Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου 19 Απριλίου έχουμε ραντεβού στο κέντρο. Με βοηθασατε όλες παρά μα πάρα πολύ και ήδη τα βλέπω καλύτερα τα πράγματα. Με ξεχεσε κ λίγο ο άντρας μου η αλήθεια είναι. 

Αχ! Αυτή η άνδρες.....όλοι ίδιοι!!! 

Σε ποιο κέντρο είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι ναι θα δουμε

Ευχαριστω πολύ πολύ

Θα γίνει κορίτσι μου..να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ να παίρνεις θάρρος κ δύναμη για το επόμενο..αυτό κάνω κ εγώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Έπρεπε να φτάσω κοντά 40+ για να συνειδητοποιήσω το ότι "είμαστε οι επιλογες μας" που λέει και ο λαός μας.

 

 

 

@Ellidr τώρα ειδικά μετα το spa θα πιάνεις με τη μυρωδιά όπως λέγαν παλιά οι γιαγιάδες μας. Αφού θα κανεις και τα τεστακια σου πιστεύω πολύ σε εσένα αυτό το μήνα.

@Klelia81 εσένα σε έχω για μετά το Πάσχα να αδιαθετησεις πρώτα και μετά να μας πεις ευχάριστα!!! Ναι καλά καταλάβατε με έπιασε η άνοιξη σήμερα !!! Άλλος άνθρωπος σε σχέση με χτες. Αλήθεια με τα χάπια όλα ενταξει;; Δεν σε πείραξαν κάπου?

Μπααα τι να με πειραξουνε? Δεν τα εχω πάρει πολλες φορές αλλα συνηθισμενα τα βουνα στα χιόνια. Σε 24 μερες θα έχω περίοδο. Δεν πιστευω να αλλαξει κατι βεβαια. Απο περιεργεια πηρα και τα τεστ γονιμοτητας που μετρανε την fsh. Έτσι να έχω και εγώ κάτι να κατουράω.

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 7077maria είπε:

Αχ! Αυτή η άνδρες.....όλοι ίδιοι!!! 

Σε ποιο κέντρο είσαι; 

Θα ξεκινήσουμε στο ΑΚΕΣΩ..δεν είναι από τα τρανταχτά τα γνωστά. Εσύ κορίτσι μου είσαι σε κάποιο?

Just now, Klelia81 είπε:

Μπααα τι να με πειραξουνε? Δεν τα εχω πάρει πολλες φορές αλλα συνηθισμενα τα βουνα στα χιόνια. Σε 24 μερες θα έχω περίοδο. Δεν πιστευω να αλλαξει κατι βεβαια. Απο περιεργεια πηρα και τα τεστ γονιμοτητας που μετρανε την fsh. Έτσι να έχω και εγώ κάτι να κατουράω.

Κλαίω!!!!!!! Αυτά κάθε πότε πρέπει να τα κάνουμε; συγκεκριμένη μέρα του κύκλου όπως με τις αιματολογικές? Αχ δωσε τα φώτα σου. Πολύ άσχετη νιώθω εσείς εδώ είσαστε πτυχιούχες χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Ότι θα βγει θα βγει είναι το μόνο σίγουρο. Απλα θεωρώ πως είναι στο χέρι μου πλέον να βοηθήσω τον εαυτό μου όπως είπες κ εσύ αγαπημένη μου. Βήμα βήμα ένα τη φορά. Σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε κ ένα σκαλοπάτι, θα περνούμε ανάσα και θα συνεχίζουμε.

Το είναι θέλημα θεού και τα περί δοκιμασιών δε με ακουμπούν πλέον ούτε με ανακουφίζουν. Ωστόσο θαρρώ ότι αν μπορεί κάποιος να βρει αποκουμπι κάπου είναι μεγαλη υπόθεση για την γαλήνη της ψυχής.

Κοριτσάκι μου ελπίζω τα οποία προβλήματα υπάρχουν στην οικογένεια σου σιγά σιγά να γίνουν παρελθόν. Κουβαλάς και εσύ μεγάλο σταυρό πρέπει λίγο να ησυχάσεις.

