Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, EllieV είπε:

3 ετ 

μια μηδενικη με 2 εμβρυα 3ων ημερων με serpafar το 2019

Κ 2 ετ βιοχημικες με βλαστοκυστες απο την 1η εξωσωματικη

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να μιλησουμε κ να αρχισω ενεσεις παλι για 2η φορα

Καλώς ήρθες!!! Βλέπω εσύ είσαι αγωνίστρια μεγάλη και σε καμαρώνω και παίρνω δύναμη!!! Τον άλλο μήνα ξεκινάω εξωσωματική πρώτη μου φορά για το πρώτο μου παιδάκι παλεύω. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να γκρινιάζουμε και να παρηγορεί η μία την άλλη!! Υπόψην είναι γουρλιδικη η παρέα μας!!!

4 ώρες πρίν, popi40 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου. Και γω το ίδιο...

Κορίτσια θα τα καταφέρουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλώς ήρθες!!! Βλέπω εσύ είσαι αγωνίστρια μεγάλη και σε καμαρώνω και παίρνω δύναμη!!! Τον άλλο μήνα ξεκινάω εξωσωματική πρώτη μου φορά για το πρώτο μου παιδάκι παλεύω. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να γκρινιάζουμε και να παρηγορεί η μία την άλλη!! Υπόψην είναι γουρλιδικη η παρέα μας!!!

Κορίτσια θα τα καταφέρουμε!!! 

Καλη επιτυχια κ σε εσενα..οτι αποριες εχεις πες μας..δυσκολος ο αγωνας μας ελπιζω ολες να το πετυχουμε..πηρες τα φαρμακα..?κ εγω αυτον τον μηνα θα τα παρω κ στον επομενο κυκλο αν ολα ειναι καλα ξεκιναμε παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλη επιτυχια κ σε εσενα..οτι αποριες εχεις πες μας..δυσκολος ο αγωνας μας ελπιζω ολες να το πετυχουμε..πηρες τα φαρμακα..?κ εγω αυτον τον μηνα θα τα παρω κ στον επομενο κυκλο αν ολα ειναι καλα ξεκιναμε παλι

Ολοκλήρωσα ενδοκρινολογικες εξετάσεις και θα πάω στην ενδοκρινολόγο 29 Μαρτίου (με τον covid) τα ραντεβού αργούν πολύ γαμωτο. Ο εξωσωματικος μου έκλεισε ραντεβού 19 Απριλίου όπου και θα πάω τον φάκελο των εξετάσεων (θα ξανακάνω τώρα που θα αδισθετησω ορμονικές να δω τιμές  είχα κάνει πάλι τον Ιανουάριο) θα μας πει το πρωτόκολλο και τα φάρμακα και ανυπομονώ να ξεκινήσω!!

Εννοείται αφού είσαι παλιά καραβάνια θα σε πρηξω χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ολοκλήρωσα ενδοκρινολογικες εξετάσεις και θα πάω στην ενδοκρινολόγο 29 Μαρτίου (με τον covid) τα ραντεβού αργούν πολύ γαμωτο. Ο εξωσωματικος μου έκλεισε ραντεβού 19 Απριλίου όπου και θα πάω τον φάκελο των εξετάσεων (θα ξανακάνω τώρα που θα αδισθετησω ορμονικές να δω τιμές  είχα κάνει πάλι τον Ιανουάριο) θα μας πει το πρωτόκολλο και τα φάρμακα και ανυπομονώ να ξεκινήσω!!

Εννοείται αφού είσαι παλιά καραβάνια θα σε πρηξω χαχαχαχα 

Κοριτσάρες μου καλημέρα!!! Πραγματικά δεν προλαβαίνω να σας διαβαζω και να γραφω όταν πρέπει. Εχω ξεκινησει και εγώ δουλειά(δόξα το Θεό) και η αληθεια είναι πως ένα 24ωρο δεν φτάνει. 

