Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Έχει δίκιο η @Emilly800, μην προδικάζεις κάτι. Είναι τόσο εξειδικευμένο αυτό που έκανες που οι περισσότεροι μπορεί να είναι σε αυτά τα ποσοστά και όλα καλά να πήγανε. Μίλησες με τον γιατρό να σου πει; μην σε τρομάζει το νούμερο δεν ακούγεται και φοβερό. Έχεις ένα 60% μάχημο. Έκανες τα beaute σου και η μήτρα σου είναι έτοιμη για το μωράκι σου. Πίστεψέ το και αυτό να σκέφτεσαι. 

Κοπελάρα μου μπράβο ήρθε η άτιμη. Κάνε τα τεστάκια σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Να μπεις σε μια σειρά και στον αγώνα. 

Αχ κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας. Το εχω ανάγκη πραγματικά ομως κρατάω μικρό καλάθι. Ο οργανισμός μου σιγουρα ζορίζεται στο να βγαλει οωθηλακια οποτε θεωρώ πως σίγουρα της γονιμοτητας θα βγαινουν θετικά. Ακόμα και ενα να βγάλω δλδ. Ελπιζω να βγει και να αναπτηχθεί.

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Αχ κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας. Το εχω ανάγκη πραγματικά ομως κρατάω μικρό καλάθι. Ο οργανισμός μου σιγουρα ζορίζεται στο να βγαλει οωθηλακια οποτε θεωρώ πως σίγουρα της γονιμοτητας θα βγαινουν θετικά. Ακόμα και ενα να βγάλω δλδ. Ελπιζω να βγει και να αναπτηχθεί.

Παιρνεις χαπια για τα ωοθυλακια;; Κι οσον αφορα τα τεστ γονιμοτητας.. εννοεις τεστ ωορηξιας;?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Αχ κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας. Το εχω ανάγκη πραγματικά ομως κρατάω μικρό καλάθι. Ο οργανισμός μου σιγουρα ζορίζεται στο να βγαλει οωθηλακια οποτε θεωρώ πως σίγουρα της γονιμοτητας θα βγαινουν θετικά. Ακόμα και ενα να βγάλω δλδ. Ελπιζω να βγει και να αναπτηχθεί.

Το κορίτσι μας έχει περίοδο και όλη η παρέα γιορτάζει σήμερα!!!! Μπράβο κορίτσι μου πολύ πολύ χάρηκα!!!! Άντε ακούσαμε και ένα καλό νέο!!! Και τώρα ξέρεις εσύ....έχεις ένα στοκ από τεστακια ξεκινά να κατουρας χαχαχαχα!!!! Και μόλις βρει ευκαιρία και έρθει ο άντρας σου γραπωσε τον!!! Εγώ χτες καθάρισα από σήμερα ξεκινάω μαραθώνιους. Με πήρε και η γυναικολόγος τηλ το τεστ παπ μου είναι πεντακάθαρο. Μου έγραψε να κάνω μαστογραφία θα κλείσω για αύριο ραντεβού. 

Just now, TATAKI είπε:

Έχει δίκιο η @Emilly800, μην προδικάζεις κάτι. Είναι τόσο εξειδικευμένο αυτό που έκανες που οι περισσότεροι μπορεί να είναι σε αυτά τα ποσοστά και όλα καλά να πήγανε. Μίλησες με τον γιατρό να σου πει; μην σε τρομάζει το νούμερο δεν ακούγεται και φοβερό. Έχεις ένα 60% μάχημο. Έκανες τα beaute σου και η μήτρα σου είναι έτοιμη για το μωράκι σου. Πίστεψέ το και αυτό να σκέφτεσαι. 

Κοπελάρα μου μπράβο ήρθε η άτιμη. Κάνε τα τεστάκια σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Να μπεις σε μια σειρά και στον αγώνα. 

Κοριτσάκι μου πως είσαι;; Τι κάνει το σπορακι σου;; Αχ σας έχω έννοια όλες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Παιρνεις χαπια για τα ωοθυλακια;; Κι οσον αφορα τα τεστ γονιμοτητας.. εννοεις τεστ ωορηξιας;?

