Agatte

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες

Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Χρυσακι μου, τι είπαμε; είσαι ένα βήμα πριν κορίτσι μου, ο Απρίλιος θα είναι ο μήνας σου. Προφανώς με κάτι ταραχτηκε ο κύκλος σου, θα επανέλθει κανονικά. Άσε τους στρουθοκαμηλισμους και τις μελαγχολιες καλή μου. Καλά είπε η @Ellidr , ένα ζεστό χαλαρωτικό μπανακι  με μασάζ στην κοιλίτσα χρειάζεσαι κι εγώ θα προσθέσω και ένα ποτήρι κόκκινο κρασί που προκαλεί υπεραιμια, ένα ωραίο μασαζακι από τον καλό σου και την πίστη πως το σώμα σου είναι φτιαγμένο για θαύματα. Ακούς; το θαύμα σου λοιπόν έρχεται, πίστεψέ το! Αυτή τη στιγμή, λύνεις όλα τα θέματα που μπορεί να υπάρχουν.

Κορίτσια, πείτε με ηλιθια, αλλά πιστεύω πως η πλειοψηφία των γυναικών, είναι αμαζόνες. Κι ας μην έχουν όλες άλογο. Δε συνεχίζω γιατί έρχονται οι ντομάτες... Ένα θα πω, αντε αμαζόνα μου! Πάρε τα πάνω σου!

@TATAKI , το έχω ξεφτιλίσει το πράγμα. Αύριο λέω να του δώσω ρεπό. Μετά το πρωί. 

Αχ αυτά τα όμορφα λόγια σου πόσο καλό μου κανουν..έχω βάλει θερμοφορα στην κοιλίτσα μου και περιμένω να ξυπνήσει ο καλός μου είπε θα μου φτιάξει ποπ Κορν και θα καθίσουμε αγκαλιά να χλαπακιασουμε.

Μωρέ κάνε ένα πέσιμο στον άντρα σου και αύριο για σιγουριά. Θα ξεκουραστεί το Σαββατοκύριακο χαχαχαχα 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω πάντως γενικά έχω καταλάβει ότι για οποιαδήποτε εξέταση και αν είναι το κάθε διαγνωστικό κέντρο ζητάει ότι να ναι νομίζω ολες κορίτσια έχουμε δώσει τα κέρατα μας σε εξετάσεις αλλά και τι να κανουμε

Αν κάτσω να μετρήσω ποσά έχουμε δώσει θα κλάψω. Θα πήγαινα νέα Υόρκη ( που το χω και άχτι)

Just now, despina. είπε:

Παντως κοριτσια εκ πειρας,τα αποτελεσματα που πηραμε απο το Μητερα και αυτα που πηραμε απο το διαγνωστικο της γειτονιας αν και ειναι καλο εργαστηριο και καθσε απ'οτι μου πε 3 ωρες απο πανω,ηταν η μερα με τη νυχτα σε αναλυση.
Κι επισης της γειτονιας επειδη δεν τα εβγαλε με τα αυστηρα πρωτοκολλα του Μητερα,βγηκαν καλυτερα κι αυτο μας εβαλε σε σκεψεις αν του Μητερα ταλαιπωρηθηκε το σπερμα ή αν ας πουμε αν και γιναν με διαφορα 15-20 ημερων,απεδωσε η θεραπεια του κτλ.
Γι'αυτο τωρα θα ηθελα να γινει στο Λυμπεροπουλο ου θεωρειται ως ενα απο τα πιο αξιοπιστα.Θα ξερουμε οτι δωσαμε λεφτα,αλλα ξερουμε πού βαδιζουμε!

Ο μικροβιολογος της γειτονιας μου ειπε ναι!Α,θελει ραντεβου?Πού περνω για να κλεισω?Μηπως ρωτησω μιας και καλης εκει για το σπερμοδιαγραμμα και θα σας ενημερωσω.

Τι ειναι αυτο?