Θέλω να πω σε όλες σας που προσπαθείτε για μπεμπέ να είσαστε δυνατές να εχετε επιμονή και υπομονή. Ολες θα τα καταφέρετε γιατί σέ ολες αξίζει να ζήσετε αυτό το μαγικό ταξίδι. Απλά για καποιες ίσως να χρειαστεί λιγος χρόνος παραπάνω( καλή ωρα εγω χαχαχα). Όσο το πιστεύουμε τόσο πιο κοντά βρισκόμαστε. Εξαντλείστε ολα τα περιθώρια που υπαρχουν για την δική σας κατάσταση για να μη βρεθειτε στη δυσκολη θέση να μετανιωσετε για κάτι που δεν έχετε προβλέψει. 

@Flolipop και @ΤΑΤΑΚΙ δεν μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ομως είμαι σιγουρη οτι αυτό το αιματακι ή το καφέ δεν είναι τίποτα το σημαντικό και όλα θα πάνε καλά. Σας στέλνω ολη μου τη θετική ενέργεια και να ξερετε πως η σκέψη μου σας ακολουθεί!! Keep going!!!

Εμένα κοριτσια οι εξάψεις δεν εχουν φυγει οπότε θεωρώ πως λιγο δύσκολο να επανελθουν οι ορμονες μου. Δεν πηγα για εξετάσεις τελικα και αυτός ειναι ο λογος που δεν πήγα. Οι εξάψεις που επιμένουν. Δεν έχω συνέχεια αλλα είναι ένα δειγμα οτι κατι δεν λειτουργεί ακομα σωστα. Περιμενω την ακατανόμαστη.. είδομεν!!

Σας φιλώ!!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, EllieV είπε:

3 ετ 

μια μηδενικη με 2 εμβρυα 3ων ημερων με serpafar το 2019

Κ 2 ετ βιοχημικες με βλαστοκυστες απο την 1η εξωσωματικη

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να μιλησουμε κ να αρχισω ενεσεις παλι για 2η φορα

Καλησπέρα και καλή δύναμη!!! 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά! 

Οι ορμόνες σου πως είναι; 

Έχει Μεγάλη σημασία για την ηλικία μας! 

πρίν από 21 λεπτά , Klelia81 είπε:

Κοριτσάρες μου καλημέρα!!! Πραγματικά δεν προλαβαίνω να σας διαβαζω και να γραφω όταν πρέπει. Εχω ξεκινησει και εγώ δουλειά(δόξα το Θεό) και η αληθεια είναι πως ένα 24ωρο δεν φτάνει. 

Θέλω να πω σε όλες σας που προσπαθείτε για μπεμπέ να είσαστε δυνατές να εχετε επιμονή και υπομονή. Ολες θα τα καταφέρετε γιατί σέ ολες αξίζει να ζήσετε αυτό το μαγικό ταξίδι. Απλά για καποιες ίσως να χρειαστεί λιγος χρόνος παραπάνω( καλή ωρα εγω χαχαχα). Όσο το πιστεύουμε τόσο πιο κοντά βρισκόμαστε. Εξαντλείστε ολα τα περιθώρια που υπαρχουν για την δική σας κατάσταση για να μη βρεθειτε στη δυσκολη θέση να μετανιωσετε για κάτι που δεν έχετε προβλέψει. 

@Flolipop και @ΤΑΤΑΚΙ δεν μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ομως είμαι σιγουρη οτι αυτό το αιματακι ή το καφέ δεν είναι τίποτα το σημαντικό και όλα θα πάνε καλά. Σας στέλνω ολη μου τη θετική ενέργεια και να ξερετε πως η σκέψη μου σας ακολουθεί!! Keep going!!!

Εμένα κοριτσια οι εξάψεις δεν εχουν φυγει οπότε θεωρώ πως λιγο δύσκολο να επανελθουν οι ορμονες μου. Δεν πηγα για εξετάσεις τελικα και αυτός ειναι ο λογος που δεν πήγα. Οι εξάψεις που επιμένουν. Δεν έχω συνέχεια αλλα είναι ένα δειγμα οτι κατι δεν λειτουργεί ακομα σωστα. Περιμενω την ακατανόμαστη.. είδομεν!!

