Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Emilly800 αν έχεις πίστη τα υπομένεις όλα και πάντα έρχεται η ψυχική ανταμοιβή. Απλά κουράστηκα. Προσευχήθηκα έταξα άναψα κεριά και λαμπάδες έκλαψα μέσα σε εκκλησίες μέχρι που το πήρα απόφαση ότι εμένα δεν θα μου το δώσει η πίστη μου αλλά η επιστήμη. Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα κορίτσι με τον τρόπο που εκφράζομαι κ γι'αυτό δεν αγγίζω συχνά το θέμα πίστη. Εσύ έχεις περάσει πάρα μα πάρα πολλά που τα δικά μου είναι ασήμαντα και μικρά μπροστά στις πίκρες σου!!! Αλλά όταν μπαίνεις και γράφεις γεμίζουμε όλες ελπίδα και αισιοδοξία η στήριξη σου είναι πολύτιμη έχεις τόση εμπειρία και σοφία που σου βγάζω το καπέλο 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ το ίδιο 

Πολλές προσευχές και τάματα και κλάματα 

Και δυστυχώς στα πολλά προβλήματα που έχω εγώ και η οικογένεια μου δεν έχω δει ακόμα ένα φως 

Αλλά ελπίζω 

Ελπίζω και πιστεύω 

Πιστεύω και ελπίζω 

Λέω μέρα με τη μέρα 

Βήμα,βήμα 

Μια φορά ένας πνευματικός μου είπε 

Δεν γίνεται να βρέχει πάντα κάποια στιγμή θα βγει κ ο ήλιος.

Θα περιμένουμε λοιπόν τον ήλιο κορίτσι μου να βγει. Και θα βγει.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Emilly800 αν έχεις πίστη τα υπομένεις όλα και πάντα έρχεται η ψυχική ανταμοιβή. Απλά κουράστηκα. Προσευχήθηκα έταξα άναψα κεριά και λαμπάδες έκλαψα μέσα σε εκκλησίες μέχρι που το πήρα απόφαση ότι εμένα δεν θα μου το δώσει η πίστη μου αλλά η επιστήμη. Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα κορίτσι με τον τρόπο που εκφράζομαι κ γι'αυτό δεν αγγίζω συχνά το θέμα πίστη. Εσύ έχεις περάσει πάρα μα πάρα πολλά που τα δικά μου είναι ασήμαντα και μικρά μπροστά στις πίκρες σου!!! Αλλά όταν μπαίνεις και γράφεις γεμίζουμε όλες ελπίδα και αισιοδοξία η στήριξη σου είναι πολύτιμη έχεις τόση εμπειρία και σοφία που σου βγάζω το καπέλο 

Μαλακιες συγγνώμη κιόλας. Τι πίστη και κεριά  κ σαχλαμάρες . 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ το ίδιο 

Πολλές προσευχές και τάματα και κλάματα 

Και δυστυχώς στα πολλά προβλήματα που έχω εγώ και η οικογένεια μου δεν έχω δει ακόμα ένα φως 

Αλλά ελπίζω 

Ελπίζω και πιστεύω 

Πιστεύω και ελπίζω 

Λέω μέρα με τη μέρα 

Βήμα,βήμα 

Μια φορά ένας πνευματικός μου είπε 

Δεν γίνεται να βρέχει πάντα κάποια στιγμή θα βγει κ ο ήλιος.

Θα περιμένουμε λοιπόν τον ήλιο κορίτσι μου να βγει. Και θα βγει.

Ότι θα βγει θα βγει είναι το μόνο σίγουρο. Απλα θεωρώ πως είναι στο χέρι μου πλέον να βοηθήσω τον εαυτό μου όπως είπες κ εσύ αγαπημένη μου. Βήμα βήμα ένα τη φορά. Σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε κ ένα σκαλοπάτι, θα περνούμε ανάσα και θα συνεχίζουμε.

