Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Κοριτσάρες τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας αλλά συνεχώς κοιμάμαι και κάπου το χάνω. @Chrussa1982 μου περιμένουμε μαζί σου ένα ωραίο θετικότατο νουμεράκι. Μακάρι κούκλα μου. @Flolipop μου την έκανα την χοριακή σήμερα. Βγήκε πολύ καλή, κανόνισα υπέρηχο αύριο αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...αίμα κοκκινο σκούρο...πάλι ξάπλα και περιμένω να έρθει το απόγευμα να ξαναμιλήσω με γιατρό να δω αν θα αλλάξει το αυριανό ραντεβού. Δεν προλαβαίνω να χαρώ βρε κορίτσια. Ήθελα να πάω να κάνω τον 2ο υπέρηχο να δω τι γίνεται και τώρα δεν ξέρω αν θα τον κάνω. @Agatte τσάκωσέ τον μόλις έρθει, πριν προλάβει να πει πόσο κουρασμένος είναι. Θα κοιμηθεί 14 μέρες που θα είσαι σε αναμονή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@TATAKI μου μην ανησυχείς, τίποτα δεν θα είναι, έχω ξαναπεί πως για 1,5 μήνα έτσι ήμουν, με τη ψυχή στο στόμα βέβαια... Το καταλαβαίνω πως είναι δύσκολη περίοδος. Το πιο σημαντικό είναι πως έχεις μια σούπερ χοριακη, το σπορι μεγαλώνει και σύντομα θα κάνεις και τον υπέρηχο κι εύχομαι να το δεις το φασολάκι σου!

Όσο για μένα... Ήρθε το μεσημέρι φτερωτά και τον άρπαξα... Αχ, το παιδί στο ένα δωμάτιο webex κι εμείς στο άλλο στη μούγκα! Sex machines καταντήσαμε! Την εκμεταλλευτηκαμε πάντως κι αυτή την ευκαιρία! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας αλλά συνεχώς κοιμάμαι και κάπου το χάνω. @Chrussa1982 μου περιμένουμε μαζί σου ένα ωραίο θετικότατο νουμεράκι. Μακάρι κούκλα μου. @Flolipop μου την έκανα την χοριακή σήμερα. Βγήκε πολύ καλή, κανόνισα υπέρηχο αύριο αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...αίμα κοκκινο σκούρο...πάλι ξάπλα και περιμένω να έρθει το απόγευμα να ξαναμιλήσω με γιατρό να δω αν θα αλλάξει το αυριανό ραντεβού. Δεν προλαβαίνω να χαρώ βρε κορίτσια. Ήθελα να πάω να κάνω τον 2ο υπέρηχο να δω τι γίνεται και τώρα δεν ξέρω αν θα τον κάνω. @Agatte τσάκωσέ τον μόλις έρθει, πριν προλάβει να πει πόσο κουρασμένος είναι. Θα κοιμηθεί 14 μέρες που θα είσαι σε αναμονή. 

Όσο μπορεις ξάπλα ξάπλα και πάλι ξάπλα. Μην αγχονεσαι και μη στεναχωριέσαι!! Η καλή σου χοριακή μας δειχνει πως το μπεμπε είναι εκεί και μεγαλώνει!!! Να τον κανεις τον υπέρηχο αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα!

  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας αλλά συνεχώς κοιμάμαι και κάπου το χάνω. @Chrussa1982 μου περιμένουμε μαζί σου ένα ωραίο θετικότατο νουμεράκι. Μακάρι κούκλα μου. @Flolipop μου την έκανα την χοριακή σήμερα. Βγήκε πολύ καλή, κανόνισα υπέρηχο αύριο αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...αίμα κοκκινο σκούρο...πάλι ξάπλα και περιμένω να έρθει το απόγευμα να ξαναμιλήσω με γιατρό να δω αν θα αλλάξει το αυριανό ραντεβού. Δεν προλαβαίνω να χαρώ βρε κορίτσια. Ήθελα να πάω να κάνω τον 2ο υπέρηχο να δω τι γίνεται και τώρα δεν ξέρω αν θα τον κάνω. @Agatte τσάκωσέ τον μόλις έρθει, πριν προλάβει να πει πόσο κουρασμένος είναι. Θα κοιμηθεί 14 μέρες που θα είσαι σε αναμονή. 

