Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, popi40 said:

Και γω από εχθές πάλι καφέ αλλά και έντονες κράμπες χαμηλά. Αύξησα την προγεστερόνη και ξάπλα. Σήμερα πάλι τα ίδια. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω στο ίντερνετ και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι είναι φυσιολογικό όπως λένε στο πρώτο τρίμηνο. Υπομονή κορίτσια!!!

Υπομονή, ξεκούραση, πίστη και ελπίδα. Θα την κερδίσουμε και αυτή την μάχη φιλενάδες. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/3/2021 at 10:45 ΜΜ, Agatte είπε:

Αχ Χρυσακι μου, έτσι έλεγα αλλά δεν βγαίνουν τα κουκιά αυτό το μήνα... Είχα service, λάστιχα και κτεο στο αμάξι, ΠΑΠ και υπέρηχο μαστων και προστέθηκε και ένα παράβολο για κάτι εξετάσεις αγγλικών του μικρού. Και να βγάλω το ΠΑΠ με τον υπέρηχο αυτό το μήνα, γλιτώνω ούτε 100 ευρώ. Δε βγαίνουν με τίποτα. Κι ο άντρας μου είναι στρείδι πάλι. Κουβέντα δεν του παίρνω. Σκέψου πως μου ήρθε περίοδος και δεν το έχει πάρει καν χαμπάρι. Ούτε με ρώτησε πότε περιμένω.Νομίζω κουράστηκε κι αυτός... 

Συμμαθήτριά τι εξετάσεις αγγλικών;εγώ τον ξεκίνησα Δευτέρα Δημοτικού κ τώρα είναι a senior.του χρόνου b έκτη cd μαζί κ πρώτη γυμνασίου lower..εσένα τι τάξη πάει;;έχει κ άλλες εξετάσεις πριν το lower;;

20 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Ευχαριστώ! Γρήγορα να έρθει και η δική σου στιγμή! 

Δεν ξέρω αν θα ξανακάνω. Το σκέφτομαι η αλήθεια είναι. 

Όσο για το πως νιώθω θα πω ότι δεν νιώθω έγκυος καθόλου. Στις 4 προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα φουλ συμπτώματα, τόσο που ενώ τα τεστ έβγαιναν αρνητικά εγώ ήμουν σίγουρη πριν την καθυστέρηση. Αυτή την φορά τίποτα. Σήμερα κάτι ψιλοπονακια περιόδου, αλλά όχι κάτι σπουδαίο. 

Από ψυχολογία κάνω σαν να μην υπάρχει. Έχω τέτοια αγωνία και απογοήτευση από τις προηγούμενες φορές που μέχρι να ακούσουμε καρδιά και να δούμε ότι προχωράει δεν θέλω να κάνω όνειρα και να το σκέφτομαι. Αφού ξεχνάω να κάνω τις ενέσεις και να πάρω τα φάρμακα και το θυμάμαι το βράδυ.. 

Τις ενέσεις κορίτσι μου μην τις ξεχνάς ...αντιπηκτικες δεν κάνεις;θέλει κάθε μέρα την ίδια ώρα..επίσης η λευκουου είπε δεν κάνει το βράδυ αλλά πρωί..επειδή το βράδυ εκκρίνεται ωκιτοκινη κ δημιουργεί συσπάσεις..εγώ τις ξεκίνησα έξι η ώρα το απόγευμα κ μετά επειδή μου είπε πρωί τις άρχισα κ πήγαινα κάθε μέρα μια ώρα αργότερα μέχρι να φτάσω πια στις εννιά το πρωί που δεν την ξεχνάω με τίποτα..ξυπνάω πίνω τις βιταμίνες μου κ χτυπάω την ένεση..μου είναι πιο εύκολο να θυμηθώ το πρωί την ρουτίνα μου..για το άγχος κ την ψυχολογία δεν είμαι η κατάλληλη να συμβουλεύσω άνθρωπο νομίζω είναι η προσωποποίηση της μαυριλας αυτό τον καιρό..σε καταλαβαίνω υπομονή κ προσευχόταν κ έχει ο Θεός για όλους μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά τι εξετάσεις αγγλικών;εγώ τον ξεκίνησα Δευτέρα Δημοτικού κ τώρα είναι a senior.του χρόνου b έκτη cd μαζί κ πρώτη γυμνασίου lower..εσένα τι τάξη πάει;;έχει κ άλλες εξετάσεις πριν το lower;;

Εμένα ο γιος μου ίδια ηλικία , έδωσε εξετάσεις για το movers και φέτος για το flyers . Είναι πιστοποιητικά του Cambridge πριν το lower, έτσι για να μπουν στο κλίμα των εξετάσεων. Έχει παράβολο 60 ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Εμένα ο γιος μου ίδια ηλικία , έδωσε εξετάσεις για το movers και φέτος για το flyers . Είναι πιστοποιητικά του Cambridge πριν το lower, έτσι για να μπουν στο κλίμα των εξετάσεων. Έχει παράβολο 60 ευρώ περίπου.