Το είναι θέλημα θεού και τα περί δοκιμασιών δε με ακουμπούν πλέον ούτε με ανακουφίζουν. Ωστόσο θαρρώ ότι αν μπορεί κάποιος να βρει αποκουμπι κάπου είναι μεγαλη υπόθεση για την γαλήνη της ψυχής.

Κοριτσάκι μου ελπίζω τα οποία προβλήματα υπάρχουν στην οικογένεια σου σιγά σιγά να γίνουν παρελθόν. Κουβαλάς και εσύ μεγάλο σταυρό πρέπει λίγο να ησυχάσεις.

 

 

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μαλακιες συγγνώμη κιόλας. Τι πίστη και κεριά  κ σαχλαμάρες . 

Δεν σου κρύβω ότι κάποτε με την προσευχή γαληνευε το μέσα μου. Πίστευα στη χάρη Του. Μέχρι που κατάλαβα συνειδητοποίησα αν θες ότι όλο αυτό είναι μια φούσκα να μη πω τιποτα χειρότερο. Αν εξακολουθουσα να πιστεύω στην ευσπλαχνία και την ελεημοσύνη Του ακόμα θα έτρωγα ξύλο από τον πρώην και θα παρέμενα με το αποθυμενο της ατεκνιας.

Μόνη λοιπόν τα έκανα όλα που....να άλλαξα ζωή άλλαξα σπίτι παντρεύτηκα και αυτή τη στιγμή ονειρεύομαι τα διδυμακια μου ( ναι τόσο πολύ πιστεύω στον γιατρό) . Γιατί αν δε βοηθήσω εγώ η ίδια τον εαυτό μου δεν θα το κάνεις κάνεις. Συμφωνώ με ότι έγραψες και για μένα λίγα είπες!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

@Emilly800 αν έχεις πίστη τα υπομένεις όλα και πάντα έρχεται η ψυχική ανταμοιβή. Απλά κουράστηκα. Προσευχήθηκα έταξα άναψα κεριά και λαμπάδες έκλαψα μέσα σε εκκλησίες μέχρι που το πήρα απόφαση ότι εμένα δεν θα μου το δώσει η πίστη μου αλλά η επιστήμη. Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα κορίτσι με τον τρόπο που εκφράζομαι κ γι'αυτό δεν αγγίζω συχνά το θέμα πίστη. Εσύ έχεις περάσει πάρα μα πάρα πολλά που τα δικά μου είναι ασήμαντα και μικρά μπροστά στις πίκρες σου!!! Αλλά όταν μπαίνεις και γράφεις γεμίζουμε όλες ελπίδα και αισιοδοξία η στήριξη σου είναι πολύτιμη έχεις τόση εμπειρία και σοφία που σου βγάζω το καπέλο 

Σοφία ;;; Χαχαχααχα..να σου πω πιο πολύ για καμένη με έχω χαχαχααχα..κ γιατί να είναι κακό;;πραγματικά σε άσχημες φάσεις στην ζωή μου εννιωθα πάντα ότι μουδιαζαν τα χέρια μου κ καιγόταν το κεφάλι μου..άρα σίγουρα κάηκε πολύ πράμα εκεί μέσα..άρα λέω καμένη κ επιστημονικά να το πάρεις δηλαδή....βρε....δεν πειράζει να χάσεις κ λίγο την πίστη σου σε φάσεις είναι το μόνο ανθρώπινο..εγώ έλεγα δεν είναι ότι δεν πιστεύω στον Θεό αλλά άρχισα να τον φοβάμαι και να πιστεύω ότι μου πάει κόντρα..δηλαδή κανονικός θυμός..αλλά μια φράση από ταινία μου άρεσε πολύ..δεν πειράζει που έχασες την πίστη σου στον Θεό..πιστεύει αυτός σε εσένα...όλα θα γίνουν γλυκιά μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ellidr είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ το ίδιο 

Πολλές προσευχές και τάματα και κλάματα 

Και δυστυχώς στα πολλά προβλήματα που έχω εγώ και η οικογένεια μου δεν έχω δει ακόμα ένα φως 

Αλλά ελπίζω 

Ελπίζω και πιστεύω 

Πιστεύω και ελπίζω 

Λέω μέρα με τη μέρα 

Βήμα,βήμα 

Μια φορά ένας πνευματικός μου είπε 

Δεν γίνεται να βρέχει πάντα κάποια στιγμή θα βγει κ ο ήλιος.