Παιρνω ορμονική θεραπεία γιατί χανω περιόδους. Η τελευταία μου περίοδος ηταν τον Γενάρη και μολις ξεκινησα να τα παιρνω μου ήρθε που προφανώς σημαίνει πως κατέβαινε και ισως τα πρώτα χάπια που πηρα να έδωσαν ένα μπουστ. Πηρα απο το ιντερνετ τεστ γονιμότητας οχι οωρρηξίας. Μετρανε την fsh. Και επειδή εμένα στον προηγουμενο κυκλο ήταν στα ουράνια η τιμή της τα πήρα για να δώ πόσο θα είναι σε αυτόν το κυκλο. Μετράνε απο 25 mlu/ml οπότε αν μου βγει θετικό λεω να μη πάω για ορμονικές γιατί στην ουσία για την fsh θα πήγαινα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Παιρνω ορμονική θεραπεία γιατί χανω περιόδους. Η τελευταία μου περίοδος ηταν τον Γενάρη και μολις ξεκινησα να τα παιρνω μου ήρθε που προφανώς σημαίνει πως κατέβαινε και ισως τα πρώτα χάπια που πηρα να έδωσαν ένα μπουστ. Πηρα απο το ιντερνετ τεστ γονιμότητας οχι οωρρηξίας. Μετρανε την fsh. Και επειδή εμένα στον προηγουμενο κυκλο ήταν στα ουράνια η τιμή της τα πήρα για να δώ πόσο θα είναι σε αυτόν το κυκλο. Μετράνε απο 25 mlu/ml οπότε αν μου βγει θετικό λεω να μη πάω για ορμονικές γιατί στην ουσία για την fsh θα πήγαινα.

Καταλαβα οκ! Αυτο που δεν ηξερα ειναι για την fsh οτι γινεται κ με τεστ. Νομιζα μονο με εξεταση αιματος  . Κανεις   υπερηχους   μετα τις   περιοδους  ; βλεπεις   ωοθυλακια;

Αποριες  : Μολις   μου τελειωσε η περιδος  , κι αφου ειχα ηδη ξεκινησει τα χαπια, ενιωθα τραβηγμα καθημερινα στην δεξια ωοθηκη.. ενω στην αριστερη καθολου. Επιβεβαιωθηκε με τον υπερηχο την 11η μερα οτι ειχα ωοθυλακια (δυο) στην δεξια και κανενα στην αριστερη. (Ο γιατρος   μου ειπε οτι τωρα θελουμε να μεγαλωσουν αυτα στην δεξια.. ςλλα οτι ισως   βγαλω κ απο την αριστερη). Απο εχθες   (13η) ομως  .. νιωθω τραβηγμα στην αριστερη κ οχι στη δεξια! Αυτο μπορει να σημαινει οτι τα ωοθυλακια της   δεξιας   μπορει να διαλυθηκαν αφου δεν νιωθω πια τραβηγμα;? Κι αν η αριστερη εβγαλε ωοθυλακιο.. μπορει να ειναι μεγαλο ετσι ξαφνικα, καταλληλο να ωριμασει κ να γονιμοποιηθει ή θα ειναι κανενα μικρουλι.. εφοσον την 11η μερα δεν φαινοταν κανενα;?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Makelen said:

Καταλαβα οκ! Αυτο που δεν ηξερα ειναι για την fsh οτι γινεται κ με τεστ. Νομιζα μονο με εξεταση αιματος  . Κανεις   υπερηχους   μετα τις   περιοδους  ; βλεπεις   ωοθυλακια;

