Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ τα προγεστερόνης αν μου βγουν θετικά, δεν θα τα επαναλάβω. Θέλω μόνο να ελέγξω αν γίνεται η ωορρηξία ή αν τζάμπα κοπανιομαστε. Αυτή άλλωστε νομίζω είναι και η λογική τους. Τώρα να ψαχουλευω κάθε μήνα, δε νομίζω πως έχει ουσία. Μακαρινα μου βγουν κι εμένα θετικά! 

 

Καλημέρα κορίτσι! Σήμερα έχεις και τον υπέρηχο; τι ώρα; στις 6 αποτελέσματα;;; ρε, πολύ αργά δεν είναι; δοξασμένη επαρχια! Σε μία ώρα βγαίνουν οι χοριακες. Μα το καλό να πάρεις τα αποτελέσματα σου Χρυσακι και να έχεις και έναν καλό υπέρηχο. Κι αν έχει μπεμπέ εκεί μέσα, γρήγορα να έρθει κι αυτό! 

Αυτό θα έλεγα και εγώ. Πολλές ώρες για τα αποτελέσματα. Και εδώ σε ενα 3ωρο ειναι ετοιμα. Και αν θες στα στέλνουν και με μέιλ. Χαχα. 

@Chrussa1982 μακάρι να είναι θετική κοριτσι μου!!! Αγωνιουμε μαζί σου να ξέρεις!!!

Καλημέρα κοριτσια και καλό μηνα και απο μένα!!! Μακάρι οι δυσκολίες μας να ήταν ενα τεράστιο ψέμα. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Κυριολεκτικά όπως τα λες, μέχρι να φτάσω σπίτι, ξέρω αποτέλεσμα. Να περάσουν γρήγορα οι ώρες, να βγεις από την αγωνία σου! Θα περιμένουμε κι εεμείς μαζί σου. 

Κοριτσια εγώ, την έχασα την πρωινή επαφή... Είχαμε χθες το πρωί και λέγαμε και σήμερα το πρωί αλλά ο καλός μου έπρεπε να φύγει και θα γυρίσει απόγευμα. Δεν ξέρω αν θα έχει κουράγιο εκείνη την ώρα με την κούραση όλης της μέρας. Το χάσαμε λέτε το αυγό; τελευταία επαφή χθες το πρωί με το θετικό τεστ ωορρηξίας. 

Δε νομίζω ρε κορίτσι μου να το έχασες το αυγό δεδομένου ότι είχατε επαφή χτες το πρωί θα έχει μείνει σπέρμα μέσα. Ίσως να γυρίσει ο άντρας σου και να μην είναι πολύ κουρασμένος και να κάνετε και μία επαφή το απόγευμα έστω και γρήγορη για να μην έχεις και το άγχος μετά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κυριολεκτικά όπως τα λες, μέχρι να φτάσω σπίτι, ξέρω αποτέλεσμα. Να περάσουν γρήγορα οι ώρες, να βγεις από την αγωνία σου! Θα περιμένουμε κι εεμείς μαζί σου. 

Κοριτσια εγώ, την έχασα την πρωινή επαφή... Είχαμε χθες το πρωί και λέγαμε και σήμερα το πρωί αλλά ο καλός μου έπρεπε να φύγει και θα γυρίσει απόγευμα. Δεν ξέρω αν θα έχει κουράγιο εκείνη την ώρα με την κούραση όλης της μέρας. Το χάσαμε λέτε το αυγό; τελευταία επαφή χθες το πρωί με το θετικό τεστ ωορρηξίας. 

Δεν το έχασες αγάπη. Εισαι καλυμμένη γιατί σκέψου πως μετά απο ώρες γίνεται η οωρρηξία. Και αυριο να έχεις επαφή παλι καλυμμένη εισαι!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Αυτό θα έλεγα και εγώ. Πολλές ώρες για τα αποτελέσματα. Και εδώ σε ενα 3ωρο ειναι ετοιμα. Και αν θες στα στέλνουν και με μέιλ. Χαχα. 

@Chrussa1982 μακάρι να είναι θετική κοριτσι μου!!! Αγωνιουμε μαζί σου να ξέρεις!!!

Καλημέρα κοριτσια και καλό μηνα και απο μένα!!! Μακάρι οι δυσκολίες μας να ήταν ενα τεράστιο ψέμα. 