Θα περιμένουμε λοιπόν τον ήλιο κορίτσι μου να βγει. Και θα βγει.

Προβλήματα έχουν όλοι, ολα τα σπίτια. Η ζωή έχει γίνει πολύ δύσκολη. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ότι θα βγει θα βγει είναι το μόνο σίγουρο. Απλα θεωρώ πως είναι στο χέρι μου πλέον να βοηθήσω τον εαυτό μου όπως είπες κ εσύ αγαπημένη μου. Βήμα βήμα ένα τη φορά. Σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε κ ένα σκαλοπάτι, θα περνούμε ανάσα και θα συνεχίζουμε.

Το είναι θέλημα θεού και τα περί δοκιμασιών δε με ακουμπούν πλέον ούτε με ανακουφίζουν. Ωστόσο θαρρώ ότι αν μπορεί κάποιος να βρει αποκουμπι κάπου είναι μεγαλη υπόθεση για την γαλήνη της ψυχής.

Κοριτσάκι μου ελπίζω τα οποία προβλήματα υπάρχουν στην οικογένεια σου σιγά σιγά να γίνουν παρελθόν. Κουβαλάς και εσύ μεγάλο σταυρό πρέπει λίγο να ησυχάσεις.

 

 

Δεν σου κρύβω ότι κάποτε με την προσευχή γαληνευε το μέσα μου. Πίστευα στη χάρη Του. Μέχρι που κατάλαβα συνειδητοποίησα αν θες ότι όλο αυτό είναι μια φούσκα να μη πω τιποτα χειρότερο. Αν εξακολουθουσα να πιστεύω στην ευσπλαχνία και την ελεημοσύνη Του ακόμα θα έτρωγα ξύλο από τον πρώην και θα παρέμενα με το αποθυμενο της ατεκνιας.

Μόνη λοιπόν τα έκανα όλα που....να άλλαξα ζωή άλλαξα σπίτι παντρεύτηκα και αυτή τη στιγμή ονειρεύομαι τα διδυμακια μου ( ναι τόσο πολύ πιστεύω στον γιατρό) . Γιατί αν δε βοηθήσω εγώ η ίδια τον εαυτό μου δεν θα το κάνεις κάνεις. Συμφωνώ με ότι έγραψες και για μένα λίγα είπες!!!

Συγνωμη φιλεναδα αλλα αν περίμενες απο τον Θεό να αλλάξει τον πρώην έκανες μεγάλο λάθος. Αυτό δεν είναι θέμα πίστης. Εσύ πρεπει να φυγεις οπως και εκανες και όχι να περιμένεις να αλλαξει ο άλλος. Για τις επιλογες μας φταιμε μόνο εμείς. Στο χερι μας ειναι να ξεφυγουμε απο τετοιες καταστασεις. Οταν ερθει η ωρα του καθενός θα κριθεί. Και τότε θα κριθεί απο Εκείνον. Δεν αναφερομαι στο θέμα του παιδιού γιατί εκεί πρεπει να μπει και η επιστήμη στη μεση αλλα για τετοιες καταστάσεις φταιμε μόνο εμείς. 

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Προβλήματα έχουν όλοι, ολα τα σπίτια. Η ζωή έχει γίνει πολύ δύσκολη. 

Σε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή έχεις θυμό 

Προφανώς έχεις περάσει κ εσύ δύσκολα.

