Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Αλήθεια ρε @vasiliki2020 μου; έχεις όμως σταθερό κυκλο; σου έρχεται πχ νταν στις 26 μέρες; 

Just now, TATAKI είπε:

Εγώ πάντως με τα τεστ ωορρηξίας δεν μπορούσα να καταλάβω ακριβώς ποια ήταν η μέρα. Είχα πάντα 2 με 3 θετικά και στο περίπου έλεγα ποια ηταν η συγκεκριμένη μερα. Θέλω να πω μια απόκλιση σιγουρα μιας ημερας πριν ή μετα μπορεί να την έχουμε. Αρα να νομιζεις 12 και να ειναι 13. Μονο αν παρακολουθήσεις υπερηχογραφικά θα δεις πότε ακριβώς έγινε. Δεν ξέρω...μπορεί να μπερδευομουν εγώ με τα τεστ και να το έβλεπα έτσι.

Καλά άστο... Κι εγώ με τα τεστ πολύ μπερδεύομαι. Κατά προσέγγιση το πάω. Γυμναστική σήμερα δεν είχε πάντως. Ελπίζω να τις καλύψαμε τις μέρες. Αν και χθες από νωρίς είχα έντονους πόνους ωορρηξιας. Ελπίζω πως τις πιάσαμε, μακάρι να πιάσαμε και κανένα αυγό! 

Εσύ πως είσαι πουλάκι μου; ήρεμη και χαλαρή; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Θεωρητικά έρχεται στις 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Και το 12 οκ θεωρείται αλλά ξέρεις τώρα, κολλάει το μυαλό μου. 

Πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ; εμένα είτε μου έρθει στις 23, είτε στις 28 είναι πάντα 12 μέρες μετά την ωορρηξία. Κάτι δε μου κολλάει με την περίπτωση μου. 

Και εγώ 24 με 25 μέρες κύκλο έχω και ποτέ δεν πάει παραπάνω πάρα πολύ σπάνια δύο φορες  το χρόνο 

Όχι δεν υπάρχει θέμα μια χαρά είναι 

Από τις 10 , 11 μέρες και πάνω είναι φυσιολογικό. Βέβαια εγώ λέω να κάνω μια εξέταση προγεστερόνης αυτό το μήνα  ή τον άλλο την 19 μέρα για να δω μέτρηση αν είναι φυσιολογική.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Αλήθεια ρε @vasiliki2020 μου; έχεις όμως σταθερό κυκλο; σου έρχεται πχ νταν στις 26 μέρες; 

Καλά άστο... Κι εγώ με τα τεστ πολύ μπερδεύομαι. Κατά προσέγγιση το πάω. Γυμναστική σήμερα δεν είχε πάντως. Ελπίζω να τις καλύψαμε τις μέρες. Αν και χθες από νωρίς είχα έντονους πόνους ωορρηξιας. Ελπίζω πως τις πιάσαμε, μακάρι να πιάσαμε και κανένα αυγό! 

Εσύ πως είσαι πουλάκι μου; ήρεμη και χαλαρή; 

Μακάρι να το πιάσατε και το αυγό και τον σπόρο φιλενάδα. Καλέ τι ήρεμη και χαλαρή να είμαι; σήμερα θα παω για τον 2ο υπέρηχο, αίμα είχα πάλι εχθές. Που να ηρεμήσω η γυναίκα; στα κάγκελα. Ξάπλα όλη μέρα και στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αλήθεια ρε @vasiliki2020 μου; έχεις όμως σταθερό κυκλο; σου έρχεται πχ νταν στις 26 μέρες; 

Καλά άστο... Κι εγώ με τα τεστ πολύ μπερδεύομαι. Κατά προσέγγιση το πάω. Γυμναστική σήμερα δεν είχε πάντως. Ελπίζω να τις καλύψαμε τις μέρες. Αν και χθες από νωρίς είχα έντονους πόνους ωορρηξιας. Ελπίζω πως τις πιάσαμε, μακάρι να πιάσαμε και κανένα αυγό! 

Εσύ πως είσαι πουλάκι μου; ήρεμη και χαλαρή; 

Συνήθως ναι σπάνια θα παει μια μέρα πριν ή μια μέρα μετά και μου κρατάει 5 μέρες που έχω αίμα μόνο τις 2 κ μετά συνήθως καφέ 

Just now, TATAKI είπε:

Μακάρι να το πιάσατε και το αυγό και τον σπόρο φιλενάδα. Καλέ τι ήρεμη και χαλαρή να είμαι; σήμερα θα παω για τον 2ο υπέρηχο, αίμα είχα πάλι εχθές. Που να ηρεμήσω η γυναίκα; στα κάγκελα. Ξάπλα όλη μέρα και στην αναμονή.