Καλό και ευλογημένο μήνα για όλες μας!!! Ας ελπίσουμε ότι θα είναι γενναιόδωρος μήνας για όλες μας. Και να έρθει το Πάσχα και να σκεφτόμαστε τις αγωνίες μας και τις ανησυχίες μας και να γελάμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι μου βγήκαν θετικά 

Αλλά δεν ξαναπαραγγειλα δε μου προσφέρουν κάτι νομίζω 

Προτιμώ τα ωορρηξίας, για να ξέρω πότε κάνω ωορρηξία.

Όχι κορίτσι μου δεν είναι μια η επαφή είναι 3 μέρα παρά μέρα που θα σου τις ορίσει ο γιατρός  και εννοείται οπότε θες από κει και πέρα δε σε δεσμεύει κατι

Αυτη η Δευτερα μου φαινεται λες   και ειναι σε εναν χρονο! Δεν περνουν οι μερες   με τιποτα!!

Καλη επιτυχια και σε σενα..! Αντε να μεινουμε ολες   μαζι!!

 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!!φυσικά και μπορείς να έχεις επαφές όλο το μήνα κορίτσι μου αυτό έλειπε να χαπακωνεσαι για να εκμεταλλευτείς μόνο 2 μέρες!!! Εύχομαι πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα. Να δεις ωοθηλακια πολλά και μακάρι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

Καλό μήνα κορίτσια μου!!!! Με πολλές θετικές χοριακες βεβαίως βεβαίως!!! Τελικά δεν άντεξα πήγα πριν καμιά ώρα πριν έρθω γραφείο κ έκανα κ εγώ. Αποτελέσματα στις 6 το απόγευμα. Τρώω χέρια πόδια και τα λυσακα μου από την αγωνία!!!

Καλα αποτελεσματα να εχειςς  !!! Δεν τους εβρισες   που ειπαν στις    6;?; μα τοσες   ωρες    για χοριακηηηη;?; πφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Makelen είπε:

Αυτη η Δευτερα μου φαινεται λες   και ειναι σε εναν χρονο! Δεν περνουν οι μερες   με τιποτα!!

Καλη επιτυχια και σε σενα..! Αντε να μεινουμε ολες   μαζι!!

 

Καλα αποτελεσματα να εχειςς  !!! Δεν τους εβρισες   που ειπαν στις    6;?; μα τοσες   ωρες    για χοριακηηηη;?; πφφφφ

Κορίτσια μου όμορφα 

Έκανα την υστεροσκοπηση και η μήτρα μου έγινε μια κούκλα 

Διατείνεται πλέον τέλεια όπως επίσης ξαναελεγξαν και την διαβατοτητα στις σάλπιγγες 

Επίσης μου έκαναν 2 εγχύσεις υαλουρονικου 

Κανονικό σπα 

Και τελευταίο και καλό αρχίζουν ν αναπτύσονται ωοθυλάκια στην αριστερή ωοθηκη 6 μέρα του κύκλου 

Αρχίζω πάλι να ελπίζω ....

Βέβαια σήμερα έχουμε και σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό dna 

Για να δούμε.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Έκανα την υστεροσκοπηση και η μήτρα μου έγινε μια κούκλα 

Διατείνεται πλέον τέλεια όπως επίσης ξαναελεγξαν και την διαβατοτητα στις σάλπιγγες 

Επίσης μου έκαναν 2 εγχύσεις υαλουρονικου 

Κανονικό σπα 

Και τελευταίο και καλό αρχίζουν ν αναπτύσονται ωοθυλάκια στην αριστερή ωοθηκη 6 μέρα του κύκλου 

Αρχίζω πάλι να ελπίζω ....

Βέβαια σήμερα έχουμε και σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό dna 

Για να δούμε.

Μπραβο ρε κοριτσαρα μπήκε ευχάριστα ο μήνας.σου ανοίγει ο δρόμος τωρα και όλα θα πάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσαρα μπήκε ευχάριστα ο μήνας.σου ανοίγει ο δρόμος τωρα και όλα θα πάνε καλά 

Μακάρι Βασιλική μου 

Να πάρουμε λόγο τα πάνω μας 

Πονάω λίγο βέβαια αλλά πήρα ντεπονακι και όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κορίτσια μου όμορφα 

Έκανα την υστεροσκοπηση και η μήτρα μου έγινε μια κούκλα 

Διατείνεται πλέον τέλεια όπως επίσης ξαναελεγξαν και την διαβατοτητα στις σάλπιγγες 

Επίσης μου έκαναν 2 εγχύσεις υαλουρονικου 

Κανονικό σπα 

Και τελευταίο και καλό αρχίζουν ν αναπτύσονται ωοθυλάκια στην αριστερή ωοθηκη 6 μέρα του κύκλου 

Αρχίζω πάλι να ελπίζω ....

