Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

20 minutes ago, Agatte said:

Καλημέρα όλη μέρα... 

Καθαρίζω από περίοδο σήμερα οπότε σιγά σιγά ξεκινάω πάλι τον αγώνα. Παρήγγειλα κι εγώ τεστ προγεστερόνης. Για ωορρηξιας κατέληξα πως δε με ενδιαφέρει γιατί ούτως ή άλλως, έχουμε επαφές όλες εκείνες τις μέρες, άρα σίγουρα την πιάνουμε. Πιο πολύ με καίει το αν κάνω σωστές ωορρηξιες. 

Ποια κορίτσια έχουμε τώρα στην αναμονή; @Chrussa1982έχουμε κανένα νέο; 

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες κόρες. Με το καλό να είναι ο μήνας σου ο τυχερός φιλενάδα εύχομαι. Αυτά τα τεστάκια από πόσες μονάδες την πιάνουν την προγεστερόνη; 

11 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημερούδια μας κοριτσάρες!!! Με το καλό να μπεις στον αγώνα και να είναι ο τυχερός σου μήνας!!! 

Κανένα νέο από εμένα. Βυζί τίποτα το ζουλαω αλλά δεν....τι να πω!!! Ιδωμέν. Θα κάνω υπομονή θα προσπαθήσω να μην ελπίζω για κάτι.

Χρύσα μου σε καταλαβαίνω, οι μέρες πέρασαν όμως, επομένως αύριο μεθαύριο θα ξέρεις..στο εύχομαι ολόψυχα. Ασε το βυζί ήσυχο...και εμενα στην κορη μου ειχε γίνει τεράστιο και πονούσε πολλές μέρες πριν. Απο εκει το ειχα καταλάβει τότε. Τώρα πρήξιμο δεν είχα καν εκείνες τις ημέρες. Ενα πονακι ελαφρυ στο πλαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες κόρες. Με το καλό να είναι ο μήνας σου ο τυχερός φιλενάδα εύχομαι. Αυτά τα τεστάκια από πόσες μονάδες την πιάνουν την προγεστερόνη; 

Εγώ αρχίζω να είμαι σε αναμονή ,περιμένω σε 3 με 4 μέρες 

Ο Θεός μαζί μας

15 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Μακάρι φιλενάδα!!! Είπα όμως δεν θα κάνω τιποτα θα περιμένω την καθυστέρηση αν έχω και τότε θα κάνω τεστακι.

Εμείς στην εύρεση σπιτιού έχουμε θέμα με το σκυλί οπότε οι επιλογές είναι περιορισμένες .

Μωρέ δεν ψάχνουμε κάτι λουξ. Πάρκινγκ δε μας νοιάζει γιατί δεν οδηγούμε. Κοιτάμε και παλιά σπίτια με χωριστή κουζίνα αλλά θέλουμε κάτι ανακαινισμένο η έστω αξιοπρεπές. Λόγω του σκύλου όλο κάτι χρεπια μας προτείνει ο μεσίτης λες και το ζωντανό κάνει ζημιές. Αν είχε ασανσέρ αυτό που είδαμε χτες θα το κλείναμε ασυζητητί. Δεν απογοητεύομαι κάτι θα βρεθεί. Σκυλί που γυρίζει μυρίζει λέει ο σοφός λαός μας.

Τουλάχιστον με το ψάξιμο έχει ξεφύγει κάπως το μυαλό μου από το γνωστό θέμα χαχαχαχα. Σήμερα μόνο συνειδητοποίησα ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Στην εγκυμοσύνη που είχα το βυζί είχε γίνει τούμπανο δεν άντεχα τα σουτιέν μου χαχαχαχα. 