Όλα καλά θα είναι @TATAKI είμαι σιγουρη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας αλλά συνεχώς κοιμάμαι και κάπου το χάνω. @Chrussa1982 μου περιμένουμε μαζί σου ένα ωραίο θετικότατο νουμεράκι. Μακάρι κούκλα μου. @Flolipop μου την έκανα την χοριακή σήμερα. Βγήκε πολύ καλή, κανόνισα υπέρηχο αύριο αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...αίμα κοκκινο σκούρο...πάλι ξάπλα και περιμένω να έρθει το απόγευμα να ξαναμιλήσω με γιατρό να δω αν θα αλλάξει το αυριανό ραντεβού. Δεν προλαβαίνω να χαρώ βρε κορίτσια. Ήθελα να πάω να κάνω τον 2ο υπέρηχο να δω τι γίνεται και τώρα δεν ξέρω αν θα τον κάνω. @Agatte τσάκωσέ τον μόλις έρθει, πριν προλάβει να πει πόσο κουρασμένος είναι. Θα κοιμηθεί 14 μέρες που θα είσαι σε αναμονή. 

Ξάπλωσε κορίτσι μου και ξεκουράσου. Η χοριακη σου αφού είναι πολύ καλή σημαίνει ότι το σπορακι είναι καλά και μεγαλώνει!!! Ελπίζω να καταφέρεις να κάνεις σύντομα τον υπέρηχο να ηρεμήσει η ψυχή σου. Έχεις κάθε δίκιο να αγχώνεσαι αλλα διατήρησε ψυχραιμία.

@Agatte πολύ σεξουλιαρα είσαι σήμερα!!! Τον γραπωσες και μάλιστα στα μουλωχτα και στα μουγγα ε δε μπορεί με τέτοιο σκηνικό κάτι καλό θα προκύψει!!! Είσαι θεά με την περιγραφή κατουρηθηκα στα γελια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ξάπλωσε κορίτσι μου και ξεκουράσου. Η χοριακη σου αφού είναι πολύ καλή σημαίνει ότι το σπορακι είναι καλά και μεγαλώνει!!! Ελπίζω να καταφέρεις να κάνεις σύντομα τον υπέρηχο να ηρεμήσει η ψυχή σου. Έχεις κάθε δίκιο να αγχώνεσαι αλλα διατήρησε ψυχραιμία.

@Agatte πολύ σεξουλιαρα είσαι σήμερα!!! Τον γραπωσες και μάλιστα στα μουλωχτα και στα μουγγα ε δε μπορεί με τέτοιο σκηνικό κάτι καλό θα προκύψει!!! Είσαι θεά με την περιγραφή κατουρηθηκα στα γελια

Να βρε κορίτσια, αυτό είναι... Δεν είναι μόνο ο αγώνας να καταφέρουμε εγκυμοσύνη, ξεκινάει άλλη αγωνία μετά... Νομίζω πως απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου μετά τη Β επιπέδου, μέχρι τότε κάτι τύχαινε. Όλες οι εγκυουλες μας να είναι καλά, να είναι γερές και οι μήνες να περάσουν ανεφελα, με το καλό να πάρουν όλες τα μωράκια τους αγκαλιά και να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες! 

Χρύσα, άστα... Η επιτομή του πόθου έχω καταντήσει! Σεξουλιαρα δε λες τίποτα! Μην τον πετύχω πουθενά, του την πέφτω! Αφού αντέχει κι αυτός... Πάλι καλά! Αν μη τι άλλο, ερχόμαστε πιο κοντά, ρίχνουμε και κάτι γέλια ξεγυρισμένα μετά και ερχόμαστε στα ίσια μας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , TATAKI είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας αλλά συνεχώς κοιμάμαι και κάπου το χάνω. @Chrussa1982 μου περιμένουμε μαζί σου ένα ωραίο θετικότατο νουμεράκι. Μακάρι κούκλα μου. @Flolipop μου την έκανα την χοριακή σήμερα. Βγήκε πολύ καλή, κανόνισα υπέρηχο αύριο αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...αίμα κοκκινο σκούρο...πάλι ξάπλα και περιμένω να έρθει το απόγευμα να ξαναμιλήσω με γιατρό να δω αν θα αλλάξει το αυριανό ραντεβού. Δεν προλαβαίνω να χαρώ βρε κορίτσια. Ήθελα να πάω να κάνω τον 2ο υπέρηχο να δω τι γίνεται και τώρα δεν ξέρω αν θα τον κάνω. @Agatte τσάκωσέ τον μόλις έρθει, πριν προλάβει να πει πόσο κουρασμένος είναι. Θα κοιμηθεί 14 μέρες που θα είσαι σε αναμονή. 