 

 

Δεν σου κρύβω ότι κάποτε με την προσευχή γαληνευε το μέσα μου. Πίστευα στη χάρη Του. Μέχρι που κατάλαβα συνειδητοποίησα αν θες ότι όλο αυτό είναι μια φούσκα να μη πω τιποτα χειρότερο. Αν εξακολουθουσα να πιστεύω στην ευσπλαχνία και την ελεημοσύνη Του ακόμα θα έτρωγα ξύλο από τον πρώην και θα παρέμενα με το αποθυμενο της ατεκνιας.

Μόνη λοιπόν τα έκανα όλα που....να άλλαξα ζωή άλλαξα σπίτι παντρεύτηκα και αυτή τη στιγμή ονειρεύομαι τα διδυμακια μου ( ναι τόσο πολύ πιστεύω στον γιατρό) . Γιατί αν δε βοηθήσω εγώ η ίδια τον εαυτό μου δεν θα το κάνεις κάνεις. Συμφωνώ με ότι έγραψες και για μένα λίγα είπες!!!

Μπράβο σου @Chrussa1982 μου που βρήκες την δύναμη και έφυγες από μια τοξική σχέση και άνοιξες τον δρόμο για μια καλύτερη ζωη! Όλα τα καλά είναι μπροστά σου και σε περιμένουν! Και τα διδυμάκια σου φυσικά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια γράψατε τόσα πολλά σημερα τωρα σας διάβασα.ολες μας έχουμε δώσει τον δικό μας αγώνα άλλες για πρώτη φορά άλλες για δεύτερη δεν έχει σημασία.ολες πέφτουμε και ολες ξανα σηκωνομαστε.αλλες πιστεύουμε στο Θεό άλλες όχι και αυτό δεν το κρίνω γιατί ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει σε ότι θέλει και όπου θέλει.εννοειται ότι για τις επιλογές μας δεν φταίει κανείς άλλος πάρα  εμείς οι ίδιες.ευχομαι και πάντα ελπίζω για το καλύτερο. Ολες θα γίνουμε μανουλες με όποιον τρόπο μπορούμε και πραγματικά πιστεύω ότι ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε το θέλουμε είτε όχι.ας ελπίσουμε όλα να μας οανε καλα και να εχουμε ολες αυτό που θέλουμε .και είναι πολύ όμορφη η παρεα που έχουμε εδώ μέσα γιατί μοιραζόμαστε σκέψεις που δεν μπορούμε να κάνουμε με αλλους

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα ξεκινήσουμε στο ΑΚΕΣΩ..δεν είναι από τα τρανταχτά τα γνωστά. Εσύ κορίτσι μου είσαι σε κάποιο?

Κλαίω!!!!!!! Αυτά κάθε πότε πρέπει να τα κάνουμε; συγκεκριμένη μέρα του κύκλου όπως με τις αιματολογικές? Αχ δωσε τα φώτα σου. Πολύ άσχετη νιώθω εσείς εδώ είσαστε πτυχιούχες χαχαχαχα

Λογικά πρεπει να τα κάνεις οπως κανεις τις αιματολογικές. 2η ή 3η μέρα δε ξερω. Δεν εγραφε και κατι στο net. Απλα ελεγε πως μετραει την fsh στα 25mLU/ml. Αν ειναι κατω απο 25 θα σου βγει αχνο το αποτελεσμα αν εισαι παραπανω απο 25 οπως εγώ στις τελευταιες εξετασεις θα σου βγει καραμπαμ θετικό.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Λογικά πρεπει να τα κάνεις οπως κανεις τις αιματολογικές. 2η ή 3η μέρα δε ξερω. Δεν εγραφε και κατι στο net. Απλα ελεγε πως μετραει την fsh στα 25mLU/ml. Αν ειναι κατω απο 25 θα σου βγει αχνο το αποτελεσμα αν εισαι παραπανω απο 25 οπως εγώ στις τελευταιες εξετασεις θα σου βγει καραμπαμ θετικό.