Σας φιλώ!!!!

Συγνώμη αλλά τι εννοείς ότι οι εξάψεις δεν έχουν φύγει..... Κ τι εξετάσεις θέλεις να κάνεις!!!! 

Κάπου εχασα6το θεματακι σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 7077maria είπε:

Καλησπέρα και καλή δύναμη!!! 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά! 

Οι ορμόνες σου πως είναι; 

Έχει Μεγάλη σημασία για την ηλικία μας! 

Συγνώμη αλλά τι εννοείς ότι οι εξάψεις δεν έχουν φύγει..... Κ τι εξετάσεις θέλεις να κάνεις!!!! 

Κάπου εχασα6το θεματακι σου!!! 

Καλημερα

 

Ολα καλα με τις ορμονικες μου δεν ειχαμε θεμα με αυτο..ανδρικος παραγοντας ειναι το θεμα μας..σημερα ειδα τον γιατρο μου εγραψε τα φαρμακα κ αυτη την εβδομαδα θα τα παρω κ ξεκιναμε στον επομενο κυκλο παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Καλησπέρα και καλή δύναμη!!! 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά! 

Οι ορμόνες σου πως είναι; 

Έχει Μεγάλη σημασία για την ηλικία μας! 

Συγνώμη αλλά τι εννοείς ότι οι εξάψεις δεν έχουν φύγει..... Κ τι εξετάσεις θέλεις να κάνεις!!!! 

Κάπου εχασα6το θεματακι σου!!! 

Έχω μπει σε φάση προεμμυνοπαυσης και ένα απο τα συμπτωματα ειναι και οι εξάψεις. Χάνω περιόδους επίσης και τώρα περιμένω να ερθει η επόμενη περίοδος για να κάνω εξετασεις θυρωειδή καθότι έχω και χασιμότο αλλα να κάνω και ορμονικές.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Έχω μπει σε φάση προεμμυνοπαυσης και ένα απο τα συμπτωματα ειναι και οι εξάψεις. Χάνω περιόδους επίσης και τώρα περιμένω να ερθει η επόμενη περίοδος για να κάνω εξετασεις θυρωειδή καθότι έχω και χασιμότο αλλα να κάνω και ορμονικές.

Κορίτσι μου εξάψεις είχα κ εγώ σε κάνα δυο κύκλους κ μάλιστα στον έναν είχα κ τέλειες ορμονικές..επίσης στην αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τρίτο μήνα είχα καιγομουν με ράντα ήμουν..δεν σημαίνει δηλαδή απαραίτητα κάτι τελειωτικό...

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου ολα καλά. Πήγα σήμερα για την χοριακή και η τιμή ήταν καλή. Συνεχίζω ξεκούραση και ο Θεός βοηθός. Αίμα δεν ξαναείδα, μόνο κάποια καφέ που είναι λογικό είπε η γιατρός. @EllieV καλωσόρισες στην παρέα μας. Είμαστε εδώ η μια για την άλλη για όλα. Εύχομαι σύντομα να πραγματοποιηθεί το όνειρό σου κούκλα μου και να χαρούμε όλες εδώ μαζί σου.  @Flolipop μου εισαι καλά σήμερα; περιμένω νέα σου. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Φιλεναδίτσες μου ολα καλά. Πήγα σήμερα για την χοριακή και η τιμή ήταν καλή. Συνεχίζω ξεκούραση και ο Θεός βοηθός. Αίμα δεν ξαναείδα, μόνο κάποια καφέ που είναι λογικό είπε η γιατρός. @EllieV καλωσόρισες στην παρέα μας. Είμαστε εδώ η μια για την άλλη για όλα. Εύχομαι σύντομα να πραγματοποιηθεί το όνειρό σου κούκλα μου και να χαρούμε όλες εδώ μαζί σου.  @Flolipop μου εισαι καλά σήμερα; περιμένω νέα σου. 

