Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Klelia81 είπε:

Λοιπόν μια που το ειπα μια που τον πήρα. Μου είπε να πάρω όλο το κουτι σικλακουρ. Πρωτα τα λευκα και μετά τα καφέ. 21 χαπια σιν 4 μερες να ερθει περιοδος παει αλλος ενας μηνας!!!  Νομιζα θα μου πει να παρω μονο τα καφέ απο τη στιγμη που δεν έχω οωθηλάκια. Πφφφ

Κοριτσι εσύ τι κάνεις? Πως είσαι? Εχουμε κανένα νεότερο?

Άλλη μάχιμη από εκεί! Τι σου είπε, στις ορμονολογικες θα επηρεάσουν πολύ; 

@Chrussa1982 όντως ρε πουλάκι μου, τι γίνεται; σου ήρθε ή ακόμα άφαντη; όσο για εμένα... Αν μείνω εγώ έγκυος, όλες θα μείνετε! Στρανταρακι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα σου έλεγα ότι είναι μια καλή σκέψη αυτή. Σίγουρα θα σε βοηθήσουν πολύ στο ενδομήτριο. Είδες κ εμένα ο ενδοκρινολόγος ήταν κάπως αρνητικός στο να πάρω χάπι για να ρίξω την tsh αλλά ειλικρινά είπα ότι θα κάνω ότι μπορώ. Πόσο χάλια θα γίνω δηλαδή για λίγες μέρες;  Άντε να πάω και αύριο να κάνω υπέρηχο να δω τι σκατα γίνεται.

Τα λευκά γιατί; Σου είπε ότι θα βοηθήσουν κάπου; 

Ψάχνω την περίοδο ακόμα χαχαχαχα. Σύμπτωμα κανένα. Τρώγομαι φουλ για χοριακη αύριο αλλά δεν θέλω να δω ένα ολοστρόγγυλο μηδενικό. Προτιμώ να κάνω έναν υπέρηχο και θα με κατευθύνει η γυναικολόγος αν δει κάτι. Είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό. 

Μου ειπε να κάνω ολοκληρωμένη τη θεραπεία οπως έκανα και τις άλλες φορες!! Να σκάσω είμαι!! 

Ευτυχώς που έχεις αυριο τον υπέρηχο να δουμε επιτέλους. Και δεν σου κρυβω είμαι πολύ περίεργη με τόσες μέρες καθυστερηση που έχεις.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Άλλη μάχιμη από εκεί! Τι σου είπε, στις ορμονολογικες θα επηρεάσουν πολύ; 

@Chrussa1982 όντως ρε πουλάκι μου, τι γίνεται; σου ήρθε ή ακόμα άφαντη; όσο για εμένα... Αν μείνω εγώ έγκυος, όλες θα μείνετε! Στρανταρακι! 

Το ότι θα μείνουμε όλες μέχρι το καλοκαίρι το έχουμε ξαναπεί!!!κάνε εσύ την αρχή που είσαι σε φάση μαραθωνίου και θα σε ακολουθήσουμε κ εμείς αγκομαχοντας.

Την ψάχνω ακόμα την σιχαμενη αύριο πρώτα ο Θεός πάω για υπέρηχο να δούμε τι γίνεται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Άλλη μάχιμη από εκεί! Τι σου είπε, στις ορμονολογικες θα επηρεάσουν πολύ; 

@Chrussa1982 όντως ρε πουλάκι μου, τι γίνεται; σου ήρθε ή ακόμα άφαντη; όσο για εμένα... Αν μείνω εγώ έγκυος, όλες θα μείνετε! Στρανταρακι! 

Θα επηρεασουν αλλα οχι ιδιαιτερα. Τι να κάνω δε ξερω!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Μου ειπε να κάνω ολοκληρωμένη τη θεραπεία οπως έκανα και τις άλλες φορες!! Να σκάσω είμαι!! 