Πειραια είμαι κορίτσι μου αλλά ψάχνω σε συγκεκριμένες περιοχές λόγω έλλειψης οχήματος. Δεν οδηγούμε. Εγώ δουλεύω Πειραιά και ο άντρας στον Κηφισό. Οπότε είναι περιορισμένες οι περιοχές που μας βολεύουν. Όσο για τα ενοίκια....νεόδμητο διαμέρισμα 3αρι στον Πειραιά βρίσκεις από 600 και πάνω. Για εμάς απλησίαστο. Κοιτάμε παλιές πολυκατοικίες αλλά τουλάχιστον να έχει μια υποτυπώδη ανακαίνιση και να μη ξεπερνάει τα 450. 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου?? Σε ταλαιπωρεί το σπορακι σου??

Κορίτσι μου έχω τους θείους Πειραιά και έχουν πολυκατοικία θες να ρωτήσω αν έχουν σπίτι άδειο για ενοίκιο 

Καλλίπολη είναι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Εγώ αρχίζω να είμαι σε αναμονή ,περιμένω σε 3 με 4 μέρες 

Ο Θεός μαζί μας

Κορίτσι μου έχω τους θείους Πειραιά και έχουν πολυκατοικία θες να ρωτήσω αν έχουν σπίτι άδειο για ενοίκιο 

Καλλίπολη είναι

Κοντεύεις και εσύ, είναι οι δύσκολες μέρες που δεν κυλάνε με τίποτα οι άτιμες αλλά μακάρι να σκάσουν τα θετικά τώρα που έχει πάρει η ομάδα μας τα πάνω της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ αρχίζω να είμαι σε αναμονή ,περιμένω σε 3 με 4 μέρες 

Ο Θεός μαζί μας

Κορίτσι μου έχω τους θείους Πειραιά και έχουν πολυκατοικία θες να ρωτήσω αν έχουν σπίτι άδειο για ενοίκιο 

Καλλίπολη είναι

Κορίτσι μου αν δεν σου κάνει κόπο ρώτα!!! Να δέχονται σκυλιά με ενδιαφέρει εκεί ζοριζομαι. Καλλίπολη μένω και εγώ!!!  Σε ευχαριστώ που με σκέφτηκες.

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ αρχίζω να είμαι σε αναμονή ,περιμένω σε 3 με 4 μέρες 

Ο Θεός μαζί μας

Κορίτσι μου έχω τους θείους Πειραιά και έχουν πολυκατοικία θες να ρωτήσω αν έχουν σπίτι άδειο για ενοίκιο 

Καλλίπολη είναι

Μαζί και εγώ αναμονή και ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!

Just now, TATAKI είπε:

Κοντεύεις και εσύ, είναι οι δύσκολες μέρες που δεν κυλάνε με τίποτα οι άτιμες αλλά μακάρι να σκάσουν τα θετικά τώρα που έχει πάρει η ομάδα μας τα πάνω της. 

Έκανες την αρχή εσύ και εμείς θέλεις δε θέλεις θα ακολουθήσουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοντεύεις και εσύ, είναι οι δύσκολες μέρες που δεν κυλάνε με τίποτα οι άτιμες αλλά μακάρι να σκάσουν τα θετικά τώρα που έχει πάρει η ομάδα μας τα πάνω της. 

Εν τω μεταξύ είπες αυτό με το στήθος και λέω κοίτα να δεις 

Κ εμένα πονάει περισσότερο το αριστερό στο πλάι από την έξω πλευρά .

Αλλαααα που τέτοια τύχη

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου αν δεν σου κάνει κόπο ρώτα!!! Να δέχονται σκυλιά με ενδιαφέρει εκεί ζοριζομαι. Καλλίπολη μένω και εγώ!!!  Σε ευχαριστώ που με σκέφτηκες.

Ναι καλέ 

Θα τη πάρω τ απόγευμα και θα σου στείλω πμ ,να έχεις το νου σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 said:

Κορίτσι μου αν δεν σου κάνει κόπο ρώτα!!! Να δέχονται σκυλιά με ενδιαφέρει εκεί ζοριζομαι. Καλλίπολη μένω και εγώ!!!  Σε ευχαριστώ που με σκέφτηκες.

Μαζί και εγώ αναμονή και ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!

Έκανες την αρχή εσύ και εμείς θέλεις δε θέλεις θα ακολουθήσουμε!!! 