Για να κλείσεις ραντεβού πρέπει πρώτα να βρεις κέντρο να μιλήσετε με τον γιατρό, να δει τις εξετάσεις σας και να σας κατευθύνει ως προς τα φάρμακα και το πρωτόκολλο. Μάλιστα κάθε κέντρο σε βοηθάει πολύ στην ετοιμασία του φακέλου της επιτροπής. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι ζητάνε 2 σπερμοδιαγραμματα με διάφορα 75 ημερών που καλό θα είναι να γίνουν στο ίδιο διαγνωστικό η γιατρό. Οπότε καλό θα είναι να πάς πρώτα σε κέντρο και μέχρι να κλείσεις ραντεβού να μαζεύεις εξετάσεις γιατί είναι χρονοβόρα διαδικασία. Σε ότι άλλο μπορώ να βοηθήσω μη διστάσεις. Εμείς θα τα πληρώσουμε από τη τσέπη μας τα φάρμακα πάντως 

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου ένα ωραιότατο κουλουράκι πήρα. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου να πάω σπίτι από την απογοήτευση. Αυτή τη στιγμή νιώθω πιο σκατα από ποτέ 

Και απο μένα μια μεγάλη αγκαλιά!! Ισως έπρεπε να πας για τον υπερηχο για να σου φυγουν οι ιδέες απο το μυαλό. Παρ ολα αυτα μη στεναχωριεσαι. Η διαδικασία εξωσωματικής ειναι κοντά και ολα θα αλλάξουν ειμαι σιγουρη:x

• Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Διαφημίσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Και απο μένα μια μεγάλη αγκαλιά!! Ισως έπρεπε να πας για τον υπερηχο για να σου φυγουν οι ιδέες απο το μυαλό. Παρ ολα αυτα μη στεναχωριεσαι. Η διαδικασία εξωσωματικής ειναι κοντά και ολα θα αλλάξουν ειμαι σιγουρη:x

αν σου πω ότι ένιωσα στο πετσί μου την αγωνία σου για την περίοδο τι θα πεις???

Χαίρομαι που τουλάχιστον μπήκε ο Απρίλης και θα κάνω το επόμενο βήμα. 

Πως είσαι κορίτσι μου; Πήρες τα χάπια ξεκίνησες;

Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα πω οτι σε καταλαβαινω. Αλλα σε καμία περιπτωση μη σκεφτείς οτι πλησιάζεις τη δικη μου φαση. Έχεις πολλα χρονάκια ακομα!!

91P4p2.png

Χαίρομαι που τουλάχιστον μπήκε ο Απρίλης και θα κάνω το επόμενο βήμα. 

Πως είσαι κορίτσι μου; Πήρες τα χάπια ξεκίνησες;

Ξεκινησα ναι. Σε 25 μερες θα εχω περιοδο χαχα. Και παρηγγειλα τεστ γονιμοτητας σημερα.

• Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου ένα ωραιότατο κουλουράκι πήρα. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου να πάω σπίτι από την απογοήτευση. Αυτή τη στιγμή νιώθω πιο σκατα από ποτέ 

Αχ μωρέ κορίτσι!!!! 

Μάζεψε δυνάμεις, αν δεν κάνω λάθος τον άλλο μήνα πας για εξωσωματική; 

Να δεις που θέλει να είναι μέσα μεσα στην άνοιξη!!! 

Just now, 7077maria είπε:

Αχ μωρέ κορίτσι!!!! 

Μάζεψε δυνάμεις, αν δεν κάνω λάθος τον άλλο μήνα πας για εξωσωματική; 

Να δεις που θέλει να είναι μέσα μεσα στην άνοιξη!!! 

Ναι κοριτσάκι μου 19 Απριλίου έχουμε ραντεβού στο κέντρο. Με βοηθασατε όλες παρά μα πάρα πολύ και ήδη τα βλέπω καλύτερα τα πράγματα. Με ξεχεσε κ λίγο ο άντρας μου η αλήθεια είναι. 

• Μου αρέσει 1

Αχ αυτά τα όμορφα λόγια σου πόσο καλό μου κανουν..έχω βάλει θερμοφορα στην κοιλίτσα μου και περιμένω να ξυπνήσει ο καλός μου είπε θα μου φτιάξει ποπ Κορν και θα καθίσουμε αγκαλιά να χλαπακιασουμε.

Μωρέ κάνε ένα πέσιμο στον άντρα σου και αύριο για σιγουριά. Θα ξεκουραστεί το Σαββατοκύριακο χαχαχαχα 

Αν κάτσω να μετρήσω ποσά έχουμε δώσει θα κλάψω. Θα πήγαινα νέα Υόρκη ( που το χω και άχτι)

Για να κλείσεις ραντεβού πρέπει πρώτα να βρεις κέντρο να μιλήσετε με τον γιατρό, να δει τις εξετάσεις σας και να σας κατευθύνει ως προς τα φάρμακα και το πρωτόκολλο. Μάλιστα κάθε κέντρο σε βοηθάει πολύ στην ετοιμασία του φακέλου της επιτροπής. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι ζητάνε 2 σπερμοδιαγραμματα με διάφορα 75 ημερών που καλό θα είναι να γίνουν στο ίδιο διαγνωστικό η γιατρό. Οπότε καλό θα είναι να πάς πρώτα σε κέντρο και μέχρι να κλείσεις ραντεβού να μαζεύεις εξετάσεις γιατί είναι χρονοβόρα διαδικασία. Σε ότι άλλο μπορώ να βοηθήσω μη διστάσεις. Εμείς θα τα πληρώσουμε από τη τσέπη μας τα φάρμακα πάντως 