Βέβαια σήμερα έχουμε και σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό dna 

Για να δούμε.

Με γεια το μποτε της μητρας και ευχομαι πολυ καλα αποτελεσματα και για τα υπολοιπα! Με το καλο να μπει ομορφα αυτος ο μηνας με ομορφα νεα για ολες! Και αφου επιβεβαιωσες και αυγουλακια εισαι ετοιμη για τη μαχη! 

@Agatte εννοειται οτι δεν τον εχασες, μην αγχωνεσαι, το σπερμα ζει μεχρι 72 ωρες! 

@Chrussa1982 και σε μας εδω σε 2-3 ωριτσες εχει βγει αλλιως θα τρωγα τα λυσσακα μου τοσες ωρες! Χαρας στο κουραγιο σου! Οντως καθυστερουνε πααααρα πολυ!! Παρολαυτα ευχομαι να εχουμε πολυ θετικα νεα! Αντε να ειναι αυτος ο ανοιξιατικος μηνας γουρλης!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μακάρι Βασιλική μου 

Να πάρουμε λόγο τα πάνω μας 

Πονάω λίγο βέβαια αλλά πήρα ντεπονακι και όλα καλά.

Χαλάλι ο πόνος αφού όλα πήγαν καλά και είσαι πεντακαθαρη

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, depifish είπε:

Με γεια το μποτε της μητρας και ευχομαι πολυ καλα αποτελεσματα και για τα υπολοιπα! Με το καλο να μπει ομορφα αυτος ο μηνας με ομορφα νεα για ολες! Και αφου επιβεβαιωσες και αυγουλακια εισαι ετοιμη για τη μαχη! 

@Agatte εννοειται οτι δεν τον εχασες, μην αγχωνεσαι, το σπερμα ζει μεχρι 72 ωρες! 

@Chrussa1982 και σε μας εδω σε 2-3 ωριτσες εχει βγει αλλιως θα τρωγα τα λυσσακα μου τοσες ωρες! Χαρας στο κουραγιο σου! Οντως καθυστερουνε πααααρα πολυ!! Παρολαυτα ευχομαι να εχουμε πολυ θετικα νεα! Αντε να ειναι αυτος ο ανοιξιατικος μηνας γουρλης!!! 

Βρε θα του δώσω να καταλάβει 

Δε μπορεί 

Αν βγει και καλό το σπερμοδιαγραμμα 

Βουυυυυυρ 

Να έρθει να πιάστε κ εμένα το θαυματακι μου . Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Έκανα την υστεροσκοπηση και η μήτρα μου έγινε μια κούκλα 

Διατείνεται πλέον τέλεια όπως επίσης ξαναελεγξαν και την διαβατοτητα στις σάλπιγγες 

Επίσης μου έκαναν 2 εγχύσεις υαλουρονικου 

Κανονικό σπα 

Και τελευταίο και καλό αρχίζουν ν αναπτύσονται ωοθυλάκια στην αριστερή ωοθηκη 6 μέρα του κύκλου 

Αρχίζω πάλι να ελπίζω ....

Βέβαια σήμερα έχουμε και σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό dna 

Για να δούμε.

Μπράβο @Ellidr μου! Έτσι, σπα στην μήτρα που θα φιλοξενήσει εμβρυακια με το καλο! Κι εύχομαι πολύ πολύ σύντομα! 
 @Chrussa1982 μου εύχομαι θετική χοριακη και όμορφα νέα! 
 @Agatte αλοιμονο αν χανόταν έτσι το αυγουλακι.. αν ξεμυτίσει σήμερα έχει υλικό από χθες για την γονιμοποίηση .. άσε που το ωάριο μένει ζωντανό το λιγότερα για ένα 12 ωρο μέχρι 24 ωρο, όποτε και το βράδυ μπορείτε να έχετε επαφή. Καλή επιτυχία κορίτσια μου! 
 @TATAKI καλή επιτυχία και σε σενα σήμερα! Έκανες χοριακη;;;

@Mamanino περιμένουμε κι από σενα τα νέα σου όποτε μπορέσεις. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα 

Έκανα την υστεροσκοπηση και η μήτρα μου έγινε μια κούκλα 

Διατείνεται πλέον τέλεια όπως επίσης ξαναελεγξαν και την διαβατοτητα στις σάλπιγγες 

Επίσης μου έκαναν 2 εγχύσεις υαλουρονικου 

Κανονικό σπα 

Και τελευταίο και καλό αρχίζουν ν αναπτύσονται ωοθυλάκια στην αριστερή ωοθηκη 6 μέρα του κύκλου 

Αρχίζω πάλι να ελπίζω ....