Τι τάξη αγγλικών φωτεινή μου;;;αααα γιατί δεν μας είπε τίποτα η κυρία;;

Just now, Flolipop είπε:

Πονους δεν έχω... ίσως καμία μικρό ενόχληση. Αλλά το αίμα που είχα ήταν σκούρο κόκκινο μετά έγινε καφέ και τώρα ανοιχτό καφέ η τίποτα. Οι αναγούλες ξαναγύρισαν τώρα... ευχαριστώ @linaa.

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Από την καρδιά μου.

@TATAKI μου δεν ανησυχώ για σενα, αφού το χεις ξαναπαθει δεν θα είναι τίποτα. Για μένα όλα αυτά είναι πρωτόγνωρα. 

Αφού γύρισαν κ οι αναγουλες μην το σκέφτεσαι καν...αύριο κ ο γιατρός σου θα επιβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά..αυτό που είπε η Λίνα παίζει...χαμηλός πλακούντας..κ εγώ έχω κ εχω κ πονακια κ τα πάντα..αλλά λόγο αναγουλας έχω κάνει τόση ξάπλα όση δεν έκανα στην ζωή μου..ίσως αυτό με έσωσε από αιματακια.

Just now, TATAKI είπε:

Δεν είναι σίγουρα από προηγούμενη περίοδο γιατί ήταν κόκκινο αίμα. Το καλό είναι πως ήταν λίγο και πέρασε

Εσένα μπορεί να είναι ο τύπος σου...όπως στην κόρη σου...η αδερφή μου κ στα τρία της είχε σε όλο το πρώτο τρίμηνο...κ ούτε καν ξάπλα ήταν...υπομονή κ αύριο είμαι σίγουρη θα έχετε καλά νέα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Τι τάξη αγγλικών φωτεινή μου;;;αααα γιατί δεν μας είπε τίποτα η κυρία;;

Αφού γύρισαν κ οι αναγουλες μην το σκέφτεσαι καν...αύριο κ ο γιατρός σου θα επιβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά..αυτό που είπε η Λίνα παίζει...χαμηλός πλακούντας..κ εγώ έχω κ εχω κ πονακια κ τα πάντα..αλλά λόγο αναγουλας έχω κάνει τόση ξάπλα όση δεν έκανα στην ζωή μου..ίσως αυτό με έσωσε από αιματακια.

Εσένα μπορεί να είναι ο τύπος σου...όπως στην κόρη σου...η αδερφή μου κ στα τρία της είχε σε όλο το πρώτο τρίμηνο...κ ούτε καν ξάπλα ήταν...υπομονή κ αύριο είμαι σίγουρη θα έχετε καλά νέα.

Είναι προαιρετικό Εμιλυ μου, Γι αυτό. Δεν κατοχυρώνουν κάποιο επίπεδο γνώσης αγγλικών. Έτσι για προετοιμασία είναι...

Δεν ξέρω , τα καφέ επιμένουν ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop said:

Είναι προαιρετικό Εμιλυ μου, Γι αυτό. Δεν κατοχυρώνουν κάποιο επίπεδο γνώσης αγγλικών. Έτσι για προετοιμασία είναι...

Δεν ξέρω , τα καφέ επιμένουν ...

Φωτεινή μου από δική μου εμπειρία τα καφέ θα είναι μέρες. Θυμάμαι τα είχα καιρό μετά και μου είχε πει τότε από την πρώτη στιγμή πως θα τα έχω και είναι φυσιολογικό. Το καφέ είναι αίμα παλιό. Και εμένα μια τίποτα, μια ελάχιστα, μια πιο πολλά καφέ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV said:

Καλημερα σας

 

Ετων 41 κ ακομα προσπαθω για το 1ο

Καλώς ήρθες! Προσπαθείς καιρό; 

@Flolipop κουράγιο παπάκι μέχρι αύριο. Φαντάζομαι την αγωνία σου, αλλά όπως είπαν και οι υπόλοιπες, το αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό. Ξέρω κι εγώ παρόμοιες περιπτώσεις που τελικά όλα πήγαν καλά! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Με φυσικό τρόπο για την ωρα αλλα μαλλον κ εμείς θα το κοιτα ξουμε αλλιως 2 χρονια σχεδον προσπαθούμε εχω κ 3 βιοχημικές που εχω περασει

Αρα μενεις εγκυος μονη σου, δεν υπαρχει προβλημα με την συλληψη απ οτι καταλαβαινω. Σου εχουν πει καποιο λογο που δεν κρατιονται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, electra2021 είπε:

Καλώς ήρθες! Προσπαθείς καιρό; 

@Flolipop κουράγιο παπάκι μέχρι αύριο. Φαντάζομαι την αγωνία σου, αλλά όπως είπαν και οι υπόλοιπες, το αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό. Ξέρω κι εγώ παρόμοιες περιπτώσεις που τελικά όλα πήγαν καλά! 