Το πρωτόκολλο μετά. Προέχει η επιτροπή που αργεί. 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 58 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Εχω βρει γιατρο,δεν ειναι καποιο οργανωμενο κεντρο,απ'οτι καταλαβα τη διαδικασια θα την κανω εγω.

Εσυ γιατι θα τα πληρωσεις απο την τσεπη σου?Το χω ακουσει απο πολλους αυτο.Ειναι τοσο δυσκολη διαδικασια?

Just now, despina. είπε:

Εχω βρει γιατρο,δεν ειναι καποιο οργανωμενο κεντρο,απ'οτι καταλαβα τη διαδικασια θα την κανω εγω.

Εσυ γιατι θα τα πληρωσεις απο την τσεπη σου?Το χω ακουσει απο πολλους αυτο.Ειναι τοσο δυσκολη διαδικασια?

Καλησπέρα κορίτσια!!!εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!!Εγώ πέρασα το καλοκαίρι από επιτροπή..αν ήξερα ότι ήθελε τοοοοοοσο τρέξιμο κ χαρτουρα, θα προτιμούσα να τα πληρώσω από την τσέπη μου!πιο πολύ μας εφθειρε όλο αυτό το τρέξιμο, παρά η εξωσωματική σαν διαδικασία!

Διαφημίσεις

Just now, Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!!Εγώ πέρασα το καλοκαίρι από επιτροπή..αν ήξερα ότι ήθελε τοοοοοοσο τρέξιμο κ χαρτουρα, θα προτιμούσα να τα πληρώσω από την τσέπη μου!πιο πολύ μας εφθειρε όλο αυτό το τρέξιμο, παρά η εξωσωματική σαν διαδικασία!

Αληθεια ε?Για πειτε δηλ ρε κοριτσια,για να μην μπω τσαμπα στη διαδικασια.
Εχω κανει σαλπιγγογραφια,ορμονολογικες,υπερηχο,ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα,τι αλλο δηλ ζητανε?

Καλησπέρα πέρασα εγώ πρόσφατα, ειναι Αρκετά κουράστηκο και διαδικασία να μαζέψεις τα απαραίτητα, ευτυχώς πέρασα, θα διαβάσεις την εγκύκλιο 28.07.20 θα το πατήσεις στο Google εκει σου βγάζει ολα τα απαραίτητα, θέλει 2 σπερμοδιαγραμματα πρωτότυπα με υπογραφή απο βιοπαθολογο οχι απο Εοππυ αλλαξε, εννοείται του Λυμπεροπουλου κανει, και πρέπει να ειναι απο διαφορετικά κέντρα και απόσταση τουλάχιστον 75 μέρες, αλλα οχι περισσότερο απο 1 χρόνο 

• Μου αρέσει 1

Just now, silvy22 είπε:

Καλησπέρα πέρασα εγώ πρόσφατα, ειναι Αρκετά κουράστηκο και διαδικασία να μαζέψεις τα απαραίτητα, ευτυχώς πέρασα, θα διαβάσεις την εγκύκλιο 20.07.20 θα το πατήσεις στο Google εκει σου βγάζει ολα τα απαραίτητα, θέλει 2 σπερμοδιαγραμματα πρωτότυπα με υπογραφή απο βιοπαθολογο οχι απο Εοππυ αλλαξε, εννοείται του Λυμπεροπουλου κανει, και πρέπει να ειναι απο διαφορετικά κέντρα και απόσταση τουλάχιστον 75 μέρες, αλλα οχι περισσότερο απο 1 χρόνο 

Μπορεις να μου γραψεις ακριβως πώς θα το αναζητησω στο google ή να μου στειλεις το link?

Just now, silvy22 είπε:

Βάζω το λινκ αλλα κάνει απόκρυψη, θα πληκτρολογησεις έντυπα εξωσωματικης 28.07.20

το βρηκα!Αρα πρεπει πρωτα να μαζεψεις τα εντυπα και μετα να κλεισεις ραντεβου?Ή αργουν τοσο το ραντεβου που καλυτερα να το χεις κλεισει απο πριν?
Τα λεφτα μετα απο ποσο καιρο τα παιρνεις?

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα