Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλε κοριτσια σημερα χαζευα σε κατι συζητησεις παλιες στο φορουμ γιατι με πιασανε κατι ανησυχιες παλι και ψαχνομουν. Και πετυχαινω μια κοπελα να λεει οτι "...και ειμαι και 32... τα χρονικα περιθωρια στενευουν!" Αλιιιιι και τρεις αλιιιιι! Μακαρι να μουν εγω 32 ηθελα να της πω!! Αλλα ηταν πολυ παλια η συζητηση! Απαπα μεσημεριατικο!!! Χαχαχχαχαχα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ στα 32 και ανησυχούσε??αχου τι διαβαζω και θα μου κάτσει ο μπακαλιάρος χαχαχαχαχα.

Τελικά η ηλικία δεν παίζει ρόλο μπροστά στο άγχος μας να κρατήσουμε μωρό στα χέρια μας. Πάντως για την ιστορία εγώ στα 32 ούτε καν το σκεφτόμουν. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα!!

Εχω λιγο ταραχτει σημερα..βαση ωορρηξιας σημερα θα επρεπε να ερθει περιοδος..περιοδος γιοκ ακομα τουλαχιστον.. Ειχα πει οτι δεν θα ξανακανω τεστ, παρολο αυτα σημερα το πρωι που θερμομετρηθηκα ειχα 36,9.. Κραταω εδω κ 4 συνεχομενουν μηνες θερμοδιαγραμμα του κυκλου μου κ παντα την ημερα που περιμενω ειχα 36,7 κ το βραδυ ερχοταν η οταν ερχοταν το πρωι ειχα 36,5. Ετσι λοιπον εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο..φοβαμαι οτι θα αρχισω να χανω περιοδους λογω περιεμμηνοπαυσης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mommy39 είπε:

@Chrussa1982 ασε τους μπακαλιάρους και τρέχα για τεστ.. θα μας γκαστρώσεις με την περιπτωση σου :))) 

Περίμενε βρε φιλενάδα να έχω καθυστέρηση πρώτα!!! Μέχρι αύριο περιμενω να έρθει. Η απουσία πάντως οποιουδήποτε συμπτώματος με ανησυχεί κάπως αλλά τώρα ότι έγινε έγινε. Θα κάνω λίγο υπομονή.

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα!!

Εχω λιγο ταραχτει σημερα..βαση ωορρηξιας σημερα θα επρεπε να ερθει περιοδος..περιοδος γιοκ ακομα τουλαχιστον.. Ειχα πει οτι δεν θα ξανακανω τεστ, παρολο αυτα σημερα το πρωι που θερμομετρηθηκα ειχα 36,9.. Κραταω εδω κ 4 συνεχομενουν μηνες θερμοδιαγραμμα του κυκλου μου κ παντα την ημερα που περιμενω ειχα 36,7 κ το βραδυ ερχοταν η οταν ερχοταν το πρωι ειχα 36,5. Ετσι λοιπον εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο..φοβαμαι οτι θα αρχισω να χανω περιοδους λογω περιεμμηνοπαυσης..

Καλησπέρα κορίτσι για να καταλάβω λίγο..είσαι σίγουρη ότι έκανες ωορρηξία συγκεκριμενη μέρα και όχι μια μέρα νωρίτερα η αργότερα;; Σε ρωτάω γιατί κ εμένα χτες η γυναικολόγος μου είπε ότι οι ορμονικές μου εξετάσεις δείχνουν αρχή προεμμηνοπαυσης ωστόσο περίοδο έχω κάθε μήνα κανονικά άντε σε κάποιον κύκλο να αργήσει μια δυο μέρες. Μήπως το τεστ βγήκε αρνητικό επειδή είναι πολύ νωρίς για να ανιχνευσει την χοριακη;;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Περίμενε βρε φιλενάδα να έχω καθυστέρηση πρώτα!!! Μέχρι αύριο περιμενω να έρθει. Η απουσία πάντως οποιουδήποτε συμπτώματος με ανησυχεί κάπως αλλά τώρα ότι έγινε έγινε. Θα κάνω λίγο υπομονή.