Ευτυχώς που έχεις αυριο τον υπέρηχο να δουμε επιτέλους. Και δεν σου κρυβω είμαι πολύ περίεργη με τόσες μέρες καθυστερηση που έχεις.

Για βάλε από το Σάββατο είναι 5 μέρες. Η η κύστη που μου βρήκε την καθυστερεί χωρίς να είμαι βέβαιη ότι παίζει ρόλο η έκανα αργά ωορρηξία γι'αυτό βρήκε το ενδομήτριο στρουμπουλο. Για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να κ εγώ να καταλάβω αρνούμαι εντελώς να πιστέψω στο θαύμα. Τόσα τεστ κατουρήσα κάποιο θα έδειχνε.

Just now, Klelia81 είπε:

Θα επηρεασουν αλλα οχι ιδιαιτερα. Τι να κάνω δε ξερω!!

Αν δεν επηρεάσουν σε άσχημο βαθμό γιατί να μην το τολμήσεις;; Τουλάχιστον να σου έρθει περίοδος κορίτσι μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Το ότι θα μείνουμε όλες μέχρι το καλοκαίρι το έχουμε ξαναπεί!!!κάνε εσύ την αρχή που είσαι σε φάση μαραθωνίου και θα σε ακολουθήσουμε κ εμείς αγκομαχοντας.

Την ψάχνω ακόμα την σιχαμενη αύριο πρώτα ο Θεός πάω για υπέρηχο να δούμε τι γίνεται.

Κοριτσι μου εχω χασει μερικα επεισοδια αυτες τις μερες. Ακομα με την περιοδο σου;?; θα κανεις χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Κοριτσι μου εχω χασει μερικα επεισοδια αυτες τις μερες. Ακομα με την περιοδο σου;?; θα κανεις χοριακη;

Ακόμα να έρθει η ρημαδα!!! Πρώτη φορά την ήθελα και την περίμενα κιόλας μη σου πω για να ξεκινήσουμε!!! Επειδή έχω κάνει 2 τεστακια και εννοείται βγήκαν αρνητικά δεν θέλω να κάνω χοριακη όσο κ αν με τρώει!! Θα αρκεστω στον υπέρηχο του γυναικολόγου αύριο.

Πες μου τα δικά σου..όλα εντάξει με τα χάπια? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ακόμα να έρθει η ρημαδα!!! Πρώτη φορά την ήθελα και την περίμενα κιόλας μη σου πω για να ξεκινήσουμε!!! Επειδή έχω κάνει 2 τεστακια και εννοείται βγήκαν αρνητικά δεν θέλω να κάνω χοριακη όσο κ αν με τρώει!! Θα αρκεστω στον υπέρηχο του γυναικολόγου αύριο.

Πες μου τα δικά σου..όλα εντάξει με τα χάπια? 

Υπομονη μεχρι αυριο λοιπον!!! Ευχομαι το καλυτερο!!

Τωρα οσον αφορα τα δικα μου.. Παιρνω serpafar ηδη (με καμια παρενεργεια εως τωρα).. εωςκ την Παρασκευη θα τα παρνω. Απο Σαββατο cyclacur. Και Δευτερα υπερηχο! Το τι αγχος εχω για τον υπερηχο δεν λεγεται! Επισης δεν ξερω τι να κανω με τις επαφες. Πραγματικα δεν ξερω. Περιμενω να δω τι θα μου πει τη Δευτερα.. και μακαρι να εχω ωοθυλακια βεβαια.. αλλα δεν μπορω να δεχτω την περιπτωση που τελικα μου πει να εχω επαφη μονο στην ωορηξια. Κι αν εκεινη την ημερα κατι στραβωσει;? Τις προηγουμενες δεν θα τις εχουμε εκμεταλευτει; εστω μερα παρα μερα! Περιμενω την Δευτερα με τρελη αγωνια οπως καταλαβες!! Εχουμε καποια στην ομαδα με serpafar για να μαθω για τις   επαφες  ;?;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσι! Άρα υπολογίζω πιθανή αυγοθραυση από τις 8 το βράδυ μέχρι τις 8 αύριο το πρωί που θα συμπληρωθεί 24ωρο. Ναι είναι εξίσου έντονο το 2ο τεστ με το πρώτο. Θα κάνω ένα και αύριο με την ελπίδα πως θα είναι πια αρνητικό και ως ημέρα ωορρηξιας θα μετράω την αυριανή για το τεστ προγεστερόνης. 