Αποριες  : Μολις   μου τελειωσε η περιδος  , κι αφου ειχα ηδη ξεκινησει τα χαπια, ενιωθα τραβηγμα καθημερινα στην δεξια ωοθηκη.. ενω στην αριστερη καθολου. Επιβεβαιωθηκε με τον υπερηχο την 11η μερα οτι ειχα ωοθυλακια (δυο) στην δεξια και κανενα στην αριστερη. (Ο γιατρος   μου ειπε οτι τωρα θελουμε να μεγαλωσουν αυτα στην δεξια.. ςλλα οτι ισως   βγαλω κ απο την αριστερη). Απο εχθες   (13η) ομως  .. νιωθω τραβηγμα στην αριστερη κ οχι στη δεξια! Αυτο μπορει να σημαινει οτι τα ωοθυλακια της   δεξιας   μπορει να διαλυθηκαν αφου δεν νιωθω πια τραβηγμα;? Κι αν η αριστερη εβγαλε ωοθυλακιο.. μπορει να ειναι μεγαλο ετσι ξαφνικα, καταλληλο να ωριμασει κ να γονιμοποιηθει ή θα ειναι κανενα μικρουλι.. εφοσον την 11η μερα δεν φαινοταν κανενα;?

Το οτι σταματησες να νοιωθεις τραβηγματα στην δεξια δεν σημαινει τιποτα! Μην αγχωνεσαι, μια χαρα θα συνεχισουν να αναπτυσσονται. Το οτι νοιωθεις τωρα και απο αριστερα πολυ πιθανον να κατεβηκαν και εκει! Τωρα κατα ποσο θα προλαβουν να ωριμασουν δεν το γνωριζω, αλλα αυριο νομιζω θα σου ληθουν ολες σου οι αποριες που θα πας! Και θα τις λυσεις και μας! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Το οτι σταματησες να νοιωθεις τραβηγματα στην δεξια δεν σημαινει τιποτα! Μην αγχωνεσαι, μια χαρα θα συνεχισουν να αναπτυσσονται. Το οτι νοιωθεις τωρα και απο αριστερα πολυ πιθανον να κατεβηκαν και εκει! Τωρα κατα ποσο θα προλαβουν να ωριμασουν δεν το γνωριζω, αλλα αυριο νομιζω θα σου ληθουν ολες σου οι αποριες που θα πας! Και θα τις λυσεις και μας! :)

Αιωναςς   μου φαινεται μεχρι αυτο το αυριο!! Αστα να πανε...!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καταλαβα οκ! Αυτο που δεν ηξερα ειναι για την fsh οτι γινεται κ με τεστ. Νομιζα μονο με εξεταση αιματος  . Κανεις   υπερηχους   μετα τις   περιοδους  ; βλεπεις   ωοθυλακια;

Αποριες  : Μολις   μου τελειωσε η περιδος  , κι αφου ειχα ηδη ξεκινησει τα χαπια, ενιωθα τραβηγμα καθημερινα στην δεξια ωοθηκη.. ενω στην αριστερη καθολου. Επιβεβαιωθηκε με τον υπερηχο την 11η μερα οτι ειχα ωοθυλακια (δυο) στην δεξια και κανενα στην αριστερη. (Ο γιατρος   μου ειπε οτι τωρα θελουμε να μεγαλωσουν αυτα στην δεξια.. ςλλα οτι ισως   βγαλω κ απο την αριστερη). Απο εχθες   (13η) ομως  .. νιωθω τραβηγμα στην αριστερη κ οχι στη δεξια! Αυτο μπορει να σημαινει οτι τα ωοθυλακια της   δεξιας   μπορει να διαλυθηκαν αφου δεν νιωθω πια τραβηγμα;? Κι αν η αριστερη εβγαλε ωοθυλακιο.. μπορει να ειναι μεγαλο ετσι ξαφνικα, καταλληλο να ωριμασει κ να γονιμοποιηθει ή θα ειναι κανενα μικρουλι.. εφοσον την 11η μερα δεν φαινοταν κανενα;?

Ναι πηγαινω για υπέρηχους. Στον τελευταίο ο ενας γιατρός μου είπε οτι έχω απο την μια οωθηκη τα οποία λογω και της ημέρας που πήγα δεν ειχαν μεγαλώσει φυσιολογικά και ο αλλος που πηγα μου ειπε πως δεν ειχα καθολου. Δεν ξερω τι ηταν αληθεια ειλικρινα. Απλα πιστευω πως ο δευτερος ισως τα εβλεπε μινιον και γι αυτο να ειπε πως δεν ειχα. Anyway ελπιζω σε αυτόν τον κυκλο αν βγαλω να μεγαλωσουν.

