Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Ε ναι ρε γμτ! Τέτοιους γιατρούς θέλουμε, να μας ανεβάζουν λίγο το ηθικό! Βλέπεις πόσο πολύ μια κουβέντα μπορεί να σε πάει από τα τάρταρα στα ουράνια! 

Ποια αρχή του τέλους καλέ; η αρχή όλων των ωραίων είναι! Τι λέμε τόσο καιρό; πώς το μόνο που μένει για να γίνεις μαμά, είναι να καθαρίσεις τη φωλιά! Η φωλιά έγινε λαμπίκο και αφού το προηγούμενο σπερμο ήταν καλό, μια χαρά θα είναι κι αυτό ! Ξεκίνα σχεδιασμό βρεφικού δωματίου! 

Καλέ κορίτσια, τι 72 ώρες να αντέξει... Τι είμαστε, 2ο ή 30 χρονών; ας αντέξει έστω μέχρι να σκάσει το αυγό μου, να βρει η δόλια η αυγουληθραμου κάποιον να την περιμένει κι αν ψοφήσουν όλα στο μεταξύ, να προλάβουμε να στείλουμε κι άλλους πολεμιστές να το κατακτήσουν! 

Θα τα καταφέρεις 

Θα δείς. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

Προσπάθησε και σήμερα να έχεις επαφή κ αν δεν έχεις δε πείραζει τόσα εκατομμύρια κολυμβητές εεε δε μπορεί....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Klelia81 τι κάνεις εσύ; θα τα πάρεις τελικά τα χάπια;

@Makelen είναι ζόρι η αναμονή, μακάρι να περάσουν γρήγορα οι μέρες και να πάρεις κι εσύ μια ανάσα!

@Flolipop παπάκι μας, πώς είσαι; 

Just now, Ellidr είπε:

Θα τα καταφέρεις 

Θα δείς. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

Προσπάθησε και σήμερα να έχεις επαφή κ αν δεν έχεις δε πείραζει τόσα εκατομμύρια κολυμβητές εεε δε μπορεί....

Ευχαριστώ ρε κορίτσι! Μα αυτό λέω κι εγώ, είναι τόσα πολλά αυτά που είναι φυσιολογικά και γρήγορα, ένα θέλω η έρμη! Ένα και γερό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο @Ellidr μου! Έτσι, σπα στην μήτρα που θα φιλοξενήσει εμβρυακια με το καλο! Κι εύχομαι πολύ πολύ σύντομα! 
 @Chrussa1982 μου εύχομαι θετική χοριακη και όμορφα νέα! 
 @Agatte αλοιμονο αν χανόταν έτσι το αυγουλακι.. αν ξεμυτίσει σήμερα έχει υλικό από χθες για την γονιμοποίηση .. άσε που το ωάριο μένει ζωντανό το λιγότερα για ένα 12 ωρο μέχρι 24 ωρο, όποτε και το βράδυ μπορείτε να έχετε επαφή. Καλή επιτυχία κορίτσια μου! 
 @TATAKI καλή επιτυχία και σε σενα σήμερα! Έκανες χοριακη;;;

@Mamanino περιμένουμε κι από σενα τα νέα σου όποτε μπορέσεις. 

Καλήμερα! Πήγαμε την Τρίτη για υπέρηχο. Ο γιατρος είπε η εικόνα είναι καλή και ανταποκρίνεται στην ηλικία της κύησης. Βέβαια το έβγαλε 2 μέρες μικρότερο, αλλά είπε ότι δεν έχει καμία σημασία αυτό. 

Την Τετάρτη 7 /4 θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Θα είμαι 6+5 οπότε αν είναι όλα καλά θα ακούσουμε καρδιά υποθέτω. 

Έκανα εξετάσεις αίματος ο θυρεοειδής ανέβηκε από 1,12 σε σε 2,3 μέσα σε μία εβδομάδα. Προς το παρόν το παρακολουθούμε. Αγωγή συνεχίζω κανονικά. 

Αυτά. Πολύ συγκρατημένοι είμαστε. Περιμένουμε να δούμε πώς θα πάει. Εγώ νιώθω καλύτερα από άγχος μετά τον υπέρηχο. Σε σχέση με τις τελευταίες φορές είχαμε πολύ διαφορετική εικόνα και αυτό με ανακουφησε. 

Από συμπτώματα τίποτα. Εντελώς. 

Εσύ πώς είσαι; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μακάρι Βασιλική μου 

Να πάρουμε λόγο τα πάνω μας 

Πονάω λίγο βέβαια αλλά πήρα ντεπονακι και όλα καλά.