Αντε να μας πεις καλα νεα και μην αγχώνεσαι είπαμε είναι ζόρικο το μωρό χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μακάρι να το πιάσατε και το αυγό και τον σπόρο φιλενάδα. Καλέ τι ήρεμη και χαλαρή να είμαι; σήμερα θα παω για τον 2ο υπέρηχο, αίμα είχα πάλι εχθές. Που να ηρεμήσω η γυναίκα; στα κάγκελα. Ξάπλα όλη μέρα και στην αναμονή.

Μακάρι να τον πιάσαμε αλλά δεν το βλέπω. Σηκώθηκα πριν λίγο από τον καναπέ και με πόνεσε έντονα το δεξί στήθος... Άρχισε ήδη να πρήζεται. Έλεος δηλαδή... 

Βγάλε τα μυαλά από τα κάγκελα, το μπλέντερ ή όπου αλλού τα έχεις βάλει τέλος πάντων και ετοιμάσου να πας να δεις το πλάσμα σου! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο!!! @TATAKI μου όλα καλά;; Περιμένω με αγωνία τα νέα σου!!! 

Καλημέρα, καλό σαββατοκύριακο! Σαν καλοκαίρι είναι σήμερα! Λέω να πάω να πάρω να φυτέψω κανένα λουλουδάκι, να με χτυπήσει λίγο κι ο ήλιος. 

@Chrussa1982 κάπου το έχασαν με τις δημοσιεύσεις, είπες πως σου ήρθε επιτέλους; 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο!!! @TATAKI μου όλα καλά;; Περιμένω με αγωνία τα νέα σου!!! 

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο. Πήγα εχθές γιατρό, μου είπε πως προχωράει η εγκυμοσύνη. Είναι κάποιες μέρες πίσω ,όπως μου είχε πει από την πρώτη φορά αλλά εξελίσσεται. Είδαμε λεκιθικό ασκό και τον σπόρο τον περιμένουμε την επόμενη εβδομάδα να πάνε όλα καλά...

Just now, TATAKI said:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο. Πήγα εχθές γιατρό, μου είπε πως προχωράει η εγκυμοσύνη. Είναι κάποιες μέρες πίσω ,όπως μου είχε πει από την πρώτη φορά αλλά εξελίσσεται. Είδαμε λεκιθικό ασκό και τον σπόρο τον περιμένουμε την επόμενη εβδομάδα να πάνε όλα καλά...

Να είμαι ξάπλα, χαλαρή και ζεν..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο. Πήγα εχθές γιατρό, μου είπε πως προχωράει η εγκυμοσύνη. Είναι κάποιες μέρες πίσω ,όπως μου είχε πει από την πρώτη φορά αλλά εξελίσσεται. Είδαμε λεκιθικό ασκό και τον σπόρο τον περιμένουμε την επόμενη εβδομάδα να πάνε όλα καλά...

Να είμαι ξάπλα, χαλαρή και ζεν..

Καλημερα μπραβο κοριτσι μου ειδες όλα θα πάνε καλά.οπως τα λες χαλαρά και ζεν ΧΑΧΑ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κι απο εμενα! Ηλιολουστη μερα εδω στην εξοχη.. κι ο αντρας   μου εχει βγαλει εξω τα μπρατσα του και κανει τον κηπουρο! Εγω πινω καφεδακι με τα μικρα μου. (Εχω 5 σκυλακια!). Εχθες   τελειωσα τα serpafar.. κι αφου κλωσισα λιγο τα αυγα μου.. (που ελπιζω να εχω!) .. σημερα ξεκινησα τα cyclacur. Λιγο εμεινε μεχρι την Δευτερα που θα κανω τον υπερηχο να δω αν εχω ωοθυλακια.. και νιωθω λες   κ παω για τεστ εγκυμοσυνης  ! Ειμαι αισιοδοξη παρ ολα αυτα.. και πιστευω πως   θα τα καταφερω! Παρακολουθω τις   ιστοριες   σας   κ αγωνιω κι εγω μαζι σας  . Καποιες  .. χωρις   να το ξερετε.. μου δινετε κουραγιο.. και αλλες   με 'φοβιζετε' περισσοτερο γι αυτο που επεται..!

