα ξέρουμε τι είναι.

Αυτό σκέφτηκα κ εγώ μήπως είναι καμία αποκόλληση μήπως έκανε κάποια κίνηση το παπάκι μας και ζοριστηκε. 

Ε ναι αφού το ξέρουμε οι πρώτοι μηνες ειδικά ειναι δύσκολοι.ενταξει ειναι λογικό η κοπέλα να εχει αγχος τωρα αλλα της στέλνουμε την θετική μας σκεψη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Αχ κορίτσια μου επιβεβαιώθηκα που δεν ένιωσα χαρά μεγάλη με την καρδούλα. Ξύπνησα σήμερα και είδα αίμα στο εσώρουχο και έτρεξε και λίγο στην λεκάνη... είμαι πολύ απαισιόδοξη πια... 

Φωτεινούλα, εγώ είδα εχθές αίμα και επίσης έτρεξε και εμένα λίγο στη λεκάνη. Είμαι ξαπλωμένη από χθες με παραπάνω ουλτρατζεσταν. Εχθες μου σταμάτησε μετά από λίγο. Αρχισαν να γίνονται καφέ σιγά σιγά..Από εχθές το απόγευμα κάποια καφέ στο σκούπισμα. Αυριο πάω για χοριακή να δούμε τι γίνεται. Μίλα με τον γιατρό σου μήπως να σου ανεβάσει και εσενα την δόση και ξάπλωσε. Εγώ προσπαθω μέσα στη παραζάλη μου να φανώ αισιόδοξη. Μου είχε ξανασυμβεί στην κόρη μου και μάλιστα στις ίδιες ημέρες..πίστη υπομονή και ξεκούραση. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Φωτεινούλα, εγώ είδα εχθές αίμα και επίσης έτρεξε και εμένα λίγο στη λεκάνη. Είμαι ξαπλωμένη από χθες με παραπάνω ουλτρατζεσταν. Εχθες μου σταμάτησε μετά από λίγο. Αρχισαν να γίνονται καφέ σιγά σιγά..Από εχθές το απόγευμα κάποια καφέ στο σκούπισμα. Αυριο πάω για χοριακή να δούμε τι γίνεται. Μίλα με τον γιατρό σου μήπως να σου ανεβάσει και εσενα την δόση και ξάπλωσε. Εγώ προσπαθω μέσα στη παραζάλη μου να φανώ αισιόδοξη. Μου είχε ξανασυμβεί στην κόρη μου και μάλιστα στις ημέρες..πίστη υπομονή και ξεκούραση. 

Αχ βρε @TATAKI μου... ελπίζω να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας. Μόλις την Τετάρτη άκουσα καρδούλα...τι χρωμα είχε το αίμα που είδες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Φωτεινούλα, εγώ είδα εχθές αίμα και επίσης έτρεξε και εμένα λίγο στη λεκάνη. Είμαι ξαπλωμένη από χθες με παραπάνω ουλτρατζεσταν. Εχθες μου σταμάτησε μετά από λίγο. Αρχισαν να γίνονται καφέ σιγά σιγά..Από εχθές το απόγευμα κάποια καφέ στο σκούπισμα. Αυριο πάω για χοριακή να δούμε τι γίνεται. Μίλα με τον γιατρό σου μήπως να σου ανεβάσει και εσενα την δόση και ξάπλωσε. Εγώ προσπαθω μέσα στη παραζάλη μου να φανώ αισιόδοξη. Μου είχε ξανασυμβεί στην κόρη μου και μάλιστα στις ημέρες..πίστη υπομονή και ξεκούραση. 

Αντε κοριτσακι μου να μας πεις και εσύ καλά νέα αύριο.θα τα καταφέρετε κοριτσια ολα θα πανε καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@TATAKI μου κ εσύ βρε κορίτσι μου αίμα;; Καλά κάνεις και κάθεσαι ξάπλα να κάνει το ίδιο και το παπάκι μας και ψυχραιμία. Όσο γίνεται γιατί καταλαβαίνω το άγχος και την αγωνία σας. Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα και στις 2 σας και θετικά vibes από όλες εδώ. Σας σκεφτόμαστε και αγχωνόμαστε το ίδιο όσο παράξενο κ αν σου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Αχ βρε @TATAKI μου... ελπίζω να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας. Μόλις την Τετάρτη άκουσα καρδούλα...