Καλησπέρα κορίτσι για να καταλάβω λίγο..είσαι σίγουρη ότι έκανες ωορρηξία συγκεκριμενη μέρα και όχι μια μέρα νωρίτερα η αργότερα;; Σε ρωτάω γιατί κ εμένα χτες η γυναικολόγος μου είπε ότι οι ορμονικές μου εξετάσεις δείχνουν αρχή προεμμηνοπαυσης ωστόσο περίοδο έχω κάθε μήνα κανονικά άντε σε κάποιον κύκλο να αργήσει μια δυο μέρες. Μήπως το τεστ βγήκε αρνητικό επειδή είναι πολύ νωρίς για να ανιχνευσει την χοριακη;;  

Δεν το εχω τσεκαρει με τεστ ωορρηξιας, με αγχωνουν.. απλα τοσα χρονια ποναω παντα κ παρατηρω κ τα υγρα μου κ οντως μετα απο 13-14 μερες ερχοταν παντα! Δλδ δεν το εχω παρατηρησει σε 4-5 κυκλους αυτο. Μια φορα εκανα τεστ που βγηκε θετικο την 9η μερα κ οντως την 10η μερα ειχα πονους κ μετα απο 14 μερες ηρθε περιοδος. Οπως επισης κ με υπερηχο που ειχα κανει πριν κανα διμηνο, μου ειπε ο γιατρος οτι σε κανα δυο μερες θα σκασει το αυγο κ οντως μετα απο δυο μερες ειχα πονους.

Εκανα της hometest σημερα το πρωι, την αναμενομενη μερα περιοδου..δε ξερω εχω αγχωθει πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Δεν το εχω τσεκαρει με τεστ ωορρηξιας, με αγχωνουν.. απλα τοσα χρονια ποναω παντα κ παρατηρω κ τα υγρα μου κ οντως μετα απο 13-14 μερες ερχοταν παντα! Δλδ δεν το εχω παρατηρησει σε 4-5 κυκλους αυτο. Μια φορα εκανα τεστ που βγηκε θετικο την 9η μερα κ οντως την 10η μερα ειχα πονους κ μετα απο 14 μερες ηρθε περιοδος. Οπως επισης κ με υπερηχο που ειχα κανει πριν κανα διμηνο, μου ειπε ο γιατρος οτι σε κανα δυο μερες θα σκασει το αυγο κ οντως μετα απο δυο μερες ειχα πονους.

Εκανα της hometest σημερα το πρωι, την αναμενομενη μερα περιοδου..δε ξερω εχω αγχωθει πολυ..

Εισαι σιγουρη οτι ειναι αρνητικο; μηπως ειναι αχνο θετικο; ρωταω γιατι κι εγω καποια στιγμη ειχα κανει και ηταν αρνητικο και μετα απο μια βδομαδα που ακομα δεν μου χε ερθει περιοδος και δεν ηξερα τι συνεβαινε, τυχαια κοιταξα το τεστ που ειχα κανει και τελικα ηταν πολυ αχνο θετικο και δεν το ειχα παρατηρησει! Αν κανεις οωρηξια, τοτε ή το ενα θα γινει ή το αλλο! Δεν νομιζω οτι μπορει να μην υπαρξει περιοδος απο τη στιγμη που υπηρξε αυγο και εσπασε! Θα πρεπει να το αποβαλει ο οργανισμος εκτος αν εχει γονιμοποιηθει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Εισαι σιγουρη οτι ειναι αρνητικο; μηπως ειναι αχνο θετικο; ρωταω γιατι κι εγω καποια στιγμη ειχα κανει και ηταν αρνητικο και μετα απο μια βδομαδα που ακομα δεν μου χε ερθει περιοδος και δεν ηξερα τι συνεβαινε, τυχαια κοιταξα το τεστ που ειχα κανει και τελικα ηταν πολυ αχνο θετικο και δεν το ειχα παρατηρησει! Αν κανεις οωρηξια, τοτε ή το ενα θα γινει ή το αλλο! Δεν νομιζω οτι μπορει να μην υπαρξει περιοδος απο τη στιγμη που υπηρξε αυγο και εσπασε! Θα πρεπει να το αποβαλει ο οργανισμος εκτος αν εχει γονιμοποιηθει! 

Το ειχα 20’ κ το κοιταζα, ναι ηταν αρνητικο, το κοιταξα καλα καλα..το θεμα επισης ειναι οτι χθες σχεδον ολη μερα ειχα που κ που ηπιες κραμπες περιοδου, σημερα το απολυτο τπτ! Θα δω πως θα παει κ αυριο μπορει να παρω να κανω ενα self clear..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε 2 μέρες υπομονή και αν δεν έρθει κάνε τεστακι πάλι. Σίγουρα θα δείξει με 2 μέρες καθυστέρηση. Αφού όπως λες καταλαβαίνεις την ωορρηξία (εγώ πάλι δεν έχω πάντα ενδείξεις η δεν την καταλαβαίνω) το ότι δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος μόνο καλό είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα!!