@Ellidrεσύ τα έκανες τα προγεστερόνης; σου βγήκαν εντάξει; 

Ναι μου βγήκαν θετικά 

Αλλά δεν ξαναπαραγγειλα δε μου προσφέρουν κάτι νομίζω 

Προτιμώ τα ωορρηξίας, για να ξέρω πότε κάνω ωορρηξία.

πρίν από 43 λεπτά , Makelen είπε:

Υπομονη μεχρι αυριο λοιπον!!! Ευχομαι το καλυτερο!!

Τωρα οσον αφορα τα δικα μου.. Παιρνω serpafar ηδη (με καμια παρενεργεια εως τωρα).. εωςκ την Παρασκευη θα τα παρνω. Απο Σαββατο cyclacur. Και Δευτερα υπερηχο! Το τι αγχος εχω για τον υπερηχο δεν λεγεται! Επισης δεν ξερω τι να κανω με τις επαφες. Πραγματικα δεν ξερω. Περιμενω να δω τι θα μου πει τη Δευτερα.. και μακαρι να εχω ωοθυλακια βεβαια.. αλλα δεν μπορω να δεχτω την περιπτωση που τελικα μου πει να εχω επαφη μονο στην ωορηξια. Κι αν εκεινη την ημερα κατι στραβωσει;? Τις προηγουμενες δεν θα τις εχουμε εκμεταλευτει; εστω μερα παρα μερα! Περιμενω την Δευτερα με τρελη αγωνια οπως καταλαβες!! Εχουμε καποια στην ομαδα με serpafar για να μαθω για τις   επαφες  ;?;

Όχι κορίτσι μου δεν είναι μια η επαφή είναι 3 μέρα παρά μέρα που θα σου τις ορίσει ο γιατρός  και εννοείται οπότε θες από κει και πέρα δε σε δεσμεύει κατι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Υπομονη μεχρι αυριο λοιπον!!! Ευχομαι το καλυτερο!!

Τωρα οσον αφορα τα δικα μου.. Παιρνω serpafar ηδη (με καμια παρενεργεια εως τωρα).. εωςκ την Παρασκευη θα τα παρνω. Απο Σαββατο cyclacur. Και Δευτερα υπερηχο! Το τι αγχος εχω για τον υπερηχο δεν λεγεται! Επισης δεν ξερω τι να κανω με τις επαφες. Πραγματικα δεν ξερω. Περιμενω να δω τι θα μου πει τη Δευτερα.. και μακαρι να εχω ωοθυλακια βεβαια.. αλλα δεν μπορω να δεχτω την περιπτωση που τελικα μου πει να εχω επαφη μονο στην ωορηξια. Κι αν εκεινη την ημερα κατι στραβωσει;? Τις προηγουμενες δεν θα τις εχουμε εκμεταλευτει; εστω μερα παρα μερα! Περιμενω την Δευτερα με τρελη αγωνια οπως καταλαβες!! Εχουμε καποια στην ομαδα με serpafar για να μαθω για τις   επαφες  ;?;

Καλημέρα!!!φυσικά και μπορείς να έχεις επαφές όλο το μήνα κορίτσι μου αυτό έλειπε να χαπακωνεσαι για να εκμεταλλευτείς μόνο 2 μέρες!!! Εύχομαι πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα. Να δεις ωοθηλακια πολλά και μακάρι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

Καλό μήνα κορίτσια μου!!!! Με πολλές θετικές χοριακες βεβαίως βεβαίως!!! Τελικά δεν άντεξα πήγα πριν καμιά ώρα πριν έρθω γραφείο κ έκανα κ εγώ. Αποτελέσματα στις 6 το απόγευμα. Τρώω χέρια πόδια και τα λυσακα μου από την αγωνία!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι μου βγήκαν θετικά 

Αλλά δεν ξαναπαραγγειλα δε μου προσφέρουν κάτι νομίζω 

Προτιμώ τα ωορρηξίας, για να ξέρω πότε κάνω ωορρηξία.