Και φυσικά όλα τα σπίτια έχουν προβλήματα άλλοι μικρά άλλοι μεγάλα 

Και ελπίζω όλοι και ο καθένας με το δικό του τρόπο και τα δικά του πιστεύω να τα ξεπεράσουμε και να προχωρήσουμε μπροστά.

Εστί κ αλλιώς εδώ μέσα μιλάμε για ένα και μοναδικό λόγο και σκοπό κάποια στιγμή να γίνουμε μανουλες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή έχεις θυμό 

Προφανώς έχεις περάσει κ εσύ δύσκολα.

Και φυσικά όλα τα σπίτια έχουν προβλήματα άλλοι μικρά άλλοι μεγάλα 

Και ελπίζω όλοι και ο καθένας με το δικό του τρόπο και τα δικά του πιστεύω να τα ξεπεράσουμε και να προχωρήσουμε μπροστά.

Εστί κ αλλιώς εδώ μέσα μιλάμε για ένα και μοναδικό λόγο και σκοπό κάποια στιγμή να γίνουμε μανουλες.

Εσύ πως είσαι κορίτσι?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Εσύ πως είσαι κορίτσι?

Πως να είμαι 

Κάνω κ εγώ τα βήματα μου 

Από την υστεροσκοπηση ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα 

Περιμένω να έρθουν και οι γόνιμες μέρες να κάνουμε την προσπάθεια μας 

Παίρνω φυσικά αντιβίωση πάλι.

Και βλέπουμε κορίτσι μου.

Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή έχεις θυμό 

Προφανώς έχεις περάσει κ εσύ δύσκολα.

Και φυσικά όλα τα σπίτια έχουν προβλήματα άλλοι μικρά άλλοι μεγάλα 

Και ελπίζω όλοι και ο καθένας με το δικό του τρόπο και τα δικά του πιστεύω να τα ξεπεράσουμε και να προχωρήσουμε μπροστά.

Εστί κ αλλιώς εδώ μέσα μιλάμε για ένα και μοναδικό λόγο και σκοπό κάποια στιγμή να γίνουμε μανουλες.

Πολύ δύσκολα ομως

Τεσπα καθένας τον σταυρό του

Καλή επιτυχία ευχομαι 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Πως να είμαι 

Κάνω κ εγώ τα βήματα μου 

Από την υστεροσκοπηση ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα 

Περιμένω να έρθουν και οι γόνιμες μέρες να κάνουμε την προσπάθεια μας 

Παίρνω φυσικά αντιβίωση πάλι.

Και βλέπουμε κορίτσι μου.

Εσύ;

Εγώ μετά απο 2 μηνες χωρίς περιοδο εχθες ξεκίνησα σικλακούρ παλι και προς το τελος του μηνα θα με επισκεφτεί.  Στην αναμονή δλδ.  Θα χρησιμοποιήσεις τεστάκια οωρρηξίας? 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πολύ δύσκολα ομως

Τεσπα καθένας τον σταυρό του

Καλή επιτυχία ευχομαι 

Σ έχω παρακολουθήσει και ξέρω 

Δε μπορεί να μην υπάρχουν λύσεις 

Θα υπάρχουν για όλες. Απλά θέλει ηρεμία και σωστά βήματα 

Και δε το λέω μόνο για σένα αλλά για όλες μας φυσικά.

Just now, Klelia81 είπε:

Εγώ μετά απο 2 μηνες χωρίς περιοδο εχθες ξεκίνησα σικλακούρ παλι και προς το τελος του μηνα θα με επισκεφτεί.  Στην αναμονή δλδ.  Θα χρησιμοποιήσεις τεστάκια οωρρηξίας? 