Αχ κοριτσακι μάλλον το μπεμπέ σου σε θέλει συνέχεια ξαπλα κ ξεκούραστη. Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχεις:x

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου ένα ωραιότατο κουλουράκι πήρα. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου να πάω σπίτι από την απογοήτευση. Αυτή τη στιγμή νιώθω πιο σκατα από ποτέ 

Ρε κοριτσακι μου πιστεψε σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά σε παρακαλώ μην το  αφήσεις αυτό να σε ρίξει.να σε δει ο γιατρός να δουμε τι γίνεται σου στέλνω την αγάπη μου κ μια τεράστια αγκαλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου ένα ωραιότατο κουλουράκι πήρα. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου να πάω σπίτι από την απογοήτευση. Αυτή τη στιγμή νιώθω πιο σκατα από ποτέ 

Βρε συ αφού όλα τα έχουμε δρομολογήσει μη στεναχωριέσαι 

Πήγαινε σπίτι ,κάνε ένα ζεστό μπανάκι τρίψε την κοιλίτσα σου λίγο ,πιες κ ένα χαμομηλακι να ζεσταθείς και χαλάρωσε 

Θα έρθει έτσι θα δεις και θα προχωρήσεις δυνατά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Κορίτσια μου ένα ωραιότατο κουλουράκι πήρα. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου να πάω σπίτι από την απογοήτευση. Αυτή τη στιγμή νιώθω πιο σκατα από ποτέ 

Μια μεγάλη αγκαλιά και απο εμένα. Εντάξει δεν έκατσε αυτόν τον μήνα αλλά θα κάτσει τον επόμενο. Έχεις το πλάνο σου, όλα τα έχεις προγραμματίσει δεν θα ξεγλυστράει για πολύ πια το άτιμο. 

Just now, vasiliki2020 said:

Αχ κοριτσακι μάλλον το μπεμπέ σου σε θέλει συνέχεια ξαπλα κ ξεκούραστη. Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχεις:x

Ρε κοριτσακι μου πιστεψε σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά σε παρακαλώ μην το  αφήσεις αυτό να σε ρίξει.να σε δει ο γιατρός να δουμε τι γίνεται σου στέλνω την αγάπη μου κ μια τεράστια αγκαλια

Βασιλικούλα πολύ ζόρικος ο σπόρος. Από χαρά σε θλίψη με πάει. Ας είναι καλά και εγώ θα την βγάζω ξάπλα όλη μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Μια μεγάλη αγκαλιά και απο εμένα. Εντάξει δεν έκατσε αυτόν τον μήνα αλλά θα κάτσει τον επόμενο. Έχεις το πλάνο σου, όλα τα έχεις προγραμματίσει δεν θα ξεγλυστράει για πολύ πια το άτιμο. 

Βασιλικούλα πολύ ζόρικος ο σπόρος. Από χαρά σε θλίψη με πάει. Ας είναι καλά και εγώ θα την βγάζω ξάπλα όλη μέρα. 

Εσυ μόνο τη χαρά θα σκέφτεσαι είναι ζόρικο μωρό τι να κάνουμε χαχα.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Agatte said:

@TATAKI μου μην ανησυχείς, τίποτα δεν θα είναι, έχω ξαναπεί πως για 1,5 μήνα έτσι ήμουν, με τη ψυχή στο στόμα βέβαια... Το καταλαβαίνω πως είναι δύσκολη περίοδος. Το πιο σημαντικό είναι πως έχεις μια σούπερ χοριακη, το σπορι μεγαλώνει και σύντομα θα κάνεις και τον υπέρηχο κι εύχομαι να το δεις το φασολάκι σου!