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!! Μπήκε ο μήνας με καλά νέα που τόσο έχουμε ανάγκη να ακούσουμε!!! Σε κάνανε καινούρια χαχαχαχα. Με το καλό κορίτσι μου να είναι ο τυχερός σου μήνας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!! Μπήκε ο μήνας με καλά νέα που τόσο έχουμε ανάγκη να ακούσουμε!!! Σε κάνανε καινούρια χαχαχαχα. Με το καλό κορίτσι μου να είναι ο τυχερός σου μήνας!!!

Και σε σένα κορίτσι μου 

Τα καλύτερα μακάρι να χαμογελάσουμε γρήγορα και να πάρουμε και εμείς το μωράκι μας αγκαλιά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Καλήμερα! Πήγαμε την Τρίτη για υπέρηχο. Ο γιατρος είπε η εικόνα είναι καλή και ανταποκρίνεται στην ηλικία της κύησης. Βέβαια το έβγαλε 2 μέρες μικρότερο, αλλά είπε ότι δεν έχει καμία σημασία αυτό. 

Την Τετάρτη 7 /4 θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Θα είμαι 6+5 οπότε αν είναι όλα καλά θα ακούσουμε καρδιά υποθέτω. 

Έκανα εξετάσεις αίματος ο θυρεοειδής ανέβηκε από 1,12 σε σε 2,3 μέσα σε μία εβδομάδα. Προς το παρόν το παρακολουθούμε. Αγωγή συνεχίζω κανονικά. 

Αυτά. Πολύ συγκρατημένοι είμαστε. Περιμένουμε να δούμε πώς θα πάει. Εγώ νιώθω καλύτερα από άγχος μετά τον υπέρηχο. Σε σχέση με τις τελευταίες φορές είχαμε πολύ διαφορετική εικόνα και αυτό με ανακουφησε. 

Από συμπτώματα τίποτα. Εντελώς. 

Εσύ πώς είσαι; 

Αχ τι καλά!!! Άντε μια μια σήμερα θα λέμε τα όμορφα νέα μας!!! Ένα βηματακι έγινε. Πάμε να ακούσουμε καρδούλα σε λίγο. Ηρέμησε τώρα όσο μπορείς και απόλαυσε την αρχή της εγκυμοσύνης σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλήμερα! Πήγαμε την Τρίτη για υπέρηχο. Ο γιατρος είπε η εικόνα είναι καλή και ανταποκρίνεται στην ηλικία της κύησης. Βέβαια το έβγαλε 2 μέρες μικρότερο, αλλά είπε ότι δεν έχει καμία σημασία αυτό. 

Την Τετάρτη 7 /4 θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Θα είμαι 6+5 οπότε αν είναι όλα καλά θα ακούσουμε καρδιά υποθέτω. 

Έκανα εξετάσεις αίματος ο θυρεοειδής ανέβηκε από 1,12 σε σε 2,3 μέσα σε μία εβδομάδα. Προς το παρόν το παρακολουθούμε. Αγωγή συνεχίζω κανονικά. 

Αυτά. Πολύ συγκρατημένοι είμαστε. Περιμένουμε να δούμε πώς θα πάει. Εγώ νιώθω καλύτερα από άγχος μετά τον υπέρηχο. Σε σχέση με τις τελευταίες φορές είχαμε πολύ διαφορετική εικόνα και αυτό με ανακουφησε. 

Από συμπτώματα τίποτα. Εντελώς. 

Εσύ πώς είσαι; 

Μπράβο, χίλια μπράβο, πολύ χαίρομαι!!!  Κι εγώ πηγα χθες στον γιατρό και είναι όλα καλά... δυστυχώς έχω φουλ αναγούλες κι εμετούς και δεν είμαι και πολύ στα καλά μου. Είμαι 8+3 σήμερα... να δούμε ποτε θα συνέλθω...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Agatte είπε:

@Klelia81 τι κάνεις εσύ; θα τα πάρεις τελικά τα χάπια;

@Makelen είναι ζόρι η αναμονή, μακάρι να περάσουν γρήγορα οι μέρες και να πάρεις κι εσύ μια ανάσα!

@Flolipop παπάκι μας, πώς είσαι; 

Ευχαριστώ ρε κορίτσι! Μα αυτό λέω κι εγώ, είναι τόσα πολλά αυτά που είναι φυσιολογικά και γρήγορα, ένα θέλω η έρμη! Ένα και γερό! 