Θεωρώ πως δεν εξαφανιζονται ετσι στο μπαμ τα οωθηλακια. Οσο για τις ενοχλησεις που έχεις απο την αλλη μάλλον κατεβαζει οωθηλακια; ή προσπαθεί? Βεβαια και εγώ ενιωθα απο την αριστερή την τελευταια φορά αλλα δεν ειχα τίποτα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Καταλαβα οκ! Αυτο που δεν ηξερα ειναι για την fsh οτι γινεται κ με τεστ. Νομιζα μονο με εξεταση αιματος  . Κανεις   υπερηχους   μετα τις   περιοδους  ; βλεπεις   ωοθυλακια;

Αποριες  : Μολις   μου τελειωσε η περιδος  , κι αφου ειχα ηδη ξεκινησει τα χαπια, ενιωθα τραβηγμα καθημερινα στην δεξια ωοθηκη.. ενω στην αριστερη καθολου. Επιβεβαιωθηκε με τον υπερηχο την 11η μερα οτι ειχα ωοθυλακια (δυο) στην δεξια και κανενα στην αριστερη. (Ο γιατρος   μου ειπε οτι τωρα θελουμε να μεγαλωσουν αυτα στην δεξια.. ςλλα οτι ισως   βγαλω κ απο την αριστερη). Απο εχθες   (13η) ομως  .. νιωθω τραβηγμα στην αριστερη κ οχι στη δεξια! Αυτο μπορει να σημαινει οτι τα ωοθυλακια της   δεξιας   μπορει να διαλυθηκαν αφου δεν νιωθω πια τραβηγμα;? Κι αν η αριστερη εβγαλε ωοθυλακιο.. μπορει να ειναι μεγαλο ετσι ξαφνικα, καταλληλο να ωριμασει κ να γονιμοποιηθει ή θα ειναι κανενα μικρουλι.. εφοσον την 11η μερα δεν φαινοταν κανενα;?

Μάλλον κατεβάζεις και από την αριστερή ωοθηλακια!!! Άντε αύριο θα μάθουμε τι συμβαίνει!!! Τώρα βέβαια πως θα περάσουν οι ώρες είναι άλλο θέμα χαχαχαχα. Υπομονή φίλη μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Ναι πηγαινω για υπέρηχους. Στον τελευταίο ο ενας γιατρός μου είπε οτι έχω απο την μια οωθηκη τα οποία λογω και της ημέρας που πήγα δεν ειχαν μεγαλώσει φυσιολογικά και ο αλλος που πηγα μου ειπε πως δεν ειχα καθολου. Δεν ξερω τι ηταν αληθεια ειλικρινα. Απλα πιστευω πως ο δευτερος ισως τα εβλεπε μινιον και γι αυτο να ειπε πως δεν ειχα. Anyway ελπιζω σε αυτόν τον κυκλο αν βγαλω να μεγαλωσουν.

Θεωρώ πως δεν εξαφανιζονται ετσι στο μπαμ τα οωθηλακια. Οσο για τις ενοχλησεις που έχεις απο την αλλη μάλλον κατεβαζει οωθηλακια; ή προσπαθεί? Βεβαια και εγώ ενιωθα απο την αριστερή την τελευταια φορά αλλα δεν ειχα τίποτα.

Αντε να δουμε! Ελπιζω να βγαλουμε κ οι δυο μας αυτη τη φορα! Και ολες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια μου για την συμπαράσταση 

Το ξέρω όλα καλά θα πάνε 

Αλλά το μεγάλο γέλιο το  έχει ο δικός μου που από χθες είναι σαν την βρεγμένη γάτα ο καλός μου που του έλεγα ένα χρόνο τώρα να κάνει ένα πλήρες σπερμοδιαγραμμα κ όλο μου έλεγε είμαι μια χαρά δεν έχω τίποτα 

Βρε πήγαινε .όχι αυτός 

Πήγαινε ,όχι 

Να τα τώρα 

Πάρε τώρα όλες τις χαπαρες μαζεμένες 

Χαχαχαχα

 