Όσο για μένα... Ήρθε το μεσημέρι φτερωτά και τον άρπαξα... Αχ, το παιδί στο ένα δωμάτιο webex κι εμείς στο άλλο στη μούγκα! Sex machines καταντήσαμε! Την εκμεταλλευτηκαμε πάντως κι αυτή την ευκαιρία! 

Sex maniac...χαχαχα και εμείς τις καθημερινές webex το ΣΚ youtube. Δώσε πόνο φιλενάδα, μην τον λυπάσαι τον σύζυγο....ερχεται και ο δικός σου σπόρος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Αυτό που με διέλυσε ψυχολογικά είναι η καθυστέρηση της κοκκινομουρας περισσότερο και από το μηδέν της χοριακης. Το να έχω τζουφια αυγά κάπου το είχα αποδεχθεί το να μου κάνει ταρζανιες όμως ο κύκλος μου δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτή τη στιγμή. Ακύρωσα και τον υπέρηχο και είπαμε να πάω Σάββατο πρωί γιατί ειλικρινά τώρα θέλω να κάνω τη στρουθοκάμηλο δε θέλω να ασχοληθώ με τα γυναικολογικά μου. Ο άντρας μου για κάποιο λόγο δε συμμερίζεται την ανησυχία μου. Δε θέλω να σας μαυρίσω άλλο αγαπημένες μου. Αύριο θα είμαι καλύτερα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, TATAKI είπε:

Κοριτσάρες τι κάνετε; διαβάζω τα νέα σας αλλά συνεχώς κοιμάμαι και κάπου το χάνω. @Chrussa1982 μου περιμένουμε μαζί σου ένα ωραίο θετικότατο νουμεράκι. Μακάρι κούκλα μου. @Flolipop μου την έκανα την χοριακή σήμερα. Βγήκε πολύ καλή, κανόνισα υπέρηχο αύριο αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...αίμα κοκκινο σκούρο...πάλι ξάπλα και περιμένω να έρθει το απόγευμα να ξαναμιλήσω με γιατρό να δω αν θα αλλάξει το αυριανό ραντεβού. Δεν προλαβαίνω να χαρώ βρε κορίτσια. Ήθελα να πάω να κάνω τον 2ο υπέρηχο να δω τι γίνεται και τώρα δεν ξέρω αν θα τον κάνω. @Agatte τσάκωσέ τον μόλις έρθει, πριν προλάβει να πει πόσο κουρασμένος είναι. Θα κοιμηθεί 14 μέρες που θα είσαι σε αναμονή. 

Μπράβο κορίτσι μου! Ας είναι οι εξετάσεις καλές και όσο αφορά το αιματακι κάποιες γυναίκες έχουν μέχρι και προχωρημένες εβδομάδες. Ξεκούραση και ηρεμία!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Αυτό που με διέλυσε ψυχολογικά είναι η καθυστέρηση της κοκκινομουρας περισσότερο και από το μηδέν της χοριακης. Το να έχω τζουφια αυγά κάπου το είχα αποδεχθεί το να μου κάνει ταρζανιες όμως ο κύκλος μου δεν μπορώ να το διαχειριστώ αυτή τη στιγμή. Ακύρωσα και τον υπέρηχο και είπαμε να πάω Σάββατο πρωί γιατί ειλικρινά τώρα θέλω να κάνω τη στρουθοκάμηλο δε θέλω να ασχοληθώ με τα γυναικολογικά μου. Ο άντρας μου για κάποιο λόγο δε συμμερίζεται την ανησυχία μου. Δε θέλω να σας μαυρίσω άλλο αγαπημένες μου. Αύριο θα είμαι καλύτερα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πίστεψέ με 

Αλλά μη το βάζεις κάτω 

Ξέρεις πόσες φορές έχω κλάψει με μαύρο δάκρυ 

Πάρα πολλές αλλά μετά κάνουμε βήματα παραπέρα κ αναπτερωνεται λίγο το ηθικό μου 

Θα δεις αύριο είναι μια καινούργια μέρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...