Από τα hometest τα πήρες; λέω να πάρω κι εγώ τον άλλο μήνα 

Test addicts γίναμε! Μέσα έχει φυλλάδιο με αναλυτικές οδηγίες για τη μέρα που πρέπει να τα κάνεις. Κι εγώ τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω τα προγεστερόνης. Έχω ένα άγχος πως θα βγουν αρνητικά γιατί μου έρχεται περίοδος στις 12μερες μετά την ωορρηξία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Από τα hometest τα πήρες; λέω να πάρω κι εγώ τον άλλο μήνα 

Test addicts γίναμε! Μέσα έχει φυλλάδιο με αναλυτικές οδηγίες για τη μέρα που πρέπει να τα κάνεις. Κι εγώ τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω τα προγεστερόνης. Έχω ένα άγχος πως θα βγουν αρνητικά γιατί μου έρχεται περίοδος στις 12μερες μετά την ωορρηξία. 

Ναι της hometest πήρα. 

Γιατί να σου βγουνε αρνητικά? Παίζει ρολο πότε έρχεται η περίοδος?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Από τα hometest τα πήρες; λέω να πάρω κι εγώ τον άλλο μήνα 

Test addicts γίναμε! Μέσα έχει φυλλάδιο με αναλυτικές οδηγίες για τη μέρα που πρέπει να τα κάνεις. Κι εγώ τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω τα προγεστερόνης. Έχω ένα άγχος πως θα βγουν αρνητικά γιατί μου έρχεται περίοδος στις 12μερες μετά την ωορρηξία. 

Και μένα στις 12 μέρες μου έρχεται η περίοδος και τα τεστ μου βγήκαν θετικά της προγεστερόνης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Ναι της hometest πήρα. 

Γιατί να σου βγουνε αρνητικά? Παίζει ρολο πότε έρχεται η περίοδος?

Θεωρητικά έρχεται στις 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Και το 12 οκ θεωρείται αλλά ξέρεις τώρα, κολλάει το μυαλό μου. 

Just now, Ellidr είπε:

Και μένα στις 12 μέρες μου έρχεται η περίοδος και τα τεστ μου βγήκαν θετικά της προγεστερόνης.

Πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ; εμένα είτε μου έρθει στις 23, είτε στις 28 είναι πάντα 12 μέρες μετά την ωορρηξία. Κάτι δε μου κολλάει με την περίπτωση μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Θεωρητικά έρχεται στις 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Και το 12 οκ θεωρείται αλλά ξέρεις τώρα, κολλάει το μυαλό μου. 

Πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ; εμένα είτε μου έρθει στις 23, είτε στις 28 είναι πάντα 12 μέρες μετά την ωορρηξία. Κάτι δε μου κολλάει με την περίπτωση μου. 

Και εμένα το ίδιο μετά την ωορρηξία σε 12 μέρες έρχεται η περιοδος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Θεωρητικά έρχεται στις 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Και το 12 οκ θεωρείται αλλά ξέρεις τώρα, κολλάει το μυαλό μου. 

Πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ; εμένα είτε μου έρθει στις 23, είτε στις 28 είναι πάντα 12 μέρες μετά την ωορρηξία. Κάτι δε μου κολλάει με την περίπτωση μου. 

Εγώ πάντως με τα τεστ ωορρηξίας δεν μπορούσα να καταλάβω ακριβώς ποια ήταν η μέρα. Είχα πάντα 2 με 3 θετικά και στο περίπου έλεγα ποια ηταν η συγκεκριμένη μερα. Θέλω να πω μια απόκλιση σιγουρα μιας ημερας πριν ή μετα μπορεί να την έχουμε. Αρα να νομιζεις 12 και να ειναι 13. Μονο αν παρακολουθήσεις υπερηχογραφικά θα δεις πότε ακριβώς έγινε. Δεν ξέρω...μπορεί να μπερδευομουν εγώ με τα τεστ και να το έβλεπα έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...