Just now, Ellidr είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για την συμπαράσταση 

Το ξέρω όλα καλά θα πάνε 

Αλλά το μεγάλο γέλιο το  έχει ο δικός μου που από χθες είναι σαν την βρεγμένη γάτα ο καλός μου που του έλεγα ένα χρόνο τώρα να κάνει ένα πλήρες σπερμοδιαγραμμα κ όλο μου έλεγε είμαι μια χαρά δεν έχω τίποτα 

Βρε πήγαινε .όχι αυτός 

Πήγαινε ,όχι 

Να τα τώρα 

Πάρε τώρα όλες τις χαπαρες μαζεμένες 

Χαχαχαχα

 

40 μέρες αντιβίωση Πρωί βράδυ

Και 40 μέρες βιταμίνη c και βιταμίνη e

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για την συμπαράσταση 

Το ξέρω όλα καλά θα πάνε 

Αλλά το μεγάλο γέλιο το  έχει ο δικός μου που από χθες είναι σαν την βρεγμένη γάτα ο καλός μου που του έλεγα ένα χρόνο τώρα να κάνει ένα πλήρες σπερμοδιαγραμμα κ όλο μου έλεγε είμαι μια χαρά δεν έχω τίποτα 

Βρε πήγαινε .όχι αυτός 

Πήγαινε ,όχι 

Να τα τώρα 

Πάρε τώρα όλες τις χαπαρες μαζεμένες 

Χαχαχαχα

 

40 μέρες αντιβίωση Πρωί βράδυ

Και 40 μέρες βιταμίνη c και βιταμίνη e

Ε ενταξει.. δεν ειναι πολυς καιρος! Σε 1-2 κυκλους θα ειναι ολα κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ε ενταξει.. δεν ειναι πολυς καιρος! Σε 1-2 κυκλους θα ειναι ολα κομπλε!

Θέλω παιδί και το θέλω τώρα

Πφφφφφφφφ 

Τι να κάνω θα κάνω λίγη ακόμα υπομονή 

Όχι ότι σταματάω τις επαφές 

Ποτέ δε ξέρεις.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για την συμπαράσταση 

Το ξέρω όλα καλά θα πάνε 

Αλλά το μεγάλο γέλιο το  έχει ο δικός μου που από χθες είναι σαν την βρεγμένη γάτα ο καλός μου που του έλεγα ένα χρόνο τώρα να κάνει ένα πλήρες σπερμοδιαγραμμα κ όλο μου έλεγε είμαι μια χαρά δεν έχω τίποτα 

Βρε πήγαινε .όχι αυτός 

Πήγαινε ,όχι 

Να τα τώρα 

Πάρε τώρα όλες τις χαπαρες μαζεμένες 

Χαχαχαχα

 

40 μέρες αντιβίωση Πρωί βράδυ

Και 40 μέρες βιταμίνη c και βιταμίνη e

Ενταξει όλοι οι άντρες πάνω κάτω θεωρούν ότι δεν θα έχουν κάποιο θέμα.η ουσία είναι ότι διορθώνεται.οποτε μην σας πάρει από κάτω ξερεις δεν θα σας κάνει καλό.ολα καλα θα πανε φιλενάδα θα δεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ενταξει όλοι οι άντρες πάνω κάτω θεωρούν ότι δεν θα έχουν κάποιο θέμα.η ουσία είναι ότι διορθώνεται.οποτε μην σας πάρει από κάτω ξερεις δεν θα σας κάνει καλό.ολα καλα θα πανε φιλενάδα θα δεις

Όχι φίλη μου δεν έχω χρόνο να στεναχωρηθω και για αυτό 

Ίσα ίσα παίρνω απαντήσεις για το γιατί δε μένω έγκυος και προχωράμε σε θεραπείες οπότε ναι ειμαι αισιόδοξη. Μπορεί να καθυστερήσει λίγο αλλαααααα θα ερθει ένας ΜΩΡΑΚΛΟΣ μουρλια.

Χαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...