Όχι κορίτσι μου δεν είναι μια η επαφή είναι 3 μέρα παρά μέρα που θα σου τις ορίσει ο γιατρός  και εννοείται οπότε θες από κει και πέρα δε σε δεσμεύει κατι

Καλημέρα! Κι εγώ τα προγεστερόνης αν μου βγουν θετικά, δεν θα τα επαναλάβω. Θέλω μόνο να ελέγξω αν γίνεται η ωορρηξία ή αν τζάμπα κοπανιομαστε. Αυτή άλλωστε νομίζω είναι και η λογική τους. Τώρα να ψαχουλευω κάθε μήνα, δε νομίζω πως έχει ουσία. Μακαρινα μου βγουν κι εμένα θετικά! 

 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!φυσικά και μπορείς να έχεις επαφές όλο το μήνα κορίτσι μου αυτό έλειπε να χαπακωνεσαι για να εκμεταλλευτείς μόνο 2 μέρες!!! Εύχομαι πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα. Να δεις ωοθηλακια πολλά και μακάρι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

Καλό μήνα κορίτσια μου!!!! Με πολλές θετικές χοριακες βεβαίως βεβαίως!!! Τελικά δεν άντεξα πήγα πριν καμιά ώρα πριν έρθω γραφείο κ έκανα κ εγώ. Αποτελέσματα στις 6 το απόγευμα. Τρώω χέρια πόδια και τα λυσακα μου από την αγωνία!!!

Καλημέρα κορίτσι! Σήμερα έχεις και τον υπέρηχο; τι ώρα; στις 6 αποτελέσματα;;; ρε, πολύ αργά δεν είναι; δοξασμένη επαρχια! Σε μία ώρα βγαίνουν οι χοριακες. Μα το καλό να πάρεις τα αποτελέσματα σου Χρυσακι και να έχεις και έναν καλό υπέρηχο. Κι αν έχει μπεμπέ εκεί μέσα, γρήγορα να έρθει κι αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Υπέρηχο έχω κλείσει στις 8. Στην βιοϊατρική πήγα και μόλις άκουσα ότι θα βγουν τόσο αργά έπαθα σοκ!!! Τυχερή εσύ πας δίνεις αιματακι και μέχρι να γυρίσεις σπίτι σου ξέρεις το αποτέλεσμα χαχαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Υπέρηχο έχω κλείσει στις 8. Στην βιοϊατρική πήγα και μόλις άκουσα ότι θα βγουν τόσο αργά έπαθα σοκ!!! Τυχερή εσύ πας δίνεις αιματακι και μέχρι να γυρίσεις σπίτι σου ξέρεις το αποτέλεσμα χαχαχαχαχα. 

Κυριολεκτικά όπως τα λες, μέχρι να φτάσω σπίτι, ξέρω αποτέλεσμα. Να περάσουν γρήγορα οι ώρες, να βγεις από την αγωνία σου! Θα περιμένουμε κι εεμείς μαζί σου. 

Κοριτσια εγώ, την έχασα την πρωινή επαφή... Είχαμε χθες το πρωί και λέγαμε και σήμερα το πρωί αλλά ο καλός μου έπρεπε να φύγει και θα γυρίσει απόγευμα. Δεν ξέρω αν θα έχει κουράγιο εκείνη την ώρα με την κούραση όλης της μέρας. Το χάσαμε λέτε το αυγό; τελευταία επαφή χθες το πρωί με το θετικό τεστ ωορρηξίας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...