Ναι τα ξεκινησα απο σήμερα κιόλας. Αλλος ενας μηνας χαμένος. Και οι επομενοι 6 μη σου πω.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο, χίλια μπράβο, πολύ χαίρομαι!!!  Κι εγώ πηγα χθες στον γιατρό και είναι όλα καλά... δυστυχώς έχω φουλ αναγούλες κι εμετούς και δεν είμαι και πολύ στα καλά μου. Είμαι 8+3 σήμερα... να δούμε ποτε θα συνέλθω...

Χαίρομαι που απλά πάνε καλά κορίτσι μου!!! Ελπίζω να συνέλθεις σύντομα γιατί από όσο ξέρω είναι ζόρι όλο αυτό με τους εμετους. Η αδερφή μου έκλεισε τον πέμπτο και τώρα συνήλθε. Βέβαια κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός ελπίζω να μη σου πάρει τόσο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο, χίλια μπράβο, πολύ χαίρομαι!!!  Κι εγώ πηγα χθες στον γιατρό και είναι όλα καλά... δυστυχώς έχω φουλ αναγούλες κι εμετούς και δεν είμαι και πολύ στα καλά μου. Είμαι 8+3 σήμερα... να δούμε ποτε θα συνέλθω...

Σε παιδεύει το ζουζούνι σου αλλά μεγαλώνει! Υπομονή κοριτσάκι, μακάρι σύντομα να σταματήσουν οι αναγουλες, είναι πολύ ζόρικες. 

Just now, Klelia81 είπε:

Ναι τα ξεκινησα απο σήμερα κιόλας. Αλλος ενας μηνας χαμένος. Και οι επομενοι 6 μη σου πω.

Σε θέλω αισιόδοξη! Με την ολοκλήρωση των χαπιών έρχεται η περίοδος; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχει γίνει πολλες φορες αυτή η ερώτηση και θα την κάνω άλλη μια γιατί έχω μπερδευτει.Τελικά λέτε να γίνεται η επαφή κάθε μέρα (εξαιρετικα δυσκολο) Μέρα παρά μέρα κ κάθε μέρα στις γόνιμες;Μήπως με το κάθε μέρα στις γόνιμες το αποδυναμωνουμε;γιατι βλεπω στα κορίτσια π παρακολουθουνται ο γιατρός λέει μέρα παρα μέρα. και αν έχω εγώ θετικό τεστ ωορηξιας 12η μέρα καλό είναι από 12 μέχρι 15 κάθε μέρα; η 10 με 13η.;Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα.. Ευελπιστώ να μην μου πει καμια ζήσε το παθος οπότε σου έρθει δεν θα το αντέξω να το ακουσω χαχαχχαχα! Δεν γράφω συχνα, μα τα βλέπω όλες και είστε η παρεα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Agatte είπε:

Σε παιδεύει το ζουζούνι σου αλλά μεγαλώνει! Υπομονή κοριτσάκι, μακάρι σύντομα να σταματήσουν οι αναγουλες, είναι πολύ ζόρικες. 

Σε θέλω αισιόδοξη! Με την ολοκλήρωση των χαπιών έρχεται η περίοδος; 

Ναι μετα απο 4-5 μέρες έρχεται. Αντε να δούμε.

πρίν από 11 λεπτά , Anna85 είπε:

Κορίτσια έχει γίνει πολλες φορες αυτή η ερώτηση και θα την κάνω άλλη μια γιατί έχω μπερδευτει.Τελικά λέτε να γίνεται η επαφή κάθε μέρα (εξαιρετικα δυσκολο) Μέρα παρά μέρα κ κάθε μέρα στις γόνιμες;Μήπως με το κάθε μέρα στις γόνιμες το αποδυναμωνουμε;γιατι βλεπω στα κορίτσια π παρακολουθουνται ο γιατρός λέει μέρα παρα μέρα. και αν έχω εγώ θετικό τεστ ωορηξιας 12η μέρα καλό είναι από 12 μέχρι 15 κάθε μέρα; η 10 με 13η.;Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα.. Ευελπιστώ να μην μου πει καμια ζήσε το παθος οπότε σου έρθει δεν θα το αντέξω να το ακουσω χαχαχχαχα! Δεν γράφω συχνα, μα τα βλέπω όλες και είστε η παρεα μου. 

Το ιδανικότερο είναι απο την μερα που θα έχεις θετικό τεστ και τις επόμενες δυο μερες γιατι η οωρρηξία γίνεται 12 έως 36 ώρες μετα το πικ της ορμόνης. Γνωμη μου είναι πως αν ξεκινάς επαφές μολις τελειώσει η περίοδος καλό θα είναι μέρα παρα μέρα. Αν ομως δεν το πας σε καθημερινή βαση ξεκινάς απο τη μερα του θετικού τεστ και τις επομενες δυο. Για την αποδυνάμωση που λες δεν γνωρίζω να σου πω ακριβως. Για τα τεστ οωρρηξίας πάντως ξέρω επειδή το χω τερματήσει με αυτα, απο την μερα του θετικού και τις επόμενες 2. Καλή επιτυχία.