Το ξέρω γλυκιά μου και εγώ δεν πρόλαβα να χαρώ την αύξηση της χοριακής μου την Παρασκευή. Όλα καλά θα πάνε. Αυτά συμβαίνουν στο 1ο τρίμηνο. Ξάπλωσε, χαλάρωσε και θα περάσει η μέρα να δούμε αύριο τι γίνεται. Εγώ είμαι αισιόδοξη και για τις δυο μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Αχ βρε @TATAKI μου... ελπίζω να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας. Μόλις την Τετάρτη άκουσα καρδούλα...τι χρωμα είχε το αίμα που είδες;

Αν δεν ειχες πονο μην ανχωνεσε ειναι συνιθισμενο. Επισης να ξερεις οτι σε αυτες τις ηλικιες ο πλακουντας συνηθως ξεκιναει χαμηλα οποτε κ προκαλει αιμοραγιες . Αφου ακουσες καρδουλα κ δεν εχεις πονους σιγουρα δεν ειναι τιποτα. Ξαπλα κ ξεκουραση . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 said:

@TATAKI μου κ εσύ βρε κορίτσι μου αίμα;; Καλά κάνεις και κάθεσαι ξάπλα να κάνει το ίδιο και το παπάκι μας και ψυχραιμία. Όσο γίνεται γιατί καταλαβαίνω το άγχος και την αγωνία σας. Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα και στις 2 σας και θετικά vibes από όλες εδώ. Σας σκεφτόμαστε και αγχωνόμαστε το ίδιο όσο παράξενο κ αν σου φαίνεται.

Χρύσα μου είμαι καλύτερα ψυχολογικά από εχθές. Μάλλον επειδή είναι ελάχιστα πλέον καφέ στο σκούπισμα. Περιμένω το αύριο. Έχω κλείσει ήδη 24 ώρες ξαπλωμένη και ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Αχ βρε @TATAKI μου... ελπίζω να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας. Μόλις την Τετάρτη άκουσα καρδούλα...τι χρωμα είχε το αίμα που είδες;

Παπακι μου μην απελπιζεσαι σε παρακαλω! Αυτο που ειδες και ετρεξε στη λεκανη μπορει να ηταν επειδη μολις κατεβηκε εκεινη τη στιγμη που πηγες τουαλετα, μπορει να ειναι μια μικρη αποκολλησουλα και να χρειαζεται να κατσεις ξαπλωμενη και ξεκουραστη! Ειναι αρκετα συχνο φαινομενο και δεν σημαινει αποκλειστικα κατι κακο. Ξερω οτι με τιποτα δεν μπορεις να σκεφτεις θετικα και τα βλεπεις ολα μαυρα απο το αγχος σου αυτη τη στιγμη. Μια μερα ειναι, θα περασει, και αυριο θα ξερεις! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να πανε ολα καλα, να φυγει ολη αυτη η μαυριλα που νοιωθεις τωρα και να σου ξαναδωσουν γρηγορα πισω το χαμογελο! Σου στελνω μεγαλη ζεστη εικονονικη αγκαλια! Η σκεψη μας ειναι μαζι σου! 

@ΤΑΤΑΚΙ μου κι εσυ μην αγχωνεσαι! Μπορει να ειναι αυτο που λενε υπολοιματα προηγουμενης περιοδου που βγαινουν τωρα! Θα συμφωνησω με την linaa οτι απο τη στιγμη που δεν εχετε πονο δεν θα ειναι κατι! Σας στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια να περασει αυτη η μερα και η αυριανη να ειναι μια χαρουμενη μερα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Αν δεν ειχες πονο μην ανχωνεσε ειναι συνιθισμενο. Επισης να ξερεις οτι σε αυτες τις ηλικιες ο πλακουντας συνηθως ξεκιναει χαμηλα οποτε κ προκαλει αιμοραγιες . Αφου ακουσες καρδουλα κ δεν εχεις πονους σιγουρα δεν ειναι τιποτα. Ξαπλα κ ξεκουραση . 

Πονους δεν έχω... ίσως καμία μικρό ενόχληση. Αλλά το αίμα που είχα ήταν σκούρο κόκκινο μετά έγινε καφέ και τώρα ανοιχτό καφέ η τίποτα. Οι αναγούλες ξαναγύρισαν τώρα... ευχαριστώ @linaa.