3 ετ 

μια μηδενικη με 2 εμβρυα 3ων ημερων με serpafar το 2019

Κ 2 ετ βιοχημικες με βλαστοκυστες απο την 1η εξωσωματικη

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να μιλησουμε κ να αρχισω ενεσεις παλι για 2η φορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Flolipop είπε:

Είναι προαιρετικό Εμιλυ μου, Γι αυτό. Δεν κατοχυρώνουν κάποιο επίπεδο γνώσης αγγλικών. Έτσι για προετοιμασία είναι...

Δεν ξέρω , τα καφέ επιμένουν ...

Προσπάθησε να ξεχάσεις λίγο σήμερα κ να ξεκουραστείς..πιστεύω δεν είναι τίποτα..το άγχος που τραβάς πιο πολύ σκέφτομαι..πιστεύω είναι αποκολησουλα...μπορεί να πιάστηκε κ εσένα χαμηλά το μωράκι..χαμηλός πλακουντας.

Link to comment
Share on other sites

@Flolipop και @TATAKI μεινετε ψύχραιμες! Λίιγο ξεκούραση και θετική    σκέψη! Φτάσατε ως εδω με τοσο κοπο. Παρτε μια βαθια ανάσα κ καντε ο.τι περναει απο το χερι σας για να σταθειτε δυνατες κ σιγουρες οτι ολα θα πανε μια χαρα. Για να πανε..! Και θα πανε..! Δωστε το καλο παραδειγμα σε ολες μας αλλα κ πανω απ ολα στα εμβρυακια! Οτι ειστε δυνατες κ αποφασιστικες.. οτι δεν το βαζετε κατω γτ θελετε να τα δειτε να γεννιουνται κ να μεγαλωνουν! Τερμα η απαισιοδοξια κ τα δακρυα! Δείιξτε δυναμη τωρα! Εχετε ολη τη θετικη μου σκεψη..! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , EllieV είπε:

Καλημερα σας

 

Ετων 41 κ ακομα προσπαθω για το 1ο

Καλημέρα κορίτσι μου..συνομήλικες είμαστε 41 κ εγώ κ έγκυος..έχω άλλο ένα δέκα χρονών περίπου αλλά μια χαρά μπορούμε σε αυτές τις ηλικίες .λίγο θα ζοριστουμε παραπάνω κ σε φάση εγκυμοσύνης που θελει περισσότερη προσοχή κ ανησυχίες όπως θα δεις κ από τις εγκυμονουσες συμμαθήτριες αλλά εννοείται ακόμα το χουμε μια χαρά..έχω κ μια διακοπή κύησης λόγω προβλήματος του εμβρύου κ δύο παλινδρομες στην πλάτη μου..είναι δύσκολος ο δρόμος αλλά πιστεύω όλες θα φτάσουν στο τέλος κ θα πάρουν το δωράκι τους ένα μωράκι στην αγκαλιά..το αξίζει η κάθε γυναίκα που το θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

@Flolipop και @TATAKI μεινετε ψύχραιμες! Λίιγο ξεκούραση και θετική    σκέψη! Φτάσατε ως εδω με τοσο κοπο. Παρτε μια βαθια ανάσα κ καντε ο.τι περναει απο το χερι σας για να σταθειτε δυνατες κ σιγουρες οτι ολα θα πανε μια χαρα. Για να πανε..! Και θα πανε..! Δωστε το καλο παραδειγμα σε ολες μας αλλα κ πανω απ ολα στα εμβρυακια! Οτι ειστε δυνατες κ αποφασιστικες.. οτι δεν το βαζετε κατω γτ θελετε να τα δειτε να γεννιουνται κ να μεγαλωνουν! Τερμα η απαισιοδοξια κ τα δακρυα! Δείιξτε δυναμη τωρα! Εχετε ολη τη θετικη μου σκεψη..! 

Ξέρεις τι είναι να μην μπορείς να το χαρείς;;;δεν τελειώνει το δράμα μέχρι το θετικό τεστ..έφτασα πέμπτο κ ακόμα κάθε εβδομάδα μια μέρα θα είμαι με κλάματα γιατί νομίζω κάτι έγινε..αυτή την εβδομάδα νόμιζα το γεννάω...πόνο κ πετρώματα στην κοιλιά...κ να σκέφτεσαι μια να είναι γερό μια τον τράχηλο μην ανοίξει μια τον πλακούντα αχ δεν ανεβαίνει μια τις συσπάσεις τι σκ,,τα νιώθω τώρα γεννάω;;;όλη την ώρα...ιδίως αν έχεις ιστορικό..αγκαλιά με το άγχος πας..κ το μην αγχώνεσαι είναι μια κουβέντα...θέλει πολύ δύναμη αυτος ο σκοπός κ παραδέχομαι την επιμονή των γυναικών,,βάζω κ την αρχοντιά μου μέσα,,που θυσιάζουν το σώμα κ την ψυχή τους για αυτό τον σκοπό.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...