Φυσικά και θα ακολουθήσετε και θέλω σαν τρελή κιόλας να ακολουθήσετε σύντομα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Λιγες μερες μενουν και για μενα να αδιαθετησω.. για να ξεκινησω τα serpafar, για πρωτη φορα, οπως ηδη καποιες γνωριζετε. Δεν σας κρυβω οτι ανυπομονω.. κι οτι παραλληλα ελπιζω πως ολο κ κατι καλο θα γινει αυτη τη φορα. Ωστοσο με οσα διαβαζω ανησυχω κ λιγο γτ διαπιστωνω πως μια συλληψη δεν σημαινει σιγουρα οτι θα καταληξει σε γεννα. Ομως κ παλι αισιοδοξω κ ελπιζω πως θα πανε καλα τα πραγματα. Εχω ομως δυο αποριες κ θα παρω αργοτερα τον γιατρο μου μηπως μπορεσω να του μιλησω κ μαθω. Αν ξερετε ομως εσεις μου λετε..! Η πρωτη ειναι αν μπορω να παρω nurofen περιοδου μολις αδιαθετησω, γτ ειναι το μονο που με πιανει απο χαπια. Συνηθως τα παιρνω τις 2 πρωτες μερες. Και η δευτερη απορια ειναι: μου ειπε να ξεκινησω τα serpafar 2η μερα περιοδου. Αν ομως αδιαθετησω πχ. απογευμα.. ποτε θα τα παρω;? Το επομενο πρωι ή το επομενο βραδυ;? μου εχει δωσει 1 χαπι πρωι και 1 βραδυ απο 2η εως    9η μερα. Και μετα επεμεινε στο cyclacur (οιστρογονα) παρ ολο που εχει απιστευτη ελλειψη.. κι οτι ειναι το καλυτερο ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen said:

Κοριτσια καλησπερα. Λιγες μερες μενουν και για μενα να αδιαθετησω.. για να ξεκινησω τα serpafar, για πρωτη φορα, οπως ηδη καποιες γνωριζετε. Δεν σας κρυβω οτι ανυπομονω.. κι οτι παραλληλα ελπιζω πως ολο κ κατι καλο θα γινει αυτη τη φορα. Ωστοσο με οσα διαβαζω ανησυχω κ λιγο γτ διαπιστωνω πως μια συλληψη δεν σημαινει σιγουρα οτι θα καταληξει σε γεννα. Ομως κ παλι αισιοδοξω κ ελπιζω πως θα πανε καλα τα πραγματα. Εχω ομως δυο αποριες κ θα παρω αργοτερα τον γιατρο μου μηπως μπορεσω να του μιλησω κ μαθω. Αν ξερετε ομως εσεις μου λετε..! Η πρωτη ειναι αν μπορω να παρω nurofen περιοδου μολις αδιαθετησω, γτ ειναι το μονο που με πιανει απο χαπια. Συνηθως τα παιρνω τις 2 πρωτες μερες. Και η δευτερη απορια ειναι: μου ειπε να ξεκινησω τα serpafar 2η μερα περιοδου. Αν ομως αδιαθετησω πχ. απογευμα.. ποτε θα τα παρω;? Το επομενο πρωι ή το επομενο βραδυ;? μου εχει δωσει 1 χαπι πρωι και 1 βραδυ απο 2η εως    9η μερα. Και μετα επεμεινε στο cyclacur (οιστρογονα) παρ ολο που εχει απιστευτη ελλειψη.. κι οτι ειναι το καλυτερο ..