Just now, depifish είπε:

Παπακι μου μην απελπιζεσαι σε παρακαλω! Αυτο που ειδες και ετρεξε στη λεκανη μπορει να ηταν επειδη μολις κατεβηκε εκεινη τη στιγμη που πηγες τουαλετα, μπορει να ειναι μια μικρη αποκολλησουλα και να χρειαζεται να κατσεις ξαπλωμενη και ξεκουραστη! Ειναι αρκετα συχνο φαινομενο και δεν σημαινει αποκλειστικα κατι κακο. Ξερω οτι με τιποτα δεν μπορεις να σκεφτεις θετικα και τα βλεπεις ολα μαυρα απο το αγχος σου αυτη τη στιγμη. Μια μερα ειναι, θα περασει, και αυριο θα ξερεις! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να πανε ολα καλα, να φυγει ολη αυτη η μαυριλα που νοιωθεις τωρα και να σου ξαναδωσουν γρηγορα πισω το χαμογελο! Σου στελνω μεγαλη ζεστη εικονονικη αγκαλια! Η σκεψη μας ειναι μαζι σου! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Από την καρδιά μου.

Just now, TATAKI είπε:

Χρύσα μου είμαι καλύτερα ψυχολογικά από εχθές. Μάλλον επειδή είναι ελάχιστα πλέον καφέ στο σκούπισμα. Περιμένω το αύριο. Έχω κλείσει ήδη 24 ώρες ξαπλωμένη και ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

@TATAKI μου δεν ανησυχώ για σενα, αφού το χεις ξαναπαθει δεν θα είναι τίποτα. Για μένα όλα αυτά είναι πρωτόγνωρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish said:

Παπακι μου μην απελπιζεσαι σε παρακαλω! Αυτο που ειδες και ετρεξε στη λεκανη μπορει να ηταν επειδη μολις κατεβηκε εκεινη τη στιγμη που πηγες τουαλετα, μπορει να ειναι μια μικρη αποκολλησουλα και να χρειαζεται να κατσεις ξαπλωμενη και ξεκουραστη! Ειναι αρκετα συχνο φαινομενο και δεν σημαινει αποκλειστικα κατι κακο. Ξερω οτι με τιποτα δεν μπορεις να σκεφτεις θετικα και τα βλεπεις ολα μαυρα απο το αγχος σου αυτη τη στιγμη. Μια μερα ειναι, θα περασει, και αυριο θα ξερεις! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να πανε ολα καλα, να φυγει ολη αυτη η μαυριλα που νοιωθεις τωρα και να σου ξαναδωσουν γρηγορα πισω το χαμογελο! Σου στελνω μεγαλη ζεστη εικονονικη αγκαλια! Η σκεψη μας ειναι μαζι σου! 

@ΤΑΤΑΚΙ μου κι εσυ μην αγχωνεσαι! Μπορει να ειναι αυτο που λενε υπολοιματα προηγουμενης περιοδου που βγαινουν τωρα! Θα συμφωνησω με την linaa οτι απο τη στιγμη που δεν εχετε πονο δεν θα ειναι κατι! Σας στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια να περασει αυτη η μερα και η αυριανη να ειναι μια χαρουμενη μερα!!

Δεν είναι σίγουρα από προηγούμενη περίοδο γιατί ήταν κόκκινο αίμα. Το καλό είναι πως ήταν λίγο και πέρασε

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Το ξέρω γλυκιά μου και εγώ δεν πρόλαβα να χαρώ την αύξηση της χοριακής μου την Παρασκευή. Όλα καλά θα πάνε. Αυτά συμβαίνουν στο 1ο τρίμηνο. Ξάπλωσε, χαλάρωσε και θα περάσει η μέρα να δούμε αύριο τι γίνεται. Εγώ είμαι αισιόδοξη και για τις δυο μας. 

Και γω από εχθές πάλι καφέ αλλά και έντονες κράμπες χαμηλά. Αύξησα την προγεστερόνη και ξάπλα. Σήμερα πάλι τα ίδια. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω στο ίντερνετ και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι είναι φυσιολογικό όπως λένε στο πρώτο τρίμηνο. Υπομονή κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...