  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 είπε:

Κορίτσια έχει γίνει πολλες φορες αυτή η ερώτηση και θα την κάνω άλλη μια γιατί έχω μπερδευτει.Τελικά λέτε να γίνεται η επαφή κάθε μέρα (εξαιρετικα δυσκολο) Μέρα παρά μέρα κ κάθε μέρα στις γόνιμες;Μήπως με το κάθε μέρα στις γόνιμες το αποδυναμωνουμε;γιατι βλεπω στα κορίτσια π παρακολουθουνται ο γιατρός λέει μέρα παρα μέρα. και αν έχω εγώ θετικό τεστ ωορηξιας 12η μέρα καλό είναι από 12 μέχρι 15 κάθε μέρα; η 10 με 13η.;Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα.. Ευελπιστώ να μην μου πει καμια ζήσε το παθος οπότε σου έρθει δεν θα το αντέξω να το ακουσω χαχαχχαχα! Δεν γράφω συχνα, μα τα βλέπω όλες και είστε η παρεα μου. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 είπε:

Κορίτσια έχει γίνει πολλες φορες αυτή η ερώτηση και θα την κάνω άλλη μια γιατί έχω μπερδευτει.Τελικά λέτε να γίνεται η επαφή κάθε μέρα (εξαιρετικα δυσκολο) Μέρα παρά μέρα κ κάθε μέρα στις γόνιμες;Μήπως με το κάθε μέρα στις γόνιμες το αποδυναμωνουμε;γιατι βλεπω στα κορίτσια π παρακολουθουνται ο γιατρός λέει μέρα παρα μέρα. και αν έχω εγώ θετικό τεστ ωορηξιας 12η μέρα καλό είναι από 12 μέχρι 15 κάθε μέρα; η 10 με 13η.;Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα.. Ευελπιστώ να μην μου πει καμια ζήσε το παθος οπότε σου έρθει δεν θα το αντέξω να το ακουσω χαχαχχαχα! Δεν γράφω συχνα, μα τα βλέπω όλες και είστε η παρεα μου. 

Κοίταξε εμάς ας πούμε μας είπε όσο συχνότερα μπορούμε. Και στην ερώτηση για το αν οι συχνές επαφές αποδυναμωνουν το σπερμα, μας είπε πως αυτό ναι μεν ισχύει αλλά δεδομένης της κατάστασης μας και του ότι θέλουμε μόνο ένα καλό σπερματοζωαριο, λειτουργεί αντίστροφα. Οπότε όσο πιο συχνά, τόσο πιο καλά. Θα σου πρότεινα από το θετικό τεστ και για 3 μέρες μετά, να έχετε καθημερινές επαφές. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 είπε:

Κορίτσια έχει γίνει πολλες φορες αυτή η ερώτηση και θα την κάνω άλλη μια γιατί έχω μπερδευτει.Τελικά λέτε να γίνεται η επαφή κάθε μέρα (εξαιρετικα δυσκολο) Μέρα παρά μέρα κ κάθε μέρα στις γόνιμες;Μήπως με το κάθε μέρα στις γόνιμες το αποδυναμωνουμε;γιατι βλεπω στα κορίτσια π παρακολουθουνται ο γιατρός λέει μέρα παρα μέρα. και αν έχω εγώ θετικό τεστ ωορηξιας 12η μέρα καλό είναι από 12 μέχρι 15 κάθε μέρα; η 10 με 13η.;Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα.. Ευελπιστώ να μην μου πει καμια ζήσε το παθος οπότε σου έρθει δεν θα το αντέξω να το ακουσω χαχαχχαχα! Δεν γράφω συχνα, μα τα βλέπω όλες και είστε η παρεα μου. 

Να μη μας βλέπεις μόνο να μας μιλάς κιόλας εδώ κάνουμε την καλύτερη παρέα και ψυχοθεραπεία. Εφαρμόζω το σύστημα κάθε μέρα τον έναν μήνα και μέρα παρά μέρα τον άλλον μήνα ξεκινωντας με το τέλος της περιόδου και όσο αντέξω. 2 χρόνια τώρα δεν είδα προκοπή χαχαχαχαχα. Οπότε όλα είναι σχετικά πιστεύω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...