Μπράβο Τατακι μου. Μόλις γύρισα κι εγώ από το γιατρό και ευτυχώς όλα είναι καλά. Ένα μικρό αιματωματακι άνευ σημασίας έχω που θα απορροφηθεί σιγά σιγά μου είπε ο γιατρός. Μπορεί να ξαναδώ λίγο αίμα κάποια στιγμή. Προς το παρόν είμαι καθαρή.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!!! @Klelia81 μας έλειψες πολύ!!! Ελπίζω η δουλειά να σε γεμίζει και να ξεφεύγει το μυαλό λίγο!!!έχει και όμορφη μέρα και δεν καθόλου όρεξη να δουλέψω χαχαχαχα. 

Εγκυουλες μου όλα καλά εσείς;; Θα έκανε η @TATAKI χοριακη πάλι σήμερα; @Flolipop εσύ πως είσαι σήμερα; Καλύτερα;; Πηγές στον γιατρό; Σταμάτησε το αίματο @EllieV

Καλή αρχή μέσα από τη καρδιά μου!!!! Τι φάρμακα σου έδωσε?? Εμείς από σπέρμα πάμε καλά το ορμονικό προφίλ μου είναι χάλια τώρα ιδωμέν τι θα μου δώσει.

αχ τώρα μόλις είδα τα νέα σας. Μπράβο φιλενάδες μου!!! Να ηρεμήσετε λίγο μετά τα χθεσινά να πάει και η δική μας ψυχή στη θέση της..ξεκούραση τώρα και ηρεμία!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Μπράβο Τατακι μου. Μόλις γύρισα κι εγώ από το γιατρό και ευτυχώς όλα είναι καλά. Ένα μικρό αιματωματακι άνευ σημασίας έχω που θα απορροφηθεί σιγά σιγά μου είπε ο γιατρός. Μπορεί να ξαναδώ λίγο αίμα κάποια στιγμή. Προς το παρόν είμαι καθαρή.

Αναπνεούμε πάλι Φωτεινή μου. Ανάσες μεγάλες και προχωράμε. Είμαστε δυνατές και εμείς και τα σποράκια μας φυσικά. Εγώ την Παρασκευή θα πάω να δω τι γίνεται. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο Τατακι μου. Μόλις γύρισα κι εγώ από το γιατρό και ευτυχώς όλα είναι καλά. Ένα μικρό αιματωματακι άνευ σημασίας έχω που θα απορροφηθεί σιγά σιγά μου είπε ο γιατρός. Μπορεί να ξαναδώ λίγο αίμα κάποια στιγμή. Προς το παρόν είμαι καθαρή.

Μπράβο κοριτσια τι ευχάριστα νέα!! Άρα υπομονή κ ψυχραιμία κ ολα θα γίνουν! @Flolipop @TATAKI

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Klelia81 είπε:

Έχω μπει σε φάση προεμμυνοπαυσης και ένα απο τα συμπτωματα ειναι και οι εξάψεις. Χάνω περιόδους επίσης και τώρα περιμένω να ερθει η επόμενη περίοδος για να κάνω εξετασεις θυρωειδή καθότι έχω και χασιμότο αλλα να κάνω και ορμονικές.

Βρε κορίτσι, τι ηλικία έχεις; 

2 ώρες πρίν, EllieV είπε:

Καλημερα

 

Ολα καλα με τις ορμονικες μου δεν ειχαμε θεμα με αυτο..ανδρικος παραγοντας ειναι το θεμα μας..σημερα ειδα τον γιατρο μου εγραψε τα φαρμακα κ αυτη την εβδομαδα θα τα παρω κ ξεκιναμε στον επομενο κυκλο παλι

Τι ορμόνες έχεις αν επιτρέπεται; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...