Ναι θα χρησιμοποιήσω 

Για να κάνω στοχευμένες επαφές 

Αυτόν και τον άλλο μήνα

Μας είπε ο γιατρός ότι τώρα είμαι πολύ γόνιμη με την ανανέωση 

Οπότε προχωράμε και βλέπουμε 

Άντε βρε κορίτσι μου να σου έρθει και εσένα να κάνεις τα βήματα σου.

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σ έχω παρακολουθήσει και ξέρω 

Δε μπορεί να μην υπάρχουν λύσεις 

Θα υπάρχουν για όλες. Απλά θέλει ηρεμία και σωστά βήματα 

Και δε το λέω μόνο για σένα αλλά για όλες μας φυσικά.

Ναι θα χρησιμοποιήσω 

Για να κάνω στοχευμένες επαφές 

Αυτόν και τον άλλο μήνα

Μας είπε ο γιατρός ότι τώρα είμαι πολύ γόνιμη με την ανανέωση 

Οπότε προχωράμε και βλέπουμε 

Άντε βρε κορίτσι μου να σου έρθει και εσένα να κάνεις τα βήματα σου.

Καλή επιτυχία σε όλες μας.

Ευχομαι να είναι ο τυχερός σου μηνας κοριτσι!!! 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Συγνωμη φιλεναδα αλλα αν περίμενες απο τον Θεό να αλλάξει τον πρώην έκανες μεγάλο λάθος. Αυτό δεν είναι θέμα πίστης. Εσύ πρεπει να φυγεις οπως και εκανες και όχι να περιμένεις να αλλαξει ο άλλος. Για τις επιλογες μας φταιμε μόνο εμείς. Στο χερι μας ειναι να ξεφυγουμε απο τετοιες καταστασεις. Οταν ερθει η ωρα του καθενός θα κριθεί. Και τότε θα κριθεί απο Εκείνον. Δεν αναφερομαι στο θέμα του παιδιού γιατί εκεί πρεπει να μπει και η επιστήμη στη μεση αλλα για τετοιες καταστάσεις φταιμε μόνο εμείς. 

Έπρεπε να φτάσω κοντά 40+ για να συνειδητοποιήσω το ότι "είμαστε οι επιλογες μας" που λέει και ο λαός μας.

 

 

 

@Ellidr τώρα ειδικά μετα το spa θα πιάνεις με τη μυρωδιά όπως λέγαν παλιά οι γιαγιάδες μας. Αφού θα κανεις και τα τεστακια σου πιστεύω πολύ σε εσένα αυτό το μήνα.

@Klelia81 εσένα σε έχω για μετά το Πάσχα να αδιαθετησεις πρώτα και μετά να μας πεις ευχάριστα!!! Ναι καλά καταλάβατε με έπιασε η άνοιξη σήμερα !!! Άλλος άνθρωπος σε σχέση με χτες. Αλήθεια με τα χάπια όλα ενταξει;; Δεν σε πείραξαν κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Έπρεπε να φτάσω κοντά 40+ για να συνειδητοποιήσω το ότι "είμαστε οι επιλογες μας" που λέει και ο λαός μας.

 

 

 

@Ellidr τώρα ειδικά μετα το spa θα πιάνεις με τη μυρωδιά όπως λέγαν παλιά οι γιαγιάδες μας. Αφού θα κανεις και τα τεστακια σου πιστεύω πολύ σε εσένα αυτό το μήνα.

@Klelia81 εσένα σε έχω για μετά το Πάσχα να αδιαθετησεις πρώτα και μετά να μας πεις ευχάριστα!!! Ναι καλά καταλάβατε με έπιασε η άνοιξη σήμερα !!! Άλλος άνθρωπος σε σχέση με χτες. Αλήθεια με τα χάπια όλα ενταξει;; Δεν σε πείραξαν κάπου?

Είδες κορίτσι μου σου το είπα 

Όλα καλά θα πάνε 

Δε γίνεται ,θα πάρουμε και εμείς στην αγκαλιά μας το παιδάκι μας και ας είναι το μονάκριβο μας ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...