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω σε αυτό που ρωτάς αλλά θα ήθελα να σου πω να προσέχεις  με τα nurofen. Εγώ τα έπαιρνα χρόνια γιατί είχα ημικρανίες στην περίοδο και πρόσφατα είχα πάθει ένα αρκετά σοβαρό αλλεργικό επεισόδιο με αυτά. Επειδή το έψαξα δυστυχώς εκ των υστέρων και αλλεργίες κάνουν και επηρεάζουν και την γονιμότητα. Αν δεις στο google εχει πάρα πολλά άρθρα πως ευθύνονται για την κακή ποιότητα των ωαρίων. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Λιγες μερες μενουν και για μενα να αδιαθετησω.. για να ξεκινησω τα serpafar, για πρωτη φορα, οπως ηδη καποιες γνωριζετε. Δεν σας κρυβω οτι ανυπομονω.. κι οτι παραλληλα ελπιζω πως ολο κ κατι καλο θα γινει αυτη τη φορα. Ωστοσο με οσα διαβαζω ανησυχω κ λιγο γτ διαπιστωνω πως μια συλληψη δεν σημαινει σιγουρα οτι θα καταληξει σε γεννα. Ομως κ παλι αισιοδοξω κ ελπιζω πως θα πανε καλα τα πραγματα. Εχω ομως δυο αποριες κ θα παρω αργοτερα τον γιατρο μου μηπως μπορεσω να του μιλησω κ μαθω. Αν ξερετε ομως εσεις μου λετε..! Η πρωτη ειναι αν μπορω να παρω nurofen περιοδου μολις αδιαθετησω, γτ ειναι το μονο που με πιανει απο χαπια. Συνηθως τα παιρνω τις 2 πρωτες μερες. Και η δευτερη απορια ειναι: μου ειπε να ξεκινησω τα serpafar 2η μερα περιοδου. Αν ομως αδιαθετησω πχ. απογευμα.. ποτε θα τα παρω;? Το επομενο πρωι ή το επομενο βραδυ;? μου εχει δωσει 1 χαπι πρωι και 1 βραδυ απο 2η εως    9η μερα. Και μετα επεμεινε στο cyclacur (οιστρογονα) παρ ολο που εχει απιστευτη ελλειψη.. κι οτι ειναι το καλυτερο ..

Θα σου απαντήσω εγώ που έχω κάνει πρόκληση 4 φορές 

Πρώτον .φυσικά μπορείς να πάρεις παυσίπονο δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο και δεύτερον αν σου έρθει βράδυ η περίοδος θα μετράς σαν πρώτη μέρα την επόμενη ,ελπίζω να σε κάλυψα.

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου 

Just now, Ellidr είπε:

Θα σου απαντήσω εγώ που έχω κάνει πρόκληση 4 φορές 

Πρώτον .φυσικά μπορείς να πάρεις παυσίπονο δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο και δεύτερον αν σου έρθει βράδυ η περίοδος θα μετράς σαν πρώτη μέρα την επόμενη ,ελπίζω να σε κάλυψα.

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου 

 

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω σε αυτό που ρωτάς αλλά θα ήθελα να σου πω να προσέχεις  με τα nurofen. Εγώ τα έπαιρνα χρόνια γιατί είχα ημικρανίες στην περίοδο και πρόσφατα είχα πάθει ένα αρκετά σοβαρό αλλεργικό επεισόδιο με αυτά. Επειδή το έψαξα δυστυχώς εκ των υστέρων και αλλεργίες κάνουν και επηρεάζουν και την γονιμότητα. Αν δεις στο google εχει πάρα πολλά άρθρα πως ευθύνονται για την κακή ποιότητα των ωαρίων. 

Εγώ πάντα παίρνω ντεπον αναβραζον χιλιαρι 

Όσο πόνο και να έχω όσο έντονος κ αν είναι μου περνάει και τα θεωρώ τα πιο αθώα σε εισαγωγικά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Θα σου απαντήσω εγώ που έχω κάνει πρόκληση 4 φορές 

Πρώτον .φυσικά μπορείς να πάρεις παυσίπονο δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο και δεύτερον αν σου έρθει βράδυ η περίοδος θα μετράς σαν πρώτη μέρα την επόμενη ,ελπίζω να σε κάλυψα.

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου 

 

Εγώ πάντα παίρνω ντεπον αναβραζον χιλιαρι 

Όσο πόνο και να έχω όσο έντονος κ αν είναι μου περνάει και τα θεωρώ τα πιο αθώα σε εισαγωγικά 

Και εγω μετά το περιστατικό που είχα με τα νούροφεν, τα ντεπόν τα 1000 επαιρνα. Γενικά η παρακεταμόλη ενδείκνυται και τα 1000 ειναι και αποτελεσματικότατα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Makelen είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Λιγες μερες μενουν και για μενα να αδιαθετησω.. για να ξεκινησω τα serpafar, για πρωτη φορα, οπως ηδη καποιες γνωριζετε. Δεν σας κρυβω οτι ανυπομονω.. κι οτι παραλληλα ελπιζω πως ολο κ κατι καλο θα γινει αυτη τη φορα. Ωστοσο με οσα διαβαζω ανησυχω κ λιγο γτ διαπιστωνω πως μια συλληψη δεν σημαινει σιγουρα οτι θα καταληξει σε γεννα. Ομως κ παλι αισιοδοξω κ ελπιζω πως θα πανε καλα τα πραγματα. Εχω ομως δυο αποριες κ θα παρω αργοτερα τον γιατρο μου μηπως μπορεσω να του μιλησω κ μαθω. Αν ξερετε ομως εσεις μου λετε..! Η πρωτη ειναι αν μπορω να παρω nurofen περιοδου μολις αδιαθετησω, γτ ειναι το μονο που με πιανει απο χαπια. Συνηθως τα παιρνω τις 2 πρωτες μερες. Και η δευτερη απορια ειναι: μου ειπε να ξεκινησω τα serpafar 2η μερα περιοδου. Αν ομως αδιαθετησω πχ. απογευμα.. ποτε θα τα παρω;? Το επομενο πρωι ή το επομενο βραδυ;? μου εχει δωσει 1 χαπι πρωι και 1 βραδυ απο 2η εως    9η μερα. Και μετα επεμεινε στο cyclacur (οιστρογονα) παρ ολο που εχει απιστευτη ελλειψη.. κι οτι ειναι το καλυτερο ..

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω με τα serpafar.,τώρα σχετικς με τα παυσίπονα μπορείς να πάρεις άφοβα ντεπον. Εμένα τα nurofen δε μου έκαναν τίποτα για τον πόνο είμαι fan του mesulid τΟ  έπαιρνα χρόνια μέχρι που μου έβαλε χέρι ο γιατρός ότι κάνουν μεγάλη ζημιά σε νεφρά κλπ. Από τότε ντεπον 1000. Με το καλό να ξεκινήσεις και να είσαι αισιόδοξη ότι θα πετύχεις!!!! Εμείς πάντως σόου στέλνουμε θετική ενέργεια!!!

Να ρωτήσω μια βλακεία;; Είμαι τώρα γυναικολόγο για Παπ και υπέρηχο ωοθηκών. Αν....λέω αν.....έχει γίνει σύλληψη παίζει να δει κάτι στον υπέρηχο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω με τα serpafar.,τώρα σχετικς με τα παυσίπονα μπορείς να πάρεις άφοβα ντεπον. Εμένα τα nurofen δε μου έκαναν τίποτα για τον πόνο είμαι fan του mesulid τΟ  έπαιρνα χρόνια μέχρι που μου έβαλε χέρι ο γιατρός ότι κάνουν μεγάλη ζημιά σε νεφρά κλπ. Από τότε ντεπον 1000. Με το καλό να ξεκινήσεις και να είσαι αισιόδοξη ότι θα πετύχεις!!!! Εμείς πάντως σόου στέλνουμε θετική ενέργεια!!!

Να ρωτήσω μια βλακεία;; Είμαι τώρα γυναικολόγο για Παπ και υπέρηχο ωοθηκών. Αν....λέω αν.....έχει γίνει σύλληψη παίζει να δει κάτι στον υπέρηχο;;

Λογικά θα φαινεται το ωχρό σωμάτιο. Δεν ξέρω αν το λέω και σωστά αλλα λογικά θα μπορει να σου πει ο γιατρος αν έκανες οωρρηξία. Να μας πεις τα νέα σου!!!