Link to comment
Share on other sites

@TATAKI πολύ χαίρομαι που όλα εξελίσσονται ομαλά!!! Ξεκούραση και ηρεμία τώρα και άσε τους υπόλοιπους να σε κακομαθουν λίγο!!! Το αξίζεις άλλωστε!!! @Makelen φυσικά και θα δεις πολλά ωοθηλακια και όλα θα είναι γεμάτα με καλά αυγουλάκια!!! Λίγο έμεινε μέχρι τη Δευτέρα!!  Μη νιωθεις φοβο...ολα θα πάνε καλά!!! Σου στέλνω τσουβαλια θετικά vibes  !!!! Δεν ξέρω τι να ζηλέψω περισσότερο από εσένα...την εξοχή?? Η τα 5 σκύλακια σου?? Εγώ ένα έχω!!! @Ellidr και @vasiliki2020 ας απολαύσουμε τον ήλιο και την όμορφη μέρα σήμερα να ανανεωθεί το μέσα μας να πάμε δυναμικά να προετοιμαστούμε για το ανοιξιάτικο σπορακι μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@TATAKI πολύ χαίρομαι που όλα εξελίσσονται ομαλά!!! Ξεκούραση και ηρεμία τώρα και άσε τους υπόλοιπους να σε κακομαθουν λίγο!!! Το αξίζεις άλλωστε!!! @Makelen φυσικά και θα δεις πολλά ωοθηλακια και όλα θα είναι γεμάτα με καλά αυγουλάκια!!! Λίγο έμεινε μέχρι τη Δευτέρα!!  Μη νιωθεις φοβο...ολα θα πάνε καλά!!! Σου στέλνω τσουβαλια θετικά vibes  !!!! Δεν ξέρω τι να ζηλέψω περισσότερο από εσένα...την εξοχή?? Η τα 5 σκύλακια σου?? Εγώ ένα έχω!!! @Ellidr και @vasiliki2020 ας απολαύσουμε τον ήλιο και την όμορφη μέρα σήμερα να ανανεωθεί το μέσα μας να πάμε δυναμικά να προετοιμαστούμε για το ανοιξιάτικο σπορακι μας!!!

Καλημεραααα εγω κπριτσο έδωσα πονο μεγάλο το πρωι μόλις είδα την υπέροχη μέρα χαχαχαχ αντε κοριτσαρες να κάνουμε το καλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο διαβαζω λες   κ θα δωσω εξετασεις   για ιατρικη.! Ωστοσο εχω μια απορια που δεν βρισκω απαντηση. Παιρνουμε ορμονες  ... μεγαλωνουν τα ωοθυλακια.. και υποθετουμε οτι εχουμε 1 στη μια ωοθηκη και 1 στην αλλη. Απο τη μια ωοθηκη θα γινει ωορηξια;? Το πιο μεγαλο σπαει πρωτο;? Το αλλο ή τα αλλα τι γινονται αν ειναι κι αυτα μεγαλα;? Κι αν ειναι μικρα;? Διαλυονται;? Ξερετεεεε;?;

Just now, vasiliki2020 είπε:

 

Τοσο καιρο διαβαζω λες   κ θα δωσω εξετασεις   για ιατρικη.! Ωστοσο εχω μια απορια που δεν βρισκω απαντηση. Παιρνουμε ορμονες  ... μεγαλωνουν τα ωοθυλακια.. και υποθετουμε οτι εχουμε 1 στη μια ωοθηκη και 1 στην αλλη. Απο τη μια ωοθηκη θα γινει ωορηξια;? Το πιο μεγαλο σπαει πρωτο;? Το αλλο ή τα αλλα τι γινονται αν ειναι κι αυτα μεγαλα;? Κι αν ειναι μικρα;? Διαλυονται;? Ξερετεεεε;?;

Τι παταω και βγαινουν ετσιιι;?; Εχω καταμπερδευτει με την παραθεση.. με την απαντηση στο θεμα.. ο.τι να ναιι! Χαχ

Just now, Chrussa1982 είπε:

@TATAKI πολύ χαίρομαι που όλα εξελίσσονται ομαλά!!! Ξεκούραση και ηρεμία τώρα και άσε τους υπόλοιπους να σε κακομαθουν λίγο!!! Το αξίζεις άλλωστε!!! @Makelen φυσικά και θα δεις πολλά ωοθηλακια και όλα θα είναι γεμάτα με καλά αυγουλάκια!!! Λίγο έμεινε μέχρι τη Δευτέρα!!  Μη νιωθεις φοβο...ολα θα πάνε καλά!!! Σου στέλνω τσουβαλια θετικά vibes  !!!! Δεν ξέρω τι να ζηλέψω περισσότερο από εσένα...την εξοχή?? Η τα 5 σκύλακια σου?? Εγώ ένα έχω!!! @Ellidr και @vasiliki2020 ας απολαύσουμε τον ήλιο και την όμορφη μέρα σήμερα να ανανεωθεί το μέσα μας να πάμε δυναμικά να προετοιμαστούμε για το ανοιξιάτικο σπορακι μας!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου για τη θετικη ενεργεια!! Τι σκυλακι εχεις  ;?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...