Βέβαια σήμερα έχουμε και σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό dna 

Για να δούμε.

Μπράβο κοριτσάκι! Καινούρια την έκανες, την λαμπικαρισες και τώρα είναι έτοιμη να υποδεχτεί το σπορακι σου! Μια χαρά θα είναι και το σπερμοδιαγραμμα, θα δεις! Ο δρόμος πλέον είναι ανοιχτός! Με το καλό να γίνουν όλα και μέχρι τέλος αυτού του μήνα να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μπράβο κοριτσάκι! Καινούρια την έκανες, την λαμπικαρισες και τώρα είναι έτοιμη να υποδεχτεί το σπορακι σου! Μια χαρά θα είναι και το σπερμοδιαγραμμα, θα δεις! Ο δρόμος πλέον είναι ανοιχτός! Με το καλό να γίνουν όλα και μέχρι τέλος αυτού του μήνα να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα! 

Ρε κορίτσια θέλω να είμαι αισιόδοξη 

Το έχω ανάγκη να μου έρθει κάτι καλό .κάτι που να μου δίνει ελπίδα 

Εύχομαι να είναι η αρχή του τέλους 

Εντω μεταξύ ο γιατρός 

Μας λέει τι αγχώνεστε όλα είναι μια χαρά  εγώ είμαι πολύ γόνιμη και επίσης είστε μικροί σε ηλικία όλα θα πάνε μια χαρά 

Τι καλός μωρέ 

Ειδικά με ότι είμαστε μικροί σε ηλικία. Να ναι καλά 

Χαχαχαχα

Just now, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια θέλω να είμαι αισιόδοξη 

Το έχω ανάγκη να μου έρθει κάτι καλό .κάτι που να μου δίνει ελπίδα 

Εύχομαι να είναι η αρχή του τέλους 

Εντω μεταξύ ο γιατρός 

Μας λέει τι αγχώνεστε όλα είναι μια χαρά  εγώ είμαι πολύ γόνιμη και επίσης είστε μικροί σε ηλικία όλα θα πάνε μια χαρά 

Τι καλός μωρέ 

Ειδικά με ότι είμαστε μικροί σε ηλικία. Να ναι καλά 

Χαχαχαχα

Πάντως εγώ θα πρότεινα και καθαρά προσωπική άποψη 

Και φυσικά δε ξέρω ακόμα τι θα γίνει 

Όσες κοπέλες προσπαθείτε καιρό και δεν έχετε κάνει υστεροσκοπηση διαγνωστική κ ας έχει βγει καλή η σαλπιγγογραφια 

Να την κάνετε.  Δεν είναι τίποτα κ όμως μπορεί να σας γλυτώσει από πολλές ταλαιπωρίες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε γμτ! Τέτοιους γιατρούς θέλουμε, να μας ανεβάζουν λίγο το ηθικό! Βλέπεις πόσο πολύ μια κουβέντα μπορεί να σε πάει από τα τάρταρα στα ουράνια! 

Ποια αρχή του τέλους καλέ; η αρχή όλων των ωραίων είναι! Τι λέμε τόσο καιρό; πώς το μόνο που μένει για να γίνεις μαμά, είναι να καθαρίσεις τη φωλιά! Η φωλιά έγινε λαμπίκο και αφού το προηγούμενο σπερμο ήταν καλό, μια χαρά θα είναι κι αυτό ! Ξεκίνα σχεδιασμό βρεφικού δωματίου! 

Καλέ κορίτσια, τι 72 ώρες να αντέξει... Τι είμαστε, 2ο ή 30 χρονών; ας αντέξει έστω μέχρι να σκάσει το αυγό μου, να βρει η δόλια η αυγουληθραμου κάποιον να την περιμένει κι αν ψοφήσουν όλα στο μεταξύ, να προλάβουμε να στείλουμε κι άλλους πολεμιστές να το κατακτήσουν! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...