 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω με τα serpafar.,τώρα σχετικς με τα παυσίπονα μπορείς να πάρεις άφοβα ντεπον. Εμένα τα nurofen δε μου έκαναν τίποτα για τον πόνο είμαι fan του mesulid τΟ  έπαιρνα χρόνια μέχρι που μου έβαλε χέρι ο γιατρός ότι κάνουν μεγάλη ζημιά σε νεφρά κλπ. Από τότε ντεπον 1000. Με το καλό να ξεκινήσεις και να είσαι αισιόδοξη ότι θα πετύχεις!!!! Εμείς πάντως σόου στέλνουμε θετική ενέργεια!!!

Να ρωτήσω μια βλακεία;; Είμαι τώρα γυναικολόγο για Παπ και υπέρηχο ωοθηκών. Αν....λέω αν.....έχει γίνει σύλληψη παίζει να δει κάτι στον υπέρηχο;;

Ενα παχύ ενδομήτριο θα δει σε περίπτωση σύλληψης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα. Καταρχήν συζητήσαμε αρκετά τα της εξωσωματικής ήθελα ακόμα μια γνώμη. Θεώρησε σωστό τι γεγονός ότι έκανα ενδοκρινολογικες εξετάσεις από μόνη μου. Μου είπε ότι σίγουρα η ενδοκρινολόγος (έχω ραντεβού τη Δευτέρα ) θα μου δώσει χάπι για να ρίξει τον θυροειδή στο 2.5. τώρα για την τιμή της fsh μου είπε ότι δείχνει προ εμμηνόπαυση. Κάναμε υπέρηχο ωοθηκών βρέθηκε ωχρό σωμάτιο στην αριστερη άρα έκανα ωορρηξία.στην δεξιά βρήκε μια κύστη 3.8 χιλιοστά και υπόλειμμα ωχρού σωματίου επίσης. Και το ενδομήτριο φίλες μου 11.5 χιλιοστά!!!! Μου είπε ότι δεν μπορεί να καταλάβει αν έχει γίνει σύλληψη ωστόσο με βάση την τιμή του ενδομητρίου δεν είναι και απίθανο. Ε ρε γλέντια!!! Ε ρε φωτιά που μου άναψε!!!αν δεν αδισθετησω μου είπε μέχρι τις 26 να πάω 27 να κάνω καλού κακου μια χοριακη. Ε άντε να ηρεμήσω τώρα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια γύρισα. Καταρχήν συζητήσαμε αρκετά τα της εξωσωματικής ήθελα ακόμα μια γνώμη. Θεώρησε σωστό τι γεγονός ότι έκανα ενδοκρινολογικες εξετάσεις από μόνη μου. Μου είπε ότι σίγουρα η ενδοκρινολόγος (έχω ραντεβού τη Δευτέρα ) θα μου δώσει χάπι για να ρίξει τον θυροειδή στο 2.5. τώρα για την τιμή της fsh μου είπε ότι δείχνει προ εμμηνόπαυση. Κάναμε υπέρηχο ωοθηκών βρέθηκε ωχρό σωμάτιο στην αριστερη άρα έκανα ωορρηξία.στην δεξιά βρήκε μια κύστη 3.8 χιλιοστά και υπόλειμμα ωχρού σωματίου επίσης. Και το ενδομήτριο φίλες μου 11.5 χιλιοστά!!!! Μου είπε ότι δεν μπορεί να καταλάβει αν έχει γίνει σύλληψη ωστόσο με βάση την τιμή του ενδομητρίου δεν είναι και απίθανο. Ε ρε γλέντια!!! Ε ρε φωτιά που μου άναψε!!!αν δεν αδισθετησω μου είπε μέχρι τις 26 να πάω 27 να κάνω καλού κακου μια χοριακη. Ε άντε να ηρεμήσω τώρα.

Εγώ φίλη στη θέση σου θα έκανα τώρα ένα τεστάκι!! Απορω πώς κρατιέσαι!!!! Η fsh σου πόσο είναι βρε κορίτσι και σου ειπε για προεμμυνόπαυση?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...