Εχω λιγο ταραχτει σημερα..βαση ωορρηξιας σημερα θα επρεπε να ερθει περιοδος..περιοδος γιοκ ακομα τουλαχιστον.. Ειχα πει οτι δεν θα ξανακανω τεστ, παρολο αυτα σημερα το πρωι που θερμομετρηθηκα ειχα 36,9.. Κραταω εδω κ 4 συνεχομενουν μηνες θερμοδιαγραμμα του κυκλου μου κ παντα την ημερα που περιμενω ειχα 36,7 κ το βραδυ ερχοταν η οταν ερχοταν το πρωι ειχα 36,5. Ετσι λοιπον εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο..φοβαμαι οτι θα αρχισω να χανω περιοδους λογω περιεμμηνοπαυσης..

Μη σε πιάνει αγχος κοριτσι γιατι και το αγχος επηρεαζει τον ερχομό της. Άλλωστε για να μπεις στη φαση περιεμμυνοπαυσης πρεπει να επιβεβαιωθεί με εξετάσεις και να χάνεις αρκετούς κυκλους. Στο λέω γιατί εγώ ειμαι παθουσα. Χαλάρωσε και θα ερθει. Σου ευχομαι βεβαια να μην έρθει και το επομενο τεστάκι να είναι θετικό.

@Chrussa1982 @Ellidr  @vasiliki2020 να μην ερθει κοριτσια και να μας πειτε τα ευχαριστα!!!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Μη σε πιάνει αγχος κοριτσι γιατι και το αγχος επηρεαζει τον ερχομό της. Άλλωστε για να μπεις στη φαση περιεμμυνοπαυσης πρεπει να επιβεβαιωθεί με εξετάσεις και να χάνεις αρκετούς κυκλους. Στο λέω γιατί εγώ ειμαι παθουσα. Χαλάρωσε και θα ερθει. Σου ευχομαι βεβαια να μην έρθει και το επομενο τεστάκι να είναι θετικό.

@Chrussa1982 @Ellidr  @vasiliki2020 να μην ερθει κοριτσια και να μας πειτε τα ευχαριστα!!!!

Μπα από μένα μην περιμένετε αν δε μπω να καθαρίσω τελείως τη μήτρα ,μάλλον δε μπορώ να έχω ελπίδες 

Αλλά φυσικά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μπα από μένα μην περιμένετε αν δε μπω να καθαρίσω τελείως τη μήτρα ,μάλλον δε μπορώ να έχω ελπίδες 

Αλλά φυσικά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία

Να βλέπεις τέτοια λες και πέφτω και εγω χαχαχαχ.εγω λέω ότι θα πάνε όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Να βλέπεις τέτοια λες και πέφτω και εγω χαχαχαχ.εγω λέω ότι θα πάνε όλα καλα

Όχι ,όχι δε πέφτουμε 

Είπαμε θα τα καταφέρουμε 

Αργά η γρήγορα θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα!!

Εχω λιγο ταραχτει σημερα..βαση ωορρηξιας σημερα θα επρεπε να ερθει περιοδος..περιοδος γιοκ ακομα τουλαχιστον.. Ειχα πει οτι δεν θα ξανακανω τεστ, παρολο αυτα σημερα το πρωι που θερμομετρηθηκα ειχα 36,9.. Κραταω εδω κ 4 συνεχομενουν μηνες θερμοδιαγραμμα του κυκλου μου κ παντα την ημερα που περιμενω ειχα 36,7 κ το βραδυ ερχοταν η οταν ερχοταν το πρωι ειχα 36,5. Ετσι λοιπον εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο..φοβαμαι οτι θα αρχισω να χανω περιοδους λογω περιεμμηνοπαυσης..

Κορίτσι καλησπερα κι απο εμενα. Να ξερεις   οτι μετα την ωορηξια χρειαζονται 12-16 μερες   για να ερθει περιοδος.  Εκτος   αν υπαρχουν ορμονολογικα προβληματα. Εφοσον εκανες   ωορηξια, ακομα κι αν αδιαθετειςς   μετα απο 13-14 μερες, μπορει να τυχει κυκλος    με 12 ή 16. Τα τεστ της   hometest δειχνουν θετικα με λιγο μεγαλυτερη χοριακη, και γενικως   τα τεστ εγκυμοσυνης   μπορει να δειξουν ψευδως   αρνητικα αν βρισκεσαι οριακα σε αναμονη περιοδου. Αν δεν θελεις   να πας   για χοριακή, ενα σιγουρο αποτελεσμα με τεστ, μπορεις να το εχεις   την 17η μερα απο την ωορηξια σου κ μονο με πρωτα πρωινα ουρα. Εσυ σε ποια μερα εισαι ακριβως  ;? Ελπιζω να βοηθησα.. κ φυσικα ευχομαι καλη εξελιξη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...